2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
ateş olmadıkça sıkıntı olmaz hastalıklarda diye biliyorum ama hırıltının ciğere inme durumu söz konusu olursa diye baktırmakta fayda olur her ihtimale karşı bence.
Evet benim de annem bizdeyken grip olmuştu bebeğin de burnu tıkandı o zaman, ateş olmadıkça müdahale edeceğimiz birşey yoktur, ama burnundaki tıkanıklık ciğerlere inmesin onun için her gün mutlaka serumla yıka demişlerdi. Bir ayı geçti hala burnu hırıltılı ama şükür hasta olmadı, her gün en az bir kez serumla yıkıyorum.

Kızlarrrr, kendi yatağımda ve eşimle uyumuyorum doğumdan beridir, dün annem gidince haftasonu diye bebişin park yatağını kendi yatak odamıza taşıdım fakat hiç rahat etmedim tedirgin yattım, eşim gürültü horlayacak diye korktum ben de rahat uyumayacaktım zaten bebekten ötürü uyuyamıyorum doğru düzgün…bu akşam geri geçtim bebeğin odasına bebekle birlikte…sanırım unutmam lazım yatağımı uzun süre :KK43: sizde durumlar nasıl

Kızlarrrr, kendi yatağımda ve eşimle uyumuyorum doğumdan beridir, dün annem gidince haftasonu diye bebişin park yatağını kendi yatak odamıza taşıdım fakat hiç rahat etmedim tedirgin yattım, eşim gürültü horlayacak diye korktum ben de rahat uyumayacaktım zaten bebekten ötürü uyuyamıyorum doğru düzgün…bu akşam geri geçtim bebeğin odasına bebekle birlikte…sanırım unutmam lazım yatağımı uzun süre :KK43: sizde durumlar nasıl
Biz ilk günden beri yatak odasında yatağımıza birleştirdiğimiz ahşap beşikte uyutuyoruz bebişi. Horlamaya hiç düşünmemiştim açıkçası, ben de çünkü yorgun olduğum zaman horlayabilirim, ki 2 aydır genellikle yorgunum. 🙃
Bir de gece gücüm tükendiğinde eşim çok yardımcı oldu bazen sadece yanımda olması bile güven veriyor. Bebeğin odasını ayırmadı henüz, muhtemelen ilk bir yıl böyle devam ederiz.
Ama benim bir arkadaşım sizin gibi yaptı, 4 yıl boyunca oğlunun odasında yattı, gayet de mutlulardı. En son geçenlerde çocuk anne sen artık odana git demiş de kız yatak odasına döndü. 🤗

Biz 10. Günden beri beraber yatıyoruz bence eşleri bebekten uzak tutmamak lazım onları da düzenin bi parçası yapman gerekiyor burda sen tedirgin olmuşsun anlıyorum ama ağlayınca zaten duyuyorsun bırak duymayı kafasını çevirse fark ediyorsun benim uykum ağırdır normalde top patlasa uyanmam Allah öyle bişey veriyor ki kolunu hareket ettirsin uyanıyorum eşinin horlama konusu bizde de var ben her horladığında dürttüm uyandırdım ya sırtını döndürdüm ya yastığı düzelttirdim şimdi o da bilinçli uyuyor bebek ağladı mı o da kalkıyor mama yapıyor haftasonları sabah onun işe gideceği saatte kalktıysa erken uyanıp bakıyor vs bence hem sizin ilişkiniz için hem babayla bebeğin ilişkisi için onları kadrodışı bırakmamak gerekiyor

Iyi geceler kizlar
Bebisi ilk 40 gun odanin isiginda uyuttum
40 gunden sonra gece lambasi kullandim
Birkac tanidik kendi bebeklerini karanlikta uyuttuklarini, buyume hormonunun bu sekilde daha duzgun salgilandigini soylediler
Bilemedim ya gece bazen sesler cikariyor kalkip bakiyorum oda loş oldugu icin gorebiliyorum hemen
Karanlik olursa isik yakmam gerekcek her bakacagimda
Siz lamba kullaniyor musunuz

Iyi geceler kizlar
Birkac tanidik kendi bebeklerini karanlikta uyuttuklarini, buyume hormonunun bu sekilde daha duzgun salgilandigini soylediler
Bilemedim ya gece bazen sesler cikariyor kalkip bakiyorum oda loş oldugu icin gorebiliyorum hemen
Benimde öyle sabahları ışıklı aydınlık yerde duruyor gece uyksuunda odada küçük masaüstü lambası yakıyoruz yukarıya doğru çevirdim yeterince aydınlatıyor bizde başka türlü gece kalkıp bakamıyorsun ki ışığı açınca gidiyor uyku

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    74,9 KB · Görüntüleme: 37
Benimde öyle sabahları ışıklı aydınlık yerde duruyor gece uyksuunda odada küçük masaüstü lambası yakıyoruz yukarıya doğru çevirdim yeterince aydınlatıyor bizde başka türlü gece kalkıp bakamıyorsun ki ışığı açınca gidiyor uyku
Tamamen karanlikta uyutun diyorlar da bilemedim ya :/

Hangi probiyotik damlayı kullanıyorsunuz oğlum antibiyotikten ishal oldu çocuğu gözünden uyku akıyor karnı gurul gurul uyuyamıyor tam dalıyor ağlıyor bağırsak florasını bozdu sanırım bioiga dışında uygun fiyatlı bir damla önermiştiniz kızlar biriniz

