2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Alt üst pijama takımı almayı düşünüyorum iki takım. Sezaryen olacağı için gecelige gerek yok bana alt üst pijama daha rahatlık oluyor dikişe bakarken doktor. Normal doğumda sanırım gecelik daha rahat diyorlardı, ebeler açıklığa baktığı için, bı de sonrasında dikislere baktıkları için
Canım doğum öncesi zaten giydirmezler hastane kiyafeti giyilir açıklık falan var mı diye o olur üstünde

Ben oğluma hem bibs hem avent almıştım ikisinide almadı. Bunda ilk işim hastanede ağzına tutuşturmak olcak. Oğlum beni emzik yerine koyduğu için bu haftaya kadar gecem gündüzüm kalmamıştı cıp cıp her dakka ağzındaydı bu hafta feryat figan kestim artık memeden. Emziksiz çocuk çok zor 😞
Evet özellikle belli bi aydan sonra uykuya Dalista destek için oneriyolar. Bende kullanicam inşallah alir. Ama şekil olarak hangisi iyidir bilgim yok. Kauçuk uclular var tam yuvarlak yada aventin tarzda olanlar hangisi daha mantıklı makul sağlıklı o konuda fikir istiyorum herkesten.

Alt üst pijama takımı almayı düşünüyorum iki takım. Sezaryen olacağı için gecelige gerek yok bana alt üst pijama daha rahatlık oluyor dikişe bakarken doktor. Normal doğumda sanırım gecelik daha rahat diyorlardı, ebeler açıklığa baktığı için, bı de sonrasında dikislere baktıkları için
Ben sezeryan olucam büyük ihtimal bu yüzden lastik belimi zorlar diye gecelik tarzı alayım diyodum bide sonda muhabbeti felan hani daha iyi olur diye ama bu msjdan sonra alt üst takım mı alsam kararsız kaldım 🙄

Benimde ilk gebeliğim 15. Haftadan beri minik minik hissediyorum oğluşumun tekmelerini özellikle yemek yeyip uzanınca hissediyorum. Maşallah canım oğlum bende çok mutlu oluyorum hissedince ne güzel bi duyguymuş. En başta anlamadım dedim heralde bana öyle geliyor ama peşpeşe günlerde olunca anladım bebişin hareketi olduğunu. Kasığa yakın yerde hissediyorum ben🙈👶🏻🧿
Erkek bebek anneleri mi hissediyor erkenden 🙄

Kızlar bişey sorucam tecrübeli olanlar bilir. Annemlerin yanındayım dün kontrole gittim doktor her şey normal sadece bebek makat geliş pozisyonunda sezaryen gözüküyor dedi. Daha 20.haftamdayım daha sonra döner mi bebek yani daha erken değil mi geliş pozisyonu alması için? Birde sarı bazen de yeşil akıntı vardı afedersiniz herhangi bir açılma ihtimaline karşı fitil yazıyorum dedi. Açılma için de erken gibi geldi bana. Bilgisi olan var mı

Canım doğum öncesi zaten giydirmezler hastane kiyafeti giyilir açıklık falan var mı diye o olur üstünde
Ben planlı sezaryen olduğum için onu bilmiyordum canım, bizim öncesi sonrası pijama ya da gecelik, sadece ameliyathaneye giderken ameliyat önlüğü giydigimiz için normal dogumdakileri de öyle sanıyordum.

Ben planlı sezaryen olduğum için onu bilmiyordum canım, bizim öncesi sonrası pijama ya da gecelik, sadece ameliyathaneye giderken ameliyat önlüğü giydigimiz için normal dogumdakileri de öyle sanıyordum.
Yok canım bize dirk sancı başladığı gibi önlük takıyorlar

Ben sezeryan olucam büyük ihtimal bu yüzden lastik belimi zorlar diye gecelik tarzı alayım diyodum bide sonda muhabbeti felan hani daha iyi olur diye ama bu msjdan sonra alt üst takım mı alsam kararsız kaldım 🙄
Gecelikte tercih edebilirsin ama hem kış olacak hem de doktor dikişe bakmaya geldiğinde tüm geceliği yukarı sıyırmak zorunda kalacaksın. Oğlumun zamanında tecrübeli anneler sezaryen için alt üst lohusa takımlarının daha iyi olduğunu söylemişlerdi. Ben de öyle aldım çok rahat etmiştim. Doktor geldiğinde hafif aşağı indiriyordum dikişe bakıyordu. Lastikleri zaten çok esnek oluyor ayrıca sezaryen dikişi çok aşağıda neredeyse genital bölgenin başlangıç kısmında. Lastiklerin orayı acitmasi mümkün değil.

