*9 Mart - 1 Haziran Arası Kilo Verme Yarışması*

Günaydın kızlar internetim yoktu o yüzden ugrayamadum. Benim de regl yakın o yüzden iştahım biraz açıldı ve tartı artilar gösteriyor. Olsun ama regl bitince birden düşünce kilolar çok mutlu oluyor insan.
Kahvaltı 1 yumurtali menemen 2 dilim ekmek
Öğlen 1 elma 10 badem
Aksam 2 tavuk but haslama yogurt

Ben de 300 gr artıdayım. Sanırım detoksla verdiğimi aldım gene. Bu cumaya kadar amacım aldığım 300 gr verebilmek artık. Kilo vermem yavaşladı gene bakalım cumaya ne olur.

Kizlar bugün tartildim 54.6 çıktı çok şaşırdım daha iki gün önce lavas yediğim halde emin olmak için tekrar tartilcagim
Bugün kahvaltı yapamadım çünkü fakülteye gitmek zorundaydim ve birazcik geç kalktim :)

Sabah limonlu su
Öğle salata yoğurt
Ara öğün 7 cilek 3 erik
Akşam yoğurt elma

25 Dakika yokuş yürüdüm daha yürüyüş yapacak derman kalmadi bende ama akşam 20 dk. Evde egzersiz yaparım musait olunca :)

Bu arada kızlar niye böyle az besleniyorsun zamanı yay daha sağlıklı beslen derseniz bizim 20 gun sonra düğün var almanyada oraya gideceğim ve işte 20 günde su 5 kilo fazlaligimi vermem lazım balık elbise denedigimde itici kesinlikle durmadi ama ben tam anlamiyla o elbiseye uyum göstermek istiyorum o yüzden bu cabalarim almanyadan geldikten sonra zamani yayip oyle devam edeceğim yoluma :)

Tam ben diyecektim sen yazmışsın zaten aman diyeyim sağlığına dikkat et.

2 yumurta
1 bardak süt
Yeşillik
Domates
Salatalık
Ezine peynir (kk)

Sütlü kahve

Mercimek çorbası
Yoğurt
Marul
3 kuru kayısı

2 yumurta(tavada)
Domates

Sade türk kahvesi
Elma
Şekersiz helva (2 kaşık)
10 fındık

Form çayı

Bugün böyle saçma sapan bir menü oldu bende anlam veremedim yoğunluktan çok ilgilenemiyorum bazen
Yine ekstra egzersiz yok maalesef, çok yorgun oluyorum akşamları gelince artık yarın erkenden uyanıp yapacağım.

menün dikkatimi çekti böyle sık ve bana göre fazla yiyerek kilo verebiliyormusun merak ettim?bende şuan bir topkte yazıyorum bir ayım doldu 104.6 dan 98.7 oldm çok şükür

Merhaba arkadaşlar bende bugunku.menum berbatti istahim acikti megersem relg gunummus cikolata yedimm valla herzaman yiyen biri degilim dunde ekmekle bala batirip yedim akşam di bide.
Bugün sabah bir kupa bardak balli elmas sirkeli su ictim 1saat spora gittim olan oldu cok terlemistim dus alirken boynum kitlendi ve acayip tutuldu sağa sola donemiyorum artik sinyal verecegim donecegim zaman sag sol diye :)) neyyyse
Kahvaltı 10:30 da yumurtali börek yarimdi iki dilim çavdar ekmekle bal yedim. Peynir k.k domates salatalik.
17:30 da dedgim cikolata yedim
18:30 da bir porsiyon yeşil fasulye yogurtlu cacik bir dilim çavdar ek.yarim kuru sogan
21:00 sekersis çay bir kase ay çekirdeği citledim.
Bugun çay haric suyuda az ictim 2 lt'reydi heralde. Spordan sonra hic hareket halim olmadi boynumdan dolayi yedim içtim yattim yani berbatti yarin daha dikkatli olacagim.

