Abim ve ikinci evlilik

Ben eski konunu okuduğumda çok ağlamıştım Yabanelma . Aslında sen abinle yengen arasındaki bağı bildiğin için yeniden öyle sevebileceğine belki de inanmıyorsun ama zamanla o sevgi oluşur diye düşünüyorum ben. Yengeni unutmaz ama anlattığın kadarıyla kız merhametli birisi ve abin de gittikçe sevecektir. Bir de şu açıdan bakmanı istiyorum neden herkes deli dolu aşık olup evlenmek zorunda olsun ki? Birçoğumuz o deli dolu aşkları sevgileri imza attıktan sonra tüketmedik mi? Kaç evli insan birbirini ölesiye seviyor? Biraz mantık biraz mecburiyet derken birçok evlilik böyle yürüyor. Abinin yeni evliliği bunun tam tersi olabilir mantık evliliği olarak başlayıp merhamet ve sevgiyle çok güzel yürüyebilir. Kız için üzülecek bir şey göremiyorum bazen insan sadece sever beklentisiz sever. O da sevmiş ve razı

Benim çok yakınım vefat etti yıllar önce. 3 çocuğu kaldı en küçüğü 8 aylıktı. Diğerleri ilkokulda. Bekar bir bayanla evlendi eşi. Ondan da çocukları oldu. Bir sorun olmadı yeni eşi gelir rahmetlinin mezarını ziyaret eder, düğünlerimizde bulunur bayramda gelir. Düşün kocasının eski eşinin annesine bayramda ziyarete gelir hep. Çocukları büyüttü evlendiler bile.

Bnde sizin gibi düşünyrm.sizide çok sevdim.çok iyi biri oldunuz eminim.kesinlikle evlenmesin.sizin binada ev tütün çocuklarla ilgilenin ve bir yardımcı tutun...evlilik doğru bir karar dgl.sevgi yok çünkü.bnde ayrıldım.eşim aldattı.arkadaşlarım bul zengin koca evlen diyor.ama asla ama asla yapamam.ki şayet evlilik olursa sevgi olmalı.

Aynen ben de çok etkilendim

Bence abiniz aşık değil ve olmayacak da büyük bir sevgi olsaydı kızın okadar olumlu tutumlarına karşı şimdiye kadar çoktan oluşurdu. Kız da bunu şimdi kabul ediyor belki ama ilerde abinizin ona karşı duygularınıh aynı olduğunu gördükçe yıllar sonra pişman olacak ve sorunlar başlayacak. Bana göre bu çok sorunlu bir evlilik olur ve bundan ileride en çok yopranacak olan yine abiniz olacak. Bence bir bakıcı tutmak çok daha mantıklı arada sırada sizre destek olursunuz zaten yalnız değil ikizler birbirlerihede her konuda destek olurlar binde babanız yazın rahatsız oluyorsa yazın 3/4 ay köye giderler geri kalan 9 ayı istanbulda geçirebilirler

Abiniz bu kadını seviyorsa evlensin ama çocuklara bakıcı diye evlenmesin. Evlilik böyle bir şey degil. Çocuklar 6 yaşında zaten. Okula başlarlar ya da başladılar bile. Bakıcı tutulsa daha iyi olur. Yazın 15 gün babaanneleri ile köye giderler 15 gün de babaları tatile götürür. Geri kalan sürede de bakıcı bakmaya devam eder.

Bakıcıyi beğenmezseniz anlasamazsaniz kovarsiniz yeni birini bulursunuz. Bakıcı niyetine evlendiği kadına isinamazsa anlasamazsa evden hem kavga gürültü eksik olmaz hem de ayrılmak maddi manevi çok zorlar. Kız çok istekli demişsin. Kadınların evlilik isteği çoğu zaman sevgi aşk üzerine olmuyor. Bazen aile baskısından kurtulmak için, bazen yaşıtlarım evlendi evde kaldım korkusuna bazen de maddi refah için ya ra çocuk doğurmak için evlenebiliyorlar. Siz kadının evlenme niyetini anlamaya çalışın. Karşılıklı beklentiler uyuşmaz ise abimizi uyarın mutlaka

Şimdi çocuklara tutacağı bakıcı ile de duygusal bağ gelisecektir. İyi bir bakıcı bulabilirseniz bence sorun çözülür. Kadın ile de evlenmesin demiyorum ama çocuklar için evlenmesin. Kadına büyük haksızlık. Ayrıca evldenikten 1-2 yıl sonra çocuk isteyecek. Hatta yasi 30 mus. O kadar bile beklemez. Abiniz 3. Çocuğu ister mi? Çocuklar buna nasıl yaklaşır. Yani enine boyuna düşünülecek bir iş bu. Ayrıca zamanla kadına karşı hislerim artar düşüncesi çok yanlış.

