2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Hani ilk deneyimledigin sey çok önemli oluyo ya. İlk ameliyat ilk narkoz uyanması vs gibi bunda da ilk olucak inşallah sizinki gibi olur hissetmeden sorunsuz :KK49:
Epidural sezaryen olmuştum ben, konforlu bı ameliyat şekli, tavsiye ederim. Genel anestezi ile de bir kaç kez ameliyat olmuş biri olarak söylüyorum ki epidural candır. Hiç bir şeyi hissetmiyorsun sadece sonda değil. Benim sezaryenim 20-25 dakika sürmüştü sonrasinda bir kaç saat titizlikle kist ameliyatı yapmıştı doktorum ve tamamında uyaniktim.

Bence her ihtımale karsı gecelık koy, normal gıydıgın bı gecelık koy, ben oyle ozel bısey almıcam
Özel almam gerekli çünkü normalde evde kullandığım pijamalar hastahane ortamında tesettürlü olduğum için pek uymaz. Yani rahat edemem. Eger devlette sezeryan olursa 2 kişilik oda da olurum odada erkek olma ihtimali vs vs gene ona uygun bi şeyler almam gerekli. Ankara da olursa doğum biraz daha rahat ederim. Bakayım nerde ne denk gelicek inşallah istediğim şeyleri bulabilirim. Yaşadığım yerde biraz kısıtlı. Netten alışverişi de zerre sevmiyorum. Bulursam ankarada bakalim 🙄

Bide kış olacak ince olmaz zaten
Ben aralığın sonunda doğum yapmıştım, en ince takimlari tercih etmiştim çünkü Aralık'ta bile cam aciyordum😊 hastanelerin ısısı belli bı seviyede oluyor genelde ama tabi hastaneden çıkarken lohusa takımları ile usunur. O zaman esforman takimi şart. Gerçi sen normal doğum yapacaksın, sonrasında oturup kalkman daha kolay olacağı için çok esnek olmak zorunda değil giydiklerin.

Epidural sezaryen olmuştum ben, konforlu bı ameliyat şekli, tavsiye ederim. Genel anestezi ile de bir kaç kez ameliyat olmuş biri olarak söylüyorum ki epidural candır. Hiç bir şeyi hissetmiyorsun sadece sonda değil. Benim sezaryenim 20-25 dakika sürmüştü sonrasinda bir kaç saat titizlikle kist ameliyatı yapmıştı doktorum ve tamamında uyaniktim.
Dogum konusunda hiç bilgim yok. Bel altı uyusuklugunu bende istiyor gibiyim doğunca görsem diyorum ama ya tam yarısında bayiltmak zorunda kalirlarsa diye de korkuyorum. Narkozla ilgili sıkıntılarım varda benim azıcık. İnşallah sizin gibi yarı uyuşuk olarak yaptırırım 💃😌

Dogum konusunda hiç bilgim yok. Bel altı uyusuklugunu bende istiyor gibiyim doğunca görsem diyorum ama ya tam yarısında bayiltmak zorunda kalirlarsa diye de korkuyorum. Narkozla ilgili sıkıntılarım varda benim azıcık. İnşallah sizin gibi yarı uyuşuk olarak yaptırırım 💃😌
Başında anestezi doktoru bekliyor olacak, merak etme sağlığın için her türlü onlem alınmış olacak. Öncesinde de anestezi için gerekli tüm testler tetkikler yapılmış olacak. Bunları şimdiden düşünüp kaygılanma, bı çırpıda olup bitecek, hamilelik ne kadar hızlı geçti de ben doğurdum bile diyeceksin 💚

Ben aralığın sonunda doğum yapmıştım, en ince takimlari tercih etmiştim çünkü Aralık'ta bile cam aciyordum😊 hastanelerin ısısı belli bı seviyede oluyor genelde ama tabi hastaneden çıkarken lohusa takımları ile usunur. O zaman esforman takimi şart. Gerçi sen normal doğum yapacaksın, sonrasında oturup kalkman daha kolay olacağı için çok esnek olmak zorunda değil giydiklerin.
Sezeryanda toparlanma suresi ne kadar oluyo. Yada hareket etmek mi yoksa minimum hareket mi doğru toparlanma için ?

Sezeryanda toparlanma suresi ne kadar oluyo. Yada hareket etmek mi yoksa minimum hareket mi doğru toparlanma için ?
İster sezaryen ister normal doğum farketmez tamamen kişiden kişiye değişiyor bence. Ben hastanede bir gece yattım hiç kalkamadim ama ben sezaryen+yumurtalık ameliyatı aynı anda oldum. Bünyem baya yorulmuştu. Ama ertesi gün ayaklandim ve bidaha hiç yatmadım, lohusa yatağı açalım dedi annem gerek görmedim. Eşimin yengesi 1 ay yattı sezaryen sonrası.

