Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar merhaba gebeliğimin 12. Haftasındayim. 2 gündür sabahları progestan kullandıktan sonra su gibi akıntım oluyor. Bugün de akşam yürüyüşe çıktım eve geldiğimde yoğun uzayan çok hafif Sarı gibi bir akıntım oldu çok korktum. Gün içerisinde de ara ara belim ağrıdı normal mi bilmiyorum ilk gebeliğim.

Taaam bir Fransız gibi şu şekil okudum o_O yazdıklarınızı kızlar 🤓😬. Benim bildiğim kabin , haftasonlarında çıktığımız minik tatillerin kabin boy valizi yani içine bilgisayar girer falan yada kısa iş seyahati yancısı.
Elveda eski ben diyeceğiz şu an iyice anladım ilk bebişli olarak 🔥🤗.
Acil bi bebek arabası mağazasına girip gezmem lazım bu konuda baston fln çok karıştım 🥹.
İyi ki varsınız biiiir sürü şey var öğrenecek ya🙏🏻🥰

Ben kullandım canım korkmadı ama bebise bağlı bir durum sanırım. ayrı puset yoktu.
Canım biraz çocukla biraz anneyle vs alakalı ben mesela yeni doğanı asla kabin boya koymam. Ben korkarım. Başka arkadaşlar mesela 2 yaştan sonra bastona geçmiş ben baston kullanamam yaşadığım şehirde tekerlekleri dağılır gider vs. Kişiye göre şehre göre vs değişiyor.

Taaam bir Fransız gibi şu şekil okudum o_O yazdıklarınızı kızlar 🤓😬. Benim bildiğim kabin , haftasonlarında çıktığımız minik tatillerin kabin boy valizi yani içine bilgisayar girer falan yada kısa iş seyahati yancısı.
Acil bi bebek arabası mağazasına girip gezmem lazım bu konuda baston fln çok karıştım 🥹.
Aynen canım daha dur neler olacak neler 😂 çok eylenecuuk 😂

Ay daha bunun 3. Trimesterı var doğum başlasın diye toplarda mı zıplamıcaz merdiven mi inip çıkmıcaz abooo hediyeliği var kapı süsü seçmesi var Meryem ana eli otu şerbeti ohoooo çocuk doğacak sütü var gazı var atağı var kaka yaptı yapmadı uyudu uyumadı ilk yıkama anammm çok eylenicuuk çok 😂

Evet bende çok yabancı kaldım yazdıklarınızı İnternet bakıp araştırıyorum artık. Hamile kalmadan önce bebek arabalarını, besikleri hep aynı işlevde zannederdim. Meğerse ne çok çeşidi varmış 🤭

Suda doğum Türkiye’de var mı ya? Türkiye’deki doktorlar zahmet olmazsa normal doğurtmayı kabul etsin sezaryene zorlamasın suda doğumu eksik kalsın bi tek 😂😂
Yapan dr lar var ve yöntem bayağı mantıklı güvenilir geliyor bana. Kendi doktorum ile henüz görüşmedim ama o yapmıyor olabilir.🧐

Yapan dr lar var ve yöntem bayağı mantıklı güvenilir geliyor bana. Kendi doktorum ile henüz görüşmedim ama o yapmıyor olabilir.🧐
Onun için demedim varmış ben de sonra baktım ama işte insanlar son raddeye kadar normal doğurucam hayaliyle gelip son dakika doktor golü yiyor. Türkiye’deki çoğu doktor sezaryen yanlısı. İnşallah gönlüne göre bir doktor bulursun.

Merhaba bebek arabası olarak prego mu düşünüyorsunuz o konuda kararsız kaldım ben.
Çünkü ikisini aynı anda net göremiyor olmak ve üsttekinin beni görüp alttakinin hiçbir şey görememesi durumları konusunda kararsız kaldım sen ne düşünüyorsun?
Merhabalar o konu beni en çok düşündüren konu o yüzden araştırma yapmadım henüz son anı bekliyorum galiba çok kararsızım 🫣

Merhaba bebek arabası olarak prego mu düşünüyorsunuz o konuda kararsız kaldım ben.
Çünkü ikisini aynı anda net göremiyor olmak ve üsttekinin beni görüp alttakinin hiçbir şey görememesi durumları konusunda kararsız kaldım sen ne düşünüyorsun?
Ben prego mios aldım daha gelmedi kargoda. Çok araştırdım içime en çok o sindi açıkçası

Canım biraz çocukla biraz anneyle vs alakalı ben mesela yeni doğanı asla kabin boya koymam. Ben korkarım. Başka arkadaşlar mesela 2 yaştan sonra bastona geçmiş ben baston kullanamam yaşadığım şehirde tekerlekleri dağılır gider vs. Kişiye göre şehre göre vs değişiyor.
Yani korkmadım çünkü içinde yenidogan aparatı vardı. olumsuz bir durum da yaşamadık çok şükür. büyüyünce onu çıkardık.

Bir önceki gebelikte hastaneden kontrolden çıkarken bir olaya şahit olduk. Adam yeni doğan bebeklerini pusette arabaya taşıyordu önümüzde bir an ne oldu anlamadık ama puseti yere düşürdü çocuk içinden düştü yere çarptı. Adam sinirden arabalara tekme attı bağırdı apar topar geri hastaneye girdiler. Ne oldu bilmiyorum sonucunda ama her durumda pür dikkat olmalıyız.

Benim de kafamın içinde yeni bir sekme açıldı, hiç bilmediğim bir alana girdim bebişle birlikte. Bir dolu markalar, ne gerekli ne gerekli değil, hangi fonksiyon önemli neye dikkat etmek lazım falan kafam çorba oluyor bazen 😁
Biz bebek arabasında cybex’in balios modeline karar verdik bir de anakucağı alacağız cloud t modelini, tam yatar fonksiyonu da varmış bebişler için çok rahatmış. Teknolojinin sonu yok😅

X