2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bende sezeryan olmayi dusunuyorum da 38. Haftam tam araligin sonuna denk geliyor acaba 38+0 da yapar mi yoksa 39 u mu bekler diye merak ediyorum. Yıl dönecek çünkü 39a kalirsa 2024 dogunlu olur, aralikta dogarsa 2023 dogumlu olur
Bence bekler 39 u doktorun, benim ilki 39+1 de olmuştu, bu bebeğimde yine 39 u bekleyecek anladığım kadarıyla. Ben daha erken alır sanıyordum ama risk olmayınca bekleyebiliyor doktorlar. Yeni yılda doğması avantaj bı bakıma. Anaokuluna başladığı sene 2018 liler ile almadılar kendi yilinda doğanlar ile aldılar ama en küçükleri olunca özgüven sorunları yaşandı. Neredeyse 1 yaş fark vardı bazı çocuklarla arasında ki bu küçük yaşlarda büyük bı fark. Bu yıl birinci sınıfı dilekçe ile ertelettim o yüzden, yoksa birinci sınıfta da en küçük oğlum olacaktı. Eğer risk yoksa endişe etme 39 a kadar yolu var sezaryende.

Kızlar sizce bu kenarda ki beyazlık nedir? Googlede araştırdım ama bir sonuç elde edemedim. Dudak mantarı, egzaması gibi şeyler değil. Son zamanlarda geceleri su içme isteğim çok oluyor, dilim damağım kuruyor sanki. Bu beyazlık ta 2 oldu. Böyle deri soyulması gibi, ama deri değil.

Eklentiler

• IMG_20231110_062734.jpg
    40,7 KB · Görüntüleme: 59
Allah kolaylik versin Ocak sonu diye yazılı bir belge imzanız yoksa tasinmayin sonuçta bebek doğacak hamileliğin son dönemleri herikiside zorlu olur bnm apt da daire satıldı alan ev sahibi hala tasinamio kiracı ev bulup cikamadi aylar oldu oturuyor valla bnm evde satilikti Allah dan satılmadı oturuyorum satilsada cikamam diyecektim buhalde ev ara bul yerleş çok zor herşey ateş pahası Allah yardımcımız olsun

Kızlar şampuan bebeyagi pişik kremi mustela alan oldumu takımı 450 ye gelio sitede kupon tanımlamış alsammi bilemedim pişik kremi Bepanthol alılmstm ilk kızıma memnundum mustela nasıl acaba

Bizim zaten taşınma gibi bı niyetimiz vardı, ev almayı planlıyorduk ama doğumdan sonra ben biraz toparlayinca bakarız o ise demiştik, ev sahibinin evleniyor olması planları değiştirdi. Normal şartlarda ben de bekleyelim hemen cikmayalim derim ama evlenme durumunda evi boşaltmayi daha en başından kabul etmiştik. Bi de adam eşya alacak evi duzenlicek, düğünü de erteleyemez onun da mağdur olmaması adına taşınmaya karar verdik. Ev alma işi biraz aceleye geldi bu durumda o yüzden önce bı kiralık bakıp geniş zamanda mi ev baksak diyorum ama sürekli tasinmakta yipratici.

Biberonlari tek tek test edeyim ,bakayım en iyisi . Fikir için çok tşk ediyorum
Haklısın , umarım severler de hiçbir şey emmekten alikoyamaz onları

Amin ,çok tşk ediyorum Hayırlısı olsun herkes için . Önceliğimiz bebiş bizim için O sağlıklı ,iyi olsun gerisi de çözülür diye düşünüyorum

Kızlar şampuan bebeyagi pişik kremi mustela alan oldumu takımı 450 ye gelio sitede kupon tanımlamış alsammi bilemedim pişik kremi Bepanthol alılmstm ilk kızıma memnundum mustela nasıl acaba
Mustela gayet iyi bir marka bildiğim kadarıyla kullananlar da memnun .Fiyatı da uygunmuş bayağı ,şaşırdım

Susuzluktan olmuş basit birşey gbi geldi bana ama benimki bir fikir sadece

Günayyydıınnnnn hanımlarrrr,
Ben zaten az unutkan biriydim gebelikle sersemliğim iyice arttı. Telimi iş yerinde unutmuşum şimdi okudum mesajları.

Taşınacak arkadaşlara kolaylıklar diliyorum, inş bi çırpıda taşınır bitirir aa nasıl da kolay oldu dersiniz.

Termometre tavsiyesi ve alışveriş listesi için teşekkür ederim, tüm listelere bakıyorum hâlâ eksiklerim var bi türlü toparlıyamıyorum, sanırım küçük bi stres

Kavga muhabbetini hiç bilmiyorum ya bi ara yoktum o ara olmuş olmalı. Bi kere burda kimse birbirini tanımaz. Herkes bilgi alışverişi yapabilmek adına burda. Ben çok şey öğrendim hâlâ öğreniyorum Allah razı olsun

Hepimiz hassas dönemlerimizdeyiz. Yazının duygusu olmuyor, iyi niyetli bişi yazarsın yanlış anlaşılır, sakin kalmak lazım. Birbirimizi anlamaya çalışmak çok önemli. Gerçekten iş yerinde de aile hayatında da çok faydalı oluyor.

Bol bol emoji bırakayım,

Ve bugün Tekirdağ'dayım gelsin köftelerrr

Bilmiyorum ki canim ne yapacak. Ama bencede beklemeyi tercih edecek gibi. Ben o sirada normal dogum sancisi gelir vs diye korkuyorum acikcasi yoksa tabi beklemek daha mantıklı olur. Eger aralikta dogarsa da zaten bende dilekce veririm kardeşimde aralik doğumlu onuda bir sonraki sene ile vermistik yasitlarindan çok küçük olmasin diye

Canım sözleşmenin belirli ve belirsiz süreli olmasına göre değişiyor. Muhtemelen kira sözleşmesini 1 yıllık yapmışlardır. O da her sene aynı tarihte yenilenip bir sonraki yıla uzamış sayılıyor. O tarihi bekleyip ona göre dava açmışlardır. Sözleşme belirsiz süreli yapıldıysa bildirim gerekiyor yani noterden ihtarname çekiyoruz. Bu aralar çok fazla var bu tarz davalar. Kirayı artıramıyorsam en azından kendim oturayım ya da çocuğum annem otursun falan diyor insanlar. Mahkeme değerlendirir artık. Ev sahibi kiracısını çıkarırsa da 3 yıl boyunca başkasına kiraya veremez artık. Avukatları vardır muhtemelen sürelerle ilgili hata yaptıklarını sanmıyorum. Ama diğer konularda mahkeme bakacak tabi gerçekten altsoyunun ihtiyacı var mı yok mu vs.
S sunsea

Günaydın çızlar ,
Başakşehir çam sakuranın gebe okulu hafta içi hergünmüş. Şöyle bir numara aldık henüz aramadım düşünen arkadaşlar için bunu da paylaşayım :)

Gebe eğitim merkezi Tel No: 212 909 60 00 iç hat 10515/ 71505/ 71265

Evet beni çıkarabilir ihtiyaç dahilinde ben buna karşı değilim zaten . Yüzde yüz zam yapmistik zaten .
Olayların başlangicinin kira ile başlaması hoş olmadı . Bir de apartmanda butun daireler bir kişinin hali hazırda boş dairesi olması ( kiralık ) düşündürücü . Hakimin kararı önemli bizim için .Hayırlısı olsun herkes için

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…