2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar dün doktor randevum vardı.6+1 vajinal ultrasonda bebeği gördük, çok az kalp atışını da duyduk.🥰 Doktor kalp atışını haftaya daha net duyacağımızı söyledi.Mide bulantılarım arttı.Gögüslerim özellikle sabahları patlayacak gibi acıyor. Kasık ağrılarım geçen haftaya göre azaldı arada batma hissi oluyor.Bendeki belirtiler bu şekilde.

Kızlar dün doktor randevum vardı.6+1 vajinal ultrasonda bebeği gördük, çok az kalp atışını da duyduk.🥰 Doktor kalp atışını haftaya daha net duyacağımızı söyledi.Mide bulantılarım arttı.Gögüslerim özellikle sabahları patlayacak gibi acıyor. Kasık ağrılarım geçen haftaya göre azaldı arada batma hissi oluyor.Bendeki belirtiler bu şekilde.
6+5 im bende dün mide bulantılarım başladı oysa çok seviniyordum herhalde böyle geçecek diye, dün mahvetti beni bugünde öyle midem çok kötü hem bulantı hem yanma gibi bir değişik 🥺🥺

6+5 im bende dün mide bulantılarım başladı oysa çok seviniyordum herhalde böyle geçecek diye, dün mahvetti beni bugünde öyle midem çok kötü hem bulantı hem yanma gibi bir değişik 🥺🥺
Midem eziliyor acıkıyorum iştahla yiyorum sonra midem bulanıyor.Sabah da bulantiyla uyandım canım hiçbir şey istemiyor.Tek bebişlerimiz iyi olsun da ne yapalım çekeceğiz.😊

Kızlar emzirenler var mıydı içimizde? Benim 9 aylık bebiş var, sütüm çok azaldı. Fena da yemiyorum. Progesteron hormonundan dolayı azalması normal ama tamamen kesilecek diye korkuyorum. 2 yaşa kadar emzirmek istiyorum.
Ben emziriyorum canım benimde azalma oldu gibi geliyor. 16 aylık benim oğlum bugün doktora gideceğim ilk defa bakalım neler duyacağım size haber veririm.

Midem eziliyor acıkıyorum iştahla yiyorum sonra midem bulanıyor.Sabah da bulantiyla uyandım canım hiçbir şey istemiyor.Tek bebişlerimiz iyi olsun da ne yapalım çekeceğiz.😊
Bulantı için ilaçlar vardı bulantıyı büyük ölçüde bastıran, doktorunuzdan onu isteyebilirsiniz

Benim de midem bulanıyor yav, bir de kontrolsüz ruh halim var.stresten patlayacak gibiyim. Patladım zaten birilerine. Gerci haketmislerdi ama yine de patlamasaydim iyidi sanki.

Herkese selamlar.
Bende 5+5 deyim. SAT 7 Nisan. Geçirdiğim ameliyatlar, gördüğüm tedaviler ardından çok büyük bir sürprizle henüz 4 gün önce öğrendim hamile olduğumu. beta cumartesi günü 276 çıktı pazartesi 447 çıktı. bu akşam tekrar kan vericem. doktorum salı günü görüntüleme için çağırdı büyük ihtimalle keseyi görürüz dedi. Rabbim hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

5+3 ten selam bugün keseyi gördük çok şükür. Büyük bir stresle bekledim bu günü umarım sağlıcakla hepimiz kucağımıza alırız 🥰

Eklentiler

• IMG_20230517_100843_N~2.jpg
    IMG_20230517_100843_N~2.jpg
    48,3 KB · Görüntüleme: 74
Bizde hata, çocuğu her ortama sokmak onunla hayatı yaşamak onu hayatımıza adapte etmek varken evlere kapanıp hayatımızı şehir ediyoruz büyütecez diye. Bi nebze akıllanmışızdır inşallah 😅
Canım valla 2 çocuğu her ortama sokuyoruz ama o gezmek olmuyor stres oluyor, eziyet oluyor, dur çocuğum yapma çocuğum, tuvalet nerde, ne yedireceğiz o onu yemez bu şunu yemez. oluyor. yoksa heryer paris
Nasılsınız kozlar? Doktora gidenleriniz oldu mu? Benim sat 8 Nisan 5+3 mü 4 mü öyle bişey olması lazım bende bilmiyorum 😂 henüz hiç gitmedim. Kasıklarım ağrıyor 2 defa çokkkkk belli belirsiz renkli akıntı geldi açık kahve gibi peçeteye. Belli belirsizdik da takılmadım ama durumum ne bilmiyorum da. Şey soracağım size, dış gebelik geçiren varmı? Bu tarihlerde kendini belli eder mi öyle bi durum falan olsa
Benimde yanlış değil ise 7 nisan diye hatırlıyorum. bugün dr 6+2 gibi duruyor dedi. Netleştiremediler ne olduğunu. Kalp atışı bile duyduk. dr bana bu haftalarda hafif kanama olabilir ağrı yoksa endişe etme dedi.
herkese merhaba bende aranıza katıldım asla olmaz dediğim düşünmediğim ay hamile kalmışım megersem testleri böyle görür görmez hemen kan verdim 165 çıktı kanda da herkes hayırla kucağına alsın inşallah yavrusunu 🥰
Maşallah Allah hayırlı evlat nasip etsin
Ya ben ilçede yaşıyorum en yakın hastaneye gitmek 1 saat ve 16 aylık oğlumla. E gitmişken tüm günümüzü alıyor gitmesi gelmesi yemesi içmesi müthiş yoruluyorum. Onu gözüm almadı gidemedim ama evet artık gitmem gerekiyor gerçekten
İşte anlatmak istediğim tamda buydu 3 çocukla hayal et şimdi :)
Merhabalar, ben de ortalama 6 haftalık hamileyim. 5.haftada yolk sac ve keseyi görüp, bebeği göremedik. Uzman 2 hafta sonra tekrar ultrasona bakılması gerektiğini söyledi. Yurt dışında yaşıyorum bende. Burada dr lar görüntüleme merkezine gönderiyorlar her bakım için ve zaman alıyor. Benim en büyük kaygım yakında 39 yaşına girecek olmam. İlk gebeliğim (kürtajlarım oldu arada baya yıllar önce). Umarım hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız yavrularımızı…Eğer yaş ile ilgili yorumlarınız ve dikkat etmemi düşündüğünüz şeyler olursa paylaşırsanız minnettar olurum. Çok sevgiler,
Bende temmuzda 39 olacağım sıkılma canım yapacak bir şey yok keyfini çıkart.

