2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Selamlar kızlar, keselerini görenleri çok tebrik ediyorum darısı kalp atımına inşallah 🤲 benimde ikinci hamileliğim yarın 4 +6 günlüğüm sanırım sat 14 nisandı, acaba yarın doktora gitsem keseyi görürmüyüz sizce? Evdeki testlerde çizgi artık kıpkırmızı

Selamlar kızlar, keselerini görenleri çok tebrik ediyorum darısı kalp atımına inşallah 🤲 benimde ikinci hamileliğim yarın 4 +6 günlüğüm sanırım sat 14 nisandı, acaba yarın doktora gitsem keseyi görürmüyüz sizce? Evdeki testlerde çizgi artık kıpkırmızı
Bence biraz daha bekle canim garanti olsun benim hesabima gore 6+5 tim doktor zayifsin daha erken gorebiliriz dedi ama vajinalde cikti kese gec dollenme olma ihtimalin varsa eger bir hafta daha bekle derim

Arkadaşlar folik asit olarak doktorlarınız ne tavsiye etti? Ben daha doktora gitmedim folidoce kullanıyorum ama doktoru farklı takviye vitamin öneren var mı?

Bence biraz daha bekle canim garanti olsun benim hesabima gore 6+5 tim doktor zayifsin daha erken gorebiliriz dedi ama vajinalde cikti kese gec dollenme olma ihtimalin varsa eger bir hafta daha bekle derim
Cevabın için teşekkürler canım, Aslında geç döllenme olasılığı yok son korunmasız ilişkinin üzerinden 18 gün geçti, yani öncekilerde döllenme olduysa daha büyük bile olabilir, benim niyetim aslında 6.5 haftalıklen gitmekti ama eşim duyurmak istiyor hamileliği bari keseyi görelim diyorum o nedenle yarın gitsem mi diye düşündüm, vajinalle baktırmam yapamam yani sadece kese için, hayatımda hiç vajinal muayene olmadım çocuğum olmasına eağmen 🙈

Bende bugün keseyi gördüm geç döllenmeymiş o yüzden kalp atışı için 2 hafta sonra gideceğim

Eklentiler

• 2EB27340-9096-4058-A6BE-F6D42254D447.jpeg
    2EB27340-9096-4058-A6BE-F6D42254D447.jpeg
    116,3 KB · Görüntüleme: 55
Yok yok rahat ol hele devletse daha da rahat ol. Ben hafta başında gittim kan için. Ultrasona aldı istemediğim halde. 5+4üm diyorum (daha ultrasona bile gitmeden) bana diyor ki yok 5+1 sin. İyi de neye göre son adetim 2nisan dedim. Bizim sisteme göre öyle diyor. O yüzden hiç takılma derim . Ki dediğim gibi senle aynı gün bende de kalbi bırak bebek bile gözükmedi :) 6+5 de özele randevum var kalp için ama duyulmama ihtimali de var bence. Kuzenim doktor ,8. Haftaya kadar rahat ol dedi o da mesela. İlla 6da duyulacak diye bir şey yok yani :)
Batlarımız aynı 😂

Arkadaşlar hangi günlerde hangi değerlerle öğrendiniz acaba ben adet günü 165 ile öğrendim pazartesi günü bir daha kan vermeyi düşünüyorum sizce nasıl

Arkadaşlar folik asit olarak doktorlarınız ne tavsiye etti? Ben daha doktora gitmedim folidoce kullanıyorum ama doktoru farklı takviye vitamin öneren var mı?
Merhaba bana doktorum ocean folat yazdi onu kullaniyorum bugunde kan tahlillerimde d vitamino eksik cikti onu yazdi vitaminler tamamen kisiye gore yaziliyor bence kafaniza gore vitamin icmeyin bu marka icin guzel diyorlar folata baslayabilirsiniz en yakin zamanda bence doktora gorunun ertelemeyin

Cevabın için teşekkürler canım, Aslında geç döllenme olasılığı yok son korunmasız ilişkinin üzerinden 18 gün geçti, yani öncekilerde döllenme olduysa daha büyük bile olabilir, benim niyetim aslında 6.5 haftalıklen gitmekti ama eşim duyurmak istiyor hamileliği bari keseyi görelim diyorum o nedenle yarın gitsem mi diye düşündüm, vajinalle baktırmam yapamam yani sadece kese için, hayatımda hiç vajinal muayene olmadım çocuğum olmasına eağmen 🙈
Bende tam hamile kaldigim tarihleri biliyorum 21-22 nisanda tuttu gun olarak sayinca 25-26 gun oluyor canim kendinide belki oyle hesap edebilirsin vajinal muayene gozunu korkutmasin aci yada agri olmuyor hic uzun cubuk tarzi biseyi dort bes cm kadar iceriye sokuyor o kadar gozunu korkutma hic derim ama olmam dersen bekle bence bosuna gitme 25-26 gunde bile vajinadan yeni gozuktu beta verdin mi hic benim bugun 3000 kusur betaydi ordanda hesaplayabilirsin

Bende tam hamile kaldigim tarihleri biliyorum 21-22 nisanda tuttu gun olarak sayinca 25-26 gun oluyor canim kendinide belki oyle hesap edebilirsin vajinal muayene gozunu korkutmasin aci yada agri olmuyor hic uzun cubuk tarzi biseyi dort bes cm kadar iceriye sokuyor o kadar gozunu korkutma hic derim ama olmam dersen bekle bence bosuna gitme 25-26 gunde bile vajinadan yeni gozuktu beta verdin mi hic benim bugun 3000 kusur betaydi ordanda hesaplayabilirsin
Ben birazda emin olmak istedim normal mi dis gebelik mi diye doktorumda bence bakalim icimiz rahat etsin diyince baktirdim cok rahatladim henuz 4+4 ama saglikli ve kesesinde cok sukur

Hic smear testi aldirmadiniz mi yani hayatinizda?

Arkadaşlar hangi günlerde hangi değerlerle öğrendiniz acaba ben adet günü 165 ile öğrendim pazartesi günü bir daha kan vermeyi düşünüyorum sizce nasıl
Ben 18.5 ile öğrendim .. son adet tarihi 9 Nisan 12 mayısta 18.5 çıktı
Önceki oğlumda reglin 45. Günü 40 ile öğrendim
PCos var geç yumurtlama regl gününden 3 gün önce yumurtlamışım onda.. bunda da 1 hafta önce büyük ihtimalle.. ona göre doktor zaten regl tarihini düzenliyor keseyi görünce..

Anladım canım, ben hiç kan vermedim evde kaset testlerle koyuluk takip ettim sadece 5 gün gecikmiş oluyorum bugünle, ama sanıyorum karınsan gözükmez seninle kıyas yapınca,

X