Başında anestezi doktoru bekliyor olacak, merak etme sağlığın için her türlü onlem alınmış olacak. Öncesinde de anestezi için gerekli tüm testler tetkikler yapılmış olacak. Bunları şimdiden düşünüp kaygılanma, bı çırpıda olup bitecek, hamilelik ne kadar hızlı geçti de ben doğurdum bile diyeceksin 💚
Valla birazcık bu aralar öyle hissediyorum bi kaç güne allahin izniyle 12. Haftaya gircek bebek. Daha sanki yeni öğrenmiştim oysaki. Şimdiden hızlı geciyo gibi 🤭🤭 ama hiç acelem de yok yıllarca bekleyince her günüm kıymetli gibi hissediyorum. Bide doğum sonrası bu günleri arayan çok oluyo 🤣🤣 Rabbım sağlığımızi versin 🤲🤲
Cok evhamli olmama rağmen inanılmaz şekilde herseyi akışa ve rabbime bırakıyorum. Sadece konusu açıldığında bilgi edinme amaçlı sordum. Hayretlik ama kafaya takmıyorum 🤣🤣 ilginç

İster sezaryen ister normal doğum farketmez tamamen kişiden kişiye değişiyor bence. Ben hastanede bir gece yattım hiç kalkamadim ama ben sezaryen+yumurtalık ameliyatı aynı anda oldum. Bünyem baya yorulmuştu. Ama ertesi gün ayaklandim ve bidaha hiç yatmadım, lohusa yatağı açalım dedi annem gerek görmedim. Eşimin yengesi 1 ay yattı sezaryen sonrası.
Ay Allahım sen kolay doğumlar nasip et, hemen ayaklanalım 😅

Ay maşallah size maşallah.. o zaman hareket etmekte sakınca yok. Rabbım muhtaç etmesin yatmayı hic sevmem bende 🤗

Valla birazcık bu aralar öyle hissediyorum bi kaç güne allahin izniyle 12. Haftaya gerçek bebek. Daha sanki yeni öğrenmiştim oysaki. Şimdiden hızlı geciyo gibi 🤭🤭 ama hiç acelem de yok yıllarca bekleyince her günüm kıymetli gibi hissediyorum. Bide doğum sonrası bu günleri arayan çok oluyo 🤣🤣 Rabbım sağlığımızi versin 🤲🤲
Cok evhamli olmama rağmen inanılmaz şekilde herseyi akışa ve rabbime bırakıyorum. Sadece konusu açıldığında bilgi edinme amaçlı sordum. Hayretlik ama kafaya takmıyorum 🤣🤣 ilginç
Rahatsan sorun yok. Benim kaygılı bı yapim var özellikle ilk bebeğimde çok kaygılıydım, her şeyden etkileniyordum. Bazı şeyleri erkenden değil de an'da öğrenmeyi yegliyordum, oldu bittiye gelsin diye 😊

TRENDYOLMİLLA Tarçın Nakış Detaylı Viskon Dokuma Pijama Takımı THMAW22PT0293 Fiyatı, Yorumları - Trendyol ben bunu çok beğenmiştim pijama takımı, aşırı rahat duruyor hem de çok güzel geldi bu tarz bir şeyler almayı düşünüyorum bir de
Siyah İnci Bordo Pamuklu Düğmeli Pijama Takımı Fiyatı, Yorumları - Trendyol bu tarz
Tarçın çok hoş duruyo ama keşke yakası bağrı azcık daha kapalı olsaymış ya 🥲🥲 siyah inceden 2 yada 3 takım aldim bi kaç ay önce kalıbı dar ama kumaşı hoşuma gitmişti. Bi kaç beden büyük almakta yarar var

Rahatsan sorun yok. Benim kaygılı bı yapim var özellikle ilk bebeğimde çok kaygılıydım, her şeyden etkileniyordum. Bazı şeyleri erkenden değil de an'da öğrenmeyi yegliyordum, oldu bittiye gelsin diye 😊
Hayatim boyunca her konuda çok evhamliydim. Hastalık hastaligida vardi bende. Hoş hastalıklar hep doğruda cikri ama neyse 🤣 gebeliğin bi çok kadında hastalıkları iyilestirdigini duymuş ve inanmıştım hep. Sanirim bende de bu evhamli yanımı iyileştiriyor bebek 🥰 bu halim inanılmaz hoşuma gidiyo. Rabbım herkese bu rahatlığı nasip etsin. Bosvermis salmış değilim ama eyvah eyvah diye dolanmiyorum ortalikta. Bi şeyleri öğreniyorum sonra yola devam 🤩

Tarçın çok hoş duruyo ama keşke yakası bağrı azcık daha kapalı olsaymış ya 🥲🥲 siyah inceden 2 yada 3 takım aldim bi kaç ay önce kalıbı dar ama kumaşı hoşuma gitmişti. Bi kaç beden büyük almakta yarar var
Tarçını bende çok beğendim, yakasından memiktoları rahatça açar bebişi emziririm artık 😅😅

X