Merhaba bir şey sormak istiyorum ben 2mayısta kan verdiğimde tsh 2.54 çıktı ve doktor 2,5un altında olması gerekir dedi takip edelim dedi ama ilaç vermedi. Ben de pazartesi günü yani 13 gün sonrasında tekrar tsh verdim ama doktor istemedi kendim yükselmiştir diye düşünmüştüm bugün çıktı sonuçlar 2.88 olmuş . Çok canım sıkıldı ve bana ilaca da başlanmadı acaba bir sorun olur mu 😞hemen başka bir doktora randevu aldım bugün gidicem ama çok kötü hissediyorum 🥺😞 6+3üm şu an

Benim de midem bulanıyor yav, bir de kontrolsüz ruh halim var.stresten patlayacak gibiyim. Patladım zaten birilerine. Gerci haketmislerdi ama yine de patlamasaydim iyidi sanki.
Bende bu ara böyleyim durup dururken stres oluyorum kalbim küt küt atıyor nefessiz kalıyorum durup dururken sinirleniyorum Allah sonumuzu hayır etsin

Selam kızlar geçen perşembe hcg 138 di dün bakıldı 495 olmuş iki kattan az artmış ama normal mi sizce
Beta değerleri kişiye özel.asla takılmayın. Benim 5 gün gecikmeyle yaptırdığım beta hcg 528 çıkmıştı . Anormal demişti doktor. 3 gün sonra 838 di sanırım. Kese gözüktü . Biraz stresli başladı hamileliğim . Doktorların tavrı yüzünden. Ameliyata bile alıyordu bir tanesi . Sonra tıp fakültesine gittim ve her şeyin yolunda olduğunu öğrendim. Kalp atışlarını bile duyduk. Kabul edilebilir sınır %53 tü sanırım.

Beta değerleri kişiye özel.asla takılmayın. Benim 5 gün gecikmeyle yaptırdığım beta hcg 528 çıkmıştı . Anormal demişti doktor. 3 gün sonra 838 di sanırım. Kese gözüktü . Biraz stresli başladı hamileliğim . Doktorların tavrı yüzünden. Ameliyata bile alıyordu bir tanesi . Sonra tıp fakültesine gittim ve her şeyin yolunda olduğunu öğrendim. Kalp atışlarını bile duyduk. Kabul edilebilir sınır %53 tü sanırım.
Anladım canım teşekkür ederim haftaya gideceğim doktora kese ve bebek görünür inşallah

Merhaba kizlar bugun bizde gittik kontrole vajinal ultrasondan gozuktu benim hesabima gore son adet gunum 7 nisandi 6 hafta gibi cikiyordu ama 4+4 olarak cikti cunku gec dollenme olmus zaten adet gecikmemin 7 gununde betam 125 cikmisti. Hersey normal dendi rahimde cok guzel tutunmus dedi 6mm gozukuyor resmi sizede birakayim 🥰

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bir şey sormak istiyorum ben 2mayısta kan verdiğimde tsh 2.54 çıktı ve doktor 2,5un altında olması gerekir dedi takip edelim dedi ama ilaç vermedi. Ben de pazartesi günü yani 13 gün sonrasında tekrar tsh verdim ama doktor istemedi kendim yükselmiştir diye düşünmüştüm bugün çıktı sonuçlar 2.88 olmuş . Çok canım sıkıldı ve bana ilaca da başlanmadı acaba bir sorun olur mu 😞hemen başka bir doktora randevu aldım bugün gidicem ama çok kötü hissediyorum 🥺😞 6+3üm şu an
Canm ben de bugün 6+3 . Tsh 2.71 çıkmıştı ilk 1 hafta sonra verdim 3 olmuş hemen euthyrox 25 mg başladık

40841953-1963-459B-8B0B-C6D1DF809816.jpeg

Herkese merhaba… 4. Gebeliğim.. 1 normal 1 dış 1 normal gebelik sonrası .. 2 oğlum var 10 yaş ve 6 yaş.. dış gebelik sonrası rahim filminde tüplerim açık çıktı ve küçük oğluma hamile kalmıştı .. bu da erkek sanırım .. ilk testte beta hcg 12 Mayıs 18.5 diğeri 16 Mayıs 222

İnşallah keseyi de görmek nasip olur…
Farklı yerlerde ölçüm yaptırdım ama ilk yaptırdığım yerde referans aralığı 0-10 ken diğerinde 0-5 yani inşallah sorun olmaz 😎

X