Popüler Konu 2025 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

benim de ilk gebeliğim ve ben de habire beta baktırasım doktorlarla görüşesim geliyo ama maddi yük olcak diye de tutuyorum kendimi. cok zormuş ya

Evet katılıyorum sana canım, herkeste farklı seyredebilir hem döngüsel hem de yumurtlama döllenme ve yerleşme süreci olarak.

Bu arada kızlar dün akşam gittim ben de doktora,
kese gözüktü çok şükür doktor önce üstten baktı hafif gözüktü kese net değildi. Vajinalden net gördük ama ben biraz kasıldım vajinal olduğu için. Ama doktorum vajinalden bakmanın herhangi bir riski olmadığını söyledi. Bebişi dahaca göremedik ama doktorum kesenin yerleştiği yer oluşumu filan maşallah gayet iyi dedi
Ben sürekli sayfalarda okuduğum için pıhtılaşma durumunu sordum, ilk gebeliğim olduğu için aspirin verdi. Onun harici dupaston, folik asit, omega 3 devam dedi.
Bi de bikaç kan ve idrar tahlili istedi sonuçlarını bu akşam konuşacağız.
2 hafta sonrasına randevu verdi, bu süreçte rahat ol keyfine bak ve tabi ki dikkatli de ol yine dedi.
Her şey yolunda 2 hafta sonra kalbini de duyarız kendisini de görürüz dedi.
Demir ilacı ve diğer vitaminleri sordum ne zaman başlayayım diye onlar 3 aydan sonra ilk 3 ay en önemli olan folik asit ve omega 3 dedi.

Öyle yani bebişler. Çok şükür keseyi gördüm buna da şükür
Periyoduma göre dün 5+5 not aldık, ama bebişi net gördükten sonra yine hesaplarız dedi bi de.

benim de ilk gebeliğim ve ben de habire beta baktırasım doktorlarla görüşesim geliyo ama maddi yük olcak diye de tutuyorum kendimi. cok zormuş yabe
Betaya saglik ocaklarinda baktirabilirsin veya hastanelerin aile hekiminde hergun bosluk oluyor, ben devlete gittigim icin kontrollerde problem olmuyor tabi sıklığı, devlete gidebilirsiniz hem kaydiniz olmus olur hem gormus olursnz

benim de ilk gebeliğim ve ben de habire beta baktırasım doktorlarla görüşesim geliyo ama maddi yük olcak diye de tutuyorum kendimi. cok zormuş ya
şimdi beta sonra detaylı, şeker yüklemesi, bebek alışverişi derken zaman akıp gidecek. sağlıkla alırız inşallah. ben çok heyecanlıydım inanamıyordum kedi doğuracak değilim ya diyordum kendime :) nasıl içimden bir şey çıkacak diyordum. neyse işin sonunda dünya tatlısı mis gibi bir bebek veriyorlar kucağınıza. şimdi büyüdü o ilk anlarını özlüyorum çok hızlı geçti zaman

ve doktor değiliz ki değerlendirelim. doktor nasıl yönlendiriyorsa öyle yapmalıyız. yurtdışında bizdeki olay asla yok parasını verip bile kan verip ultrasona giremiyorsunuz. onlar daha gelişmiş ülkeler ancak bizdeki ulaşılabilirlik fazla olunca insanlar olarak ben de dahil abartabiliyoruz. o yüzden beklemek en güzeli minik tavsiyem

Benim kızım 8 yaşında hicbisey hatırlamıyorum o zamanlara dair zaten bulantım falan da olmamıştı bugün fena bir bulantı oldu sabah sanırım bu farklı ilerleyecek kasık batmalari ara ara bende de oluyor rahim genişlediği için normal dedi doktorum inanılmaz göğüs ağrısı var bende zaten büyüktü sanki ilkinde olmamıştı böyle ya da ben sildim hafizamdan. Hem çok zaman geçti hem arada kaybım oldu o yüzden ekstra pimpirikliyim zaman geçmiyor kalp atışını duyunca da bitmeyecek devamı olcak mı diye strese gireceğim keşke kafaya takmayip hayatı akışına birakabilsek ama olmuyor ister istemez aklımız hep bebekte

cumartesiden beri kan vermedim içim içimi yiyo yükseliyo mu nasıl acaba diye

Evet çok doğru ben yurtdışındayım zorla doktoruma beta hcg yaptırdım 1 kere o da buradan gaza geldim ve strese girdim herkes 2-3 günde 1 yaptırıp yaptırıp paylaştığı için. doktorum her şey normal gidiyor neden bu kadar soruyorsun diye şoka girdi, merak etme anın tadını yaşa kendini strese sokuyosun bu asıl sana zararlı olan şey dedi. Bebek yerleşmiş mi yerleşmiş ne önemi var gerisinin riskli bir şey olsa zaten söylerim, nasıl olacak rakamlar ne öğrenmek istiyorsun sürekli ne yapacaksın neyi değiştireceksin dedi haklı valla. Şu an düşünüyorum iyi ki izin vermemiş iyi ki her talebimi yapmıyor. Yoksa ben de şu son 2 haftamı sürekli artış az mı çok mu oldu diye iyice strese girerek kıyaslayarak geçirecektim.
Şu an tek kıyasladığım şey haftasal olarak aynı olduklarımın hangi belirtileri olduğu

