Abim ve ikinci evlilik

Yaa ne kadar tatlı güzel kalpli bi insansınız cidden düşünceleriniz ve kaygılarınız öylesine naif geldi ki bana.. keşke sizin gibi insanlar olsa çevremizde bence abiniz zamanla sevip alışıp mutlu olacaktır nedense öyle hissettim :) ayrıca yengeniz neden vefat etmişti ? basınızsağolsun

Merhabalar ben de boşanmış ve iki çocuklu biriyle evlilik yaptım. Ben bekardım. Hiç evlenmemiş biri için karşındaki erkekten sevgi görememek onun en önemli varlığının çocukları olduğunu bilmek zormuş. Bence siz bu kızla bir konuşun. Yaşı çok genç bu ağır yükü kaldırabilecek mi. Bir de agbinizin o kıza karşı duyguları da yokmuş. Zor bir durum. Ben tecrübe ettim. Sonunda da boşandım.

Bu evliliğin onun için zor olacağını ilk başlarda konuştum ben daha önce de tanıştığımız için. Çocuksuz bir evlilikle aynı olmayacağını farkında. Yeğenlerime merhametle yaklaşıyor anneleri de vefat ettiği için.

Abimin duyguları var şuan gayet iyiler, bu konuyu açtığımda yani başlamıştı ilişkileri, beraber cok vakit geçirdiler bu süreçte.

Umarım evlilikleri de güzel olur, abimin denge kuracağını düşünüyorum açıkçası, tanıdığım için kendisini. Ama annelerini de kaybetmiş evlatlarını ikinci plana elbette atmayacak. Evleneceği insanda bunun bilincinde olur her daima inşallah.

Sizin içinde hayırlısı olsun bundan sonrası.

İnşallah öyle olur. Beyin kanaması geçirmisti. Sağolun..

Ben zamanla birbirleri için yaptıkları fedakarlıkları gördükçe aradaki saygı ve sevginin aşktan daha fazla olacağını düşünüyorum. Evet çocuklu özellikle de eşi vefat etmiş biriyle evlilik çok zor ama ben bu adamların daha hassas ve düşünceli olduklarını gözlemledim. Sadece yapılması gereken adamın sevgisini çocuklarıyla sınamamak, kıyas yapmamak. Vefat etmiş eşin yeri ayrı, çocukların ayrı, senin yerin ise apayrı

Ilk kez bir görümce adayının kendi çıkarları kendi tarafindan değilse gelin adayından yana olduğunu gördüm tebrik ederim sizi. Gelin hanımı da düşündüğünüz için. Konuya gelecek olursam bence her imi taraf ta herşeyin farkında ise onlara kalmış bir durum. Suz gereken uyarılarınızı yapın gerisini onlara bırakın. Bazen cok olumlu cok mukemmel gibi gözüken evlilikler zehir zemberek olabiliyor. Burda da sizin gözünüzdeki haklı endişeleriniz boşa çıkıp cok mutlu olabilirler. Herkes herseyi kabul ediyorsa bu onların kararıdır artık. Siz bence üzülmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…