2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Hormon ilacı kullanmıyorum hamilelikte artan hormonların bana kilo yaptığını düşünüyorum.
Her kadının vücudu farklıdır. Ben 82 ile hamile kaldım almadım da vermedim de. Ama zaten çok kiloluyum tiroid hormonum da yüksek çıkmıştı zor kilo veriyorum. İnşallah en az kilo alımıyla tamamlarız. Her vücut farklı ya. Allah sağlık versin kiloyu doğumdan sonra veririz.

Bir çok konuda farklı, mesela oğlumda da çok bulantım olmuştu ama aynı zamanda aşırı iştahım vardı, hiç biseyden tiksinmemistim, hatta bulantımı bastirsin diye sürekli yemek yiyordum, bunda her şeyden tiksindim, su bile icemedigim zamanlar oldu, bulantılarım hafiflemesine rağmen tiksinti devam ediyor ve hiç iştah yok, akşama kadar acikmiyorum, önceki hamileliğimde hiç doymuyordum, oğlumda tatlı için gözüm dönerdi bunda tatlıyı gözle görmek istemiyorum. Oğlumda çok uykum olurdu bunda tam tersi normalden de az uyuyorum. Daha erken sistim ve ağrılarım daha erken başladı, ilk hamilelikte göğüs hassasiyeti yoktu bunda aşırı var. Cilt ve sac yapısı ikisinde çok farkli değişti vs
Baya farklıymış gerçekten. Benim de öyle ikisi de farklı geçiyor herkes bu kızdır diyor bende öyle hissediyorum ama görcez bakalım ☺️

Kızlar merhaba bir sorum olacak bilenler yardımcı olursa çok mutlu olurum, şu an 16. Haftadayız 17 olmak üzereyiz çok şükür, fakat ben mide bulantısından çok çektim baştan beri , midem normal hayatta da hassastır o nedenle bu durum psikolojimi bozdu, doktorum Prilam da fayda etmeyince Zofer kullan desi doktor ama süre kısıtı koymadı. Başta 6. Haftada ilaca başladım ve günde 2 kez 8 mg içtim sonra bulantı azalınca günde 1e düşürdüm ancak bırakamadım çünkü sabah su içsem midem bulanıyor hala doktor da izinde cevap alamadım size sormak istedim günde 1 kullansam uzun süre kullanmaya devam etsem sorun olur mu? (Şimdiye kadar ultrasonda bri sorun görülmedi)? Siz de kullandınız mı?
Bende kullanıyorum zofer 4 mg günde 2 kere , bugün sabahki dozu yarıya düşürdüm akşamkini aynı içtim yine, istersen önce sende benim gibi yap önce yarım yarım iç

Baya farklıymış gerçekten. Benim de öyle ikisi de farklı geçiyor herkes bu kızdır diyor bende öyle hissediyorum ama görcez bakalım ☺️
Şikayetlerimi söylediğimde ozeldeki doktorum da bana kız olabilir demişti, çevremdeki herkes (oğlum hariç) kız diyordu, benim içime erkek doğuyordu ama herkes kız deyince kendimi ona hazırlamıştım, zaten bı çok kadın gibi benim de kız çocuğu hayalim vardı ama Allah iki erkek çocuğu yazmış bana, Allah sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin

Kızlar isim düşünüyor musunuz ? Ben karar veremiyorum özellikle oğlu olacakların düşündükleri isimlere talibim 🫠

Atlas aras yiğit yağız kaan mete isimlerini beğeniyorum ben canım ama hala net karar veremedik❤️
Oğlum Mete, bunu da ege istiyorum ama eşim yine eski türk isimlerinden uzun bı liste hazırlayıp günlerce içlerinden eleme yapar, oğlumda bir A4 kağıdı türk isimlerini cikarmisti, ege ismini seviyorum ama eşim de Kaan ismine sıcak bakıyor, kararsız kaldık son aya kadar da karar veremeyiz muhtemelen 😄

Oğlum Mete, bunu da ege istiyorum ama eşim yine eski türk isimlerinden uzun bı liste hazırlayıp günlerce içlerinden eleme yapar, oğlumda bir A4 kağıdı türk isimlerini cikarmisti, ege ismini seviyorum ama eşim de Kaan ismine sıcak bakıyor, kararsız kaldık son aya kadar da karar veremeyiz muhtemelen 😄
Oğuz da güzel Mete nin yanına 😇

Kızlar isim düşünüyor musunuz ? Ben karar veremiyorum özellikle oğlu olacakların düşündükleri isimlere talibim 🫠
Erkek olursa Teoman, yıllardır hazır ismi 😁 kız olursa da Güneş olacak gibi ya da Özüm çok hoşuma gidiyoor.
az önce konusu geçti, kış güneşi, anlamlı da olur diyorum arkadaşıma, o zaman erkek olursa Tarkan koy diyor 😂
Mete yeğenimin ismi, diğerl erkek yeğenlerim de Alp ve Kaan 🤗 ben üçüne de bayılıyorum, isimlerine de. Bizimki de erkek olursa uyumu bozmayacağız Teoman ile :)

Benim eşimde sizin eşiniz gibi eski türk isimlerinden düşünüyordu ama ben Yağız ismine çok ısındım neden bilmiyorum. Eskiden hep hayalimdeki oğlumun ismi Mete idi😂

X