2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim ilk kanda 2,54 çıktı doktorum takip edelim dedi bir hafta sonra 2.77 çıktı. Yükseldiği için 0,25lik ilaç başladık hala da kullanıyorum

Kizlarr az once vantilatörü prizden cekerken ufak bi akim kacagi oldu elimde hissettim ama su an agri vs yok
Ama endiseleniyorum bebise zarar verir mi acaba ya

Kızlar Bn hala cinsiyeti öğrenemedim sırf cinsiyet için özele bile gittim (normalde özele gitmemeye yeminliyim 2. Gebeliğimde cok problem yaşadığım icin) beni asıl sinir eden tüm dr lrin agiz birliği yapmış gibi cinsiyet için daha küçük demesi 16 haftalık nesi küçük ben oğlumu 13 kizlarimi 16 haftalik öğrendim. Bir de doktorlara erken doğum yaptığımı önlem için diğer gebeliklerimde proluton iğne vurulduğumu söylüyorum gerek yok diyorlar zaten 3 çocuğun var diyorlar kendimi çok kötü hissediyorum ne yani bu can degil mi

Ben de 14.haftada şehir Hastanesi'ne gitmiştim doktor bakmaya bile Gerek duymadan daha küçük demişti, ki 14.hafta küçük değil bence en azından bakıp yorum yapabilirdi.Özeldeki doktorum cinsiyet için 15 -16.hafta civarlarında gel demişti daha gitmedim biraz daha bekliyorum.Bende 15+5 oldum sata göre, en son ultrasona göre daha önde gidiyordu hâlâ ogrenmedim,Diğer sorununuz içinde iyi bir perinatolog bulun, en azından bir kere gidin.Tabi ki anne için her evladı önemli, doktorlar içinde öyle olmalı

Ben de şehir hastanesine gidiyorum hiç bir hamileliğim bu kadar belirsiz geçmemisti. Takipte olduğumu hissedemiyorum.her kontrolde randevuyu aynı doktora almama rağmen farklı dr muayene ediyor.her biri farklı yorum yapiyor dediğin gibi perinatologa gitmek en iyisi sanirim

Kizlarr az once vantilatörü prizden cekerken ufak bi akim kacagi oldu elimde hissettim ama su an agri vs yok
Ama endiseleniyorum bebise zarar verir mi acaba ya
Sanmam bebeğe ulaşmaz o akım. Gün içinde o kadar elektriklenmeyi saç tararken de yaşıyoruz ama saç canlı bı organizma olmadığı için deriye temas eden akım gibi algilamiyoruz. Bu ara ben araçtan indiğimde kapıyı kapatmaya korkuyordum çat çat elektrik capriyordu.

Şehir hastanelerinde bazen asistanlar kontrol ediyor sanırım, ben daha önce 2 kere Kocaeli de şehir Hastanesi'nde kontrole gittim.doktorlar vardı.Bir seferligıne Ankara Etlik şehir hastanesine gittim, asistan denk geldi Benim şansıma demiştim ama demek ki genelinde öyle oluyor

benim semiha şakirde yaşadığıma benzer olmuş, bana düşeceği varsa düşer diyip pruloton iğnenin bilimsel çalışmalarından girip makalelerden ve son olarakta hastane olarak bu iğneyi yapmama kararı aldık diyerek bitirmişti , ağzım açık kadını dinledim ne tartışacak takatim vardı ne de anlatacak isteğim sabahında kendi doktorumun yolunu tuttum doktoruma anlattım dokrorum da şaşkınla dinledi , onlara kalsa ben çoktan bebeğimi kaybetmiştim . Bazen bazı hekimlerin hastalarla bağ kurmadan ve karşısında ki kişinin bi şahsiyeti varlığı olduğunu görmeden muayene etmesi çok şaşırtıyo beni , keşke kendilerini tanısalarda ona uygun bi bölüm seçseler , kadın doğum etkileşimin , empatinin , görülmenin ve hissedilmenin en çok olması gereken bölümlerden biri

Statik elektrikle prizdeki elektrigin farki var mi acaba

Hangi şehirdesin

Benim de kontrol olmam lazım o zaman perşembe randevu alayım. Kadın doğumdan mi dahiliyeden mi sıra almam lazım?
Bana kadın doğum yazdı ama her doktor ilaç başlamıyor 3ün altına. Ama seninse yükselecek belli ki o strese gerek yok yani

Merhaba benim de hamilelik öncesi 1.45ti, 4. Haftada 3.17 oldu, 11. Haftada 2.90 oldu, bugün ise 14+4teyken 2.20 çıktı. İlaç kullanmadım. Çünkü ilk 3 ayda usg normalse 4ün altını risk olarak görmedi doktorlar yeni bir makaleyi dayanak aldılar.

Sonrasında da düzene soktu vücut kendisini. Bugün başka bir endokrinci direkt ilaca başlanmamasının vücuda zaman tanımanın güzel bir örnek olduğunu belirtti. Sürekli kontrol altında tuttular bu süreçte tabii. Bir de benim serbest t4 normaldi ve usg temiz çıktı. Bence gerilmeyin ama mutlaka doktorunuzun tavsiyelerini dinleyin.

Pursaklar devlet hastanesinde Serap Özkan diye bir doktor var. Çok tatlı. Bana 13. Haftadayken cinsiyete baya detaylı baktı görmeye çalıştı. Bacak bacak üstüne attığı için tam göremedim ama erkeğe benzemiyor demişti. Kızmış zaten. Bide Beştepe devlet hastanesinde bir kadın doğumcu varmış o da çok iyi dediler

teşekkürler peki geldiğinde görsel gönderebilir misin ? :)
Battaniyede defo yok canım alt açma bezinde ince çizik şeklinde ip hatası var onuda görsele ekledim ama çok dikkatli bakmayınca görünmüyor

Eklentiler

• IMG_20230801_180727.jpg
    72,6 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_20230801_180721.jpg
    107,1 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG_20230801_180654.jpg
    53 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_20230801_180645.jpg
    132,9 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_20230801_180638.jpg
    109,7 KB · Görüntüleme: 47
Zaten üç çocuğun var ne demek ya isterse 10 tane Doğsun biri birinden farklı mı
Bence devletteki doktorların biraz işine gelmiyor hemen muayene olsun bitsin mantığındalar. Gerçi bir doktor devlette ki cihazların çok kötü olduğunu o yüzden yanılma paylarını yüksek olduğunu söylemişti belki ondan da olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…