2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Valla ben beşiğe de karar vermedim daha park yatak mi alsam ahşap mi alsam kararsızım daha .Kabinler bastonlardan daha farklı onlara da bakabilirsin ya da bazi travel sistemler daha hafif oluyor
Traveldan vazgeçtim tamamen yaz kış üşüme konusunda fark olmuyomus. Artık diğer kriterlere bakarim çift yön ağırlık konusu katlanma puset takılıp takilmamasi gibi

Kızlar selam. 18+2 deyiz. Benim yaklaşık 2 haftadır neredeyse her gün karın sancım oluyor. Bazen böyle gaz sancısı gibi sancı ama tammm kasıklarımda. Kasıklarımın orta ve alt kısmı hatta. Bazen de adet sancısı gibi. Az önce yeniden başladı. Böyle adetin ilk günü çok ağrır benim karnım. Aynı onun gibi resmen. Normal midir? 1 hafta sonra doktor kontrolüm var. O zaman soracağım doktora

Çok teşekkür ederim 💐 Rahatladım biraz. 3 gün ilaç kullanmadım.Bol sıvı aldım, limonlu ballı çay, süt içtim, tuzlu gargara yaptım ama fayda etmedi.
Viral enfeksiyon olduğunda bunlar işe yarıyor ama bakteriyel enfeksiyonlarda malesef tek çözüm antibiyotik. İçin rahat olsun ama hamilelikte antibiyotik kullanan çok insan var, 9 aylık bı süreçten ve bağışıklığın oldukça düşük olduğu bı dönemden geçiyoruz, normal zamanlara göre enfeksiyonlara yakalanma riskimiz daha fazla haliyle antibiyotik kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Özellikle dış eti iltihabı hamilelikte tam bir baş belasi 😬 çok kadın kullanıyor ve sağlıklı bebek doğuruyor yüreğini ferah tut.

O zaman baston tarzda okeyleneyim ben. Valla çok işime yaradı kullanım açısından fark olmuyorsa kendime yük etmeye gerek yok 🥲
Her kadının konfor anlayışı farklıdır ama ben ikisini de kullanıp bastonun anne icin rahatligini tek geçerim. Eşimin arabası sedan olduğu icin ve yanımda o varken travel sistemi aç kapa kaldır yerleştir indir bindir işleri onda olduğu için sorun olmuyordu ama benim arabamın bagajı kümes kadar. Bı tarafta çocuğu zaptet bı tarafta bebek arabası topla bana gelmedi pek o iş 😄 çok gezen biri olduğum için de en portatif ürünleri seçmeye gayret ediyorum. Oğlumun zamanında gerçi bu kabin sistemler böyle yaygın değildi, ya baston ya travel sistemler vardı genelde. Kabin boylar da kullanışlı geliyor bana, ama hangisi daha küçük alan kaplar dersen baston tabi ki. Kabin sistemler de çok şık arabalar.

Viral enfeksiyon olduğunda bunlar işe yarıyor ama bakteriyel enfeksiyonlarda malesef tek çözüm antibiyotik. İçin rahat olsun ama hamilelikte antibiyotik kullanan çok insan var, 9 aylık bı süreçten ve bağışıklığın oldukça düşük olduğu bı dönemden geçiyoruz, normal zamanlara göre enfeksiyonlara yakalanma riskimiz daha fazla haliyle antibiyotik kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Özellikle dış eti iltihabı hamilelikte tam bir baş belasi 😬 çok kadın kullanıyor ve sağlıklı bebek doğuruyor yüreğini ferah tut.

Etrafimdakiler aman ilaç falan kullanma diyip korkuttular.Diğer taraftan enfeksiyon ilerlerse bebek için tehlikeli.Kullanacağim mecburen. Bağışıklığım iyice düştü gerçekten.Yaz mevsiminde böyle olduysam okul açılınca ne yaparım bilmiyorum.Maskeyle falan gitmemiz gerekecek sanırım.😃
Diş ağrısını biliyorum illet bir şey. Bugünlerde sızlamaya başladı zaten.İnsallah daha kötüsü olmaz.

