2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Senin kızın atağın bitmesine 4 gün var sanırım
Ben en son 2 gün önce çıkarmıştım biraz uyuyor gibi oluyor uyanıyor falan normalde dışarı havasını alınca uyuyan kız bir anda cırlamaya başlıyor.
Elbet geçecek ya 4. Aydan sonra yavaş yavaş huzursuzlukları azalacak diyorlar ama ondan sonrasında da diş belası başlayacak 😂
Ne kadar mızmızlansa bile hep çıkarmaya bak cnm böyle böyle alışacaklar
Emziğe alışmadı hiçbir şekilde istemiyor
Bu da mı ataklar yüzünden diyorsun. Umarım öyledir çok özeniyorum bebeğiyle yürüyüş yapanlara gezebilenlere. 4. Ayda bari düzelse 🙏🏻belki diş krizi bizi teğet geçer iyimser olmak istiyorum 😀

Bu da mı ataklar yüzünden diyorsun. Umarım öyledir çok özeniyorum bebeğiyle yürüyüş yapanlara gezebilenlere. 4. Ayda bari düzelse 🙏🏻belki diş krizi bizi teğet geçer iyimser olmak istiyorum 😀
Doğumda aramızda bir gün var. Ben takip ediyorum da bu ataktan bir şey anlamadım pek 😅 bir iki gün huysuzluk oldu o kadar…
Şimdi böyle söyledim diye son güne girerken fena gol atarmış pert olurum.
Ben kendimi en çok dişe hazırlıyorum bir tane iyi geçen hikaye duymadım en iyisi mızmızlık yapıyor

Doğumda aramızda bir gün var. Ben takip ediyorum da bu ataktan bir şey anlamadım pek 😅 bir iki gün huysuzluk oldu o kadar…
Şimdi böyle söyledim diye son güne girerken fena gol atarmış pert olurum.
Ben kendimi en çok dişe hazırlıyorum bir tane iyi geçen hikaye duymadım en iyisi mızmızlık yapıyor
Ben de öyle atak diyebileceğim bişey yaşamadım aslında düzenimiz çok güzel oturdu evde. Kendi rutininden çıkmazsa sorun olmuyor ama bugün çok kötü oldu dışarı çıkarmam. Bi yandan diyorum sonsuza dek nasıl evde kalalım bi yanım da o rutinin içinde benim de rahat ettiğimi söylüyor. Bugün gündüz uyumadığı gibi gecemiz de zor geçiyor. Umarım düzelir yine

Iyi geceler kizlar
Bebisi ilk 40 gun odanin isiginda uyuttum
40 gunden sonra gece lambasi kullandim
Birkac tanidik kendi bebeklerini karanlikta uyuttuklarini, buyume hormonunun bu sekilde daha duzgun salgilandigini soylediler
Bilemedim ya gece bazen sesler cikariyor kalkip bakiyorum oda loş oldugu icin gorebiliyorum hemen
Karanlik olursa isik yakmam gerekcek her bakacagimda
Siz lamba kullaniyor musunuz
Ben ilk 40 gün gece zorlanmadıkça ışık açmadım led ışıklı sarmaşık vardı dekor amaçlı bebeğin yatağının kenarına onu geçirdim sabaha kadar açık tutuyordum altını değiştirmek için telefonun ışığını açıp tavana doğru tutuyorum . Artık LED’leri yakmıyorum gece full karanlık oluyor kalkınca yine telefonun ışığını açıyorum . Bu sayede gece uyutmam zor olmuyor bugüne kadar gece uykusunda sorun yaşamadım şükür

Iyi geceler kizlar
Bebisi ilk 40 gun odanin isiginda uyuttum
40 gunden sonra gece lambasi kullandim
Birkac tanidik kendi bebeklerini karanlikta uyuttuklarini, buyume hormonunun bu sekilde daha duzgun salgilandigini soylediler
Bilemedim ya gece bazen sesler cikariyor kalkip bakiyorum oda loş oldugu icin gorebiliyorum hemen
Karanlik olursa isik yakmam gerekcek her bakacagimda
Siz lamba kullaniyor musunuz
Biz iki hafta öncesine kadar gece lambası açık uyuyorduk. Sonra bir gün tamamen karanlık denedim, emzirmek için kalktığımızda yine gece lambası açtım, baktım iyi uyuyor öyle devam ediyoruz. Gündüz uyusa da aydınlıkta, oturma odasında koltukta ya da reflü yatağında uyuyor. Akşam 7 - 8 arasında bir banyo, kremleme masaj, ardından emzirme ve karanlıkta uykuya geçiyor, sabah 6ya kadar 3 kez kalkıp emip yatıyor.

