2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bende de geçenlerde olmuştu. Tansiyonuna bak düşmüş olabilir. Beni mahvetti o ağrı sonra tuzlu ayran falan içtim. Çok inatçı bir tansiyon 2 günde zor düzeldim.

Ay bende dün akşam çekirdek yedim gerçekten çok iyi geldi.
Tansiyon aleti almam lazım bozuldu eskisi. Ben ayran ve yoğurttan da tiksindim malesef. Garip bı hamilelik. Sadece peynir yiyorum ama o da tuzlu baya. Şimdi de çekirdek konuşunca çekirdek aldım yine belki dengeler tansiyonumu

Tansiyon aleti almam lazım bozuldu eskisi. Ben ayran ve yoğurttan da tiksindim malesef. Garip bı hamilelik. Sadece peynir yiyorum ama o da tuzlu baya. Şimdi de çekirdek konuşunca çekirdek aldım yine belki dengeler tansiyonumu
Ezbere de tuzlu yeme canım. benimde tansiyon aletim yoktu komşudan aldım. Ölçmeden yapma belki yükselmiştir. hamilelikte olabiliyor böyle durumlar. salatalık tuzla ye düştüyse çekirdek te mantıklı.

Kızlar hepinize selam. Allah sağlıkla sıhhatle evlatlarınızı kucağınıza almayı nasip etsin. Bende Şubat anneleri grubundanım. Kendimi olumlu örnekler aradığım için bi size yazayım dedim bizden önde olduğunuz için.
Ben tüp bebek tedavisiyle hamile kaldım. 5. Gün çift embriyo aa kalitede.6 haziranda transfer oldum. 8. Gün kanda 41le öğrendim. Beta çok yavaş ilerledi bende. 41,43,58 17. Gün492 20. Gün minnoş minik kese gördük. 3 haftadır keseyi takip ediyoruz büyüyor maşallah ama henüz kalp atışı duyacak seviyelere gelmedik. Kesede henüz bişey göremedik. Bugünkü kontroldede 2. Bir kese gördük. İlk keseden biraz daha ufak yeni çıkmış sanki. Hiç beklemiyordum ben . Durumumdan dolayı ne tam seviniyorum ne tam üzülüyorum. Karmaşık duygular içerisindeyim. Sata göre 7+4 bugün ama sanki geç tutunma olmuş gibi o zaman haftası geriden geliyodur. Benim gibi bir vaka yaşayan, gören oldu mu ? 3 gün önce devlette de muayene oldum daha kese çok minik bebek görmek için dedi. Yani bu işin sonu selamete gider mi kızçeler.
Merhaba canım, öncelikle hayırlı olsun umarım sağlıkla ilerler hamileliğin.. Ben kendimden örnek veremem tüp bebek öyküm olmadığı için ama evet gel döllenme olabiliyor tabiki 10 hamilenin 5 inde görüyoruz, duyuyoruz bunu. Stres olma, rahat ol ve hep iyisini düşün. Biz hangi düşünce üzerine yoğunlaşırsak onun gerçekleşme ihtimali hep daha yüksek olur. Güzel şeyler düşün, ben inanıyorum güzel haberlerini alacağına.. Bir arkadaşım da ikiz doğurdu, önce gitmiş 1 kese varmış. Bir sonraki kontrolda 2. Keseyi görünce şok olmuşlar çünkü tedavi ile de değil normal yolla sonradan oluşan bir kese daha 🫶🏻 doğdu çocukları sağlıkla. Umarım sende sağlıkla kavuşursun 🙏

Merhabalar bana da cinsiyet tahmini yapabilir misiniz rica etsem 12+5 ultrasonu

Eklentiler

• IMG_20230711_121619.jpg
    IMG_20230711_121619.jpg
    74 KB · Görüntüleme: 35
Merhaba. InweAllah bende 2024 Ocak annesi olacagim. Hemen hemen hepimiz ayni haftalardayiz qaliba. 13+4 um ben. Allah herkes icin saglikla kucagna almayi nasip etsin. Olmayanlarada tezlikle versin inseAllah.

