2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ah canım benim ya valla çok üzüldüm. Çok zor bir durum. Eğer kayınbabanızın hali yerindeyse en azından yakın olan nir eve taşınsaydı size de evleri birleştirmeseydiniz. Yapacağınız yemeği bir kap fazla yapar götürürdünüz. Aynı evde yaşamak çok zor. Ama bu konuda geri adım atma bence. Eğer beraber yaşamak istemiyorsan bunu eşine de çok net dile getir ve böyle bir evliliği kabul etmeyeceğini söyle. Huzursuz bir evlilik çok zor çünkü.
Yok eşimi de istemiyorum kimseyi istemiyorum artık bebeğim inşallah sağlıkla gelir dünyaya

Anlatıp rahatladın en azından üzme kendini😪 dünyanın en iyisi olsa kimse aynı evde kayınbaba kaynana ile anlaşamaz. Doğuma kadar bencede ailenin yanında kal sonrada evleri ayıralım gerekirse babana bakıcı tutulsun dersin. Babası olduğu için eşin ona bakmak ilgilenmek zorunda ama sen değilsin. Üstelik çocuğunda olacağı için daha zor olacak her şey. Başka çocukları yok mu el birliği ile herkes elini taşın altına koysa bakıcı vs ayarlanabilir tek çocuk eşinse bile ben olsam yinede başka şeylerden kısar evini ayırmak isterdim. Adam 20 bin tlye bilezik takabiliyorsa çok da fakir birisi değil kendi giderlerini kendisi de karşılayabilir. Son bir kaç gündür bende dertliyim eşim zorla annesini sözde bana yardımcı olmak için bizim eve getirdi kadın geldiğinden beri kraliçe gibi koltuğa yerleşti yerinden kalkmıyor. Yemeği ben yaptım hadi dedim ilk gün yorgundur sonrasında da durum değişmedi dolap bomboş eşim diyo ki hadi anne markete gidelim bişeyler lazımdır eve. Yok diyo bana bişey lazım değil. Ne zaman beni tek görse hep densiz densiz konuşurdu dün son noktayı koydu bana dedi ki siz üç senedir korumuyodunuz daha yeni hamile kaldın değil mi dedi. Dondum kaldım böyle bişey beklemiyordum bazı insanlar gerçekten hadsiz ve ne söylersen söyle laftan anlamıyorlar malesef. Belki senin anlattıkların başkalarına çok küçük şeyler gibi gelebilir ama aslında değil. Evin senin özel alanın ve orada temelli yerleşen 3. Bir kişi var. Evliliğinizin zarar görmemesi ve çocuğun huzurla büyümesi için evlerin ayrılması gerekiyor mutlaka
Yok tek değil abileri var abileri alt katta oturuyor, bize de siz gelin aile olalım vs seklinde konuşmalar yapıldı salaktım kandım diyelim herkesin yüzü sonradan ortaya çıktı anlayacağın ben salakliğima yanayım. Ben bı süredir huzurlu mutlu değilim eşimin umrunda değil, ben bu kadar ipin ucunu kaçirmisken eşim isterse ağzıyla kuş tutsun bitti benim için o ev. O ailesiyle yaşayabilir, eğer zamanın da ailesinin ben olduğunu fark etmiş olsaydı hiç bir şey böyle olmayacakti zaten. Kayınvalidenizi bir şekilde geri gönderin eşinizle konuşup bence, hamileliğin en güzel zamanlarını maaf etmesine izin verme. Ben verdim, siz yapmayin.

Canım benim inşallah her yol yoluna girer. İnsan gebelikte kendine tahammül edemiyor yani huyunu suyunu sevmediği kayınpederine dayanamaz. Eşini kırmadan asla gemileri yakmadan konuş. Kendini anlat.
2 ay önce de tartıştık gitmek istedigimi söylediğimde bana masraflarından bahsetti. Paraya önem veren biri olmamış olmasına rağmen, bana bahane olarak parayı sundu. Gözünde değerimin olmadığını hissettirdi. Gemiler yandı artık, çok üzgünüm ama dönüş yapmayacağım sanırım.