Su matı daha hamileyken hediye geldi bana durmuyor sümük gibi yapışıyor çocuk yere🥲 sanırım sağlık açısından problem teşkil edecek bir durum bizim ki, internette araştırmıştım biraz benim oğlum tek tarafa yatmaktan kafası yamuk hatta buraya da yazmıştım. Bugün doktor kontrolünde doktora da söyledim, bir tarafı yamuk olduğu için kaslarını kontrol edemediğini söyledi. Destek yaptım dönmesin diye dönemedikçe çıldırıyor uyanıyor ama düzeltmem lazım
Bizimkinin de bir tarafı yamuk, kaslarla ilgili mi bilmiyorum ben hangi tarafindaysam o tarafa yönelip yatıyor. Ama kaslarını kontrol etmesi için karın üstü egzersizler çok önemli o yüzden ağlasa da üzerine gidiyorum alışsın diye

Ben ilk günden beri ışığı kapatıp uyuttum, geceleri karanlıkta uyumaları lazım diye biliyorum ben de. Ama bizim yatak odasının kalın perdesi yok, dışarının aydınlığı az da olsa vuruyor, zifiri karanlık olmadığı için gece ben emzirmeye kalktığımda ışık yakmak zorunda kalmıyorum. O yüzden gece lambasına ihtiyaç duymadım ama kapkaranlık olsa biraz aydınlık gerekebilirdi. Sadece emzirmeye kalktığımda gece lambasını taksan nasıl olur. Oda ne kadar karanlık olursa bebekte sen de o kadar iyi dinlenirsiniz.
Ben ilk iki hafta birşey olur da duyamam göremem kaygısıyla bırak ışık kapatmayı, gözlüğümü çıkarmadan uyudum. 🫣

Biz ilk günden beri yatak odasında yatağımıza birleştirdiğimiz ahşap beşikte uyutuyoruz bebişi. Horlamaya hiç düşünmemiştim açıkçası, ben de çünkü yorgun olduğum zaman horlayabilirim, ki 2 aydır genellikle yorgunum. 🙃
Bir de gece gücüm tükendiğinde eşim çok yardımcı oldu bazen sadece yanımda olması bile güven veriyor. Bebeğin odasını ayırmadı henüz, muhtemelen ilk bir yıl böyle devam ederiz.
Ama benim bir arkadaşım sizin gibi yaptı, 4 yıl boyunca oğlunun odasında yattı, gayet de mutlulardı. En son geçenlerde çocuk anne sen artık odana git demiş de kız yatak odasına döndü. 🤗
Yaa, maaşallah. 4 yıl da bayağa uzun bir süre gibi geldi…zaman bazen hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor. Benim de eşim çok geç yatar gece 1’de veya 2’de yatsa erken yatmış derim yani.. uyanıksa yardımcı olur, yattı mı da uyanmaz 🙈 düzeni olan eşi olanlar kıymetini bilin :)

Biz 10. Günden beri beraber yatıyoruz bence eşleri bebekten uzak tutmamak lazım onları da düzenin bi parçası yapman gerekiyor burda sen tedirgin olmuşsun anlıyorum ama ağlayınca zaten duyuyorsun bırak duymayı kafasını çevirse fark ediyorsun benim uykum ağırdır normalde top patlasa uyanmam Allah öyle bişey veriyor ki kolunu hareket ettirsin uyanıyorum eşinin horlama konusu bizde de var ben her horladığında dürttüm uyandırdım ya sırtını döndürdüm ya yastığı düzelttirdim şimdi o da bilinçli uyuyor bebek ağladı mı o da kalkıyor mama yapıyor haftasonları sabah onun işe gideceği saatte kalktıysa erken uyanıp bakıyor vs bence hem sizin ilişkiniz için hem babayla bebeğin ilişkisi için onları kadrodışı bırakmamak gerekiyor
Doğru söylüyorsun canım ben de içten içe kendime kızıyorum bu kadar hassas davrandığım için bu konuda ama işte eşim uyku kalitesine çok önem verir, Sabahları camdan işık girsin sevmez, taşındığımızda odaya otoban gürültüsü geliyordu sesi kesene kadar kafayı yedirtti uyuyamıyorum bu seste filan diye o yüzden sanırım bu psikolojiye girdim…dün bebeği agu gugu severken kucağına da al sık sık bağ kuvvetlensin dedim aldığı gibi sırtı tutuldu geri verdi 🙈 Allah biz analara nasıl da kuvvet güç veriyor diye şükürler ettim sorguladım hayatı o vakit…

Ben 20 günden sonra beşiğini odamıza taşıdım şimdi 2,5 aylığız ama 1 haftadır ev tadilatı taşınma işleri kendi işi derken eşim mahvoldu aşırı horluyor çocuk uykuya dalamıyor dalsada uyanıyor sanırım ben onu yataktan kovacağım 🙄 zaten az uyuyorum bari kaliteli uyuyayım 🥸🥸
Ahah, onlar nasılsa istedikleri zaman uyuma lüksüne sahipler 🙈

Ben çok oldu eşimi yataktan kovalı 🤪 bebişle birlikte yatakta yatıyoruz. Eşim sabah işe gidiyo gece ikimizin de uykusuz kalmasına gerek yok onun bana bi faydası olmuyo zaten gece hele bide horlamaya başladıysa iyice sinirlerim bozuluyo 🤪 O işten gelince bebeği alıyo ben o zaman uyuyorum o bana yetiyo. Temizliği çamaşırı bulaşığı falan eşim yapıyo. Böylesi daha işime geliyo benimde :KK70:
Oh oh helal, o kadar işi yaptıktan sonra gece tabi ki de kalkmamayı hak ediyordur 😄 benimkine hala sağ sola bardak bulaşık koyma artık yardımcı olalım birbirimize git direk makinaya koy diye öğretmeye çalışıyorum ki evlendiğinizden beri söylüyorum aslında gerçi…nasip kısmet işi 😅

