Abim ve ikinci evlilik

Rabbim yardımcınız olsun okurken çok üzüldüm, inşallah her iki taraf içinde iyi olur...

İnşallah gelin adayınız evlendikten sonra tamamen değişmez. Nedense genelde başta herseyı kabul edip sonradan değişebiliyor insanlar. Sanki kendisi gibi çocuklu bir kadınla daha iyi birbirlerini anlarlar gibi geliyor bana. Hayırlısı olsun ama ne olursa olsun yavrular mutlu olsun inşallah .

Hizmetçi aramıyor onu biliyorum, abim maddi anlamda çok iyi durumda , dün laf arasında evlilik olursa eve yardımcı birini alırız iş, ev ,iki çocuk x çok bunalır diye birşey söyledi. Abimi bu kızla evliliğe sıcak baktiran çocuklarla arasındaki iletişim, ondan annelik gibi birşey de beklemiyor ama çocukları seven biri olsun istiyor hayatlarında. Tamamen hicbirsey hissetmiyor değil daha çok çocuklar açısından bakıyor bu evliliğe. Bende sizin gibi düşünüyorum ve yüzden huzursuz içim.

Hani filmlerde dizilerde olur ya. Büyük aşk yaşarlar. Sonra başrolden biri ölür. Ben hep bu hikayelere ağlayıp üzülürüm. İçim parçalanır böyle durumlara. Ölen kişinin üstüne birini sevmek, evlenmek beni garip duygulara itiyor. Abinize haklı haksız diyemem ama hem vefat eden genç anneye hem çocuklara çok üzüldüm. Eğer sevmiyorsa daha mutsuz olmaz mı abiniz? Kız da ilk evliliği olacağı için bence şimdi mutludur ama evlenince pişman da olabilir. Karışık bir durum Allah yardımcıları olsun

Sadece cocuklara bakacak diye kiza yazik etmeyin .
Ona da yazık .
Bakıcı filan tutun .Zaten 4-5 sene sonra cocuklar kendine yeter .
Çocuklara fiziksel olarak bakmaktan öte ,onlarla arasındaki iletişim ve sevgi bu kızla evlilik fikrine itiyor abimi, yoksa gelsin çocuklara baksın gibi bir düşünce yok, çalışan bir kadın gece gündüz çocuklarla ilgilenemez zaten.

O zaman Allah kalplerine sevgi yerlestirsin demekten baska bir sey kalmiyor. InsAllah herkesin mutlu oldugu bir yuva olur.

abiniz bence tamamen ileriyi düşünüyor nereye kadar siz veya annem bakacak gibi mantıkla yaklaşıyorsa karşısında ki insana güvenmeden böyle bir adım atmazdı içinde sevgi olmasa yeltenmezdi bence belki başkasını sevmeyi vefat eden eşine karşı suç görüyordur birşey hissediyorum demek istemiyordur bilemeyiz ki hiç iç dünyasını. abinizin ki çok başka bir psikoloji. özel değilse yengeniz neden vefat etti sorabilir miyim

Bende mutsuz olmalarından korkuyorum açıkçası onlar mutsuz olursa bu çocuklara da yansıyacak İnşallah öyle olmaz, abimin içindeki duygular artar inşallah daha çok zamanla yada olmaz bu evlilik.

You can never top a dead woman diye bir söz var....çok sevdiği eşini ölümle kaybeden birisiyle bir evliliğe ben cesaret edemezdim. Severek anılarda kalan insan hep en mükemmel ulaşılmaz oluyor.

Abiniz de böyle anılara tuttunduğu için kimseye kolay kolay aşık olmaz bence, ama güzel bir ilişkide, zamanla yeniden güçlü bir bağ kurabilir. Fakat kıza karşı hiç bir manada çekim duymuyorsa, kimsenin evladının da başını yakmasın.

You can never top a dead woman diye bir söz var....çok sevdiği eşini ölümle kaybeden birisiyle bir evliliğe ben cesaret edemezdim. Severek anılarda kalan insan hep en mükemmel ulaşılmaz oluyor.

Abiniz de böyle anılara tuttunduğu için kimseye kolay kolay aşık olmaz bence, ama güzel bir ilişkide, zamanla yeniden güçlü bir bağ kurabilir. Fakat kıza karşı hiç bir manada çekim duymuyorsa, kimsenin evladının da başını yakmasın.

3 yaşında annesiz mi kaldı kuzucuklar... Kızım da 3 yaşında şuan. Boğazıma bir yumru oturdu. Allah ne kadar iyi ve güzel şey varsa, karşısına çıkarsın onların.

Abiniz acele etmese, şuan hoşlanıyormuş anlaşılan, bu duygulara biraz zaman verse, evlenecek boyuta gelip gelmeyeceğini görse, daha iyi olmaz mı? Evlenmeyi düşündüğü insan şuan abinizin duygularını kabul ediyor olabilir ama zamanla o da aşk isteyebilir. Onun da en doğal hakkı. Tam tersi de olabilir, belki de abiniz zamanla kadını çok sevecek. Ama şu aşamada acele etmek, bana hiç doğru gelmedi. Bir de kadının risk alması daha kolay, zira sadece kendinden sorumlu ama abinizin daha emin adımlarla ilerlemesi gerekiyor, çünkü söz konusu olan sadece kendi duyguları değil, çocuklarınınki de var. Düşünün, çocuklar o kadını zaten seviyor, evlenip aynı eve girdiklerinde aralarında daha büyük bir bağ oluşacak. Evlilikleri yürümezse, çocuklar için ayrı bir yıkım olabilir. Kiminle evlenirse evlensin bu ihtimal var ama en azından bile bile lades dememek, baştan daha sağlam adımlarla ilerlemek gerekiyor bence. Umarım her şey olumlu yönde gelişir.

Bakıcı ile halledemez mi peki? Ev işi yemek çocukları okula bırakma vs. Güvenilir birisi olursa eğer çocuklar için bu da iyi bir fikir. Eğer evlenip anlaşamama olursa, huzursuzluk , tartışma ortamı çocuklarda daha fazla negatif etki yaratabilir. Bir de bu yönü var. Çocuklar alışıp daha sonra koparsa yeni eş adayından, bu çok üzücü olur

Yabanelma anneanne ve dede ile ilgili bişi yazmamışsın merak ettim annenler köye gittikleri zaman onlar ilgilense çocuklarla olmaz mı?
Onlar kendi memleketlerinde yaşıyorlar ve anneane yaşlı sende bir çocuklar görsün diye birkaç gün yanlarına götürüyor abim o kadar.

O kadar üzüldüm ki zaten duygusal günümdeyim onlar için hüngür hüngür ağlamak geliyor içimden yemin ederim. Gencecik kadının ölmesine mi yanayım, kocasının mecburi başka bir kadınla evlenmek zorunda kalmasına mı, hayattayken böyle bişey olacağınu bilse çocukların başka kadına kalacağını daha çok ölürdü heralde. Abinin durumuna mı yanayım ufacık çocuklara mı. Nasıl dayanıyorsunuz Rabbim sabır versin , gerçekten için liğme liğme oldu ya boğazm düğümlendi.

Kız neredeyse ben ağlayacağım ((
Abin hala ölen eşini seviyor ((
Bu onun için çok çok ağır olmalı (

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…