2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kizlar 2 aylık olduk, ama bugün çok az bı kaç damla kan gelmiş acaba adet mi oluyorum dedim. Ama adet gibi de değil, leke şeklinde. Başına gelen oldu mu
Evet benimde lohusalıktam sonra birkaç kez oldu. Adet oldum sandım ama yok olmadım. Aslında olsam daha iyi sıkıntı veriyor çünkü ama olamıyorum hala. Kızımda ve oğlumda hemen olmuştum kırk çıkar çıkmaz bunda gelmedi hala. Bakalım ne zaman gelecek bende bekliyorum ☺️

Kızlar bunu tavsiye ederim sizlere. Hem gaz giderici hem süt artırıcı diyetisyen hazırlıyor tarifini 🫶🏻 trendyoldan aldım ben başka güzel ürünleri de var ihtiyacı olan varsa bakabilir ☺️

Eklentiler

• IMG_8739.jpeg
    IMG_8739.jpeg
    88,4 KB · Görüntüleme: 52
Kizlar 2 aylık olduk, ama bugün çok az bı kaç damla kan gelmiş acaba adet mi oluyorum dedim. Ama adet gibi de değil, leke şeklinde. Başına gelen oldu mu
Benim de öyle oldu regl ağrısı da oldu hatta beraberinde ama 1-2 gün geldi kesildi devamı gelmedi.

Kızlar, bebeğimi hem anne sütü hem mama destekli besliyorum 2,5 aydır. Bu hafta kaç gündür biberon reddediyor, mama içmek istemiyor ağlıyor değdirince. Genelde meme reddi duyardım sonradan biberon reddi duymamıştım. Niye olabilir ki??

Zorlandı mı medela ile ilk zamanlar. Oğlum biraz zorlanmisti ilk günler, meme daha kolay geliyordu
Yok hiç zorlanmadı . O dönem sütüm de bundan azdı zateb .
Önceleri süt veriyordum şimdi hem mama hem süt . Zaten benim normal biberon vermem sacma olurmuş . Çünkü kızımın çenesi geride ve küçük . Güçlenmesi için zaten mecbur alicaktim . Ben bilmeden almış oldum sadece :)Sana da ayrıca tşkler ☺️

Kızlar, bebeğimi hem anne sütü hem mama destekli besliyorum 2,5 aydır. Bu hafta kaç gündür biberon reddediyor, mama içmek istemiyor ağlıyor değdirince. Genelde meme reddi duyardım sonradan biberon reddi duymamıştım. Niye olabilir ki??
Hiçbir bilgim yok ama ısrar etmeyip yarın tekrar mi denesen acaba ? Belki unutur

Yüksek ani seslere tepki veriyor ama bu bir refleks, sesin olduğu yone çoğu zaman kafasını cevirmiyir sadece yüksek seste irkiliyor, bilinçli olarak tabi ki adına bakmıyor kız alfa çocuk mu bunlar, daha ismine bakmasına çok var 😂 çıngırak filan da bilinçsizce tutup sallıyor sonra elinden dusuyor. Oyun halisinda da elini kolunu sallarken bazen oyuncaklara tesadüfen vuruyor. Ama zamanla keşfedecek bilinçli vuracak. Bunun için de şuan erken. Kıyamam sana ya ismine bakmamasina mi kaygilandin, benim ilk bebegimdeki hallerim gibi. Daha çok erken gerçekten, baksa zaten korkarım çocuğun içine bişey mi kaçtı acaba çaki mi bu çocuk neden bebek gibi değil diye 😂
Yüksek anı seslere tepkiyi anlıyorum fakat benim bebeğim terlik sesine, mutfaktaki kombi sesine bile reaksiyon veeiyor . İrkiliyor ,korkuyor. İşitme testine goturdugumuzde ses dalgaları çok iyi demişti testi yapan kız ondan mı yoksa ürkek mi bilemedim 😔

Baya biberon reddi bu, benim de başımda aynı durum var 🤦 dün gece lekelenme gelince sütüm etkilenmesin diye sağım yaptım yine, çıkan sütü biberonla icirmeye çalıştım ağzına bile degdirmiyor. Bi de ofkeleniyor, ağzına sokup akitsam da dışarı akıtıyor sütü. Kaşık biberonla da denedim, ağlarken genzine kaçtı korktum bıraktım. Bizimki doğduğundan beri biberon almıyor. İlk gunler sütüm gelene kadar kaşık biberonla mama vermiştik, normal biberonla hiç tanismamisti, şimdi de çok zorlanıyoruz. Hastaneye bile gitsem yanimda goturmek zorunda kalıyorum. 10 gün önce ilaçlı BT çekildim, 24 saat emzirmek yasaktı, çok zor geçti ortalığı yıktı. Biberon da zor zamanlarda kurtarıcı sonuçta, bu kadar reddetmesini istemezdim.

