2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Biz de 17+2 yiz. Benim de kayınvalidemler bebek arabasını almak istediler. Set halinde. Balios s lux den eezy twist plus 2 ye geçiş yaptık biz de. Karar değiştirdik. Bana da erken gibiydi ama taksitle alacağımız için anca alırız dedim

Gecen de ebebekte ındırımdeydı oioi ama cesaret edemıyprum ya arkadasım 2bınlıralık malzeme aldım, yemegını sadece cam kahvaltı kasesınde yıyor dedi
Hadi yaa, cam tehlikeli değil mi ya eğer blw gibi ilerlenecekse :) benim arkadaşımın kızı 2 yaşında hala fırlatıp atıyor önündeki her şeyi en beklenmedik anda.
ama kaşıkları da çok güzel ve kullanışlı tabak dışında :)

Aah ahh o muhallebiler yüzünden değil mi bu tatlıya düşkünlük
Çok şükür ki bu hamileliğimde tatlı isteğim neredeyse sıfır, normalde her gün çeşit fark etmeksizin bi doz almam gerekiyordu
Tatlisiz hayat dusunulemez yaa
Saglikli beslen beslen nereye kadar

Kızlar aranızda bel fıtığı olup normal Doğum yapacak ya da yapan var mı?
Arkadaşım bekarken bi trafik kazası geçirmiş ve kuyruk sokumuna yakın bir omurda ciddi yamulma ve hasar vardı, hamile olduğu sene 1. Sınıfları okuttu hep ayaktaydı ve gebeliğin sonuna kadar da çalıştı , misler gibi de normal doğumunu yaptı, sadece çok kaliteli ayakkabılar giyiniyordu, hostes ayakkabısı mıdır nedir , çok ayakta kaldığı için , merak etme inş sağlıcakla güzel bi şekilde alırsın bebeşini

Onun kızı cok ınatcı, ben oyle cocuk gormedım valla, dedıgını yaptırıyor, cam kase hayatımız oldu dıyordu

Erken dogım ıle kaybettım 21 haftada, kucuk bebeklerde bıle cok zorlandım, bu bebek 38leri görürse daha zor olır dıye korkuyorum
İkisini de deneyimlemiş biri olarak sezeryanın daha zor olduğunu söyleyebilirim , ben ikinci de plasenta previa totalis olduğum için mecbur sezeryan oldum şimdi de yine mevburen olacam ama elimde olsa normal doğururum. Sancıyı çek çatala çık doğur bittii gittii sonrası harika

Gecen de ebebekte ındırımdeydı oioi ama cesaret edemıyprum ya arkadasım 2bınlıralık malzeme aldım, yemegını sadece cam kahvaltı kasesınde yıyor dedi
Şuan için yerine başka bişey konmayacak elzem şeyleri almayı düşünüyorum ben, mesela bebeğe bez yerine başka bişey baglayamayiz, ya da temassız ateş ölçer ilk günden itibaren şart, önce yenidoğan acil ihtiyaçlarını almalıyım diyorum, oğlumda da ek gıda malzemelerini geç almıştım, doğum öncesi yaptığım gereksiz alışverişler gibi olmamıştı daha ihtiyaca yönelik şeyler almıştım, tabak canaktan ziyade, meyve filesi, buharda haşlama aparatı vs gibi. Ama şimdi yenidoğan ve bebeklik ihtiyaçları alındıktan sonra ek gıda ürünleri de alınabilir her şeye çok zam geliyor çünkü, evet aldığımız silikon tabaklarda her zaman yediremiyoruz bazen kirli oluyor bazen aman onunla mi ugrasicam diyorsun da cam kase de tehlikeli ya ben oğlumun önüne asla cam bişey koyamazdim, tuzla buz olurdu o

Yaa kucagıma alsam belkı benn de unuturdum o acıyı ama ıste ne bıleyım, nefesım kesılmıstı sancıdan korkuyorum o yuzden, hayırlısı bakalım, zaten suan dıkıslerım var, nasıl olcak hıc bilmiyorum

Annem bıze kaşık madenı kaplar da yemek yedırmıs hep, kucuk kucuk tabakları aldı ceyızıme koydu vursun kırsın fırlatsın davul calsın ama dedıgım gıbı arkadasım cam kahvaltılıktan baska bıseyde yedıremedım dedı,, dıtek cocugun onune koymuyordur ya da yanında beklıyordur bılemıyorum kı, aldıgım 2bın lıralık malzeme bosa gıttı derdı

Ek gıda için bir kaç malzemeye o kadar parayı ben de vermem, oğluma ikeadan alışveriş yapmıştım ek gıda zamanı, üçlü plastik kase takımı, iki tane silikon kaşık, bir mevye filesi, buharda pişirme aparatı ve bir kaç önlük almıştım, o zamanlar çok çok uygundu bunlar tabi şimdi nasıl oldu bilmiyorum ama şimdi sadece kaşık ile meyve filesi alirim sadece.

İnş canım benim

Hayırlı olsun

Ay ayni ben valla ultrasonda onu saglikli gorunce kafamdaki tum sorular ucup gidiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…