2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Aaa neden ki ?
Bakalım beğenecek misin ?
Beğendim. Çekiş gücü güzel. Kaç dakika sağım yaptığımı görebiliyorum. Memeyi güzel vantuzluyor. 2 defa sağım yaptım bugün. İkiside emzirme sonrasıydı 60-70 cc süt çıkardı. Başarılı gibi duruyor bakalım biraz daha kullanayım

Daha önce de K Kushi_ sormuştu ona da demiştim havayı sadece serumla vermek burundaki ödemi azaltıp tıkanıklığı rahatlatiyor ama malesef bronslardaki balgamı sokmuyor diye, illa ventolin gerekiyor bronşlar doluysa ama tabi onu da doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanmamak gerekiyor. Ona da anlatmıştım biri daha yapıyordu o yöntemi çok işe yarıyor ben buyuk ogluma da yapıyorum. En güzel balgamı o yöntem sokuyor. Hava verdikten sonra burnuna da serum sık. Sonra kucağında yüz üstü tutup sırtına elini kubbe yapıp vur bı kaç dakika yap. O şekilde kusarsa balgamı şak diye atıyor. Bı de ventolin ve antibiyotik ile çabucak toparlar için rahat olsun. Çok geçmiş olsun tekrardan.

Amin inşallah

Maaşallah minnoşlara Benimki de eşimle ben yan yana dururken en çok eşime gülümsüyor, benden sıkılıyor heralde, şimdiden babacı

Burnuna şırınga ile skip yikama yöntemini mi onu denemedim tek ztn, diğer türlü az skip skip deniyorum ama balgam ckmio o şekilde tanzikli vermek gerekio sanrm YouTube da izledim ama cesaret edemedim ona ,bencede o yöntemi yapsam boşaltacak ,Dr a dedim ama bişe demedi ona yıkamaya karşı mı nedir anlamadım yüksek yatır dedi bayag bı dedi yastık koydum bende umarım geçer çok saolun

Canım tabii, yedirirken genelde ben de saate bakıyorum en son ne zaman yedirmişim ona göre vereyim tekrar diye de uykusundan uyandırmıyorum özellikle yedireceğim diye. Eksik yazmışım Oyy maaşallah huzuru bol olsun

Genel olarak aşırı stresliyim bebek konusunda uyumayinca ya da saatlerce ağlayınca daha çok stres oluyorum. Bu da stresli o da.kar zarar hesabı
Canım valla stresleniyoruz birşeylere muhakkak tabi ister istemez , stres hormonları en aza indirgense ya bu süreçte, o kadar oynuyor her birşeylerimiz

Neeee sussss saçmalamaaaa 1 kızım 2 oğlum var Allahım isteyene versin ama bana değil lütfen sen bu duayı başkasına pasla nolur al benden
Bende öyle diyordum Allah'ım olmayana versin die başıma geldi bütün gece ayaktaydim uykum aşırı derecede var tospigim uyumadı mizmizdi su dış olayı bitsede rahat etsem

Canım tabii, yedirirken genelde ben de saate bakıyorum en son ne zaman yedirmişim ona göre vereyim tekrar diye de uykusundan uyandırmıyorum özellikle yedireceğim diye. Eksik yazmışım Oyy maaşallah huzuru bol olsun
zaten doktor 3 aydan sonra bırakın uyusun diyor bende öyle yapıyorum

Kızlar ilk anneliğim. Bebeğim 58 günlük. Bu dönemde genel olarak huzursuz yani anakucagında 10 dakika falan sonra sıkılıp ağlıyor kucağımda 10-15 dakika ancak geziyor, oyuncaklara ilgisi az çıngırak oyuncaklar maksimum 10 dakika oyalanıyor. Tüm testleri temiz, sadece idrar yolu enfeksiyonu bakılamadı çişini yapmadığı için acaba bir anormallik mi var? Gerçi gece gayet sakin uyuyor yatınca vs ağlama krizlerimiz genelde akşam. Bu grupta normalde sakin huzurlu artık kendi kendine takılması ve oynaması mı gerekti acaba bir derdi var da ben mi anlamıyorum gaz sanıyordum ama enfeksiyon falan mı var acaba

Canım valla stresleniyoruz birşeylere muhakkak tabi ister istemez , stres hormonları en aza indirgense ya bu süreçte, o kadar oynuyor her birşeylerimiz
Valla öyle. Şöyle rahatlasak ne güzel olur bakıcı bulmam lazım onun için. Ama ben bakıcı düzgün bakamaz diye bile streslenieim agsbanan

Bu zamanlarda kendi kendine oyalanma suresi 10 15 dk civaridir. Yani oda oyun halisin yaptırdığınız da bazen ilgisini çeker bakınır sonra canı sıkılmaya baslar ve anne baba ile iletişim içinde olmak ister. Bu aylarda ki bebeklerin iletişimi genel olarak dokunsal iletişim olur. Yani kucak ten temasina çok yatkindir. Aglama durumlarında açlık gaz durumu alt temizliği ve uykusu varmi onu bulmak gerekli bunlar tamm ise ve gene alıyorsa başka bi problem var mı diye bakılır. Tok olduğundan emin oluyorsunuz değil mi. Açlık ağlaması değil yani

Benim kızım da daha kendi kendine yatmıyor oynamıyor illa konuşup ilgilenmem lazım. Her bebek aynı olmuyor merak etme yakında başlarlar. Gece sakinse uyuyorsa bir şeyi yoktur. Genelde bir şeyi varsa gece de uyumaz. 3 aya kadar 4.trimestrde oluyorlar ya anneye bağımlı ve yeni dünyaya alışma süreci.

Evet benimki de asla kendi kendine durmaz en fazla 10 dk yattigi oluyor onda da gözü ike beni görüp takip ediyor görüş acisindan çıkarsam basiyo yaygarayi.

Bizimki doğduğundan beri hiç rahat kaka yapamadı. Popoda çatlak varmıs her seferinde ağlıyor bebeğim. O kadar kötü hissediyorum ki. İkinci yöntemi yspiyordum bende
Bizimde çatlak var ben ara ara probiyotik veriyorum iyi geliyo bi dr sor canım istersen

Coook geçmiş olsun . İnşallah en kısa zamanda geçer

Hayır o yontemden bahsetmiyorum, yıkamanın sağlıklı olduğunu ben de düşünmüyorum, sırta vura vura balgam sokmekten bahsediyorum ben. Önce hava verip bir süre bekleyip ters çevirip 4-5 dakka aralıksız hafif hafif sırta vurunca çocuk kusarak balgamı atıyor. Öncesinde burna serum da sikabilirsin kusmasini kolaylastirir yüz üstü tuttuğunda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…