Hangi probiyotik damlayı kullanıyorsunuz oğlum antibiyotikten ishal oldu çocuğu gözünden uyku akıyor karnı gurul gurul uyuyamıyor tam dalıyor ağlıyor bağırsak florasını bozdu sanırım bioiga dışında uygun fiyatlı bir damla önermiştiniz kızlar biriniz
Bizimde başlarda idrar yolu enfeksiyonu çıkmıştı doktorumuz antibiyotik vermişti. Maflor kullandık probiyotik olarak ishalde olmadık. Büyük tuvaleti düzenli doğduğundan beri. Bir gün yapıyor, bir gün yapmıyor hep böyle devam etti

Zor bence tamamen karanlık olayı gece deliksiz uyusa tamam olur da gece kalk besle bazen altını değiştirmen gerekiyor napıcaksın 🤔 bu da karanlık bence yeterince
Gece altini degistirmek icin gece lambasini yakmaliyim emzirirken de lamba acik olur, uyudugunda tekrar kapatmaliyim
Tamamen karanlik bi hormonu iyi yonde salgilatiyormus adini unuttum simdi gerci
Su an uyuyor ama burnu tikali sanirim, ses geliyor
Uyandirsam mi acaba serum sıkıp ceksem
Esim bekle uyusun diyor ama icim rahat etmiyor burnundan ses geliyor zor aliyormus gibi 🫤

Gece altini degistirmek icin gece lambasini yakmaliyim emzirirken de lamba acik olur, uyudugunda tekrar kapatmaliyim
Tamamen karanlik bi hormonu iyi yonde salgilatiyormus adini unuttum simdi gerci
Su an uyuyor ama burnu tikali sanirim, ses geliyor
Uyandirsam mi acaba serum sıkıp ceksem
Esim bekle uyusun diyor ama icim rahat etmiyor burnundan ses geliyor zor aliyormus gibi 🫤
Lambayı açınca uyanmıyor mu benimki ışık gördü mü tavşan gibi hemen fal taşı gibi açıyor gözlerini etrafı süzüyor
Eğer nefes alması zorlaşırsa kendisi uyanır zaten bence uyandırma uykudan uyandırıp bizde bi kere çektik burnunu çok korktu çok ağladı

Ben 20 günden sonra beşiğini odamıza taşıdım şimdi 2,5 aylığız ama 1 haftadır ev tadilatı taşınma işleri kendi işi derken eşim mahvoldu aşırı horluyor çocuk uykuya dalamıyor dalsada uyanıyor sanırım ben onu yataktan kovacağım 🙄 zaten az uyuyorum bari kaliteli uyuyayım 🥸🥸

Iyi geceler kizlar
Bende gece lambası kullanıyorum kız o uykulu halle nasıl görcem mememi ağzına diye gözüne burnuna sokarım 😂😂 hafif önümü görebilirsek kıvamda loş bizim oda dahada karanlık yapamam 😎 eşimde okumuş senim yazdıklarını tamamen kapatmamız lazım diyo bana 🙄 bende her emzirme seferinde lambayı açacaksan olur kapatalım dedim bi dahada karanlıkta uyusun lafını duymadım ağzından 😂😂😂😂

Çok geçmiş olsun canım. Bi götürün isterseniz acile, belki müdahale ederler ya da başka birşey önerirler size. Umarım hiç hasta olmadan atlatır bebiş. 🤗
Şehir Hastanesi'nde haftasonu çocuk doktoru oluyor mu, yarın çocuk doktoru görse daha iyi olur. Acile gitsen ciğerlerini dinleyip direk antibiyotik verirler büyük olasılıkla. Çocuk doktoru daha uygun bı tedavi planlar.

Iyi geceler kizlar
Ben ilk günden beri ışığı kapatıp uyuttum, geceleri karanlıkta uyumaları lazım diye biliyorum ben de. Ama bizim yatak odasının kalın perdesi yok, dışarının aydınlığı az da olsa vuruyor, zifiri karanlık olmadığı için gece ben emzirmeye kalktığımda ışık yakmak zorunda kalmıyorum. O yüzden gece lambasına ihtiyaç duymadım ama kapkaranlık olsa biraz aydınlık gerekebilirdi. Sadece emzirmeye kalktığımda gece lambasını taksan nasıl olur. Oda ne kadar karanlık olursa bebekte sen de o kadar iyi dinlenirsiniz.

Kızlar biz ailecek hasta olduk. Önce oğlum antibiyotik kullandı. Sonra 3 gündür eşim. Bugün eşim daha iyi düne göre ama ben çok kötüyüm. Sürekli hapşuruyorum öksürüyorum. Bebeğim de öksürüyor hapşırıyor. 2 kere burnuna serum fizyolojik iile çektim. Şuan burnu tıkalı değil ama huzursuz. Ateşi de yok. Eşim acile götürelim dedi de ben istemedim birşey yapmazlar diye düşündüm. Sizce sabah acile götüreyim mi? Biraz hırıltısı var.
Kesinlikle götür bizde öyle olduk ailece hasta olduk bebişim bronşiolit oldu hastanede yattık hırıltısı öksür burun akıntısı ateş vardı

X