Aslında eşini anlıyorum az çok çünkü bazen eşimde benim ve ailesinin arasında kaldığı zamanlar oluyor ama diyorki onlara kendimi anlatamıyorum ama sen anlarsin beni,yani aşağı tükürse sakal yukarı tukurse bıyık.
Benim eşimin sanırım birazda ailesine anlatma vakti geldi o zaman. Benden bu kadar çünkü

Kızlar ya bir şey sorcam ben bugün yeni bir hastaneye gidince tüm rutin kan testlerini yenilediler. Toxoplasma igm 0.03 gelmiş. Negatif demek biliyorum ama neden sıfırın üstünde bir değer olmuş onu anlamadım . Toxoplasma igm 0. O normal sıfır yani . Önceki yaptırdığımda direkt negatif yazıyor. Siz yaptırınca değerler yazıyor muydu. Bi tedirgin oldum acaba virüsü mü aldım diye
Benimkinde 0,494 Negatif yazıyor.Mayısta yaptırmıştım.

2 ay önce de tartıştık gitmek istedigimi söylediğimde bana masraflarından bahsetti. Paraya önem veren biri olmamış olmasına rağmen, bana bahane olarak parayı sundu. Gözünde değerimin olmadığını hissettirdi. Gemiler yandı artık, çok üzgünüm ama dönüş yapmayacağım sanırım.
Eşin bence hatasını anlar. Sen gemileri yakmak yerine evinizi ayırma üzerinde daha fazla dur ve ayır

Kızlar gümüş kapak alacağım. Biraz araştırmalarım sonucu silvernurse önerilmiş genel olarak. Daha önce kullanıp memnun kalan var mı ? Veya kullanıp da memnun kaldığınız başka marka var mı ? 🌸🙏🏻

Kızlar gümüş kapak alacağım. Biraz araştırmalarım sonucu silvernurse önerilmiş genel olarak. Daha önce kullanıp memnun kalan var mı ? Veya kullanıp da memnun kaldığınız başka marka var mı ? 🌸🙏🏻
Ben de silvernurse alacagim kullanan herkes tek geciyor hic tereddut etme derim:)

Arkaslar ben allah nasip ederse şubat annesi olacağım ama ayınız ilerde olduğu icun daha fazla bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorum gebelikte TSH değerim 2.92 çıkmış doktorum hersey normal demisti fakat burada gördüm ki 2.5 altı normal kabul ediliyormuş ve ilaç kullanılıyormuş . Benim gibi 3 altı olup ilaç kullananlar var mi. Hamile kalmadan önceki değerim (1.45 di)

Kızlar yenidoğanda aldığınız tulumların santimlerine dikkat ediyor musunuz? 56 cm 62 cm diye ayırmışlar. Hangisini alıcaz nasıl karar vericez?

Kızlar merhaba , dün kontrolüm vardı, 10 gün önce serklaj oldum , antibiyotiklerim bitti şimdi neo- penotran forte diye bi fitil verdi, 32 haftaya kadar kullanacam , ama ben dün fitili yerleştirirken çok zorlandım ve gece yatmadan koyuluyor sabah iç çamaşırma bulaşmış olarak uyandım , acaba aranızda kullanan , püf noktasını bilen biri var mı? Progestan fitilden biraz farklı üçgen şeklinde

Kızlar yenidoğanda aldığınız tulumların santimlerine dikkat ediyor musunuz? 56 cm 62 cm diye ayırmışlar. Hangisini alıcaz nasıl karar vericez?
Patikli tulum almıyorum bu bebeğime. Sadece ileriki aylarda ayaksız uyku tulumu alırım o da bir sonraki kış filan anca. Bebekler çok hızlı uzadiklari için tulumlar çabuk kuculuyor ama daha önemlisi tulumlar patikli olunca kurbağa yatışı yapamıyorlar. Doktorların çoğu kastığı için tulum önermiyor. Oğlumun da kalçası sinirdaydi, tulum giydirmememi söylemişti doktoru. Şükür sonraki ölçümlerde gelisimi normale döndü kalça çıkıklığının. Aparat filan kullanmak zorunda kalmadi. Ama sadece sınırda olanlar için değil hiç bir bebek kastiran tulum giymemeli. 30 ile 40. Gün arasında kalça USG cekilecekler.

