2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar sizce hastanede giymek için bu pijama nasıl?
C8A315FA-6DE7-4ED3-86A7-1C5B7C111FD1.png

Kizlar dogumdan sonra korse olayi aklima takildi burda da konusmustuk daha önce. Ben korse almıştım ama rahim toparlanma surecinde sancim cok fazla olduğu için kullanmamistim ve o sancilar 2-3 hafta kadar surmustu özellikle emzirirken agliyordum artik. Hani eskiler hep dogumdan sonra sararlarmis karinlarini simdilerde korse giyiyorlar. Ben bunu hep karinlari cabuk insin sarkmasin vs diye yapiyorlar saniyordum. Acaba bu rahmi sıkıştırmak toparlanmasini hızlandirmak icin mi yapiliyodu ki. Öyleyse eger doğurur dogurmaz giyerim korseyi o sanciyi cekmekten iyidir. :KK64:
Ay ben korse hiç giyemiyorum ya , zaten dar kıyafetlere hiç tahammülüm yokken doğum sonrası giymek bana çok zor geldi hep, ve azcık dar şeyler bende hemen gaz yapıyo,

Kizlar dogumdan sonra korse olayi aklima takildi burda da konusmustuk daha önce. Ben korse almıştım ama rahim toparlanma surecinde sancim cok fazla olduğu için kullanmamistim ve o sancilar 2-3 hafta kadar surmustu özellikle emzirirken agliyordum artik. Hani eskiler hep dogumdan sonra sararlarmis karinlarini simdilerde korse giyiyorlar. Ben bunu hep karinlari cabuk insin sarkmasin vs diye yapiyorlar saniyordum. Acaba bu rahmi sıkıştırmak toparlanmasini hızlandirmak icin mi yapiliyodu ki. Öyleyse eger doğurur dogurmaz giyerim korseyi o sanciyi cekmekten iyidir. :KK64:
Sanmıyorum, rahim kendiliğinden hacim olarak küçüldükçe toparlanır. Öyle sıkma ile toplanmaz. Bı de normalde kardiyoloji doktorları da kadın doğum doktorları da dar ve sıkı kıyafetler, hatta düşük bel dar pantolonlar dahi giymeyin diyorlar normal zamanda bile. Lohusayken bı çok doktor korseye sıcak bakmıyor organları aşırı sıkıştırıp kan dolaşımını etkilediği için. Ben bu sefer korse kullanmicam, esnek bı kumaş ile toparlarim biraz sadece çok sıkmadan. Doğumdan sonra organlar eski yerlerine yerleşmeye çalışacak çünkü.

Hanımlar merhaba,

Kısmetse Ocak annesi olacağım ben de ancak 2 haftadır hastayım ve bir türlü geçmiyor. Üşüme titreme ve terleme ile başladı. Hafif boğaz ağrısı. Doktor a gittim aksef antibiyotik yazdı kullandım ancak terlelerim daha da arttı. Yarım saatte bir üst değiştiriyorum. Testler temiz çıkıyor doktorlar da çözemedi bu durumu. Şu an aşırı terleme ve balgam var. Kimi hamilelikten olabilir aşırı terleme diyor. Gece siriliklam oluyorum benim gibi terleyen var mi aranızda

Sanmıyorum, rahim kendiliğinden hacim olarak küçüldükçe toparlanır. Öyle sıkma ile toplanmaz. Bı de normalde kardiyoloji doktorları da kadın doğum doktorları da dar ve sıkı kıyafetler, hatta düşük bel dar pantolonlar dahi giymeyin diyorlar normal zamanda bile. Lohusayken bı çok doktor korseye sıcak bakmıyor organları aşırı sıkıştırıp kan dolaşımını etkilediği için. Ben bu sefer korse kullanmicam, esnek bı kumaş ile toparlarim biraz sadece çok sıkmadan. Doğumdan sonra organlar eski yerlerine yerleşmeye çalışacak çünkü.
Ayy sancidan kurtulurmuyum acaba diye aklima geldi öyle de haklisin👍
Bana gore dogum falan kolay yani o emzirirkenki sanciya bi cözüm olsa keske

Ay ben korse hiç giyemiyorum ya , zaten dar kıyafetlere hiç tahammülüm yokken doğum sonrası giymek bana çok zor geldi hep, ve azcık dar şeyler bende hemen gaz yapıyo,
Ben de giyememistim iste. Acaba dedim rahim toparlanmasina faydasi varmiki yokmus

