2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Çatı muayenesinde aynı şey açıklık var mı diye bakmışlar ya ondan farklı bişey değil. Bazı doktorlar yapmıyor belki seni kide yapmayanlardandır.

Ben de youtube da bi doktorun videosuna denk gelmiştim, bebeğin geçeceği kanalı üç kısımda düşünürsek bu çatı muayenesi sadece en dıştaki dokular hakkında fikir veriyor ki o da net birşey değil demişti.

Öyle mi ilk kez duyuyorum
Burda çatı muanesi diye bişey yok ama ona eminim
Sizde sezaryan diye bişey de yok herhalükarda öncelik normal doğum diye biliyorum. En son ihtimal sezaryan yapılıyor. Belki o yüzdende o kapıyı hiç açmıyorlardır. Bazı sezaryancı doktorlar çatı muayenesi yapıp senin çatın dar yapamazsın diyip hastayı baştan demorilize ediyor, bir arkadaşıma doktoru muayene gittiğinde kıza vakti dolmuş hemen sezeryan alayım zaten bayrama denk geliyor yokum, sıkıntı olur diyip kızı korkutmuş, yok imza vermeden çıkamazsın falanlar. Kız 2 hafta sonra normal doğum yaptı...

Bu işte ya hu.
2-3 saniye değil de 10 saniye sürsün yani.

Aynen öyle canım burda sezeryan yok maalesef sezeryan seçenek değil en son çare
burda sadece 3 tanıdıgım sezeryan oldu 2sinin bebegi dönmedi onada 1 hafta döndürmeye uğraştılar normal olsun diye bide tek yumurta ikizlerine hamile arkadaşımın bebeginin kalp atısı yavaşlamıştı onu acilen sezeryana aldılar başkada hatırladığım yok

Zaten ciğer geliştirici isteğe bağlı vurulmaz Türkiye de de öyle hekimin uygun gördüğü zamanda bebeğin ihtiyacı varsa yapılır zaten

Zaten ciğer geliştirici isteğe bağlı vurulmaz Türkiye de de öyle hekimin uygun gördüğü zamanda bebeğin ihtiyacı varsa yapılır zaten
Öylede benim erken doğum riskim varya rahimağzı yetmezliği oldugu için tedbir amaçlı yapılsa türkiyedeki gibi çok rahat olurum

Bende önden düğmeli alma düşüncem vardi. Kararsizdim. Biliyosunuz bi süredir yatiyorum hast de. Gecelerin %95i önden düğmeli alt üst takım giyiyolar. Sadece 1 tane denk geldim süslü puslu gecelik takımı giyen kadın. Bide hastahaneler baya sıcak oluyor ama odanın dışına çıkıp yürüyüş yapılması durumunda usuyubilirz diye düşünüyorum. Kalınlık konusunda 2 hafta önce falandı kv pazardan bi takım aldı bana polar değil kalın pofuduk değil ama böyle yumuşacık kışlık pijama aldı. Ne ince ne kalın. Oyle bi sey alabilirsin. Bi cokgebe takım giyiyo

Kizlar doktorum bacaktan rontgen cekilmesi gerekiyor normal bir durum degil dedi pihti gibi bir durum olabilirmis. Yarin sehir hastanesine gidip tek bacaktan rontgen cekinecegim
Benim rahmetli anneminde hamilelikte ayağı çok şişmiş doktor hamilelikten kaynaklı ama ödemle alakası yok demiş teyzem anlatmıştı geçengün doğumdan snra düzelmiş bişey yapmamışlar yani ozamanlar

Tuzlu yeme canm inş pıhtı değildir benimde ilk.dogumunda çok.sismisti odem doğumdan 1 ay sonra anca indi şimdi de var sislik

Ben eski iş yerimde çalışırken yoğurdu mutlaka tatlıdan sonra yerdim yemek arasında yemezdim birde yoğurdun içine mutlaka az pul biber nane tuz atardım tatlının ğstüne okadar güzel giderdiki daha çok iştahım açılıyordu valla birde o tatlının vermiş olduğu ağırlığı alıyor daha çok dinç yapıyordu beni yoğurt benden görerek herkes öyle yapmaya başlamıştı sonra araştıran olmuş en iyisini yapıyorsun şekerin kana karışmasını yavaşlatıyorsun geciktiriyorsun demişti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…