2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
W winner123 su matı geldi, hemen yıkayıp kurulayip kullandık, keşke daha önce alsaymisim. İlk defa yüz üstü şekilde 5 dakika kadar kaldı başını da gayet güzel kaldırdı, göğsünün altında destek olduğu için kollarından güç alıp baya durdu o şekilde. İlgisini çekti gibi, 5 dakika sonra yorulup ağlamaya başladı ama başlangıç için bence çok iyi 🥰 zamanla süreyi uzatır biraz daha
Evet bizde de tek taraflı düzleşme olduğundan düz yere koyunca tek tarafa düşüyordu kafası böyle destekli duruyor baya

Kızlar bize sünnetten sonra 2 ilaç verdi dr ikiside çok şekerli biri çilekli biri portakallı bazen boğazına kaçırıp öksürüyor bende her ilaçtan sonra biberonla bi çekmelik su veriyorum yani bi kere emiyor sonra çekiyorum bişey olmaz dimi

Kızlar bebeği 3 aylık olup 5 dk emen var mı ? Bebeğim artık 10 dk bile emmiyor ağlamaya başlıyor memede tutunca. Ama göğsümü sıkınca hala baya süt geliyor bosalmamis gibime geliyor. Hiçbir zaman benim göğüsler taş gibi olmadı hep yanak yumuşaklığındaydi . O nedenle anlayamıyorum 🥲
Ben hastanenin emzirme danışmanlığında gittiğimde bebek memede kaç dk. duruyor dediler ona kalsa 10 dk ama ben yarım saat emziriyorum gaz çıkarırken kusuyor dedim. Kadın bebeği tarttım, getirdi 19 dk emzirdik aldı tekrar yarattı, 100 gram almış mide kapasitesinden fazla emmiş kendisi bırakınca doymuş oluyor sen zorlama daha fazla dedi kusması da fazla emzirdiğin için oluyor, daha sık ama kısa süreli emzir dedi. Doymasını çişli bezlerden takip edebilirsin sadece dedi. Sizin durum da böyle midir bilemem tabi ama bazen bebekler kendisi için en iyi olanı bizden iyi biliyorlar.

Ben hastanenin emzirme danışmanlığında gittiğimde bebek memede kaç dk. duruyor dediler ona kalsa 10 dk ama ben yarım saat emziriyorum gaz çıkarırken kusuyor dedim. Kadın bebeği tarttım, getirdi 19 dk emzirdik aldı tekrar yarattı, 100 gram almış mide kapasitesinden fazla emmiş kendisi bırakınca doymuş oluyor sen zorlama daha fazla dedi kusması da fazla emzirdiğin için oluyor, daha sık ama kısa süreli emzir dedi. Doymasını çişli bezlerden takip edebilirsin sadece dedi. Sizin durum da böyle midir bilemem tabi ama bazen bebekler kendisi için en iyi olanı bizden iyi biliyorlar.
Bebeğim asla zorlayınca emmiyor ağlama krizine giriyor zaten. Kendini geri atiyor 3-4 dk da ben tekrar ağzına koyuyorum iki dk daha içip ağlıyor. Zorlasam da asla emmiyor. Emiyormus gibi ağzını getiriyor fırt alınca çığlığı basıyor. Gaza bağlıyordum ama gazda değil sanırım . Çünkü bazen beş dk emip uykuya geçirince geçiyor. Birde uyku süreleri aşırı kısaldı gündüzleri 45 dk uyudu mu şükrediyorum.

Bebeğim asla zorlayınca emmiyor ağlama krizine giriyor zaten. Kendini geri atiyor 3-4 dk da ben tekrar ağzına koyuyorum iki dk daha içip ağlıyor. Zorlasam da asla emmiyor. Emiyormus gibi ağzını getiriyor fırt alınca çığlığı basıyor. Gaza bağlıyordum ama gazda değil sanırım . Çünkü bazen beş dk emip uykuya geçirince geçiyor. Birde uyku süreleri aşırı kısaldı gündüzleri 45 dk uyudu mu şükrediyorum.
Muhtemelen doyuyordur, bırakınca sen de bırak, birbuçuk iki saat sonra tekrar teklif et bakalım nasıl olacak bir dene.
Benimki de artık gündüzleri çok az uyuyor, yarım saat kestiriyor sonra kucak, konuşma, oyun halısı, ana kucağı, yatak baş ucunda dönen oyuncak, hışırtılı kitaplara dokunma, aralarda emzirme... böyle böyle günü bitiriyoruz. Her birinde en fazla 15 dk oyalanıyor sıkılıyor. P paki34 de buna benzer şeyler yazmıştı yoruyor ama büyüyor artık algısı gelişiyor diye seviniyorum. Bir süre sonra dikkat süreleri daha uzun olacak, biraz rahatlayacağız inşallah.