Ben 2 gece salona yatak açmaya yeltendim sonrasında vazgeçip geri odaya geldim eşimin yanına, ayrı yatarsam hep ayrı yatarız piskolojisine girdim nedense 😂 inanamayacaksın belki ama çıt sesine uyanan oğlum eşimin yatakta dönmesine horlamasına bana mısın demiyor 😂 hatta şeyi fark ettim, babasının sesine o kadar aşina ki yanında olduğumuzu anlayıp daha rahat uyuyor kendini güvende hissediyor gibi geldi bana. Her çocuk farklıdır tabi ama dene bence babasıyla aynı odada yatırmayı 🥰
anne ne yapsa uyanan bencillerin başka seslere karşı duyarsız oluşu 🤣 Canım eşimle aynı odada yattığımız gece normalde olduğundan daha kısa aralıkta uyandı valla 😅 belki benim tedirgin enerjimi aldı bilemedim.

Çok geçmiş olsun acilde geceyi rahat geçirmesini sağlayacak bir şeyler yaparlar ama kendi doktoruna götürürsen daha detaylı ilgilenir bence
Teşekkür ederim canım. Kendi doktoruna randevu yok maalesef. Gece 1 bucuk gibi uyudu sadece emmek için uyandı ama sabah burnu dolmuş nefes alamadığı için ağlayarak uyandı. Serum fizyolojik ile biraz temizledim biraz rahatladı. Birazdan acile götüreceğim.🙁

Kızlar bizde yaklaşık 10 gündür oksurup hapşırık hırıltı ve hafif ateş var, hemen acile götürmüştük ciğerlere inmiş malesef. Bebeklerin ciğerleri küçük olduğu için 1 saat önce ciğeri temiz olan bebeğin 1 saat sonra dolabildigini o yüzden serumla düzenli şekilde burnunu yıkamak gerektiğini söyledi doktor. Hatta eşime dedi asla yemek ve iş ile ilgilenmeyecek sadece yiyip içip bebeği emzirecek ve gözünü üzerinden ayirmayacak. Nitekim bizde öyle yapmak istedik ama eşim uykusuzluğa asla dayanamıyor annemlerde kalıyorum birkaç gündür. Antibiyotik kullanıyoruz, bir yandan ishal zaten. Emiyor ama hiç kilo almadı hatta verdi, 6 Mart'ta 5000 Gr dı, bugün halen 5000 gr. Biraz toparladı ama kilo almamasi beni çok endişelendiriyor Pazartesi tekrar doktora gideceğiz kontrole. İlk 2 ay çok güzel kilo almıştı, bu ay hiç almayışına çok üzülüyorum
Çok geçmiş olsun canım.

Kızlar benimki insan seçmeye başladı 🥲 annem geldi bugün, bende lavobaya girdim bir kıyamet koptu içerde dedim abisi bişey yaptı heralde. Koşa koşa gittim baktım annemi görünce basmış çığlığı. Ve yarım saat asla susturamadım 😅 Bunun dışında büyük oğlum kardeş kıskançlığından kurdeşen döktü 🥹🥹 o kadar kıskanıyor ki anne anne sürekli paçamda yapışık. Bu saatte şimdi doktordan geldik. Alerji de tetiklemiş olabilir ama stres de yapar bunu dedi. 2 yaşındasın sen yaaaaa senin stresini sıkıntını yerim nasıl üzüldü o minicik kalbiyle kim bilir neler düşündü 🥲 İçim çok buruk arkadaşlar ❤️‍🩹
Canım benim daha o da çok küçükmüş. Umarım kısa zamanda toparlar hiç mutsuz olmaz.. 😔🥰

Yaa, maaşallah. 4 yıl da bayağa uzun bir süre gibi geldi…zaman bazen hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor. Benim de eşim çok geç yatar gece 1’de veya 2’de yatsa erken yatmış derim yani.. uyanıksa yardımcı olur, yattı mı da uyanmaz 🙈 düzeni olan eşi olanlar kıymetini bilin :)
Ayy o bahsettiğim arkadaşımın da durumu benzer, eşi geç yatar geç kalkar. Arkadaşım hep çocuğun düzeniyle ilgilendiği için çocukla aynı odada uyudu yıllarca.

Ben ilk iki hafta birşey olur da duyamam göremem kaygısıyla bırak ışık kapatmayı, gözlüğümü çıkarmadan uyudum. 🫣
İlk bebekte öyleydim ben de, hastanede hele ilk gece sabaha kadar gözümü kirpmamistim bişey olursa diye, ama kaç gece uyumadan dayanabilir insan, ikinci gece mecbur uyumustum 😁 ama ilkinde çok evhamliydim çocuk uyusa bile ben derin uykuya dalamazdim kalkıp nefesini kontrol etmek için, o yüzden anlıyorum sizleri

X