2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Anladım canım teşekkür ederim. Bizim patron seç ben alayım dedi de. Bunun fiyatı da aşırı pahalı değilmiş. Ağırlığı 6.3 kg. Sanırım ben de şuan kararımı verdim bu arabaya
Agir degil dedi canım babymallden deneyerek aldilar yakınında varsa sende gidip görüp baksan iyi olur bence. Ben imkanim olmadığı için gormeden aldim

Bence yaştan degilde zamanla tıpta da biseyler degisiyor ayni doktorun uygulaması dahi degisiyor yoksa hala cok ileri yaşta degilsin canım

İlla süt olcak diye bisey yok yoğurt peynir yiyormussun, elinden geleni yapıyorsun o zaman, belki de eşinin ailesine benzicekler, hem 2 buçuk 4 kilo arası normal kabul ediliyor doğum kilosunda, hem zayıf olsun nolcak ki sağlıklı olsun önemli olan o

Ben erken doğar diye korkuyorum aslinda rüyamda görmüştüm 10.haftada falandı gördüğümde hem cinsiyetini görmüştüm hem de erken doğmuştu . Ondan bu kadar etkilenmiş de olabilirim

Amin ,inşallah sağlıklı olsun tüm bebisler Hepsi analarını çok emsinler hiç zorlamasinlar

İnşallah hepsi sağlıkla zamanında dogarlar, ay çok emsinler deme normal emsinlerbenim büyük oğlum meme bagimlisiydi saat başı uyanırdı meme icin, gündüz de 2 saati zor bulurdu, meme manyağı bi bebekti

Kaşar peyniri muz da çok besliyormuş bebeği canım

Kaşar peyniri muz da çok besliyormuş bebeği canım
Onlari da yiyorum ,yemem mi eski kaşar daha faydalı diye koyun -keciden eski kaşar yiyorum ( koksa da ) Muz hergun bı tane tüketiyorum. Çok şekerli geliyor diye yeşil muz gönderiyorlar eşimin memleketinden hatta . Milleti de seferber ettim anlayacağın ama bence çocuk ne kadar almak istiyorsa o kadar alıyor kiloyu anlamadım yani

Çok teşekkür ederim. Çok moralim bozuldu. Eşime dedi sen de takip et bundan sonra diye. Suç islemişim gibi hissettim.

Şeker ölçümü nasıl çıkıyordu evde, normalde şekeriniz yüksek mi saptanır

Değil mi ama. Ya ben bı tabak yemek yanında ekmek yeyince ekmek çok az bile olsa şekerim yukseliyordu. Ona takmıştım. Nasıl ekmek yiyeceğim ne kadar yiyeceğim diye. Yemen'e gerek yok dedi neyse ondan rahatladım biraz. Onun dışında boş kalori almamaya çalışıyordum ben de. Meyvem kuruyemişim falan. Ama proteinde haklı. Onu arttirmam lazım. Biraz önce ilk defa doyarak yemek yedim. Şimdi şeker ölçüm zamanımı bekliyorum bakalım.

Evet ya artıralim bakalım proteini belki işe yarar . Daha ne yicez ben anlamadım zaten. Bu arada yazmayı unutmuşum keten tohumu ile iç kabak çekirdeği ekleyebilirsin salatalarina az birşey . Bu gittiğimizde sormuştum doktora güzel olur sadece organik olsunlar dedi. Şimdi yazınca aklima geldi bende yapayım bunu hamilelikten önce yapıyordum.

Kaşar peyniri, muz, kuru kayisi, cig badem, ceviz bunlar bebişi besleyen gidalar canım günlük bunlari tüketmeye çalış ben hergün yiyorum

Organigini bulabilir miyim bilemiyorum ama bunları da ekleyeyim öğunlerime bundan sonra.

Çok iyi herşey doğal belki de bundan sonra hızlı alır. Sen çok takma kafana rahat olmaya çalış.

Şeker diyeti yaptığın için mi az kilo almış bebeğin
Evet. Ben şeker diyeti yaparken proteini de az almışım.Cok az yediğimin farkı daydım ama fazlası sekerimi yukseliyordu. Azalta azalta kuş kadar kaldı öğunlerim. Bugün ilk defa doydum ögle yemeğinde. Birazdan sekerimi ölcecegim bakalım ne çıkacak. Ekmek yerine bulgur yedim. Bir de düşük kilo erken doğum sebebi dedi. Erken doğumu tetikleyen bazı faktörler var. Son aylarda hepsinin yerinde olmasını bekleriz dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…