2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
24 te şeker yuklemesı var
Ay kızlar ben herşeyi karıştırmışım sağolun sayenizde bilgilenmiş oldum buradaki aile hekimleri Allah'a emanet dünya umurlarında değil adama kan vermeye geldim diyorum ne gerek var diyo öyle bir rahatlık düşünün

Evet 20 haftalıkken yapılıyor.Sağlık ocağında da 20 haftalık olunca gel demişlerdi.Iki doz yapılıyor sanırım diğeri de 24 haftalıkken olabilir.
Çok sağol canım ben bilmiyordum zamanını kaçırırdım söylemesen, kendi doktorum da hiç demedi git 20. Haftada aşı ol diye onada kızdım şuan

Ayy evet çok fena kandırıldım altta kalmamalıydım.
20 haftalikken sağlık ocağında yapılıyormuş tetanoz aşısı.
Doğumdan sonra bir doz daha vurulmuş olsaydım şimdi tekrar vurulmama gerek kalmayacakti ömür boyu koruma sağlıyormuş 3 doz. Ama ihmal ettim, bu gebeligimde yine vurulacak miyim U ugurlug

Doğumdan sonra bir doz daha vurulmuş olsaydım şimdi tekrar vurulmama gerek kalmayacakti ömür boyu koruma sağlıyormuş 3 doz. Ama ihmal ettim, bu gebeligimde yine vurulacak miyim U ugurlug
Canım ben İlk 3 gebeligimde vurundugum için bunda vurunmayacm ama seninki eksik ise sağlık ocağının takibi ile çağrılır vunursun tlfn açıpta sorabilirsn

Ben bunlara hiç güvenmiyorum valla ellerinde aşı kalmamış bile olabilir, arkadaşım bebeğine aşı için gitmişti ne aşısıydı bilmiyorum ama kalmadı deyip geri göndermişlerdi
Bazı aşılar canlı asi oluyor, o hafta vurulacak çocuk sayısı kadar getiriliyor. Soğuk zincir bozulduğunda aşının hemen o gün vurulması lazım. Bizim de başımıza geldi öyle durumlarda bir hafta sonra tekrar getiriyorlar aşıyı.

Canım ben İlk 3 gebeligimde vurundugum için bunda vurunmayacm ama seninki eksik ise sağlık ocağının takibi ile çağrılır vunursun tlfn açıpta sorabilirsn
İlk hamileliğimde hemşire doğumdan sonra bir doz daha hatırlatma dozu olursan ömürlük koruma olacak dedi ama onu vurulmadigima göre bu hamilelikte sil baştan yine vurulucam demekki. Sen 3 hamilelikte vurulmussun çünkü

Çok sağol canım ben bilmiyordum zamanını kaçırırdım söylemesen, kendi doktorum da hiç demedi git 20. Haftada aşı ol diye onada kızdım şuan
Rica ederim Sağlık ocağına gittiğimizde hemşire söylemişti bana doktor da hatırlattı.Size de sağlık ocağından arayıp haber verirlerdi büyük ihtimalle.

Insallahh canım, dualarını eksik etme, bu sefer kucagıma alayım saglıcakla
Aminn amin canım benim Rabbim zamanı gelince sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah
Kız sen pro üye deil mıydın? Ne oldu proluga
Ya sorma üyelik iptali yapınca o da gitti aman dikkat et. Hesabı kapatırsan proluk kuralları değişmiş

Vurundum ama sadece 1 kere her hamileligimde

Ben bunlara hiç güvenmiyorum valla ellerinde aşı kalmamış bile olabilir, arkadaşım bebeğine aşı için gitmişti ne aşısıydı bilmiyorum ama kalmadı deyip geri göndermişlerdi
Aynen bak geçen hafta ben gittiğimde aşı yok demişlerdi. Haftan gelmeden git bi konuş. Sonra gelmiş aşı işte şu gün gel diye haber verdiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…