2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Sarılığı geçsin biraz toparlansın ondan sonra benim tavsiyem yavaş yavaş silikon ucuda bıraktırman canım. Çünkü silikon uçlada göğüs tam uyarılmıyor malesef. Önenli olan yavaş yavaş acele etmeden kademe kademe sabırla ilerlemen.

Kaka yaparken siliyorum bide bizimki 4 5 günde bir kaka yapiuo. Yani hergun bi kaç kez kaka yapıp uyarı vermiyorum. Keske hergun yapsa.

Canım selam aynı sıkıntı bende de var bebeğim silikonsuz emmiyo, basiyo çığlığı boş verdigimde ben şeyi merak ettim direkt emmesi süt arttırımıni devam ettiriyo demişsiniz ya silikonla silikonsuz farketmez di mi çünkü sağıyorum bende hep 60 70 çıkıyor.

Siliknla bugün saat başı emdi daha mı çok emmiştir?

Böyle mi orantı kurmalıyım?

Kızlar 1 haftalık bebegim dogdugundan beri surekli hapsiriyor doktor normal dedi ama bu kadar uzun surmesi beni korkuttu acaba üsütüyo mu diye korkuyorum

Selam canım tabiki silikonla emzirmede de süt üretimi devam eder sonuçta bebiş emiyor sütü memeden çekiyor. Sadece silikon olmadan emdiğinde memeye uyarım biraz daha fazla oluyor. Direk tene temas oluyor sonuçta.
Daha bi kaç gün önce sağlık ocağında ki ebe de bana böyle söyledi. Sağma işlemine nazaran bebek emerken memeyi çok daha güzel vakumlayıp çeker ve çok daha güzel boşaltır dedi. Mesela şöyle düşün senin 5 dk yaptığın sağım işleminde çıkan sütle bebeğin 5 dk emerek çıkardığı süt miktarı aynı olmazmış. Tabiki bebişin doğru bi şekilde emmeside çok önemli. Ayrıca silikon uçla emzirirken doğru şekilde yerleştirip emerken hava yutmamasına da dikkat et. Öyle olursa gaz sorunu da fazla olur.

Akşam oldu beni ağlama krizi tuttu yine akşamları çok kötü oluyorum sürekli ağlamak geliyor bir de bana kızıyorlar ne güzel bebeğin var niye ağlıyorsun diye istemsiz geliyor sebep istiyorlar ama sebebim yok duvarlar üstüme geliyor sıkışmış gibi hissediyorum

Birer damla serum fizyolojik sıkıyorum bebeği koluma yatirip, sonra çekme aletini burun deliğinin ucuna koyup çekiyorum

Kızlar benim yine bir sorum olacak sezeryandan beri idrar yaparken dikis bolgesi kasıklarda agri oluyor idrar yaparken yanmada oluyor 1 hafta oldu ameliyat olali artik gecmesi gerekmiyo muydu

Lohusalik
Aşırı duygusallik ve alınganlık oluyor..
Geçecek üzme kendini hiç

Bende benzer şekilde bebek küveti ve üzerine takılan fileden aldım her taraf file değil güzel bez onun üstünde yıkıyorum bi gün yıkıyorum bi gün yıkamıyorum gün aşırı yani

Valla ben direk kombiden gelen su ile yıkıyorum
Masallah her şeye o kadar güzel dikkat ediyorsunuz ki enerjiniz nasıl yetiyor çok tebrik ederim

canım ben hala kundak seçemedim hangisini almıştın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…