2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Evet ya bende ekmek çok yiyorum 13.haftadayım şimdiye kadar 1 kilo almışım ama o da ilk haftalar Bulantıdan dolayı yiyemmemiştim tabi şimdi de yine bulantım var ilaçla duruyorum ama karnım acıkıyor herşeyi de yiyemeyince karbonhidrata saldırıyorum Bende, özellikle bazı yemekleri görünce bir tiksinti geliyor.Hamilelik çok garip 🙄
Bende 1 senede 45 kg verdim. ahanda 1 kg almışım bile :skandal:

Ben bugün ne yaptım biliyor musunuzzzzzzzzzzz :KK49:
Dayanamadım bebek bezi sipariş verdim. :-)
1 numara 1 tane
2 numara 1 tane aldım.
1 koli de ıslak mendil

1 numara çok almayın bence çünkü kilo aralığı 2-5 kg , 2 numara olan 3-6 kg

benim kızlar 1. si 3,5 kg 2. si 4,5 kg doğmuştu. yani her türlü 2 numaraya sığıyor normal kilolarda doğan bebekler.
Ay bende bez aldım bugün 1 numara 1 tane 2 Numara 2 tane. Kontrolden sonra da e bebekte az çıldırdık eşimle 😅😅

Kızlar merhaba 11+6da yaptırdığım ikili tarama sonucuma bakabilir misiniz. Ultrasonda 11+4 çıkmıştı. Kesin rapor cuma günü çıkacak ama bu sonuçlar ne anlama geliyor merak ettim anlayan var
Bu sonuclara gore yorum yapılamaz, tam sonuç çıktığında farklı alanlarda risk yüzdesini gösterecek ona bakılacak riskli mi değil mi anlaşılır. Bir de tahlil öncesi doktorun ense kalınlığı ile nazal kemigi hakkında bişey söyledi mi, o da az çok fikir veriyor dön riski açısından

Ay bende bez aldım bugün 1 numara 1 tane 2 Numara 2 tane. Kontrolden sonra da e bebekte az çıldırdık eşimle 😅😅

Ne keyifli alışveriş dimi? e bebek te zaten herşeyi alasın geliyor.

7 buçuk kilo aldım 🤦 daha ilk trimester, 9. Aya kadar kaç kilo olacam acaba
offf bacım sen ne yapın. gebelik şekerin çıkar. 5,5 aya kadar bebek kilo almazmış. o kilolar sana fazla gelir. Dikkat et yürüyüş yap.

Doğuma kadar ne olacağız bakalım, ilk hamileliğim olduğu için süreç nasıl olacak bilmiyorum sanırım son aylar iyice kilo alacağız bakalım kaç kiloya çıkacağım 🤣
Zaten son 10-15 gün hayatının şokunu yaşayacaksın. Ne yersen kilo oluyor her gün kilo alıyorsun.

Doğuma kadar ne olacağız bakalım, ilk hamileliğim olduğu için süreç nasıl olacak bilmiyorum sanırım son aylar iyice kilo alacağız bakalım kaç kiloya çıkacağım 🤣
İlk hamileliğimde 32 kilo almıştım. 48 ile hamile kaldım 80 ile doğuma girdim. Bunda 53 ile hamile kaldım daha şimdiden 7.5 kilo aldım. Bunda da 90 ile doğuma girerim gibi geliyor

Benim oğlumun adı Yiğit Enes, Enes rahmetli kaynımın ismi. Aslında hiç koymak istememiştim Enes ismini vefat ettiğinden dolayı ama eşimi kıramadım bende başına Yiğit koydum, şimdi tekrar erkek dedi doktor değişmezse (inşallah değişir😂🤪) isim arıyorum bende Yiğite veya Enese uyumlu Yağız, Taha var aklımda bilmiyorum bu sefer tek isim olsun istiyorum bide😂 önerilerinize açığım kızlar

Mete, Alp, kaan çok güzel erkek isimleri bence. Yiğitle de bi uyum içinde olurlar gibi :)
Allah rahmet eylesin bu arada ama ben de hiç hoşlanmam vefat etmiş yakınların isminin verilmesinden.

Bugün çok çenem düştü çok konuştum. işten çıkma vaktim geldi ben kaçar. yarın görüşürük. esen kalın :KK200:

yaaa 💗 benim 3 yaşındaki kızım da Umay. kız olursa Umay olsun demiştik cinsiyet daha belli değilken :)
ve ben şimdi kız olursa ne isim koyarım bilmiyorum, daha çok içime sinen başka bir kız ismi asla yok çünküü.

Ama erkek olursa Teoman, o yıllardan beri belli :)
Ben de hamilelik testi için kan vermeye gittiğimde pozitifse Umay koyarım demiştim. Sonra negatif geldi 😄 10 gün sonra pozitife döndü kelebeğim 😄💕

Hanımlar bez almayın bebek poposu her bezi kabul etmiyor dediler de o yüzden almayı düşünmedik. Oysa en masraflısı o. anne olanlar daha iyi bilir tabi bi sıkıntı olmaz demi?

offf bacım sen ne yapın. gebelik şekerin çıkar. 5,5 aya kadar bebek kilo almazmış. o kilolar sana fazla gelir. Dikkat et yürüyüş yap.
Bende gebelik şekeri çıkmıştı zaten oğluma hamileyken, 9 ay hem diyetisyene gittim hem de üniversite hastanesinde diyabet bolumune gittim, günde 7 defa parmagimdan şeker olcuyordum. Bunda da çıkma ihtimali var ama kilo benden bağımsız biraz, her şeyden tiksinmeme rağmen kilo alıyorum. Önceki hamileliğimde diyetisyene gitmeme ragmen kilom kontrol edilememisti. Hamileliğin kendisi kilo yapıyor bende 😁

Hanımlar bez almayın bebek poposu her bezi kabul etmiyor dediler de o yüzden almayı düşünmedik. Oysa en masraflısı o. anne olanlar daha iyi bilir tabi bi sıkıntı olmaz demi?
İlk hangi bezle baslarsan onla devam edersin. Bez degistirince kabul etmiyorlar. Oğluma Prima premium care ile başlamıştım. Büyüyünce daha ucuz bı beze geçeyim dedim gecemedim. Bunda direk sleepy ya da Molfix gibi daha uygun bı bezle baslicam

Ah hem de ne keyifliymiş, insanın her şeyi alası geliyor

Başta gebeligim ikiz devam ediyordu bir kız bir erkek olur diye kıza Zeynep asel❤️ oğluma Yusuf yiğit adını vermiştik şimdi biri ile devam ediyorum supriz olmazsa Zeynep hanimla😍

4. Aya girmek üzereyim 4 kilo verdim ve vermeye de devam ediyorum😩 insan salata hariç hirbirsey yiyemez mi yahu

X