2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Canım 2 gen de heterzıgot var, bazı doktorlar baslatıyor ama bazıları da gereksız goruyor,, homozıgotlardan korkacaksın, kaldı kı pıhtılasma sorunun olsaydı 16.haftaya gelmen mucıze olurdu.. Belkı coraspın verırler dıye dusunuyorum.
Bir düşüğüm olduğu için coraspin zaten kullanıyorum teşekkür ederim biraz içim rahatladı ama benim doktorum biraz pimpirikli, dimi ben de öyle düşünüyorum ailede de yok hiç bu öykü, 17 hafta bitecek neredeyse biraz rahatladım sağol cevap bekliyorum doktorumdan..

Sorma normalde bütün kargolar güvenliğe bırakıp gidiyorlar. Dün tam egzersiz yapıyorum kapıyı açamadım, tlfla aradılar kodu verirseniz güvenliğe bırakıcam diyo 🤦🏼‍♀️ Açmasam tlfnu geri götürecekler
Ben heemen herseyı netten alıyorım, bı tek ptt boyle yapıyor, neysekı sube de cok yakın evımıze ertesı gun esım ordan alıyor, ben yetısemezsem

Canım iğne kullandırabilir ama hiç korkma öyle canını yakacak bir iğne değil benim sonuçlarım da seninkine bir tık benziyor ama lütfen kullan derse doktorun kullan önlemini al .Benimki tüp bebek en başından beri kullanıyorum her gün oksapar
Allah kolaylık versin göbekten yapılıyormuş bunu duyunca daha kötü oldum ben gerçekten çok korkarım alışmışsındır baya olmuş başlayalı, sağlıkla kucağına al canım yavrunu🤲

Bir düşüğüm olduğu için coraspin zaten kullanıyorum teşekkür ederim biraz içim rahatladı ama benim doktorum biraz pimpirikli, dimi ben de öyle düşünüyorum ailede de yok hiç bu öykü, 17 hafta bitecek neredeyse biraz rahatladım sağol cevap bekliyorum doktorumdan..
İçini ferah tut, pıhtılaasman olsaydı bu haftaya gelemezdın, pıhtılasması olanlar keseden ıtıbaren kullanmaya baslar, bıze de haber ver

Allah kolaylık versin göbekten yapılıyormuş bunu duyunca daha kötü oldum ben gerçekten çok korkarım alışmışsındır baya olmuş başlayalı, sağlıkla kucağına al canım yavrunu🤲
çok teşekkür ederim canım, evet göbekten yapılıyor ama göbekten yapılması daha kolay kendin yapabilirsin eğer cesaret edemezsen eşine yaptırırsın iğne ucu çok küçük sadece çok hafif yakma hissi hissediyorsun ilacı verirken ama ona da zamanla Alışıyorsun.Bende doguma kadar kullanacağım rapor çıkardı doktorum, hatta doğumdan sonrada 1 ay kullanılacak sanırım pıhtı atmasın diye

çok teşekkür ederim canım, evet göbekten yapılıyor ama göbekten yapılması daha kolay kendin yapabilirsin eğer cesaret edemezsen eşine yaptırırsın iğne ucu çok küçük sadece çok hafif yakma hissi hissediyorsun ilacı verirken ama ona da zamanla Alışıyorsun.Bende doguma kadar kullanacağım rapor çıkardı doktorum, hatta doğumdan sonrada 1 ay kullanılacak sanırım pıhtı atmasın diye
Kendim yapamam:KK43: daha 6 ay var.. Allah beterinden korusun diyelim sağlık olsun

Ay Zaten sevi bebe bile 700 liraya yaklaşmış iyi fiyata aldık gerçekten
Sevi bebenin de fiyatı abartı gerçekten, alt tarafı sıradan sünger yatak, Yataş gibi ergonomik ve ortopedikte değil, kumaşı da basit havlu kumaş, benim bu modeli secmemdeki tek neden biraz daha uzun süre kullanabilmek, bı de yan yatırmaya müsait olması, en büyük fobim kustugunda akcigerlerine kaçması çünkü, Allah korusun bronsitten zatürreye hatta boğulmaya kadar gidebilir, o yüzden reflü yatagi çok onemli ama bebek esyalarinin ticareti çok pahalı gerçekten. Almasan da olmuyor. Hatta kayınvalidem reflü yatagini gördüğünde buna bu kadar para vermeseydin ben sana sungerden aynısını yapardım demişti 😄😄 cidden elinden gelen yapabilir de aslında

Bize de haber ver. Umarım hiç bir sıkıntı yoktur 🙏

Evet sanırım sağlıklı bir oğlum var bir de düşüğüm şimdi de 16 haftalık hamileyim teşekkür ederim sağol😔
Benim sonuclarimda buna benzer çıkmıştı 7. Haftada başladım iğneye. Anne bebek sağlığı için kullanılması gerek. Bende iğneden çok korkan biriydim tüp bebek ve sonrasında kan sulandirici iğnelerle imtihan edildim ediliyorum. Geçmiş olsun

Sevi bebenin de fiyatı abartı gerçekten, alt tarafı sıradan sünger yatak, Yataş gibi ergonomik ve ortopedikte değil, kumaşı da basit havlu kumaş, benim bu modeli secmemdeki tek neden biraz daha uzun süre kullanabilmek, bı de yan yatırmaya müsait olması, en büyük fobim kustugunda akcigerlerine kaçması çünkü, Allah korusun bronsitten zatürreye hatta boğulmaya kadar gidebilir, o yüzden reflü yatagi çok onemli ama bebek esyalarinin ticareti çok pahalı gerçekten. Almasan da olmuyor. Hatta kayınvalidem reflü yatagini gördüğünde buna bu kadar para vermeseydin ben sana sungerden aynısını yapardım demişti 😄😄 cidden elinden gelen yapabilir de aslında
O değilde benim eşimin haberi yok görünce bu kadar küçük şeye bu parayı mi verdin diyecek 😂Evet Sevi bebe daha büyük, uzun süre gidiyor sanırım dün bende gördüm baby mall de ona benzer.Sen tecrübe ettiğin için daha iyi bilirsin tabi bende çok korkuyorum boğulmadan , ani bebek ölümünden vs , cok pimpirikliyim nasıl aşacağim bilmiyorum Allah'tan bir süre annemlerde kalacağım en azından yardımcı olur bana