Günaydın kızlar benim istah tavan yaptı. Ağzım sürekli bişeyler istiyor.midem almıyor ama ağzım çiğnemek istiyor.bi de regl deki sinir halini böyle yiyerek geçirmeye çalışıyorum.
Kahvaltı sucuklu omlet az peynir 2 zeytin 2 dilim ekmek
Öğlen 1 elma
Aksam 1 kase mercimek çorbası 2 etli dolma yogurt.

menün dikkatimi çekti böyle sık ve bana göre fazla yiyerek kilo verebiliyormusun merak ettim?bende şuan bir topkte yazıyorum bir ayım doldu 104.6 dan 98.7 oldm çok şükür

Aslında normalde 3 öğün 1 ara yapıyorum ama dün yoğunluktan karıştı benim biraz :) insülin direnci var bende çok sık yemem gerekiyor birde çok ağır iş yaptığım için normal kadınlar kadar beslensem bayılırım en önemlisi eğer kısarsanız vücut bir süre sonra normal yemenizi bu şekilde algılıyor ve ne yazıkki kilolar misliyle geri dönüyor o yüzden metabolizmama kıtlık sinyali vermiyorum. Bir diğer husus ben şekeri tamamen hayatımdan çıkardım, sonrasında da un,patates,pişmiş havucu da... Neyi neyle yediğime dikkat ediyorum aslında porsiyonlara çok takılmıyorum çünkü porsiyon miktarı değil ne yediğimiz önemli. Çok uzattım ama anlatmak istedim ve gerçekten kilo veriyorum, pilates, merdiven inme çıkma ve zumbanın etkisini gözardı etmemek lazım tabi
Bu arada çok güzel kilo vermişsin tebrikler... İnşallah daha niceleri gider...

Ahhh canım şu regl yok mu beni de mahvediyor korkuyorum kendimden valla evdekileri de yiyeceğim bir gün diye :)) aman diyeyim dikkat et tuzak bu günler tuzak... Sadece 200 kalori arttır yediklerinde çünkü regl döneminde buna ihtiyacımız var kilo alırım diye korkma vücut daha çok yakıyor reglde ama tabi karşılığı ekstra 200 kalori civarı.

600 gr artıdayım cumadan beri. Ben ne zaman detoks yapsam geri alıyorum. Heralde malum günüm de yaklaştı onun da etkisi var. Canım çok sıkkın. Sabah yarım dilim ekmek, 1 yumurta, 3 kibrit kutusu kadar peynir yedim. Öğlen yarım dilim ekmek, 1 yumurta,1kabaktan omlet tarzı bir şey yedim. Akşama Allah kerim.

çok tşkr ederim canım.inşallah sende ve kilodan muzdarip olan herkes hedefine ulaşır.anladm canım seni senin metobolizma iyi demekki maşallah

