2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
İnşallah canım benim inşallah aslında haftasına göre uyumlu ama neden kilo almadığı kafamı yiyo

Yani herşeyi sağlıklı düşünürsek çok şükür 1 hafta hunharca yiyip haftaya bomba haberlerle geliciğim pekmezler cici bebeler cezvizler meyveler ne varsa aldırdım eşime bu hafta 100 kilo olmaya adayım

Çok teşekkür ederim canımlar moralimi yükselttiniz Allah sizden razı olsun sağlıkla gelsinlerde popolarını ısırcam bu veletlerin

Ceviz ye tabi ki ama diğerleri yerine besin değeri yüksek kalorili şeyler yersen bebeğin daha güzel kilo alır. Kaşar, yeşil mercimek, kefir, muz, yağlı tohumlar bebeğe kilo aldırıp anneye aldırmıyor. Ama diğerleri anneye aldırıp bebeğe aldırmıyor. Ben hep sağlıklı kiloda olsun diye dua ediyorum. Sanırım ben çok hantal bebek sevmiyorum

Amin canım sen de ver bi yakın zamanda. Son duzluge çıktık artık sağ salim bitirelim şu işi inşallah

Evet 9.ayda 2 civarindaydi hatta bu ay 3.18 olmuş yüksek te değil ama sinira yakın dedi. Burda yasayan var mı acaba bu durumu kaçtı sizin bebisler onu merak ettim. Ay benim gibi ödlek adama olacak iş mi bunlar şimdi ya
Ben 3 4 haftada bir baktiriyorum TSH ölçümüne . 3 hafta önce 2.2 iken son testte 3.57 çıkmisti . İlacim 25mg en düşük dozdu 50 mg a yükseltildi . Bu arada endokrin ile görüştüm T4 normal standartlarda ben önermiyorum şu an hatta dedi . Bende kadın dogumcum bu konuda çok hassas 3.5 u yüksek kabul ediyor dedim . O şekilde 50 mg a yükseltti . Bana istirahat vermişti kendi kadın doğum doktorum . Muhtemelen hareketsizlikten yukseldi. Ben normalde çok kaygılı bir tipim ama bununla ilgili çok araştırma yaptım . Hatta yeni çalışmalar t4 normalse 4 e kadar bile zarar vermediği yönünde . O yüzden sende kendini strese sokma . TSH bakılırken T4 de birlikte değerlendiriliyor .

Amin canım sen de ver bi yakın zamanda. Son duzluge çıktık artık sağ salim bitirelim şu işi inşallah
Verdim verdim geçen cuma, TSH normal ama onun haricinde benim velet bütün depolarımı vakumlamis. D vit, B12 hepsi düşük, kansizlikta çok hafif var.

T4 kaça kadar normal peki

Hepsini not aldım teşekkür ederim canım benim

2.trimester için 1.3 e kadar normal yazıyor . Benimki 0.97 çıkmış . TSH 3.5 çıkmasına rağmen endokrin uzmanı bebeğe zarar vermez bu değerler dedi.
Benim TSH 1.44
T4 0.93
T3 2.32 çıkmış. Bu değerler normal o zaman 3. Trimesterde. Labaratuvar hamilelige göre belirtmemis bizim, için rahatladı şimdi. Oğlumun da 3 yaşındayken TSH 7 çıkmıştı çok panik olup üniversite hastanesine goturmustum orada t3 ve T4 bakmislardi, troid yok bu çocukta demişlerdi. Demekki o değerler daha önemli. O dönem viral enfeksiyon geçiriyordu o yükseltmiş TSH i.

Evet değerlerin gayet güzel şu an panik yapmaya gerek yok

Özellikle gebelikte enfeksiyon ,hareketsizlik ya da çok fazla karbonhidrat tüketimi de tshi yukseltebiliyor . Bazı ilaç karşıtları sadece diyet ile de dengeliyor ama söz konusu gebelik olunca ben doktorlara güveniyorum açıkçası
Sen oğlumda da olmuştu diyince aklıma geldi :)

Canım kahvaltıda 2 yumurta ye mutlaka. Ben faydasını çok gördüm. Hemen kilo alır bebeğin endişe etme. Bir de kabak çekirdeği ceviz pekmez tarzı şeyler yemeye çalış sana tavsiyem. Biraz zor haklısın ama az kaldı artık

Benim ailemde de troid genetik, annemde zehirli guatr var nodülleri iltihaplaniyor ara ara, özellikle boğaz enfeksiyonu gecirdiyse vay haline, hastanede haftalarca yattığı bile oldu, babamda da triod hormonu yüksek, bende troid değerleri normal şimdilik ama üç sene önce 5 mm troid nodülü vardı boğazımda, büyüdü mu stabil mi baktirmadim bidaha. Oğlumun da TSH o kadar yüksek çıkınca çok paniklemistim. Ama şükür enfeksiyona bağlı geçici bir yukselmeymis. Bir kez de mide bağırsak enfeksiyonundan dolayı şekeri 300 e firlamisti çocuk endokrinde yatmıştı bir gece. Yani enfeksiyon etkiliyor bu tarz şeyleri, ileride çocuklarda ister istemez viral bakteriyel enfeksiyonlar olacak özelikle kreş dönemi, aklınızda bulunsun, benim gibi ağlamaktan parcalamayin kendinizi enfeksiyon geçip değerler düşene kadar

Kızlar merhaba 21.haftada bebeğin kalp atış hızı 160 civarında çıktı. Sizlerin nasıldı? Yüksek bir değer mi bu acaba sizler hatırlıyormusunuz kaçtı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…