O değilde benim eşimin haberi yok görünce bu kadar küçük şeye bu parayı mi verdin diyecek 😂Evet Sevi bebe daha büyük, uzun süre gidiyor sanırım dün bende gördüm baby mall de ona benzer.Sen tecrübe ettiğin için daha iyi bilirsin tabi bende çok korkuyorum boğulmadan , ani bebek ölümünden vs , cok pimpirikliyim nasıl aşacağim bilmiyorum Allah'tan bir süre annemlerde kalacağım en azından yardımcı olur bana
Benim doğuma yakın uykularım kaçıyordu ya emzirirken bogulursa ya uykuda kusar ben anlamazsam diye, beşikte yatiramadim reflü yatagi ile yanıma aldım o derece fobim vardı, hala tam aşmış değilim ama en azından o kadar kolay bogulmadiklarini anladım. Yine de korkusu var tabi ilk aylar çok dikkatli olmak gerekiyor yatar pozisyondayken. Hemşire doğumdan sonra anlatacak zaten genzine süt kaçarsa ya da kusarsa hangi pozisyona getirecegini. Çok sukur oğlumda korku yaşamadık Allah kimseye yasatmasin

Hic korkma koldan da yapılıyor. Göbek çok hassas pluyo biraz insan tuhaf hissediyor özellikler ilk ignelerde ama doktor verirse koldan da yaptırabilirsin. Benim eşim vuruyor.
Ay benim kolum daha çok morardı ya göbekte morarıyordu ama göbeğim büyüdükçe morarmalar azaldı baya . Doktorum da zaten karnın büyüdükçe morarma azalır demişti, ama kimine de kol daha rahat geliyor, ay ben eşime hiç yaptıramadım korktum kol için kendime daha çok güveniyorum 🤣

Benim doğuma yakın uykularım kaçıyordu ya emzirirken bogulursa ya uykuda kusar ben anlamazsam diye, beşikte yatiramadim reflü yatagi ile yanıma aldım o derece fobim vardı, hala tam aşmış değilim ama en azından o kadar kolay bogulmadiklarini anladım. Yine de korkusu var tabi ilk aylar çok dikkatli olmak gerekiyor yatar pozisyondayken. Hemşire doğumdan sonra anlatacak zaten genzine süt kaçarsa ya da kusarsa hangi pozisyona getirecegini. Çok sukur oğlumda korku yaşamadık Allah kimseye yasatmasin
Amin canım inşallah, tabi ki bilgilenmek lazım herşeyi öğrenmek gerekiyor birde ne kadar teorik bilsen de yaşayınca daha farklı oluyor inşallah kimse yaşamasın böyle durumları

Onu genetik tip doktoru çizdi canım hematolojiye yönlendirdi ,kadın doğumcuma attım meşgul dönmedi henüz , internetten okuyorum iğne veriyorlarmış ben çok korkuyorum kan bile veremiyorum çok stres oldum
Canim bence korkutma kendini şükret ki en başından beri kullanmıyorsun hem belki çok kısa bi süreliğine kullanırsın sen ve bebgin iyi olun yeter bak mesela ablam 3 haftalikkrn başladı ve doğuma kadar sürecek onunki

Sağol canım ben de hiç anlamıyorum şimdi baktım hepsine internetten, bebeğimde bi sıkıntı yok 1 hafta önden gidiyor doktorumun iğne başlamasından korkuyorum sağlık için mecburum tabi biliyorum ama işte😔
Bence çok ciddi bi pıhtılaşma değil eğer öyle olsaydı Allah korusun düşük tehlikesi ve düşük ile sonuclandirirdi

Ay benim kolum daha çok morardı ya göbekte morarıyordu ama göbeğim büyüdükçe morarmalar azaldı baya . Doktorum da zaten karnın büyüdükçe morarma azalır demişti, ama kimine de kol daha rahat geliyor, ay ben eşime hiç yaptıramadım korktum kol için kendime daha çok güveniyorum 🤣
Ahahahh vallahi tüp tedavisinde günde 3 4 hatta 5 farklı igne olduğum zamanlar vardı. O günlerde bende eşime hic yaptirmadim gobekten. Ama kan sulandirici da uzun soluklu olduğu için eşime devrettim. Esim soğuk kanlidir o yüzden çekinmez ben gibi cat cat vuruyo 🤣 igne konusunda söyle tavsiye verebilirim. Hızlı vurulduğunda yani enjekte olarak hızlı, o zaman morarma ve çok yanma hissettim. İlacı yavaş enjekte ediyoruz 20 dozdur felan. Cok nadir acı hissediyorum. Bide hem esim hem ben sürekli besmele tekbir felan getiriyoruz enjekte süresince oda acıyı hafifletir diye düşünüyorum 😌

Kızlar ben Yataş twiny yatak aldım 70*110 çok uyguna geldi baya da kullanan var memnun.Ona Uygun park yatak alacağım zaten genelde park yataklar bu ölçüde.
Marka olafak bilmiyorum canım ama instagramda gördüğüm kadarıyla park yatak içine hep bundan alıyorlar güle güle kullan🙏

X