2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Allah korusun. Ben babamı o yaşadığın belirtilerle acile getirmiştim. 380 lerdeydi ilk tahlil. Gecesine yatış yapıldı enfeksiyonun nerden olduğu belirlene kadar akla karayı seçti doktorlar. Babamın 2 bobrekte sıfır di çalışmiyordu kullanılan ilaçlarda ağır dozlardaydi günden güne organları bir bir iflas etti gözlerimin önünde eridi ellerimden ucup gitti.. Her enfeksiyon da yüreğim parçalanır. Ve asla ama asla hafife alınmaması gereken hastalıklardan bi tanesi. Kimseyi de korkutmak istemem bu arada yanlış anlamayın babamın durumu farklıydı ama ciddi bi hastalık her durum ve yaşta insanı zorlar 😔
Başınız sağ olsun.😔 Mekanı cennet olsun inşallah.

Annemi 300 crp ile hastaneye yatirmislardi 15 gün hastanede yatmıştı. Biraz daha yükselse sonuçları çok kötü olabilirdi demişti doktoru. Crp dusukken farkedilip tedavi edilmezse 400-500 lere kadar cikabiliyormus.
Allah korusun.Tedavi edilmezse günden güne yükseliyor. İyileştikten sonra da dikkat etmek gerekiyor.Benim sonrasında geçirdiğim boğaz enfeksiyonunda da hemen yükseliyordu.

Kızlar bugün oğlum coştu. Bugün bariz bir şekilde hareketlerini hissediyorum artık 😍🙏🏻Sabah tekmeleriyle uyandım. Şimdi de tekmeler savuruyor, kıpır kıpır maşallah . Ayy harika bir duygu. Benim gibi hissetmeye başlayan var mı ya 🥹🥹
Benimde ilk gebeliğim 15. Haftadan beri minik minik hissediyorum oğluşumun tekmelerini özellikle yemek yeyip uzanınca hissediyorum. Maşallah canım oğlum bende çok mutlu oluyorum hissedince ne güzel bi duyguymuş. En başta anlamadım dedim heralde bana öyle geliyor ama peşpeşe günlerde olunca anladım bebişin hareketi olduğunu. Kasığa yakın yerde hissediyorum ben🙈👶🏻🧿

Ben oskopari sadece koldan yapiyorum. Arada damara denk gelirse bi kaç damla çok değil kanıyor. Hatta asm de kan alan hemşireye sormuştum nerden yapalım kol bölgesi olarak kaniyo felan diye sorun olmaz arada damara denk gelir hiç korkma demisti. Sizinde kılcal damara felan denk gelmiş olabilir. Seyta hep vesvese veriyo endişe duyunca okuyun içinizden Rabbım ferahligini veriyor elhamdülillah 😊😊
Bana doktor göbekten yapın demişti o yüzden göbekten yapıyorum. Karnım çok morardığı için bir kez kolumdan yaptırdım daha çok acıdı.Göbek bölgem yağlı olduğu için daha rahat oluyor.😃

Ay inşallah ya daha önce hiç yaşamadığım için tedirgin oldum açıkçası. Aşağı doğru iniyor böyle iğne batması gibi
Benim de ara ara sızlıyor sonra geçiyor. Rahim genişliyor bebek büyüyor ondan bence de. Bir de kabızlık gaz sorunun varsa da olabiliyor. Biraz uzan dinlen öyle zamanlarda. Geçmeyen sızı olursa da doktora git bence.

Allah korusun.Tedavi edilmezse günden güne yükseliyor. İyileştikten sonra da dikkat etmek gerekiyor.Benim sonrasında geçirdiğim boğaz enfeksiyonunda da hemen yükseliyordu.
Evet genelde boğaz enfeksiyonunda yükseliyor. Kardeşimle annemin bağışıklığı çok düşük onların hemen ilk crp yükselir. Annemin boğazından kardeşimin bagirsaklarindan enfeksiyon anında kana karışıyor. Değer dusukken sorun değil antibiyotikle iki güne kuruyor iltihap ama ilerleyince riskli.

Valla her gün fiyatı artıyor. Cinsiyet belli olunca ilk alacağım şey dedim kendime. Bayılıyorum emziklere. Ama mantığını özelliğini anlamadım bi dünya marka var. En iyisi bu sanırım dimi 🤷‍♀️
Emzik konusunda hiç bi sey diyemem çünkü bu çoğunlukla bebeğin tercihi oluyo 200 300 e alicaz gidicek 50 liralık emzigi kabul edicek belkide yada hiç almayacak. O biraz bebekle alakalı. Marka kaliteli çok kullaniliyor fakat ben biraz düşük ucretliden başlamayı düşünüyorum yada doktora sorucam sanirim. Emzik konusunda fikir alabilirim bende hepsi değişik şekillerde farkı ne acaba 🙄

Evet evet arada oluyor ama önemli birşey değil kılcal damara denk geliyordur, bende kendim göbekten yapıyorum en rahatı o benim içinde 🤗
Kan sıvılaştığı için mi kanadı bu kadar demiştim demek ki kılcal damara denk gelmiş.Benim de bazen çok acısa da daha yağlı olduğu için göbekten daha rahat oluyor.😄

Emzik konusunda hiç bi sey diyemem çünkü bu çoğunlukla bebeğin tercihi oluyo 200 300 e alicaz gidicek 50 liralık emzigi kabul edicek belkide yada hiç almayacak. O biraz bebekle alakalı. Marka kaliteli çok kullaniliyor fakat ben biraz düşük ucretliden başlamayı düşünüyorum yada doktora sorucam sanirim. Emzik konusunda fikir alabilirim bende hepsi değişik şekillerde farkı ne acaba 🙄
Ben oğluma hem bibs hem avent almıştım ikisinide almadı. Bunda ilk işim hastanede ağzına tutuşturmak olcak. Oğlum beni emzik yerine koyduğu için bu haftaya kadar gecem gündüzüm kalmamıştı cıp cıp her dakka ağzındaydı bu hafta feryat figan kestim artık memeden. Emziksiz çocuk çok zor 😞

Kızlar birşey sorucam bu plasentanın doğum kanalına sarkmış olması ne demek 🙄 18. Haftadayım ufak bi lekelenmem oldu doktorum bunu söyledi bebek iyi bi durumda sıkıntı yok dedi ama istirahat verdi 🙄 plasentanın sarkması ne demek sormak aklıma gelmemiş 😞 öyle bir durum yaşayan oldu mu

X