Yüksek anı seslere tepkiyi anlıyorum fakat benim bebeğim terlik sesine, mutfaktaki kombi sesine bile reaksiyon veeiyor . İrkiliyor ,korkuyor. İşitme testine goturdugumuzde ses dalgaları çok iyi demişti testi yapan kız ondan mı yoksa ürkek mi bilemedim 😔
Bı dönem bizimki de öyleydi, özellikle ilk haftalar, tık sesine irkiliyordu, zamanla azaldi. Sizin de azalacaktır endişe etme. Bizim evimiz oldukça gürültülü, büyük oğlumla daha büyük oğlum (kocam) oyun oynarken apartmanı yıkıyorlar genelde. O yüzden küçük oğlum sese çabuk alıştı. Ama yavrum ilk zamanlar nereye düştüm ben diye isyanlardaydi, başında aniden ben hulkuuuummm diye bağıran bir abi ve onu alla alla alla diye bağırarak kovalayan bir baba 🤦

Yok hiç zorlanmadı . O dönem sütüm de bundan azdı zateb .
Önceleri süt veriyordum şimdi hem mama hem süt . Zaten benim normal biberon vermem sacma olurmuş . Çünkü kızımın çenesi geride ve küçük . Güçlenmesi için zaten mecbur alicaktim . Ben bilmeden almış oldum sadece :)Sana da ayrıca tşkler ☺️
Zorlanmadan kabul etmesine çok sevindim. Büyük oğlum biraz zorlanmisti, aslında silikona karşı küçük oğlum gibi tepkili değildi ama memeden daha zor çekişli bı biberon verdiğim için biraz aramız bozulmustu. Neyse ki bu biberon sayesinde meme reddi yaşanmıyor, aksine memenin kıymetini anlayıp daha da düşkün oluyorlar ileriki zamanlarda.

Zorlanmadan kabul etmesine çok sevindim. Büyük oğlum biraz zorlanmisti, aslında silikona karşı küçük oğlum gibi tepkili değildi ama memeden daha zor çekişli bı biberon verdiğim için biraz aramız bozulmustu. Neyse ki bu biberon sayesinde meme reddi yaşanmıyor, aksine memenin kıymetini anlayıp daha da düşkün oluyorlar ileriki zamanlarda.
Ay yaşanmasın en korktuğum şey zaten . Bu sürece gelene kadar da çok uğraştım . Maddi manevi anne sütü alicak diye kendimi parcaliyorum 😂 hoş yine mama vermek zorunda kaldım o ayrı ama ne yapalım kısmet böyle imiş 🤷

Bı dönem bizimki de öyleydi, özellikle ilk haftalar, tık sesine irkiliyordu, zamanla azaldi. Sizin de azalacaktır endişe etme. Bizim evimiz oldukça gürültülü, büyük oğlumla daha büyük oğlum (kocam) oyun oynarken apartmanı yıkıyorlar genelde. O yüzden küçük oğlum sese çabuk alıştı. Ama yavrum ilk zamanlar nereye düştüm ben diye isyanlardaydi, başında aniden ben hulkuuuummm diye bağıran bir abi ve onu alla alla alla diye bağırarak kovalayan bir baba 🤦
Ay çok tatlilarmis 🥰K eşke benimki de alissa bir kahvaltı edecegim diken üstündeyim şu an 😂 Zamanla alisirsa çok mutlu olurum çünkü apartmanimiz da çok sesli . Sen ev bulabildin mi bu arada aklıma geldi şimdi ?

Ay çok tatlilarmis 🥰K eşke benimki de alissa bir kahvaltı edecegim diken üstündeyim şu an 😂 Zamanla alisirsa çok mutlu olurum çünkü apartmanimiz da çok sesli . Sen ev bulabildin mi bu arada aklıma geldi şimdi ?
Ev bulduk sonunda, Nisan ortasına kadar tasinicaz büyük olasılıkla. Taşınmak kolay da yerleşmek gözümde büyüyor. Toplarken hepsini tikistirip sıkıştırıp topluyorum da, yerleşirken her seyi tek tek yıka yerlerine koy bir haftami alıyor.

Kızlar buzluktan süt çıkarıp içirmeyi denediniz mi hiç ? Ufak ufak sağabildiklerimi dondurmayı düşünüyorum ama boşa da olmasını istemiyorum

Bu krizi fırsata cevvirebilirsin. Belki sadece meme uygun bir ortam olur. Tabi calısmaya başlayacaksan problem olabilir.

Ay yaşanmasın en korktuğum şey zaten . Bu sürece gelene kadar da çok uğraştım . Maddi manevi anne sütü alicak diye kendimi parcaliyorum 😂 hoş yine mama vermek zorunda kaldım o ayrı ama ne yapalım kısmet böyle imiş 🤷
Olsun ilerde katı gidaya gecince kesersin mamayı. Hiç emmiyor değil sonuçta.

Ev bulduk sonunda, Nisan ortasına kadar tasinicaz büyük olasılıkla. Taşınmak kolay da yerleşmek gözümde büyüyor. Toplarken hepsini tikistirip sıkıştırıp topluyorum da, yerleşirken her seyi tek tek yıka yerlerine koy bir haftami alıyor.
Hayırlı olsun. Benim bile gözümde buyüdü. Yeni eve yeni düzen çok zor. Biz tasınalı bir yildan fazla oldu. Hala içime sinmiyor.daha yerlesemedik diyorum. Çok çok kolay olsun seninki inşallah

Bebekle bir haftada yapabilirsen yine de çok iyi ✌️
Hayırlısı olsun satın mi aldınız ? Bir daha taşınma derdiniz olmaz insallah die soruyorum.
Bizim de kiraya çıkmamız lazım gerçi dava devam ediyor .Taşınmak gözümde büyüyor .

X