2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Fetal DNA sonucum çıkmış, normal şükür cinsiyeti doktorum doğru tahmin etmiş, 11. Hafta çok erken ama erkek geliyor gibi demişti, bir oğlum daha olacakmış, nipt ile kesinleşti
Çok şükür cnm sağlıklı.. Nasıl geçiyor peki hamileliğin, ilk oğlundaki gibi mi farklı mı

Merhabalar , aranıza yeni katıldım 15+4 üm 2 gün önce cinsiyeti öğrendik , erkek annesi olacağım inşallah
Size danışmak iaresiğim bir konu var ; ben 60 kilo ile hamile kaldım şuan 68 kiloyum. Daha 4 ay dolmadan fazla değil mi sizce? Sizler kilo almaya başladını mı? Ben bir de progestan kullanıyorum o mu yapıyor acaba? Gören 6 aylık zannediyor

Hoşgeldin öncelikle valla ideali şudur budur denilemez ama ben tansiyon şeker gibi sıkıntılarla karşılaşmamak adına elimden geldiğince dikkat ediyorum öğünlerime. Çok fazla karbonhidrat yememeye çalışıyorum ama çok canımda çekmiyor çok şükür. Sağlık açısından da biraz dikkat etmekte fayda var

Progestanı yutuyor musun vajinal değil mi

Merhaba, ben de 15+6yım progestanı oral kullanıuorum, onunla alakası yoktur sanmıyorum, 2 kılo aldım bende, dıyetısyen ıle gorustum gecen hafta, 20. Haftaya kadar almadan devam etmeyı istiyoruz.. Sız de diyetisyen destegı alabılırsınız 8 kg fazla geldı suan ıcın, gebelık sekerı cıkmasın dıye onlem alabılırsınız

Hapını kullanıyorum canım sabah akşam
Ben de hapını kullandım ama vajinal olarak koyuyordum ben alttan. Böylelikle vücudada etki etmiyor. Ama kilo gibi bir etkisi var mıdır bilmiyorum. Bana da doktorum 20. Haftaya kadar hiç kilo alma demişti. Ama bazıları ilk dönemlerde veriyor bazıları alıyor. Önemli olan sağlıklı ilerlemek

Çok şükür cnm sağlıklı.. Nasıl geçiyor peki hamileliğin, ilk oğlundaki gibi mi farklı mı
Bir çok konuda farklı, mesela oğlumda da çok bulantım olmuştu ama aynı zamanda aşırı iştahım vardı, hiç biseyden tiksinmemistim, hatta bulantımı bastirsin diye sürekli yemek yiyordum, bunda her şeyden tiksindim, su bile icemedigim zamanlar oldu, bulantılarım hafiflemesine rağmen tiksinti devam ediyor ve hiç iştah yok, akşama kadar acikmiyorum, önceki hamileliğimde hiç doymuyordum, oğlumda tatlı için gözüm dönerdi bunda tatlıyı gözle görmek istemiyorum. Oğlumda çok uykum olurdu bunda tam tersi normalden de az uyuyorum. Daha erken sistim ve ağrılarım daha erken başladı, ilk hamilelikte göğüs hassasiyeti yoktu bunda aşırı var. Cilt ve sac yapısı ikisinde çok farkli değişti vs

13 haftalık hamileyim iştahsız olmama rağmen 10 kilo aldım şuana kadar. Bünye meselesi, hamilelik hormonları bana kilo aldırıyor.

Kızlar merhaba bir sorum olacak bilenler yardımcı olursa çok mutlu olurum, şu an 16. Haftadayız 17 olmak üzereyiz çok şükür, fakat ben mide bulantısından çok çektim baştan beri , midem normal hayatta da hassastır o nedenle bu durum psikolojimi bozdu, doktorum Prilam da fayda etmeyince Zofer kullan desi doktor ama süre kısıtı koymadı. Başta 6. Haftada ilaca başladım ve günde 2 kez 8 mg içtim sonra bulantı azalınca günde 1e düşürdüm ancak bırakamadım çünkü sabah su içsem midem bulanıyor hala doktor da izinde cevap alamadım size sormak istedim günde 1 kullansam uzun süre kullanmaya devam etsem sorun olur mu? (Şimdiye kadar ultrasonda bri sorun görülmedi)? Siz de kullandınız mı?

Ben kullanmadım canım ama kullanan arkadaşlarım oldu bir süre sınırı oldugunu sanmıyorum endişe etme

Yok canım ağrım bugün dikkatimi çekti zaten yeni olmaya başlamış
Benimde öyle yeni oldu ayaklarını oturduğun yerden altına bir minder koyarak hafiften yukarı kaldır çok iyi geliyor. Bir de ödem giderici hamilelikte ayak egzersine bak onları yapınca da ayaklara çok iyi geliyor. Dur bulabilirsem sana özelden atayım. Ayaklarımın morarmasını aldı. Ayakta çok durma ama çokta yatma. Yürüyüşlerini bir anda yapma canım yavaş yavaş aralıkla ile yürü. Ağrın olursa otur dinlen biraz ve gerekirse ayakkabı giyme. Eğer çalışıyorsan da çalıştığın yere belirt bunu mutlaka terlik giy ayaklarını rahatlatır bir de soğuk su ile yıkanabilirsin ya da bir beze buz sarıp birkaç dakika asla çok değil onunla masaj yap ayaklarına bunlar seni rahatlatır ve ödem olmasını da engeller.

Sağlıkla gelsin inşallah Ben de en baştan beri progestan kullanıyorum ama 43 ten 39a düşmüştüm. Şimdi de 42 oldum onunla ilgili değil canım. Beni gören de bebek nerede diyor

Gözün aydın. Amin sağlıkla kucağımıza alalım inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…