Ben bir sey soracaktim. Ben cok merak ediyorumda cinsiyyetini. 12 haftamda ulturasonda gozukmedi. Ama iste hani derler ya, onu yersen kiz, bunu yersen erkek....sizde durumlar nasil?
Ben ilk haftalardan sonra tatlıdan bir tiksindim mide bulantılarım da aşırı fazlaydı travma oldu hala midem bulanır diye yiyemiyorum dondurma dışında da asla aklıma gelmiyor istemiyorum ilk zamandan beri hep ekşi elma bol ekşili salata limon vs tükettim erkek hurafeler hep boş bence 😂

Ben ilk haftalardan sonra tatlıdan bir tiksindim mide bulantılarım da aşırı fazlaydı travma oldu hala midem bulanır diye yiyemiyorum dondurma dışında da asla aklıma gelmiyor istemiyorum ilk zamandan beri hep ekşi elma bol ekşili salata limon vs tükettim erkek hurafeler hep boş bence 😂
Aynen canım bu 4 cu gebeligim sırasıyla kız erkek kiz erkek oldu ama hepside birbirinden farkliydi yaşadıklarım dogumlari bile

Pik noktası ne zamandı 😞
7den 10 bitene kadar çok çok kötüydü ilaçlarda fayda etmediği için serumlarla geçti uyanık olduğum zaman kusmadigim an yoktu diyebilirim sonra sonra günde bir kaç kereye düştü ama ben kötü bir referansım umarım benim kadar yoğun geçmez 🙏🏼 şimdi gece ve sabah kusma onun dışında iştahım düzeldi halim biraz daha iyi

Ben 4.katta asansorsuz evde yaşıyorum 4 yaşında kızım var 2 3 kat çıkardığım oluyor kıyamıyorum kızıma çok sukr birsey yaşamadım rabbimde
Tatlim dikkat et gene de kritik haftalarda en azindan
kızlar ya bana da şu ilginç geliyo. Bizim grubun mesaj sayısı 6k. Bizden bir ay sonra açılan grubun 5k. Bizden bir ay önce açılan 13k. Bu nasıl oluyor. Bu insanlar ne konuşuyor 😄 açıp bakmaya da üşendim . Bence bu grupta aktif baya ama. Üstteki arkadaş da konu hala cinsiyet mi yazmış 😄ben de bunu sormak istedim 😄
Kiz konusan cevap veren 6_7 kisiyiz de ondan diger gruplar surekli aktif

7den 10 bitene kadar çok çok kötüydü ilaçlarda fayda etmediği için serumlarla geçti uyanık olduğum zaman kusmadigim an yoktu diyebilirim sonra sonra günde bir kaç kereye düştü ama ben kötü bir referansım umarım benim kadar yoğun geçmez 🙏🏼 şimdi gece ve sabah kusma onun dışında iştahım düzeldi halim biraz daha iyi
Benim de kokular çok midemi bulandırıyor yemek yedikten sonra kusmamak için kırk takla atıyorum halsizim çok. Sabah çok bulantım oluyor midem boşken kusuyorum sonra sırayla yediklerimi kusmaya başlıyorum gün boyu. Bazen zorla da olsa midemi bastırıyorum kusmamak için ama hep huzursuz ediyor beni zorluyor çok. Sürekli mutsuz hissediyorum kendimi 😞

Ezbere de tuzlu yeme canım. benimde tansiyon aletim yoktu komşudan aldım. Ölçmeden yapma belki yükselmiştir. hamilelikte olabiliyor böyle durumlar. salatalık tuzla ye düştüyse çekirdek te mantıklı.
Bende düşük tansiyon var, ilk hamileliğimde de 5 lere kadar düşerdi normalde de düşük. Bı de inanmayacaksın ama ben salataliktan da tiksindim 😁 benim gibi olan var mıdır başka acaba

Benim de kokular çok midemi bulandırıyor yemek yedikten sonra kusmamak için kırk takla atıyorum halsizim çok. Sabah çok bulantım oluyor midem boşken kusuyorum sonra sırayla yediklerimi kusmaya başlıyorum gün boyu. Bazen zorla da olsa midemi bastırıyorum kusmamak için ama hep huzursuz ediyor beni zorluyor çok. Sürekli mutsuz hissediyorum kendimi 😞
Evet kusmak bedenen de psikoljik olarakta zor bir süreç kussan da yenemzlik yapma ne kadar midende kalsa kâr bitkin dusme sonra bugünler de gecicek bebeğimiz icin güçlü olmaliyiz 🥰

X