Kızlar merhaba , dün kontrolüm vardı, 10 gün önce serklaj oldum , antibiyotiklerim bitti şimdi neo- penotran forte diye bi fitil verdi, 32 haftaya kadar kullanacam , ama ben dün fitili yerleştirirken çok zorlandım ve gece yatmadan koyuluyor sabah iç çamaşırma bulaşmış olarak uyandım , acaba aranızda kullanan , püf noktasını bilen biri var mı? Progestan fitilden biraz farklı üçgen şeklinde
Mantar sorununuz mu var? Mantar oldugumda kullanmıstım ben, bu kadar uzun sure kullanılması tuhafıma gıttı.
Fıtıllerın hepsınde gerj gelme sorunu oluyor, ıhtıyacın kadar olanı emılıyor

Mantar sorununuz mu var? Mantar oldugumda kullanmıstım ben, bu kadar uzun sure kullanılması tuhafıma gıttı.
Fıtıllerın hepsınde gerj gelme sorunu oluyor, ıhtıyacın kadar olanı emılıyor
Hayır serklaja bağlı enfeksiyon riski yüzünden verdi, yedi gün kullanacağım sonrasında 32 haftaya kadar hafta da iki defa kullanacam. Yerleştirirken zorlandınız mı ? Ben progestan fitilleri çok rahat yerleştirip itiyordum bunu yapamadım zorlamakta istemedim serklajlı olunca korktum açıkçası.

Patikli tulum almıyorum bu bebeğime. Sadece ileriki aylarda ayaksız uyku tulumu alırım o da bir sonraki kış filan anca. Bebekler çok hızlı uzadiklari için tulumlar çabuk kuculuyor ama daha önemlisi tulumlar patikli olunca kurbağa yatışı yapamıyorlar. Doktorların çoğu kastığı için tulum önermiyor. Oğlumun da kalçası sinirdaydi, tulum giydirmememi söylemişti doktoru. Şükür sonraki ölçümlerde gelisimi normale döndü kalça çıkıklığının. Aparat filan kullanmak zorunda kalmadi. Ama sadece sınırda olanlar için değil hiç bir bebek kastiran tulum giymemeli. 30 ile 40. Gün arasında kalça USG cekilecekler.
Valla patikli tulum pişmanlıktır , büyük alsan ayağında birikiyo derli toplu görünmüyo ayında alsan bi hafta sonra çocuğun bacağı düzgün durmuyormuş gibi hissediyorsun, ben burda yazılan çoğu markayı bilmiyorum kızımın alışverişini iki mağazadan yaptım biri H&M diğeri e bebek , H&M nin zıbınları, tulumları harika yurt dışında yaşarken, o zmaan h&m burda türkiyede yokken yeğenlerime getirirdim alışkanlık sanırım . Şimdi yine ordan almayı düşünüyorum .

Valla patikli tulum pişmanlıktır , büyük alsan ayağında birikiyo derli toplu görünmüyo ayında alsan bi hafta sonra çocuğun bacağı düzgün durmuyormuş gibi hissediyorsun, ben burda yazılan çoğu markayı bilmiyorum kızımın alışverişini iki mağazadan yaptım biri H&M diğeri e bebek , H&M nin zıbınları, tulumları harika yurt dışında yaşarken, o zmaan h&m burda türkiyede yokken yeğenlerime getirirdim alışkanlık sanırım . Şimdi yine ordan almayı düşünüyorum .
H&M kaliteli gerçekten ama eskiyecek kadar uzun süre giymiyorlar işte. Doğum öncesi alışverişi değil ama sonrasında oğlumun kıyafet alışverişini genelde H&M den yapıyordum ben de şuan nerden bulursam oradan yapıyorum artık 😁 tulum konusunda çok pişman olmadım Allah'tan çok fazla tulum almamıştım ben iki üç tane vardı, doktor da tulum giydirme deyince çok acimadim verdiğim paraya. Bizim doktor daha kalça USG çekilmeden önce tulum giydirmenin sakıncalı olduğunu söylemişti. Sonra USG sınırda çıkınca da iyi ki baştan söylemiş dedim, sonraki ölçümde zaten normale dönmüştü. Tulumla kurbağa gibi acamiyorlar bacaklarını gerçekten.

X