2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bir de bugünkü doktor sürekli meme vermeyi uygun bulmadı bende senin gbi veriyordum. Ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bende bilmiyoeum artık
Neden doğru bulmadığını söyledi mi?
Yani çocuk çoğu zaman memede sakinleşiyor onun dışında neyi denersek deliriyor ağlatmaktansa emzirmek daha iyi değil mi?

Aslında baska bir hekime danışmak benim de aklimda var. Bu doktor da o hastanenin başhekimi imis. Genel olarak herkes memnun .
Öncelikli hedefim sağım yapmak ama göğüs ucu yaralarimla çok zor şu an için . 1 haftadan önce kendini toparlayamaz . Eve gelir gelmez denedim sağım makinesini ucu kanadı .
Elle sağım yapsan daha iyi olur öncesinde bi masaj yapıp kanalları aç sonra elle sağım yap cok uzun sürüyor ama makinanın acısından daha iyi

Neden doğru bulmadığını söyledi mi?
Yani çocuk çoğu zaman memede sakinleşiyor onun dışında neyi denersek deliriyor ağlatmaktansa emzirmek daha iyi değil mi?
Benim bebeğimin çenesi küçük ve hafif geride imiş . Ben sürekli memede tutuyorum diyince sütun tazigi belli bir dakikada dusermis . Çocuk da az az çekip beslenemiyor süt üretimi de düşüyor . Buna istinaden söylüyor . Yani sütü iyi olan ve güzel çeken bir bebek için bu söz konusu degil . Çocuk güzel kilo alıyorsa sıkıntı yoktur zaten diye düşünüyorum. Tabi bu doktorun görüşü .

Elle sağım yapsan daha iyi olur öncesinde bi masaj yapıp kanalları aç sonra elle sağım yap cok uzun sürüyor ama makinanın acısından daha iyi
O da geldi aklıma önce yara da olsa bebeğime vericem zaten normalde de hep veriyordum . Bu yüzden de hiç geçmiyordu yara o da ayrı bir konu. Sonrasında elle sağım yapmayı deneyebilirim.

Kızlar deprem oldu çanakkalede olan var mı iyi misiniz
Balıkesir’de çok kötü sallandık. Yatak odasında kızımı uyutmaya çalışıyordum. Kendi büyük battaniyemizi elime geçirdim o an bebeğimi sardım saniyeler içinde dışarı fırladık. Çok korkunçtu. O arada kızım hıçkırmaya başladı. Midesi bulandı ben koşunca. Eve gelince ağladı kucağımda uyuyakaldı yavrum. Ben de çok ağladım yatağına koyamadım korkudan. Şimdi sakinleştik ikimiz de. Yanımda uyuyor ama ben gözümü kırpamıyorum 😢

Balıkesir’de çok kötü sallandık. Yatak odasında kızımı uyutmaya çalışıyordum. Kendi büyük battaniyemizi elime geçirdim o an bebeğimi sardım saniyeler içinde dışarı fırladık. Çok korkunçtu. O arada kızım hıçkırmaya başladı. Midesi bulandı ben koşunca. Eve gelince ağladı kucağımda uyuyakaldı yavrum. Ben de çok ağladım yatağına koyamadım korkudan. Şimdi sakinleştik ikimiz de. Yanımda uyuyor ama ben gözümü kırpamıyorum 😢
Bizde tekirdağda hisettik yani orası kadar değil ama 250 km var arada biz öyle sallandıysak sizi düşünemiyorum Allah beterinden korusun bizim burda da hiç deprem olmaz ama marmara bölgesindeki bütün depremleri hissediyoruz 😕

Bizde tekirdağda hisettik yani orası kadar değil ama 250 km var arada biz öyle sallandıysak sizi düşünemiyorum Allah beterinden korusun bizim burda da hiç deprem olmaz ama marmara bölgesindeki bütün depremleri hissediyoruz 😕
Hepimize geçmiş olsun canım ya😕Balıkesir tam ortada hem kendisi sallanıyor hem Ege Marmara tüm depremler hissediliyor. Korkunç bi yer deprem açısından. Zemini Hataya benziyormuş zaten Naci görür öyle diyordu. Allah korusun düşünmek istemiyorum 😢

