Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar Osman Gazi tıp fakültesini şimdi aradım 444 TL sigortalıysanız ve en erken 12. Haftada yapılıyormuş ve yine en erken 11. Hafta gibi arayıp uygun zaman diliminde size randevu veriyorlar. Sonuçlar için yine elden almaya hastaneye gidiyorsunuz. Sadece bir kan alımı varmış
Ben bu hafta ikili test verdim. Onun sonucu çıktıktan sonra planlıyorum

Ben bu hafta ikili test verdim. Onun sonucu çıktıktan sonra planlıyorum
Evet daha iyi olur öyle. Kaçıncı haftaya kadardı fetal dna ama onu unuttum 😄 o haftayı geçince yapmıyorlar demek ki. Bir de ikili tarama yaptırmadan gidiliyor yine doğru mu anladım? ay bir şey öğrendim arayıp onları da yarım yamalak öğrendim 😄😄🤦🏻‍♀️

Evet daha iyi olur öyle. Kaçıncı haftaya kadardı fetal dna ama onu unuttum 😄 o haftayı geçince yapmıyorlar demek ki. Bir de ikili tarama yaptırmadan gidiliyor yine doğru mu anladım? ay bir şey öğrendim arayıp onları da yarım yamalak öğrendim 😄😄🤦🏻‍♀️
İkili tarama yaptırmadan da gidebilirsin ama yaptırırsanız sonucu görmek isteyebiliyorlarmış kuzum

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar , biliyorsunuz ki yarın mevlid kandili ve ben hamile kalmayı çok istiyorum rica etsem ettiğiniz duaların içinde bana da yer verir misiniz ? özellikle hamilelerrr... 😍 nolurrrrrrrrrrr çok ihtiyacım var dualarinizaaaa🥺 şimdiden herkese çok teşekkür ederim , hepimizin kandili mübarek olsun rabbim dualarımızı kabul eylesin 💗

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar , biliyorsunuz ki yarın mevlid kandili ve ben hamile kalmayı çok istiyorum rica etsem ettiğiniz duaların içinde bana da yer verir misiniz ? özellikle hamilelerrr... 😍 nolurrrrrrrrrrr çok ihtiyacım var dualarinizaaaa🥺 şimdiden herkese çok teşekkür ederim , hepimizin kandili mübarek olsun rabbim dualarımızı kabul eylesin 💗

Hanımlar merhaba, konu bana aktarılmış. Listede olmayan, yeni eklenecek ya da durumunda değişiklik olanlar bana bilgi verebilir mi? Akşama kadar yazacaklarınızı akşam toparlayacağım.
Merhaba cizi
Yaş 24
İlk gebelik
Sat 3.07.24
Tahmini dogum 10.04.25
Bugün 10+2 oldu
Kilom 50

beni eklermisin cizi22 ? yaş 35, ilk çocuk olacak, Sat 23.07.2024, 5+4 (geç döllenme) kilo:50 tahmini doğum 29.04.2025

Bende yaştan dolayı yaptıracağım yaşım 35 risk kesin çıkar. amniyosentezden de çok korkuyoum ondada sonuç kesin gibi
Kesin çıkar demen çok yanlış öyle düşünme sağlıkla bebeğin gelir inş😘

Kızlar selamm birşey sorcam size. Ben şuan 8+6 dayım 7+4 iken iki kere kahverengi leke gelmişti fındık büyüklüğünde ama sonra olmadı sadece o gün geldi önemli değil diye okudum zaten bi sıkıntı olmadı değerlerim de normal çıktı. Ama dün doktora gittim onu söylemiştim risk almayalim yine de dedi progestan yazdi leke falan gelmiyor ama şuan bişey yok. Gece 2 tane vajinal yoldan yapacakmişim yani başka yapan var mi sizce gerek var mi? İhtimali azaltmak amaçlı sanirim yazdı. Ama vajinal yoldan olunda bi bilemedim hiç de yapmadım kapsül gibi zaten de 😀

Bugun gorus gunumuzdu buyumus biraz minisim doktor hersey yolunda dedi cok sukur, 1 ay sonrasi icin cagirdi. Iliskiyi sordum yasak degil ama sık iliski onermiyorum dedi. Cinsiyet icinse bir sonraki ay tahminde bulunurum ama net olarak 16. Haftada soyleyebilirim dedi. Ilk bebegimde de 13 de tahmin olmustu yuzde 90 kiz denmisti,16 da kesin kiz oldugunu ogrenmistim 🌼🌼

Eklentiler

• Screenshot_20240913_192456_Gallery.jpg
    Screenshot_20240913_192456_Gallery.jpg
    94,7 KB · Görüntüleme: 47
Sizin için bol bol dua edeceğim inşallah en kısa zamanda hamilelik haberi alırsınız ve sağlıklı güzel bir gebelik geçirirsiniz 🙏

Sizin için bol bol dua edeceğim inşallah en kısa zamanda hamilelik haberi alırsınız ve sağlıklı güzel bir gebelik geçirirsiniz 🙏
Yaaaa çok teşekkür ederim Allah razı olsun rabbim ne muradınız varsa versin sağlıklı bir şekilde bebeğinizi kucağınıza alın insalllahhhhhh💗

Kaçınci haftanizda yaptirdiniz acaba? Bir de ikili testte ne yapiyorlar
Dün yaptirdim 12+3 tüm. İkili testte genetiklere bebeğin down sendromu taşıyıp taşımadığına bakılıyor. Doktorum anlattı. İkili test %85 oranında, fetal dna %99 doğru sonuç verir. İkili testte genetik hastalıklara bakılıyor. Fetal de de baştan sonra tüm kromozomlar taranıyor.

Peki arkadaslar 2li testte bir risk cikarsa mesela ya da diger testlerde anne karnindayken yapilabilecek bi mudahale var mi? Sadece ogrenmis mi oluyoruz

Dün yaptirdim 12+3 tüm. İkili testte genetiklere bebeğin down sendromu taşıyıp taşımadığına bakılıyor. Doktorum anlattı. İkili test %85 oranında, fetal dna %99 doğru sonuç verir. İkili testte genetik hastalıklara bakılıyor. Fetal de de baştan sonra tüm kromozomlar taranıyor.
Kan ile mi yoksa ultrasonla mı bakılıyor ikili teste. Ense kalınlığı olcumu ve burun kemigine bakiliyor mu

X