İçimden bir ses abiniz yeni evleneceği hanımı çok sevecek, üzüntülü geçen birkaç senenin sonunda huzuru bulacak derken diğer bir ses de yeni eşle beraber eski eşin anılarının depreşeceğini, onu daha çok özleyip mutsuzluğa itileceğini söylüyor.

Bol bol dua edin, ben de edicem onlar için.

evlendikten sonra çocuklardan rahatsız olmayacağının garantisi var mı? yeri geliyor kendi çocuğumuza katlanamıyoruz.okul hayatları ergenlik dönemleri vs. çok çok sabırlı sevgi dolu olması gerekiyor ve evlendiklerinde kendi çocuğu da olursa daha da zor olacaktır hayat. hiç evlenmemiş genç bir bayanın 2 çocuklu bir erkekle aşktan dolayı evlenme isteğini anlayabilirim ama ailesi nasıl rıza gösteriyor? işte buna şaşarım.

İnşallah ilk olur inşallah...

Baba değil ama bir anne olarak abini bir nebze de olsun anlıyorum. Eşim vefat etse veya boşansak, hayatıma girecek olan kişinin çocuklarımla kurduğu ilişki benim için kendi hislerimden önce gelir. Abin aşık değil ama sevmiyor da değil. Haklarında hayırlısı olsun.

Benzer bir durumda arkadaşımın abisi evlendi. Eski eşini unutamıyordu çocukları için evlendi. Çok küçüklerdi çünkü. Evlendiği kadın (Allah ondan razı olsun) harika bir insandı. Çocukları büyüttü ablaları gibi her dertleriyle ilgilendi. Evlerinde hala eski eşiyle olan fotoğrafları bile dururmuş kaldırmamış hiç birini. Neden kıskanayım harika bir kadınmış eşim onu hala çok seviyor dedi bir gün. Ben hayatımda hiç bu kadar büyük yürekli bir kadın görmemiştim. He bir de adam, yeni eşini de o kadar seviyor ki, herşeyden önce inanılmaz saygı duyuyor ona. Evlerini tekrar yuva yaptı kolay mı.

Bazen arkadaşım soruyormuş abisine. Hangisi diye. Rahmetli eşini anarken hala gözleri dolarmış ama yeni eşini de çok severmiş. Bana bir mesajını okutmuştu upuzun adam şöyle bir cümle yazmış, hala unutamam.

"Sorma artık hangisi diye. İnsan kalbini nasıl iki parçaya böler ki..."

Valla bu konu icin aynen ben de bu sekilde hissettim. Abi, 2 cocugu ve bu kizdan mutlu bir aile olur gibime geliyor.

Kiz inşallah bir hevese kapilip evet demiyordur.

Akli basinda olgun alinan bir karardır umarim.

Beni böyle birsey de en cok düşündüren bu olurdu.
Bekar biri olarak 2 çocuklu bir adama evet demek, kolay birsey değil.

Gerci sizde en sorunsuz olan kizin karari. Gerçek duygularidir inşallah. 6 ay sonra ucup gitmez.

Abinize de çocuklara da üzüldüm.
Hepsi de mutluluğu hak ediyor.

Iste insan hayati her zaman istedigi gibi yönetemiyor.
Mutlu olurlar inşallah hepsinin yüzü güler.

Bizim ailede de olumlu bir örnek var.

Bekar bir kadin 3 çocuklu bir adamla evlendi.
Hic sorun olmadi diyemem zorluklar yasadilar .
Ama evliliklerinde 10 .yil doluyor.
Bir tane de kendi çocukları oldu.

Hayırlısı olsun insallahhh

madem mantik evliligi mantikli bir es adayi bulsun. Bekar bir bayan daha öncede hic evlenmemis niye 2 cocuklu adamla evlensin üstelik sevmiyorda. Yazik günah o kizin günahi ne? dengu degil asla yapmayin böyle birsey

İnşallah gerçek duygularıdır, 30 yaşında , herşeyi gören bilen bir insan abim ve çocuklarla ilgili, toz pembe karar verilecek bir durum da yok ortada onun açısından bakınca , elbette yasamak farklı olabilir ki kızın açısından da bakınca tereddüt ediyorum ben. Evlilikle sonuçlanırsa güzel örneklerden olurlar inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…