Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar selamm birşey sorcam size. Ben şuan 8+6 dayım 7+4 iken iki kere kahverengi leke gelmişti fındık büyüklüğünde ama sonra olmadı sadece o gün geldi önemli değil diye okudum zaten bi sıkıntı olmadı değerlerim de normal çıktı. Ama dün doktora gittim onu söylemiştim risk almayalim yine de dedi progestan yazdi leke falan gelmiyor ama şuan bişey yok. Gece 2 tane vajinal yoldan yapacakmişim yani başka yapan var mi sizce gerek var mi? İhtimali azaltmak amaçlı sanirim yazdı. Ama vajinal yoldan olunda bi bilemedim hiç de yapmadım kapsül gibi zaten de 😀
Öncelerde bu konuyu çok konuştuk aslına bakarsan, evet grupta çok fazla progestan kullanan var, ben de dahil ☺️ benim de senin gibi 2 kere kahve rengi akıntım oldu, biri 5. Hafta, sonra 6. Hafta trafik kazası yaptım karşıki araba pert olacak kadar, ondan sonra korkudan bi kahverengi ve pembe kanamam oldu. O zaman verdi. Fitil çok konforsuz, ne kadar sokacağını bile bilemiyor insan… ama yapacak bir şey yok, gerekli… ben her gece uyumadan 1 tane yattıktan sonra fitil kullanıp bir daha kalkmadan uyumaya çalışıyorum.

Öncelerde bu konuyu çok konuştuk aslına bakarsan, evet grupta çok fazla progestan kullanan var, ben de dahil ☺️ benim de senin gibi 2 kere kahve rengi akıntım oldu, biri 5. Hafta, sonra 6. Hafta trafik kazası yaptım karşıki araba pert olacak kadar, ondan sonra korkudan bi kahverengi ve pembe kanamam oldu. O zaman verdi. Fitil çok konforsuz, ne kadar sokacağını bile bilemiyor insan… ama yapacak bir şey yok, gerekli… ben her gece uyumadan 1 tane yattıktan sonra fitil kullanıp bir daha kalkmadan uyumaya çalışıyorum.
Anladim canim çok geçmiş olsun. Benim sadece 1 gün iki kere oldu o da normal dediler çoğu kişide oluyormuş zaten. Başka da olmadi. Bendeki progestan kapsül şeklinde agizdan da aliniyormuş vajinal yolla da oluyormuş doktor vajinal dedi bana gece yatmadan 2 tane dedi sen 1 tane yapiyormuşsun 2 tanede nasil pes pese sokucam afedersin 🤭😅 neyseki küçük kapsül idare etcem 1 hafta artık.

Anladim canim çok geçmiş olsun. Benim sadece 1 gün iki kere oldu o da normal dediler çoğu kişide oluyormuş zaten. Başka da olmadi. Bendeki progestan kapsül şeklinde agizdan da aliniyormuş vajinal yolla da oluyormuş doktor vajinal dedi bana gece yatmadan 2 tane dedi sen 1 tane yapiyormuşsun 2 tanede nasil pes pese sokucam afedersin 🤭😅 neyseki küçük kapsül idare etcem 1 hafta artık.
Ben de fitil olarak bir sabah bir aksam kullaniyorum. Inanin fitil olarak o kadar kolay ki kucucuk bi kapsul zaten siz ittikten sonra o kayip gidiyor.

Allahım midesi bulanan tüm hamişlere yardım etsin; bu hafta başında geçti sandım iki gündür yerlere yapışık şekilde kusuyorum😣 Yemekler, deterjanlar, sabunlar kokan her şeyden feci tiksiniyorum…Duşa giremedim bugün banyodaki koku beni mahvediyor…Hatta bugün iş yerinde üşüdüm; çekmecede şalım vardı ama deterjan koktuğu için kustum 😔

Kızlar selamm birşey sorcam size. Ben şuan 8+6 dayım 7+4 iken iki kere kahverengi leke gelmişti fındık büyüklüğünde ama sonra olmadı sadece o gün geldi önemli değil diye okudum zaten bi sıkıntı olmadı değerlerim de normal çıktı. Ama dün doktora gittim onu söylemiştim risk almayalim yine de dedi progestan yazdi leke falan gelmiyor ama şuan bişey yok. Gece 2 tane vajinal yoldan yapacakmişim yani başka yapan var mi sizce gerek var mi? İhtimali azaltmak amaçlı sanirim yazdı. Ama vajinal yoldan olunda bi bilemedim hiç de yapmadım kapsül gibi zaten de 😀
Benim doktorumda verdi bende de lekelenme oldu hem igne hemde kapsül kullanıyorum kapsülü 30 haftaya kadar kullanacagımı söyledi günde 6 tane kullanıyorum bende doktorun verdiyse kullan tekbir amaclı hemde yerleşmesine iyi geliyormuş

Yok o anlamda demedim bebek sağlıklıda olsa testin hesaplamasında yaş faktöründe işin içine girdiği için öyle demek istemiştim genelde 35 yaş ve üstü gebelerden amniyosentez isteniyormuş.
Yalnız değilsin, ben de 37 ve ilk gebelik, başka arkadaşlarımızda var. Açıkçası amniyosentezi doktor istemese de ben isterim. Öğrenelim sağlıkla geldiğini içimiz rahat etsin.

Evet 200 mg gece yatmadan 2 tane dedi doktor ya bende anlamadım. Ama 1 hafta kullansan yeter dedi ondan mi dozu yüksek söyledi acaba
Herkesin durumu, içsel ve çevresel etkenleri farklı. Bu sebeple farklı dozlar. Lütfen buna aklın takılmasın. Mesela kazadan dolayı bana rapor da vermek istedi, araba kullanmak zorsa yatıralım seni bir kaç ay raporla dedi kabul etmedim, pişman da değilim.

X