Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    167
Kızlar ben dün ve önceki gün kendime göre fazla hareket ettim yoruldum. Bebeğin hareketleri çok çok azaldı 😢 sizde de oluyor mu böyle bu normal mi ?
Kuzum geçen gün bu yüzden doktoruma yazdım. Babam hala yoğun bakımda ve her gün koşturmam çok fazla. Hiç oturmuyorum resmen. 2 gün ekstra fazla yormuştum ve okadar azalmıştı ki hareketleri hemen yazdım. Korkma bu haftalarda günde 5 6 hareket hissetmen yeterli çok yorulduğunda azalır hareketleri sorun değil demişti. Şimdi dikkat etmeye çalışıyorum baya gümbür gümbür göbeğim sağa sola halay çekiyor resmen 🥰 dinlen sen yarın öbürgün eski haline döner ❣️

Benim baktığım İspanyol paça model sizinki ondanmiydk acaba diğerleri ince gibi geldi
Normal tayt bnm .taytlar zaten ince olur.
Muhtemeln arabayla gideriz gideceğimiz yere e bebekten aldım s abaska hangi marka önerirsiniz lcw denin kiler nasıl olur
Ben almadım çünkü kardeşimin kızının baya var.genelde onun giysisi yurtdışından geliyor gorumcelerinden.o yüzden hiç fikrim yok marka konusunda

Ya bu kasılma saatlerdir hiç geçmedi devamlı taş gibiydi yani magnezyum içtim biraz hafifledi devam ederse gideceğim inşallah doktorum dün kontrol etti bi şey yoktu
Şimdi nasılsın canım geçti mi kasılmaların ara ara benimde oluyor ama düzmeli olmadığı için doktorum sorun yok dedi

Kuzum geçen gün bu yüzden doktoruma yazdım. Babam hala yoğun bakımda ve her gün koşturmam çok fazla. Hiç oturmuyorum resmen. 2 gün ekstra fazla yormuştum ve okadar azalmıştı ki hareketleri hemen yazdım. Korkma bu haftalarda günde 5 6 hareket hissetmen yeterli çok yorulduğunda azalır hareketleri sorun değil demişti. Şimdi dikkat etmeye çalışıyorum baya gümbür gümbür göbeğim sağa sola halay çekiyor resmen 🥰 dinlen sen yarın öbürgün eski haline döner ❣️
Canım çok geçmiş olsun babacığın iyi mi ben yoktum haberim olmadı inşallah bir an evvel sağlığına kavuşur babacığın

Hangisini aldın canım . Ben tayt gibi olanı giyemiyorum başka almam lazım . Öğretmenim işe giderken o kadar dar rahat olmuyor
Canım ben lc den ilk hamileliğimde almıştım bi normal kot rengi birde siyah almıştım şimdi de onları kullanıyorum memnunum

Ben de aynı durumdayım. Göbek deliğinin 4 parmak üstü yumru gibi toplanıyor, geriliyor 1 dk sonra yumuşuyor. Günde 15 kere falan oluyor. Ama yatıp dinlenince çok az oluyor. Genelde oturunca ya da yürüyünce oluyor. Doktora gittim. Rahim ağzı uzunluğu gayet iyi dedi, nst de sancı çıkmadı ama o çekildiği esnada kasılma gelmemişti. Enfeksiyondan olabilir dedi yolladı. Bunların yalancı kasılmalar olduğu yazıyor her yerde. Ama genelde herkes 30 dan sonra hissedermiş. Benim 25 de başlayınca korktum. Pazartesi tekrar gideceğim başka bir doktora. Endol vb ilaçlar varmış kasılmaları engelliyormuş. Magnezyumu ocean extramag kullanıyorum da pek bir faydası yok gibi. Sizin kaç haftalık?
Kasılmalara en iyi nidilat geliyor endol biraz daha ağrı kesici gibi ben ikizlerimde makattan endol kullanırdım günde de yanılmıyorsam 6 tane nidilat kullanırdım erkenden sancılarım olmuştu ve hiç
Hissetmemiştim

Kasılmalara en iyi nidilat geliyor endol biraz daha ağrı kesici gibi ben ikizlerimde makattan endol kullanırdım günde de yanılmıyorsam 6 tane nidilat kullanırdım erkenden sancılarım olmuştu ve hiç
Hissetmemiştim
Ne zaman başladı kasılmalarınız ve benim tarif ettigim gibi miydi? Doktor bu ilaçlara başlama kararını nasıl verdi? Nst de sancı mı çıktı? Son soru, kaç hafta bu şekilde idare ettiniz?

Canım çok geçmiş olsun babacığın iyi mi ben yoktum haberim olmadı inşallah bir an evvel sağlığına kavuşur babacığın
Allah razı olsun canım 🙏 durumu stabil ama hem o hem biz aşırı yıpranmış durumdayız. Yoğunbakıma yürüyerek gülerek yemek yiyerek girdi şuan yutma yetisi yok zor konuşuyor nasıl olacak bilmiyorum. Son zamanlarda çıkan haberler ihmal yada yanlış işlem var mı düşüncesini getiriyo aklıma. Rabbim nerde şifa bekleyen varsa hepsine nasip etsin inşallah 🙏

Ne zaman başladı kasılmalarınız ve benim tarif ettigim gibi miydi? Doktor bu ilaçlara başlama kararını nasıl verdi? Nst de sancı mı çıktı? Son soru, kaç hafta bu şekilde idare ettiniz?
Canım bende de oluyor tarif ettiğin şekilde, doktor normal dedi yalancı kasılma olduğunu söyledi, sık olmuyorsa, dinlenince geçiyorsa, sancı yapmıyorsa gün de 12 ye kadar normal dedi. Hamdolsun çok sık değil benim ki haftada 3 5 defa. Biraz bacak arası kalça kemiği ağrım olduğunu söyledim magnezyum hapı verdi. Bi kaç gün kullandım baktım midem bağırsaklarım bi tuhaf oluyor gaz sancısı yaşıyorum bıraktım kullanmayı. Magnezyum yerine günlük sade soda içmeye çalışıyorum.

Canım bende de oluyor tarif ettiğin şekilde, doktor normal dedi yalancı kasılma olduğunu söyledi, sık olmuyorsa, dinlenince geçiyorsa, sancı yapmıyorsa gün de 12 ye kadar normal dedi. Hamdolsun çok sık değil benim ki haftada 3 5 defa. Biraz bacak arası kalça kemiği ağrım olduğunu söyledim magnezyum hapı verdi. Bi kaç gün kullandım baktım midem bağırsaklarım bi tuhaf oluyor gaz sancısı yaşıyorum bıraktım kullanmayı. Magnezyum yerine günlük sade soda içmeye çalışıyorum.
Günde 12 ye kadar normal demesi önemli. Ben tekrardan sayayım. İyi çok şükür sizin azmış. Sanırım haftanız da büyük zaten. Ben sade soda da içiyorum takviye de kullanıyorum

Merhaba canım benim de o şekilde kasılmalarım oluyor seninki kadar sık değil ama geçen perinatoloğa gittiğimde sormuştum magnezyumu aksatma ve bunu hissettiğin zaman 2 bardak su iç hemen uzan dinlen geçer dedi. Bir de eğer kabızlık sorunu yaşıyorsan bu da sebep olur dedi
Ay evet iki gündür yaşıyorum benim de sık değil dün başladı bugün yok

X