Hanımlar merhaba,

Kısmetse Ocak annesi olacağım ben de ancak 2 haftadır hastayım ve bir türlü geçmiyor. Üşüme titreme ve terleme ile başladı. Hafif boğaz ağrısı. Doktor a gittim aksef antibiyotik yazdı kullandım ancak terlelerim daha da arttı. Yarım saatte bir üst değiştiriyorum. Testler temiz çıkıyor doktorlar da çözemedi bu durumu. Şu an aşırı terleme ve balgam var. Kimi hamilelikten olabilir aşırı terleme diyor. Gece siriliklam oluyorum benim gibi terleyen var mi aranızda
Kan verdin mi canım kanında enfeksiyon vardır belki, aksef yeterli gelmemiş olabilir

Kızlar 28+3 deyim.Bir kaç gündür nefes alışverişim zorlamaya başladı, önceleri de oluyordu ama şimdi yatarken otururken yürürken her türlü zorluyor beni zor nefes alıp veriyorum.Boyle 37 ye kadar nasıl çalışacağım hiç bilmiyorum

Bu benim 3. Çocuğum ikinci babası koydu bunu ben koymak istiyorum ama ne zormuş isim koymak diğer söyleyenleri takmıyorum ama benim içime sinmiyor tam buluyorum internetten araştırıyorum degişik çıkıyor anlamları sare de hoşuma gitti şimdide onu araştırıyorum
Didar'a ne dersiniz kardeşimin ismi yada Ceyda belki olabilir farklı isimler

CRP 1.3 doktorum hamilelikte bir miktar yüksek olur zaten dedi. Ateşim de yok o yüzden başka ilaç veremediler. Salı tekrarlayacagim tahlilleri. Çok bunaldım. Ne adı kondu ne geçti. 😔
Ben de grip gibi bir şey geçirdim ondn sonra gece terlemeleri hafif boğaz ağrısı ve balgam kaldı yeni yeni geçiyor neredeyse bir ay olacak. Biraz bağışıklık sistemi baskılanıyor gebelikte tamamen iyileşmek gecikiyor. Viral enfeksiyon iyileşirken hop üstüne bakteriyel kapıyorsun ,ona bağlı olduğunu düşünüyorum

Benimde sabahları troid ilacım var sonrasında coraspirin ve iğne baika ilaç kullanmıyorum. Demir hapını içemiyorum haftada 1 serum yiyordum pazartesi oda son serumum olacak tekrar değerlere bakılacak 🫠 ben neden vitamin kullanmıyorum acaba değerlerime baktığıda yok bayadır 🙄🙄
Benim kan değerlerim normal çıkmasına rağmen demir ve magnezyum verdi canım doktorum. Çünkü demiri doğuma kadar baya tüketiyormuş bebek. Doğumdan sonra kansızlık oluşursa da telafi edilmesi 2-3 ay sürüyormuş. O yüzden halsiz kalıyormuşuz. Önlem amaçlı verdi yani doktorum. Magnezyumu da ağrılarım için verdi. Sırtım baya ağrıyor 😕

Bir aydinlanma geldi sanki😊. Benim de tiroid, coraspin, iğneye ek olarak günde iki tane demir, bir de ocean mummy var, haftada iki gün d vitamini. Geçen kan verdim magnezyum düşük cıkmış. Yarın kontrol var çok korkuyorum bir de magnezyum vercek diye😊. Şeker problemi de var çunkü içecek vakit bulamıyorum .
Bu ilaçları ayarlamak havuz problemi gibi ya 🤣

Ben de grip gibi bir şey geçirdim ondn sonra gece terlemeleri hafif boğaz ağrısı ve balgam kaldı yeni yeni geçiyor neredeyse bir ay olacak. Biraz bağışıklık sistemi baskılanıyor gebelikte tamamen iyileşmek gecikiyor. Viral enfeksiyon iyileşirken hop üstüne bakteriyel kapıyorsun ,ona bağlı olduğunu düşünüyorum
Çok zor artık tolere edemiyorum

İlaç kullandın mi yoksa kendiligden mi geçti

Kızlar 28+3 deyim.Bir kaç gündür nefes alışverişim zorlamaya başladı, önceleri de oluyordu ama şimdi yatarken otururken yürürken her türlü zorluyor beni zor nefes alıp veriyorum.Boyle 37 ye kadar nasıl çalışacağım hiç bilmiyorum
Bende aynı durumdayım bu hafta daha da arttı şuan 29+3 deyim bende. Ve gittikçe daha çok zorlanıyorum gibi. Ben senelik izne ayrıldım izinden sonra da 32de doğum iznini başlatacağım canım. Sende biraz çalışır duruma göre bakarsın zorlanırsan daha erken bırakırsın işi 34 35 gibi ideal bence bir kaç hafta da evde dinlen en azından

X