Çocukluğumda tombul bir çocuktum hep abur cubura düşkünlüğüm fazlaydı sanırım biraz, bunda market işletmemizin annemin sürekli işte olmasınında etkisi olduğunu düşünüyorum. Ergenliğe geldiğimde zayıfcık bir insandım sonra yavaş yavaş kilo almaya başladım yaş gittikçe. 18 aşık oldum ve erkek arkadaşım oburdu hatta öyle bir hal aldı ki ilişkimiz onu orda yiyelim burda nasıl pizza yapıyorlar burasının eti harika gibi bir durum söz konusu oldu, farklı şehirlerde okuyorduk üniversiteyi ve geldiğinde poşetler dolusu abur cubur getirirdi. Ben zaten kendimi bildim bileli çikolata delisi bir insandım ve bir süre günde 1 litreden az kola içmemeye başladım sürekli kola olurdu evde. Gece ders çalışmalarda eklenince ekmek arası+ kola üstüne çikolatalarla yavaş yavaş genişlemeye başlamıştım bile farkında olmadan. Kilo problemimin baş gösterdiğinden habersiz yedimde yedim, hiç farkında değildim. Sürekli tartılmadığım için kıyafetlerim dar gelmeye başlayınca fark ettim ama öyle bir hal alıyorki bu durum bu bana dank ettiğinde 36 bedenden 40,42 bedene gelmiştim pantolon arayışında etraftaki herkes sürekli laf sokuyordu saçma sapan ve benim canıma tak demişti, metabolizmam çok yavaş çalışıyordu ve sürekli diyet modunda olmak canımı sıkmıştı, bende bu altınçilek furyasına kapıldım ne yazıkki yüzlerce lirayı bağırsaklarımı bozmak için vermişim maalesef fark ettim ama geç oldu. Sonra bir geziye katıldım okulda ve öyle bir hasta oldumki bir hafta bişey yiyemedim o sırada kilo vermişim tabi yiyemeyince, devamı niye gelmesin dedim ve diyet, yürüyüş serüvenim başladı. Ama hala metabolik sıkıntım devam ediyordu, kolayı hayatımdan çıkardım tamamen sonra hacamatla tanıştım ve metabolizmam düzene girdi. Beş, altı aylık sıkı diyet (açlık resmen açlık) ve saatlerce yürüyüşle 64'e ulaşmayı başardım. İki sene dikkat edip korudum kilomu ama sonra iş temposunda ne bulursam onu yedim o öğünde çünkü yemek yemeye zamanı zor buluyordum. Birde yanımıza unlu mamülleri dükkanı açılınca kiloların eklenmesi kaçınılmaz oldu çünkü sürekli çay demleyip ordan bişeyler yiyorduk. Burayı fark edene kadar deneyimlerim oldu tabi ama hep arada bozdum ve hooop kilolar geri geldi. Sonrasında çoğu şeyi çıkartma kararı aldım hayatımdan çünkü azıcık yiyince tekrar istiyordum ve bu bir kısır döngüydü biliyordum. Şimdi sizlerinde desteğiyle daha inançlıyım acele etmiyorum artık sakin sakin sağlıklı bir şekilde uzun vadede vereceğim. Benimde kilo hikayem bu işte, zaman bulabildim sonunda yazabildim.

1 greyfurt

2 kase(kuru meyveli) müsli
1 haşlanmış yumurta
Yeşillik

Büyük ton balığı
2 domates
2 salatalık
2 (çiğ) yeşil biber
Kk kadar keçi peyniri

1 bardak (sütle) kahve

Yarım tabak barbunya
1 kase patlıcanlı yoğurt
Yeşillik

Bugün yine ekstra hareket yok bu hafta bir zaman yaratamadım işler o kadar yoruyor ki... Eve gelincede yığınla iş bekliyor tabiki biliyorsunuz ev işi bitmez :))))

Camilyacigim o zamanki yasantinla şimdiki yasantinin arasinda daglar kadar fark var en azindan cok sağlıklı beslenme biçimini yaşam tarzini degistirmisin inşallah bu böyle devam eder hedefine ulasmana az kaldı darisi bizlere...

Çok doğru söylüyorsun canım vüdumun ihtiyacı olmayan şeyleri dolduruyormuşum hep şimdi gerçekten ihtiyaçlarını yiyorum ve sağlığım bile toparladı, az kaldı az yapacağız hep birlikte

Çok doğru söylüyorsun canım vüdumun ihtiyacı olmayan şeyleri dolduruyormuşum hep şimdi gerçekten ihtiyaçlarını yiyorum ve sağlığım bile toparladı, az kaldı az yapacağız hep birlikte
Sen yaşam tarzını, daha doğrusu yemekler konusunda hayat anlayışını değiştirmişsin bir nevi, çok da iyi etmişsin. Bence bu kilo problemi konusunda kesin çözüm olacak en doğru yol. Bu arada canım senin gerçekten çok az kalmış ama benim yürünecek daha uzunnn bir yolum var. Daha verilecek 15 kilom var. Ben burdan sonra da(yani 1 haziran ya başlığımız) devam edeceğim. Eğer hep birlikte devam edelim diyen arkadaşlar olursa ben hazırım.

Bu arada dün düşük karbonhidrat diyetine başladım. Daha doğrusu çok karbonhidrat alıyorum bir deneyeyim ne olacak dedim. Aldığım 600 gr ve +100 gr daha verdim. Bakalım bir hafta sonra sonuç ne olacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…