2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Çok geçmiş olsun. Diş normal zamanda bile sıkıntıysan şimdi düşünemiyorum inş bir an önce geçer. Şeker değerin kaç çıktı böyle çok kilo almayanlarda şeker çıkması çok garip yaa

Çok geçmiş olsun diş olayı gerçekten çok sknti 😔
Teşekkür ederim kızlar.
İlk kan normal
60dk 195 ( - <180)
120dk 184 (- <155)
Hep aç karna yapıldı benimki ben 2. Kandan sonra kahvaltı yapıp tekrar kan vericem sanıyordum

Dün hiç uyuyamadım ben ya sirt bel kasik.agrisindan yorulmuşum valla hiç elim ayağım kalkmıyor havada kapali ruhum daraldı iyice

Teşekkür ederim kızlar.
İlk kan normal
60dk 195 ( - <180)
120dk 184 (- <155)
Hep aç karna yapıldı benimki ben 2. Kandan sonra kahvaltı yapıp tekrar kan vericem sanıyordum
Evet hepsi aç karna bakıldı. Zaten dişten dolayı yiyemiyorsun bebeği etkilemez onu takma ama ızun süre aç kalmak da şekeri yükseltiyor ara ara yemeye çalış canım.

Kizlar testler yapildi bacagimin ultrasonu cekildi pihti atmamis hamilelikten kaynakli odem olmus gece 3 den beri hastanedeyim. Benden su gibi cok az bir sey geldi bir test varmis amnisure diye onu yapacaklar insallah gelen bebegin suyu degildir baktilar acilma vs de yok nst de sancida cikmadi

Ben eski iş yerimde çalışırken yoğurdu mutlaka tatlıdan sonra yerdim yemek arasında yemezdim birde yoğurdun içine mutlaka az pul biber nane tuz atardım tatlının ğstüne okadar güzel giderdiki daha çok iştahım açılıyordu valla birde o tatlının vermiş olduğu ağırlığı alıyor daha çok dinç yapıyordu beni yoğurt benden görerek herkes öyle yapmaya başlamıştı sonra araştıran olmuş en iyisini yapıyorsun şekerin kana karışmasını yavaşlatıyorsun geciktiriyorsun demişti😊
Ben de yoğurt zaten çok severim, tahin helvasını, kurabiyeleri, bisküviler, şerbetli tatlıları falan yanına yoğurtla aşşırı severim dediğiniz gibi hem baymıyor iştahımı açıyor daha çok yiyebiliyorum, hem de ağırlık hissini alıyor. 😍 Şekerin kana karışmasını geciktirdiğini de yeni öğrendim, aferin kendime diyorum. 😌

Kizlar testler yapildi bacagimin ultrasonu cekildi pihti atmamis hamilelikten kaynakli odem olmus gece 3 den beri hastanedeyim. Benden su gibi cok az bir sey geldi bir test varmis amnisure diye onu yapacaklar insallah gelen bebegin suyu degildir baktilar acilma vs de yok nst de sancida cikmadi
Şükür canım geçmiş olsun

Yastık ve kapı süsümüz de geldi🥰Rabbim sağlıkla kucağımızada almayı nasip etsin böyle şeyleri gördükçe için eriyor

Eklentiler

• 364AF7BF-C631-4842-9C8B-8D80BD19A506.jpeg
    364AF7BF-C631-4842-9C8B-8D80BD19A506.jpeg
    108,5 KB · Görüntüleme: 85
Ben de yoğurt zaten çok severim, tahin helvasını, kurabiyeleri, bisküviler, şerbetli tatlıları falan yanına yoğurtla aşşırı severim dediğiniz gibi hem baymıyor iştahımı açıyor daha çok yiyebiliyorum, hem de ağırlık hissini alıyor. 😍 Şekerin kana karışmasını geciktirdiğini de yeni öğrendim, aferin kendime diyorum. 😌
Valla nasıl bir mide var diyende olsa tatlının üzerine yoğurt harika gidiyor😊

Evet hepsi aç karna bakıldı. Zaten dişten dolayı yiyemiyorsun bebeği etkilemez onu takma ama ızun süre aç kalmak da şekeri yükseltiyor ara ara yemeye çalış canım.
Belki olabilir çünkü şeker yüklemesinden önce yemek yiyememeye başladım. Bir de akıl edemedim sabah evden çıkarken yarım bardak limonlu su içmiştim boğazımda ağrıyor diyo o bile etkilemiş olabilir

Oh çok şükür 🙏🏻 tuzu tamamen çıkar hayatından bundan sonra yemeklere katma hiç.. açılma yoksa bebeğin suyu değildir

Kızlar ben önü düğmeli pijama aldım ama hastane için diyorlar ki gecelik al alt tarafın rahat olsun elbise gibi diyorlar pijama altı giy çıkar zorlar tuvalete girerken vs dediler ne dersiniz gecelik giyecek var mı? Kış zamanı üşümez miyiz kalın gecelik var mı ki ne alabilirim
Canım ben 2 tane pijama takımı 1 sıfır kol elbise(tolinmiş markası şimdi baktım cok kalın veya cok ince degil) 1de lcwdan kimono aldım(gofre dokuma gibi) Hastane sıcak oluyor gayet durum hangisini gerektirirse giyerim dedim. Çok süslü şeyler sevmem zaten dümdüzler hepsi😂 üşüme ihtimaline karşı da bir hırka koyarım cantaya diye düşünüyorum

Bende önden düğmeli alma düşüncem vardi. Kararsizdim. Biliyosunuz bi süredir yatiyorum hast de. Gecelerin %95i önden düğmeli alt üst takım giyiyolar. Sadece 1 tane denk geldim süslü puslu gecelik takımı giyen kadın. Bide hastahaneler baya sıcak oluyor ama odanın dışına çıkıp yürüyüş yapılması durumunda usuyubilirz diye düşünüyorum. Kalınlık konusunda 2 hafta önce falandı kv pazardan bi takım aldı bana polar değil kalın pofuduk değil ama böyle yumuşacık kışlık pijama aldı. Ne ince ne kalın. Oyle bi sey alabilirsin. Bi cokgebe takım giyiyo
bende hadigiy uygulamasından aldım facede çıkıyordu reklamları tanesi 139 dan aldım daha pahalılarıda var tek sıkıntısı ince yazlık mış ona dikkat etmedim ama hastaneler sıcak oluyor yürüyüştede sırtımıza yelek hırka gibi bişey alabiliriz 1 tanede kışlık almayı düşünüyorum

Ayy sen başladın hazırlıklara ben daha hiç başlamadım kontrole gitecm birazdan çıkacağım evden yatims saate hastanedeyim Allah korusun pat diye doğuma alırlamis aklima kötü kötü şeyler geliyor yarabbim

Ayy sen başladın hazırlıklara ben daha hiç başlamadım kontrole gitecm birazdan çıkacağım evden yatims saate hastanedeyim Allah korusun pat diye doğuma alırlamis aklima kötü kötü şeyler geliyor yarabbim
Allah korusun düşünme öyle , yıkayayım ütüler koyarım hazır olsun dedim gittikçe ağırlaşıyorum hareketlerim kısıtlandı bacaklarım sürekli kramp giriyor magnezyumda içiyorum ama devam ediyor

X