Her kadının konfor anlayışı farklıdır ama ben ikisini de kullanıp bastonun anne icin rahatligini tek geçerim. Eşimin arabası sedan olduğu icin ve yanımda o varken travel sistemi aç kapa kaldır yerleştir indir bindir işleri onda olduğu için sorun olmuyordu ama benim arabamın bagajı kümes kadar. Bı tarafta çocuğu zaptet bı tarafta bebek arabası topla bana gelmedi pek o iş 😄 çok gezen biri olduğum için de en portatif ürünleri seçmeye gayret ediyorum. Oğlumun zamanında gerçi bu kabin sistemler böyle yaygın değildi, ya baston ya travel sistemler vardı genelde. Kabin boylar da kullanışlı geliyor bana, ama hangisi daha küçük alan kaplar dersen baston tabi ki. Kabin sistemler de çok şık arabalar.
Bizim arabanın bagajinda bi ben yok gibiyim şuan fsgaffafa o yüzden biraz minyon bi sey arıyorum kabinler hem küçük hem ikinci kişiye muhtaç etmiyo. Ben her işimi kendim yapmaya alışık olduğum için hem çocuğa konfor hem bana kolaylık dusuncesindeyim. Biraz daha zaman geçtiğinde daha fazla araştırma yapıp yakin zamanda zamlar gelmeden almayı düşünüyorum.
Gezme konusunda da normalde çok severim fakat yıllarca bebek olmadi mah de cins insanlar vardı bırak dışarı çıkmayı cama bile çıkmazdım. Baya sorunlar yaşadım o yüzden Mevlam sağlık versin bebisimi alıp alıp gezicem heryeri. 🥲🥲

Etrafimdakiler aman ilaç falan kullanma diyip korkuttular.Diğer taraftan enfeksiyon ilerlerse bebek için tehlikeli.Kullanacağim mecburen. Bağışıklığım iyice düştü gerçekten.Yaz mevsiminde böyle olduysam okul açılınca ne yaparım bilmiyorum.Maskeyle falan gitmemiz gerekecek sanırım.😃
Diş ağrısını biliyorum illet bir şey. Bugünlerde sızlamaya başladı zaten.İnsallah daha kötüsü olmaz.
Ay maskeyle ders anlatmaktan nefret ediyorum, zaten hamilelikte alerjik rinitim de artıyor. Çocukların çok yaklaşmasını engellemeye calisicam artık, tabi bı de anaokuluna giden çocuğum var okuldaki çocuklardan korunsam evdekinden nasıl korunacam 😄

Ay maskeyle ders anlatmaktan nefret ediyorum, zaten hamilelikte alerjik rinitim de artıyor. Çocukların çok yaklaşmasını engellemeye calisicam artık, tabi bı de anaokuluna giden çocuğum var okuldaki çocuklardan korunsam evdekinden nasıl korunacam 😄

Senin işin daha zormuş.😃 Allah yardımcımız olsun.Bu dönemi kolaylıkla sağlıkla atlatırız inşallah.🙏

Hamurun dolap outlet sayfasından alışveriş yapmayı düşünen kızlar hiç düşünmeyin takip edin ve ordan alın. Kuponla beraber bana 257 tl ye geldi 3 parça ve müthiş. Asla trendyoldan çok daha fazla para vermeye gerek yok. Sadece organizerin içinde bir çizgi gibi bir şey var o kadar