Gecelikte tercih edebilirsin ama hem kış olacak hem de doktor dikişe bakmaya geldiğinde tüm geceliği yukarı sıyırmak zorunda kalacaksın. Oğlumun zamanında tecrübeli anneler sezaryen için alt üst lohusa takımlarının daha iyi olduğunu söylemişlerdi. Ben de öyle aldım çok rahat etmiştim. Doktor geldiğinde hafif aşağı indiriyordum dikişe bakıyordu. Lastikleri zaten çok esnek oluyor ayrıca sezaryen dikişi çok aşağıda neredeyse genital bölgenin başlangıç kısmında. Lastiklerin orayı acitmasi mümkün değil.
Normal Doğum olursa nasıl bir şey alıcaz? Kış olacak bir de. Elbise tarzı gecelik üşütmez mi ya?

Bir de eğer bı komplikasyon olusmadiysa sondayi iki saat sonra filan çıkarıyorlar. O zamana kadar zaten ayağa da kalkamiyorsun ameliyat önlüğü ile duruyorsun. Sonda çıkınca normal pijama giyebilirsin.

Kızlar bebeğin hareketlerini bariz hissederken birden hiç hissetmediğiniz oldu mu. Bir haftadır neredeyse çok hareketsizdi zaten ama bugün hiç hareket hissetmiyorum kafama takıldı şimdi. Bugün kendi doktoruma gidecektim o da bu tarafta degilmis öğleden sonra. Oğlumda böyle olunca kalp atisi dinlemek için gidiyordum ama daha dün USG ile bakıldı gitsem doktor deli oldugumu filan düşünür herhalde

İlk haftalar çok duzenli hissedilmiyor.Ben 15. haftada minik minik seğirme seklinde hissettim.Sonra neredeyse bir hafta hiç hissetmedim.16. haftada iki güne bir falan hissettim. Şu an 17+4 olduk. Iki gündür çok net hissediyorum.🥰

Normal Doğum olursa nasıl bir şey alıcaz? Kış olacak bir de. Elbise tarzı gecelik üşütmez mi ya?
Normal doğum yapanlar hangisiyle daha rahat etti onlara sormak lazım canım. Ben pijama ile sezaryen sonrası rahat ettim. Ama normal doğum olsaydı sanırım gecelik alırdım doktor hemşire alttan dikişe bakıyorsa eğer. Pijama altını giy çıkar zor olabilir bence ama dediğim gibi normal dogurmadigim için nasıl oluyor bilmiyorum

İlk haftalar çok duzenli hissedilmiyor.Ben 15. haftada minik minik seğirme seklinde hissettim.Sonra neredeyse bir hafta hiç hissetmedim.16. haftada iki güne bir falan hissettim. Şu an 17+4 olduk. Iki gündür çok net hissediyorum.🥰
Ya öyle mi, içime su serptin, ben de 16. Haftaya girdim, bu haftalarda biraz sakinliyorlar belki de.

Ben süt üretimi ne zaman başlıyor merak ediyorum. Bebek doğmadan ne kadar önce acaba?
21 hafta erken dogum yaptım, 3 4 gun sonra sımsıkı bandaja ragmen sütüm geldı, ılac basladık mecburen kesılmişti., bence bastan ıtibaren hazırlanıypr süt üretimine, o yuzdwn gebelıgın en basından berı damarlar genısleyıp gogus hassaslasıyor.

bebekokusuuu bebekokusuuu canım doktor göbekten dedi ama göbek daha hassas kolumdan vurulsam olur mu zaten zorlanıyorum sen nasıl yapıyorsun eczacı olur diyor koldan doktorum yok göbek dedi
Canım bu ıgnelerın ucu cok mınnak, gobekten yapılması uygun olan derı altına yapılır, koldan bacaktan kasa denk gelebılırsın, o yuzden en saglıklı olanı gobekten yapılandır, o yuzden 3 4 parmak yer degıstırerek yap

X