2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bir düzen yok dün hiç uyumadı gündüz. bugün full uyuyor akşam 10:30 da yatmıştı daha kalkmadı emip geri yatıyor
Bizim de öyle belli bı düzen yok, bazen gündüz uyuyor gece uyumuyor, bazen tam tersi oluyor, bazen ne gece ne gunduz uyumuyor. Farklı kombinasyonlar deniyor yani sürekli 😂 4. Ayı bekliyorum belki biraz düzene girer diye

Hayır o yontemden bahsetmiyorum, yıkamanın sağlıklı olduğunu ben de düşünmüyorum, sırta vura vura balgam sokmekten bahsediyorum ben. Önce hava verip bir süre bekleyip ters çevirip 4-5 dakka aralıksız hafif hafif sırta vurunca çocuk kusarak balgamı atıyor. Öncesinde burna serum da sikabilirsin kusmasini kolaylastirir yüz üstü tuttuğunda.
Tmm canım denicem yıkama yönteminden ötürü çok anne pişmanlık yaşamış instgda bı sayfa var orda ki yorumları okudumda kulak problemi yaşayan alerji yapan sonrasında Burun kuruluğu yaşayan çoğu kişi önermiyor yapip tecrübe edenler daha doğrusu senin yontemini deneyim saol cnm

Bir düzen yok dün hiç uyumadı gündüz. bugün full uyuyor akşam 10:30 da yatmıştı daha kalkmadı emip geri yatıyor
Sorun şu ki uyanık olunca ağlama huyumuz var yani aralıksız değil ama herşeyden sıkılıyor daha 58 günlük uyumadığında oyalamak çok zor oluyor benim için ağlamasın diye

Sorun şu ki uyanık olunca ağlama huyumuz var yani aralıksız değil ama herşeyden sıkılıyor daha 58 günlük uyumadığında oyalamak çok zor oluyor benim için ağlamasın diye
Geçecek değişecek demek isterdim ama benimki 84 günlük uyumadığı zaman ya emer ya WC işleri yada benim/eşimin kucağında😄Kendi kendine durmuyor 10 dk dan fazla

Dene
Hayır o yontemden bahsetmiyorum, yıkamanın sağlıklı olduğunu ben de düşünmüyorum, sırta vura vura balgam sokmekten bahsediyorum ben. Önce hava verip bir süre bekleyip ters çevirip 4-5 dakka aralıksız hafif hafif sırta vurunca çocuk kusarak balgamı atıyor. Öncesinde burna serum da sikabilirsin kusmasini kolaylastirir yüz üstü tuttuğunda.
Denedim de bnmki kusmuo cnm burnu fkirdio ama, yoğun bı balgamı yok hrlde öksürük de azaldı tek tük şükr

Kızlar ya bebeğimle anneme gidelim dedik ev yakın diye bebek arabasına koydum götürdüm. Boğazıma dizdi ya katiyen durmuyor kendi evimiz dışında bi yerde. Evde de sadece kendi yatağında uyuyabiliyor aşırı yer seçiyor. Dışarıda çok zorluyor beni emzik almıyor bebek arabası sevmiyor. Bi kaç ay sonra düzelir diyin bana nolur yaz da geliyor eve mi tıkılacağız böyle 😔

Kızlar ya bebeğimle anneme gidelim dedik ev yakın diye bebek arabasına koydum götürdüm. Boğazıma dizdi ya katiyen durmuyor kendi evimiz dışında bi yerde. Evde de sadece kendi yatağında uyuyabiliyor aşırı yer seçiyor. Dışarıda çok zorluyor beni emzik almıyor bebek arabası sevmiyor. Bi kaç ay sonra düzelir diyin bana nolur yaz da geliyor eve mi tıkılacağız böyle 😔
Biz de nereye gidersek gidelim burnumuzdan geliyor, bebek arabasında asla durmuyor, anakucagini taşıyoruz her yere. Anneme giderken de anakucagini götürüyorum o zaman rahat ediyorum. Ama dışarda canımıza okuyor. Alışverişe filan asla gidemiyorum. Havalar duzeldikce sık sık dışarı çıkıp alıştırmaya çalışicam.

Senin kızın atağın bitmesine 4 gün var sanırım
Ben en son 2 gün önce çıkarmıştım biraz uyuyor gibi oluyor uyanıyor falan normalde dışarı havasını alınca uyuyan kız bir anda cırlamaya başlıyor.
Elbet geçecek ya 4. Aydan sonra yavaş yavaş huzursuzlukları azalacak diyorlar ama ondan sonrasında da diş belası başlayacak 😂
Ne kadar mızmızlansa bile hep çıkarmaya bak cnm böyle böyle alışacaklar
Emziğe alışmadı hiçbir şekilde istemiyor

Kızlar bebeği 3 aylık olup 5 dk emen var mı ? Bebeğim artık 10 dk bile emmiyor ağlamaya başlıyor memede tutunca. Ama göğsümü sıkınca hala baya süt geliyor bosalmamis gibime geliyor. Hiçbir zaman benim göğüsler taş gibi olmadı hep yanak yumuşaklığındaydi . O nedenle anlayamıyorum 🥲

W winner123 su matı geldi, hemen yıkayıp kurulayip kullandık, keşke daha önce alsaymisim. İlk defa yüz üstü şekilde 5 dakika kadar kaldı başını da gayet güzel kaldırdı, göğsünün altında destek olduğu için kollarından güç alıp baya durdu o şekilde. İlgisini çekti gibi, 5 dakika sonra yorulup ağlamaya başladı ama başlangıç için bence çok iyi 🥰 zamanla süreyi uzatır biraz daha

W winner123 su matı geldi, hemen yıkayıp kurulayip kullandık, keşke daha önce alsaymisim. İlk defa yüz üstü şekilde 5 dakika kadar kaldı başını da gayet güzel kaldırdı, göğsünün altında destek olduğu için kollarından güç alıp baya durdu o şekilde. İlgisini çekti gibi, 5 dakika sonra yorulup ağlamaya başladı ama başlangıç için bence çok iyi 🥰 zamanla süreyi uzatır biraz daha
Senin bebiş kaç günlük oldu?

X