Kızlar gerçekten tavsiye, yapmayın bunu kendinize.
Yurtdışında hcg bile bakmıyolar sadece pozitif negatif diye gebeliğe bakıyolar. Süreci aktif
Takip ediyolar tabi ki ama her şey rakam değil, ve herkesin süreci de hep farklı. En iyi şey doktoruna güvenmek , bi de en önemlisi Allah’a inanmak ol derse olur

Bende masa başı çalışıyorum acaba yüm gün sandalyede pturmaktan mı diye düşündüm

Bende masa başı çalışıyorum acaba yüm gün sandalyede pturmaktan mı diye düşündüm
Kızlar kuzenimden biliyorum maximum 2 saatte ama saat başı olursa daha iyi kısa yürüyüşler yapmayı önermişti doktoru gebeliğin başlarında, bi de ayağınızı eve gittiğinizde bi süre uzatıp dinlenin. Benim de geçen haftalarda araba kullandıktan sonra direkt saplanıyordu sancı. Uzun süre oturup aniden kalktığım anda da olabiliyor bazen hala.
A AcemiGebe111 B brcubrcu0101

Teşekkür ederim . Aslında eve gidip yemek hazırlayıp yiyip sonra uzanıyorum sabaha kadar . İşe de arabayla gelip gidiyorum . Ama dediğin gibi arada kalkıp yürümeye çalışayım

Çok güzel düşünmüşsün aksi bir durum yoksa beklemek daha iyi. Zaten aksi bir durum oldugunda gel diyor doktorda

Evet yurtdisinda o kadar relax ki doktorlar, surec cok normal ve yavas ilerliyor biz her dk doktorlardayiz zu1oqha
Sezeryan secenegimz var mesela orda oyle bir seyde yok sanirim

Evet yurtdisinda o kadar relax ki doktorlar, surec cok normal ve yavas ilerliyor biz her dk doktorlardayiz zu1oqha
Sezeryan secenegimz var mesela orda oyle bir seyde yok sanirim
Evet doğru doğumları da doğal ilerletmeye çalışıyolar ama geçerli bi sebep varsa sezeryan da yapılıyo yine diye duydum burada ya.
Ben de Allah nasip ederse normal doğum istiyorum, suda doğumu da araştırıyorum bi de. zaten türkiye de yaparım diye düşünüyorum ailemin yanında daha rahat olurum bildiğim ettiğim yer sonuçta

Benim bulantılarım geliyor yavaş yavaş öncekinde sekizinci hafta başlamıştı her hamilelik farklı belki bunda yaşamazsın diyen vardı bir ümit belki öyle olur dedim ama olmayacak gibi bir de normal kilomdan fazla başladım neden bilmiyorum zaten kilo aldığım bir dönemdeydim çok kilolu değilim ama mevcut kilondan bir dört beş kilo fazlayım belki biraz zayıflarsam çok yüksek rakamları görmeden doğuma giderim diye de iyi tarafından bakmaya çalışıyorum bir yandan

Evet kizlar 2. Gidiste 7 haftayi bekleyin net olsun
Bende suan 6+2 yim tam 6 da benimde midem kotulesmeye basladi, hala cok kotu, bulanmiyor ama sanki yumrukla sikiyolar midemi :/

Evet kizlar 2. Gidiste 7 haftayi bekleyin net olsun

Bende suan 6+2 yim tam 6 da benimde midem kotulesmeye basladi, hala cok kotu, bulanmiyor ama sanki yumrukla sikiyolar midemi :/
5+6’yım yarın 6 olucam, bugün sabah kendime omlet yaptım bi koktu gibi oldu ilk defa böyle. Salatalık yiyorum salatalık içindeki toprak kokusunu filan aldım o derece. Sanırım bana da yavaştan yükleniyo, sizinkileri de okuyunca anladım.

İzmir de özel hastaneye gidiyorum. Bugün doğum ücretleri hakkında bilgi aldım. Şimdi ödenirse daha uygun oluyo dendi ama uygunu buysa

İzmir de özel hastaneye gidiyorum. Bugün doğum ücretleri hakkında bilgi aldım. Şimdi ödenirse daha uygun oluyo dendi ama uygunu buysa
Özel sigortadan da teklif aldınız mı? Bazı sigorta şirketleri gebeyken de sigorta yapabiliyor.
Ne kadar bu arada aldığınız hastane fiyatları?

Özel sigortadan da teklif aldınız mı? Bazı sigorta şirketleri gebeyken de sigorta yapabiliyor.
Ne kadar bu arada aldığınız hastane fiyatları?
Evet onları araştırıcam sorduğum bi kaç şirket yapmıyoruz dediler. Bana 70 bin tl dediler doğum sonrası bebeğin testleri dahil. Ama oda süsleme vb şeyler ek olarak dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…