Muhtemelen doyuyordur, bırakınca sen de bırak, birbuçuk iki saat sonra tekrar teklif et bakalım nasıl olacak bir dene.
Benimki de artık gündüzleri çok az uyuyor, yarım saat kestiriyor sonra kucak, konuşma, oyun halısı, ana kucağı, yatak baş ucunda dönen oyuncak, hışırtılı kitaplara dokunma, aralarda emzirme... böyle böyle günü bitiriyoruz. Her birinde en fazla 15 dk oyalanıyor sıkılıyor. P paki34 de buna benzer şeyler yazmıştı yoruyor ama büyüyor artık algısı gelişiyor diye seviniyorum. Bir süre sonra dikkat süreleri daha uzun olacak, biraz rahatlayacağız inşallah.
Ayy çok mutlu oldum..bugün aydınlandım resmen. Bebek uyumayinca niye ağlıyor neye sıkıntısı var diye kendime evhamlanıyordum . Yorumun için çok teşekkür ederim 🥹❤️

W winner123 su matı geldi, hemen yıkayıp kurulayip kullandık, keşke daha önce alsaymisim. İlk defa yüz üstü şekilde 5 dakika kadar kaldı başını da gayet güzel kaldırdı, göğsünün altında destek olduğu için kollarından güç alıp baya durdu o şekilde. İlgisini çekti gibi, 5 dakika sonra yorulup ağlamaya başladı ama başlangıç için bence çok iyi 🥰 zamanla süreyi uzatır biraz daha
Bizimle de paylaşır mısın ? Benim kızım hiç sevmiyor 🤷

Biz de nereye gidersek gidelim burnumuzdan geliyor, bebek arabasında asla durmuyor, anakucagini taşıyoruz her yere. Anneme giderken de anakucagini götürüyorum o zaman rahat ediyorum. Ama dışarda canımıza okuyor. Alışverişe filan asla gidemiyorum. Havalar duzeldikce sık sık dışarı çıkıp alıştırmaya çalışicam.
İnşallah alışır ya çok canımı sıktı bu durum. Dışarıyı sevmemenin yanında annemlerde bi gram uyumadı. Geri dönmek zorunda kaldık ama saatlerdir evde de uyumuyor. Öyle pişman oldum ki düzenini bozdum diye. Çok rahat uyurdu yatağında şimdi yatağını da istemiyor umarım düzelir belim koptu artık kucağımda taşımaktan

Kızlar ya bebeğimle anneme gidelim dedik ev yakın diye bebek arabasına koydum götürdüm. Boğazıma dizdi ya katiyen durmuyor kendi evimiz dışında bi yerde. Evde de sadece kendi yatağında uyuyabiliyor aşırı yer seçiyor. Dışarıda çok zorluyor beni emzik almıyor bebek arabası sevmiyor. Bi kaç ay sonra düzelir diyin bana nolur yaz da geliyor eve mi tıkılacağız böyle 😔
Valla benimki de öyle 😢 3 aylık benimki. Umarım düzelir. Bebek arabasına verdiğim paraya yazık 🤣 birde zaten burda hala kar yağıyor bıktım yemin ederim .

Ayy çok mutlu oldum..bugün aydınlandım resmen. Bebek uyumayinca niye ağlıyor neye sıkıntısı var diye kendime evhamlanıyordum . Yorumun için çok teşekkür ederim 🥹❤️
Ne demek canım, hepimiz benzer kaygılar yaşıyoruz birbirimize moral oluyoruz destek veriyoruz. 🤗 Yoruluyoruz işler kalıyor kendimizi ikinci plana attık zaten ama bu günler geçecek ve belki ilerde bunları özleyeceğiz. 🥰

Kızlar biz ailecek hasta olduk. Önce oğlum antibiyotik kullandı. Sonra 3 gündür eşim. Bugün eşim daha iyi düne göre ama ben çok kötüyüm. Sürekli hapşuruyorum öksürüyorum. Bebeğim de öksürüyor hapşırıyor. 2 kere burnuna serum fizyolojik iile çektim. Şuan burnu tıkalı değil ama huzursuz. Ateşi de yok. Eşim acile götürelim dedi de ben istemedim birşey yapmazlar diye düşündüm. Sizce sabah acile götüreyim mi? Biraz hırıltısı var.

Kızlar biz ailecek hasta olduk. Önce oğlum antibiyotik kullandı. Sonra 3 gündür eşim. Bugün eşim daha iyi düne göre ama ben çok kötüyüm. Sürekli hapşuruyorum öksürüyorum. Bebeğim de öksürüyor hapşırıyor. 2 kere burnuna serum fizyolojik iile çektim. Şuan burnu tıkalı değil ama huzursuz. Ateşi de yok. Eşim acile götürelim dedi de ben istemedim birşey yapmazlar diye düşündüm. Sizce sabah acile götüreyim mi? Biraz hırıltısı var.
Çok geçmiş olsun canım. Bi götürün isterseniz acile, belki müdahale ederler ya da başka birşey önerirler size. Umarım hiç hasta olmadan atlatır bebiş. 🤗

ateş olmadıkça sıkıntı olmaz hastalıklarda diye biliyorum ama hırıltının ciğere inme durumu söz konusu olursa diye baktırmakta fayda olur her ihtimale karşı bence.

Eklentiler

• IMG_2011.png
    IMG_2011.png
    224,6 KB · Görüntüleme: 14
X