2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
24.25 oluyo genelde 24.
Icinde uzun kollu badi iç kısıma, üzerine ince tulum penye.
Yada alt üst takım ise yine içine uzun kollu badi.
Peki bacakları tek kat mı oluyor tulum yada takım giydirdiğinde altına da extra tek alt giydiriyor musun canım. Bende içine uzun kollu zıbın giydiriyorum ama altına da extra tek alt giydiriyorum. Kıyafetleri ince penye olunca bacakları üşür gibime geliyor.

Kızlar evin sıcaklığı ortalama 24 derece oluyor. Evi bu sıcaklıkta olanlar bebişlerinizi nasıl giydiriyorsunuz?
Bizim evin sıcaklığı 26-27 derece oluyor. Kısa kollu zıbın üstüne uzun kollu alt üst takım ayağına çorap başka birşey giydirmiyorum, uykudan uyandığında müslin yeleği var biraz onu giydiriyorum sonra onu da çıkarıyorum.

Kızlar gece uykusu için bebeği ayına göre uyutmamamız gereken saatler vardı listeyi bulamadım şuan bulunca size atayım mesela bu aylarda akşam 8den sonra uyutmamak lazım uyuması gece uykusunu etkiliyor çoğumuz 7 12 arası kriz geçiriyor ya da küme beslenmesi vs diyoruz ya aslında bu gece uykusunun temeliymiş bu şekilde uyuyunca 4 saatlik uyku görüyorlar aylar ilerledikçe saatleri de değişiyor.

Ben iftardan sonra uyutmuyorum 20.00’de kaldırıyorum 23.30-24.00 gibi bezini değiştiriyorum emziriyorum derin uykuya geçiyor 4 saat uyuyor çok şükür. 1.ayını doldurduğundan beri bu şekilde düzenimiz oturdu.

Bi de ilk defa emzik kullanmaya başladım herkese tavsiye ediyorum:) bebişim en çok dışarı çıkınca arabada huysuzluk yapıyordu dışarı çıkarken Bi denemek istedim ilk defa verdim o kaygıyla mı bilmiyorum dışarda tuttu ilk defa ağlamasız gidip gelebildik. Normal zamanda almıyor emziği şuan ama gündüz karnı tok altı temiz mesela yatırıyorum 10 dk sonra ağlıyor ya önce emzik veriyorum baktım ki biraz daha uyuyor gerçekten kolaylıkmış ilk çocukta kullanmadığıma üzüldüm

Bacakları. Tek kat aynen canım bakıyordum soğuk. Mu diye sicak oluyor.
Önceden kundak yapıyorduk Müslin ile baya sarılı oluyordu şuan elleri asla kundak istemiyor bel. Kısmından sarıyorum yine de işte ne kadsr durursa gece

Maşallah bizim de yeni bir aylık olduk bu hafta bu düzene girdik şükür o 4 saati kaçırmamak için hemen gidip yatıyorum

Kızlar bildiğim kadarıyla kırmızı refle muayenesi benim kardeşim evde baktı çok basit bi muayene çocuğun gözünün açık olması yeterli başka bi muayene bilmiyorum

7.12 olsa. İyi..
Geçen gün 7de uyandı gece 4te uyudu yaa..
Şuanda bakalım omzumda direniyor umarım uyur

Masallah yaabizim kide. Uyurdu ne oldu bilmiyorum bu çocuğa 10.gundur iyice şaştı dengesi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…