2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Kızlar ben hiç ilişkiye hazır değilim aşırı korkuyorum ve sıfır istek eşimle de böyle olmak istemiyorum ama gerçekten yaşlı teyzeler gibiyim
Benimki gün sayıyor resmen benim de hiç içimden gelmiyor yorgunluktan da galiba Pazartesi doktor randevum var bakalım ne diyecek

Kızım omzumda uyutmaya çalışıyorum bitik haldeyim ayaklarım şiş üstüne basamıyorum karşıma bu çıktı hüngür hüngür izledim Gerçekten de geçiyor bitiyor ve yorgunluktan ölecek gibi olduğun bugünleri bile özlüyorsun o minicik halleri bebek kokusu burnunda tütüyor oğlumda kendime zehir ettiğim herşeyi kızımda dolu dolu yaşamaya çalışıyorum ama bir yanım hep oğlumda yaşayamadığım şeylere üzülmekle vicdan azabı çekmekle savaşıyor.İlk bebeği olan çok zorlanan kızlar nolur bugünleri kendinize zehir etmeyin sonrası çok pişmanlık oluyor, gerekirse yardım alın

Biz dün gözden rop muayenesi olduk canım. Çok ağladı o ağladıkça bende ağladım ama Allahtan çok uzun sürmüyor işlem bittiğinde hemen kucağıma verdiler. Konuştum onunla sakinleşti.

Serum fizyolojikle değilde arada normal içme suyu ile bende buhar yapıyorum

göz doktorundan randevu mu aldın canım randevu bulamıyorum bebek olduğu için randevusuz gidilir mi acaba
Hastanede direk rop bölümü var canım. Bana doğum yaptığım hastanede devlet hastanesinde yaptırabilirsin ama 182 den randevu alınmıyor direk hastanenin numarasını arayarak randevu alabilirsin demişlerdi. Hastaneyi defalarca aradım ama bi türlü ulaşamadım. Sonra eşimin bi arkadaşı var hastanede. Onun aracılığıyla gittik. 22 sinde sabah 10 da gelsin demişler ama ben dün sabah gittiğimde 10 da randevum vardı dedim. Kadın bana randevu falan olmuyor direk geçin içeri dedi. Eşime gidip bebegin kimliğiyle barkod alin dedi. 3 farklı damla damlattılar. 20 dk sonra tekrar damlattılar. Reçete yazdı bi krem aldık. Öğleden sonra 2 de gelin o zaman gözüne sıkılacak bu krem dediler. 2 de gittik muayeneyi yaptılar. Sizde rop muayenesi olarak yaptiracaksanız bi hastaneyi aramayı deneyin. Ama normal göz doktorunda muayene yapılacaksa sanırım randevu alınması gerekir

Rop muayenesi neden yapılıyor bizim doktor sadece göz muayenesi dedi

Rop muayenesi neden yapılıyor bizim doktor sadece göz muayenesi dedi
O zaman normal göz doktorundan randevu alman lazım canım. Rop muayenesi erken doğan ve normal zamanda doğsa da bi sorundan dolayı küvezde kalan bebekler için yapılması gerektiğini duymuştum. Benim oğlumda 39 haftalik doğdu ama 1 hafta kuvezde kaldı. Küvezin ışıkları bazen gözlere zarar verebiliyormuş. Buna bakmak için yapılıyormuş.

Benimki gün sayıyor resmen benim de hiç içimden gelmiyor yorgunluktan da galiba Pazartesi doktor randevum var bakalım ne diyecek
Bende sürekli eşimi reddediyorum ama gerçekten içimden hiç gelmiyor ve korkuyorum dikiş yerlerim iyileşmesine rağmen hala orda bir şey var gibi geliyor

B Buffalosos canım ya sen anlıyordun astrolojiden ben yükselen burç hesaplama yapıyorum da oğlum için bazı sayfalar da ikizler diyor bazıları yengeç diyor hangisine güveneceğim var mı gerçek sonucu veren sayfa

Ay rop muayenesi korkunç birde çok ağlıyorlar sizin nasıl geçti ağladılar mı çok
Evet ya çok fenaydı o demir çubuklarla açıp içinde gezdirdi o yüksek ışık çok kötüydü elim bakamadı ben mecbur baktım muayene bitince hemen sustular. Ama dr sordum acıdığı için ağlamıyorlarmış o yüksek ışıkla çok yakından baktığı için rahatsız oluyorlarmış öyle demişti siz ysptırdınız mı? Göz dr bize genelde küvezde yatan bebeklere yapıldığını söyledi küvezde yoğun yüksek Işığa maruz kaldıkları için görme problemi körlğk olsbiliyormyş çok şükür bizim temiz çıktı ilkten rahatladık

Yaa benim dikişlerim hala iyileşmedi dokunmaya çekiniyorum 32 günlükken normal mi böyle olması
Canım 20-25 günde iyileşir demişti benim doktorum ama dikişe yerine göre değişebilir neden korkuyorsun bence korkma kendin ayna karşısında kontrol et mesela benim şöyle bir durum geldi başıma elime ip geliyordu sürekli bende dış dikiş sanıyordum aynadan baktım sanki içten geliyor ve iltihaplı gibiydi eşime kontrol ettirdim iç dikiş ipi çok uzun kalmış o yüzden iltihap kapmış eşim kesti o ipi sonra iltihap kesildi

Kızımın doktoru liste vermişti 2.ayda kalça usg ve göz muayenesi yazıyordu detayını bilmiyorum ama haftaya 2.ay kontrolüne başka bir doktora gidecem ona soracam o ne derse artık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…