Eklentiler

• IMG_20230802_192843.jpg
    IMG_20230802_192843.jpg
    109 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_20230802_192822.jpg
    IMG_20230802_192822.jpg
    97,5 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG-20230802-WA0030.jpeg
    IMG-20230802-WA0030.jpeg
    141,4 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG-20230802-WA0025.jpeg
    IMG-20230802-WA0025.jpeg
    70,1 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG-20230802-WA0023.jpeg
    IMG-20230802-WA0023.jpeg
    66,3 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG-20230802-WA0017.jpeg
    IMG-20230802-WA0017.jpeg
    56,3 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG-20230802-WA0015.jpeg
    IMG-20230802-WA0015.jpeg
    115,5 KB · Görüntüleme: 42
Bende dün bi kaç araba baktım. Kraftin di sanirim çok marka olduğu için hatırlayamadım. Baston tarzı bi araba katlandiginda kabin boya geliyor. Kendi poşeti var takip cikiyo fakat travel sistem gibi değil. Tek elle taşıma kolaylığı var yer sorunu yaşayanlar bakabilir. Buna benzerdi fakat kanz yada kraft marka idi sanırım. Foto cekmedigime çok pişman oldum 😒
Benim kızıma kullandığım buydu çok memnundum, ama otomobiliniz varsa daha mantıklı çünkü çıkarıp takması metro- otobüs kullanımına çok uygun değil . Ama konfor olarak harika bi ürün kızım sereserpe içinde yatardı , 1 yaşında da parka bahçeye çıkarmak için bastonu kullanırsınız olur biter

Bende dün bi kaç araba baktım. Kraftin di sanirim çok marka olduğu için hatırlayamadım. Baston tarzı bi araba katlandiginda kabin boya geliyor. Kendi poşeti var takip cikiyo fakat travel sistem gibi değil. Tek elle taşıma kolaylığı var yer sorunu yaşayanlar bakabilir. Buna benzerdi fakat kanz yada kraft marka idi sanırım. Foto cekmedigime çok pişman oldum 😒
Kraft bu arada markası

Evet bende hep netten bakiyodum fakat mağazada çoğu modeller oluyo artık öyle bakıp karar vericem. Fiyat olarak da net yada mağaza hangisi cebime uygunsa öyle alicam. Kanlı canlı görmek daha iyi. Evet çift yönlü olması çok iyi aynı dusuncedeyiz 😌😌 özellikle minikken bakmaya doyamayiz gibi geliyo 😌
Arabanızı internetten bakıp almayın, mağaza elemanları çok güzel anlatıyor tek tek gezip bakın, en çok kullanacağınız ve almaktan pişman olmamanız gereken iki şey bir bebek arabası iki beşik,

Benim kızıma kullandığım buydu çok memnundum, ama otomobiliniz varsa daha mantıklı çünkü çıkarıp takması metro- otobüs kullanımına çok uygun değil . Ama konfor olarak harika bi ürün kızım sereserpe içinde yatardı , 1 yaşında da parka bahçeye çıkarmak için bastonu kullanırsınız olur biter
Suanki düşüncem tek araba alıp onunla 2 yasa kadar idare etmek. Cok uç fiyatlara çıkmadan sağlam olacak marka bakıyorum acikcasi. Büyük ablam kraft marka almıştı 3 çocuk büyüdü. Hala aynı kalitede mi bilmiyorum ama aklıma kazınmış o marka. Tam yatış vs özellikli bulabilirsem öyle alicam.

Kızlar selam. 18+2 deyiz. Benim yaklaşık 2 haftadır neredeyse her gün karın sancım oluyor. Bazen böyle gaz sancısı gibi sancı ama tammm kasıklarımda. Kasıklarımın orta ve alt kısmı hatta. Bazen de adet sancısı gibi. Az önce yeniden başladı. Böyle adetin ilk günü çok ağrır benim karnım. Aynı onun gibi resmen. Normal midir? 1 hafta sonra doktor kontrolüm var. O zaman soracağım doktora
Merhaba, benim de oluyordu sancım tam dediğiniz yerde ve o şekilde. İdrar yolu enfeksiyonuymuş hemen cefaks yazdı doktorum beş gün sabah akşam kullandım iyi geldi geçti. Tahlil verin derim ilerliyor sancı çünkü

X