2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Güvenli bağlanma. İşte anne teninden sonra hemen babaya da teması çok iyi olur. Bayılmasınlar efendiler
Di mi o kadar taşı doğur izlemeye dayanamasınlar ben bu sefer kesinlikle eşimi doğumda istiroym hatta kesebilirse kordonu o kessin istiyorum ama kocam çiğ etten bile tiksinen biri bebeğin kordonunu kesebilir mi bilmiyorum

Kızlar dün bende gittim hastaneye 29+0 da kilosu 1200 çıktı bana az gibi geldi varmı benle aynı olan birde ben kızoma hala isim bulamadım varmı önerisi olan moda isimler ne bu sene
Doktor geriden geliyor gibi bişi dedi mi bence kilosu normal bildiğim kadarı ile bu haftalarda 1150 civarı oluyor , bir de her çocuğun kilo alımı çok bambaşka diğer çocuklarla kıyaslayıp üzme kendini.

Kızlar dün bende gittim hastaneye 29+0 da kilosu 1200 çıktı bana az gibi geldi varmı benle aynı olan birde ben kızoma hala isim bulamadım varmı önerisi olan moda isimler ne bu sene
Normal canım bence. Önemli olan gelişiminin iyi olması. Belki biraz daha bebeğe kilo yapıcı besinler yiyebilirsin. Kızlar kaşar falan diyordu tam hatırlamıyorum

Kızlar belim baya ağrıyor. Sırt üstü yatmak istiyorum koltukta uzanırken falan. Hafif yastıklarla da destekliyorum tam düz olmasın diye. Umarım sakıncası yoktur dayanamadım artık
Kısa araliklarla sırt üstü yatmaktan zarar gelmez bence. Yani tüm gece öyle uyumadiktan sonra bı 10-15 dakika belimiz duzlesene kadar yatsak damarlar ezilmez herhalde. O kadar süre USG de muayene olurken de yatıyoruz. 10-15 dakikayı gecirme, arada pozisyon değiştir, çok sorun olmaz bence. Arada ben de sırt üstü yatiyorum

Benim 28 haftalik 1250 gram cikti ama canim bazi bolgeleri 29+1 de gidiyor dedi 29 icinde normal bir aralik bence 28 haftalik icin 1 kilo 1100 yaziiyor zaten

Kızlar belim baya ağrıyor. Sırt üstü yatmak istiyorum koltukta uzanırken falan. Hafif yastıklarla da destekliyorum tam düz olmasın diye. Umarım sakıncası yoktur dayanamadım artık
Evet sırt üstü yatma ihtiyacında yastıkla destek alıp göbeği yana doğru hafif de olsa düşürün, Bebek, anne omurgasına paralel damarlara baskı yapmadığı müddetçe uzanabilirsin derler.
O damarlar baskı olunca sıkışıp problem yaratıyor.

Gece hep sağa ya da sola yatıyorum ama gün içinde belimi dinlendirmek için sırt üstü de yatıyorum arada. Rahatladım biraz sen öyle deyince

Direkt dümdüz yatmamaya çalışıyorum ama yandan da yastık koyayım o zaman çok mantıklı. Teşekkür ettim

Benimki de 27 de gittiğimde 980 Gr dı. 29 da seninki civarı olur heralde. İsim ben de bulamadım bu arada. Midem bulandı araya araya. Bı sure ara verdim. İnşallah doğmadan karar vermiş oluruz

Kızlar sabahtan afedersiniz vajinamda baskı vardı biraz hafif yanma gibi de 2-3 saat sonra geçti beneğin hareketleri de azdı sonra bi 3 km falan yürüdüm sonra çamaşırımda ıslaklık vardı idrar falan değil ama altımdaki eşofman naylon gibi bişeydi terledim mi yoksa suyum falan mı geldi emin olamadım ama baya bi ıslaktı hafif de beyaz akıntım vardı kremsi saat 5 gibi farkettim o saatten beri de sanki hani üşütürsünüz kasıklarınız ağrır karnınız dalga dalga olur ya öyle bi sancım var karnım yırtılacak gibi şiş sert ve bebek inanılmaz hareketli karnım sert olduğu için acıtıyor artık tekmeleri sizce doktoru aramalı mıgım

Canım bence suyun değildir ama doktoruna mesaj atıp sor bi istersen

Ay şu kalan günleri sağsalim atlatalım da. Çalışıyorum daha bir ayım var izne ayrılmak için. Yürüdüğümde dizim ağrıyor o da canımı sıkıyor. Kilo aldığım için protezli olan dizimde sızlama oluyor. Bence sona yaklaştıkça hepimiz birazcık daha sıkılacağız gibi Ama çoğu gitti azı kaldı.

Ben de kızıma isim bulamıyorum ya. Alina istiyordum oğlum ve eşim karşılar. Alina türk ismi değil diye. Soyadımıza uygun değil diyor. Defne İnci İpek istiyordum maşallah 2 senedir her doğulan kız çocuklarına koymuşlar. Etraf defne masal ipek inci dolu

Gaz sancısı olabilir mi acaba canım. Geçen ben baya sancılandım o gün bebeğin hareketleri de baya canımı yakıyordu. Ertesi gün düzelmişti

Ben de öyle yapıyorum valla. Sonra karnım sertleşiyor bir yere toplanıyor korkup yan yatıyorum rahatsız oluyor sanırım.

Benimde sabahları troid ilacım var sonrasında coraspirin ve iğne baika ilaç kullanmıyorum. Demir hapını içemiyorum haftada 1 serum yiyordum pazartesi oda son serumum olacak tekrar değerlere bakılacak ben neden vitamin kullanmıyorum acaba değerlerime baktığıda yok bayadır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…