Selam kizlar , 1.ay kontrolünden geldik . Moralim çok bozuk maalesef 😔 Sadece 500 gram almış bebeğim . Bazı günler tüm günler memede kalıyordu neredeyse . Göğüs ucu yaralarıma rağmen emzirmeye devam ediyordum . Süt azalınca ağlıyordu tabi neredeyse tüm gün memede kalınca . Bende doktora bu işte bir gariplik var . Bebeğin dil bağı olabilir mi diye sordum . Bir muayene edeyim o gözle dedi . Dil bağı yok fakat çenesi küçük ve hafif geride dedi . Sütü getirmek için çok uğraşıyordu demek ki yavrum . 5.gun çocuk hekimi görmüştü 7.ve 14.gun de aile hekimi ,ebe ve hemşire de görmüştü . Ayrıca 16.gun emzirme danışmanı gelmisti . Pozisyon değişikliği ile memeyi daha kolay alabilmisti . İlk 15 gün memeyi almak çok zordu . Neyse sonuç olarak kimse bu konu hakkında yorum yapmamıştı . Şimdi doktorun bana önerisi 3 saatte bir meme vericem sonra da mama vermemi istiyor . Ne kadar içerse o kadar vericekmisim miktarı önemli değilmiş . Bende ya beni emmeyi birakirsa dedim açıkçası . Bırakmaz bıraksa bile beslenmesi bizim için şu an çok daha önemli dedi . Bu arada boyu uzamış 4.5 cm kadar . Cisli ve kakali bez sayısı da çoktu hatta saatleriyle beraber çizelge yapmıştım son 1 haftadır . Emmesine göre az kilo aldığını bende farkediyordum. Bu arada sütüm var hatta hastanede iken bile fazlası gomlegime çıkmıştı gümüş kapak olmasına rağmen . Sütünü sagip geri kalanını mama ile takviye yapabilirsin de dedi . Göğüs ucu yaralarım felaket durumda olduğu icin sagamiyorum . İyileşir iyileşmez o şekilde devam edebilirim .
Memeden çekemiyor olma ihtimaline karşılık göğüs ucun iyileştiği anda sağmaya başla arkadaşım öyle yapıyor kaç cc içtiğini görüyorum en azından ağladığında açlığına ağlamadığını anlıyorum demişti sıkma tatlı canını bu ay toparlarsınız inşallah

Memeden çekemiyor olma ihtimaline karşılık göğüs ucun iyileştiği anda sağmaya başla arkadaşım öyle yapıyor kaç cc içtiğini görüyorum en azından ağladığında açlığına ağlamadığını anlıyorum demişti sıkma tatlı canını bu ay toparlarsınız inşallah
İnşallah , benim de planım o şekilde . Göğüs ucu iyileşene kadar mama sonrasında artık sagarak veririm 🙏 Canım çok sıkılmıştı ama kısmet böyle imiş demek ki 🤷

Kızlar selam,
baya canım sıkkın belki anlık bir çökme de olabilir bilmiyorum ama kafam çok yorgun. Bebeğim asla gündüz uykusu yapmıyor. Toplam bir günde 6 saat falan uyuyor o da gece. Ya bir bebek bir saat olsun gündüz uyumaz mı? Sürekli ağlıyor sürekli meme veriyorum bu sefer memelerimde tam dolmuyor. Hep ayakta ve dik pozsiyonda duracak şekilde olmak istiyor ve oyalanmak. Büyük çocuk gibi ilgi istiyor sürekli hep agu bugı yapayım gülsün. Eğer 2 dk bırakayım feryat figan. Tamam onu tabi ki çok seviyorum ama hiç bir şey yapamıyorum . Tuvalete gitmek bile lüx. Ağlayıncada acaba aç mı düşüncesi geliyor hemen sonra mama off içimi dökmek istedim sadece 😔😔
Benim ki de aynı model gündüz hep onda olayım istiyor sıkıştığım bunaldığım yerde destek istiyorum birinden çağırabileceğin biri varsa daha kolay ilerler herşey yalnız değilsin bunun için yazdım geçecek hepsi ❤️

Aslında baska bir hekime danışmak benim de aklimda var. Bu doktor da o hastanenin başhekimi imis. Genel olarak herkes memnun .
Öncelikli hedefim sağım yapmak ama göğüs ucu yaralarimla çok zor şu an için . 1 haftadan önce kendini toparlayamaz . Eve gelir gelmez denedim sağım makinesini ucu kanadı .
Elle sağım yapmayı deneyebilirsin, biraz yavaş oluyor ama yine de çok güzel çıkıyor. Meme uçlarını yormadan uyarım da yapmış olursun süt üretimi devam eder. Bir de elle sağımda yukarılara yanlara masaj yaptığın için tüm meme boşalıyorum makine bu kadar güzel boşaltamıyor. Sağdığım sütleri de verirsin daha az mama ile ilerlersiniz belki. 🤗

Kızlar 40 günlük olur olmaz sancılı bir gün ve hala gecesini geçirenler oldu mu fenalardayim gözümden uyku akıp gidio kafami nereye koyacagimi şaşırdım akşam 6 dan beri uyumuyor az evel 10 dk uyudu çığlık çığlığa uyandı emzirdim yatırdım umarım artık uyanmaz diliyorum🙈😬

Kızlar 40 günlük olur olmaz sancılı bir gün ve hala gecesini geçirenler oldu mu fenalardayim gözümden uyku akıp gidio kafami nereye koyacagimi şaşırdım akşam 6 dan beri uyumuyor az evel 10 dk uyudu çığlık çığlığa uyandı emzirdim yatırdım umarım artık uyanmaz diliyorum🙈😬
Aynısı oldu, bugün 40. günümüzdü ve akşamdan beri uyumadı sancılandı. Şimdi de emdi uyuyor gazını bile çıkaramadım. İnşallah bağırsaklara inecek bir gazı yoktur. 🙏

X