2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ah cnm ya annen muhtemelen sende o durumu yaşadığı için pimpirikli olmuş ama inan benim bebekde öyle hatta bazen gözleri kapalı ortalığı inletti oluyor tam uyanamadan bağırıyor fln acıkınca gazı olunca yada dediğin gibi tek gözü aciyo önceden ama normal gün içinde uyaniksa 2 gözde faldasi gibi açık yani seni hisseedior gözünün içine bakıyorsa birşey yoktur merak etmeyin herkesin başına aynı şey gelmez neticede senin yasadigin durumda bir hataymis genetik mevzu degilki bu içini ferah tut ztn

Ah cnm ya annen muhtemelen sende o durumu yaşadığı için pimpirikli olmuş ama inan benim bebekde öyle hatta bazen gözleri kapalı ortalığı inletti oluyor tam uyanamadan bağırıyor fln acıkınca gazı olunca yada dediğin gibi tek gözü aciyo önceden ama normal gün içinde uyaniksa 2 gözde faldasi gibi açık yani seni hisseedior gözünün içine bakıyorsa birşey yoktur merak etmeyin herkesin başına aynı şey gelmez neticede senin yasadigin durumda bir hataymis genetik mevzu degilki bu içini ferah tut ztn 2 3 aylıkken muayeneler başlayacak
Evet annem benden çektiği için Şuan pinpirikli yaklaşıyor ama beni de korkutuyor üç aylıkken yaptıracaktık doktor öyle demişti ama iki aylığız şimdi gideceğiz çarşamba günü bence bir problem yok ama annemin söyledikleri de aklımdan çıkmıyor

Bunlar ilk aylarda normal diye biliyorum. Benim kız bildiğin şaşı gibiydi doğduğunda. Baya topladı şimdi bakışlarını odaklanabiliyor ama ara sıra yine kayıyor. Normalmiş ilk aylarda bunlar. Benim de eşim çok korkutuyor insanı. Çocuk şaşı mı olacak obez mi olacak sürekli negatif. Annenin travması var o yüzden korkuyor muhtemelen ama bence birkaç aya düzelir bebeğin gözü endişe etmene gerek yok. Ama istersen yine de bi göz doktorundan randevu al içiniz rahatlar
Şaşılık oluyor ilk üç ay hatta daha uzun süren var korkma, obezi de bir iki aylık çocuk ta nasıl karar verebildi eşin anlayamadım ya zaten her şeyi en ince detayına kadar düşünmeye çalışıyoruz bide böyle olunca iyice canı sıkılıyor insanın

Özellikle emerken ve uykudan uyandığında tek gözü bizimkininde hep kısık ama bence normal bu durum bildiğim kadarıyla hatta ilk 3 aya kadar normal sonrasında göz muayenesi falan başlıyor zaten. Sıkma canını hiç…
Bu arada geçmiş olsun kör doğum bambaşka bir şey bende sezeryan doğurdum zaten hastanede ilk iki gün çoğu muayenesi yapılıyor bir sorun olsa belirtirler ama ilk3 aya kadar olan semptomlar çok da dikkate alınmıyor
Evet göz ile ilgili ilk üç ay kesin konuşamıyorlarmış bende duydum onu teşekkür ederim geçmiş olsun dileklerin için o dönemin yanlışı işte şimdi öyle değil ki gel de anneme anlat yok diyor tek doktorla kalamazsın araştırcaz vs kafayı yedirtti

Evet annem benden çektiği için Şuan pinpirikli yaklaşıyor ama beni de korkutuyor üç aylıkken yaptıracaktık doktor öyle demişti ama iki aylığız şimdi gideceğiz çarşamba günü bence bir problem yok ama annemin söyledikleri de aklımdan çıkmıyor
Endişe etme boşver yoktur birşey inşallah 🤲 yenidoğan bebekde şaşılık vs hepsi olabiliyor bnmkide uykudan uyanacagi zmn tek gözünü aca aça uyanıyor ikisi birden tam uyanmissa açılıyor yarı dalginken bunlar gayet normal bence daha minicikler ancaa

Annemi istiyorum diye ağlıycam şimdi çok yoruldum. Eşim hiç bir işe yaramıyor resmen eşimi bırakıp annemle yaşamak istiyorum artık. Çocuktan sonra evlilik gerçekten sınanıyormuş. Evde yüksek gerilim hattı var resmen her an kavga edecek moddayız
Benim de eşim hiçbir işe yaramıyor ancak keyfi enerjisi yerindeyse aklına geliyor kızı..zaten yatma kalkma düzeni olan biri değil işini çok önemsiyor enerjisi düşük biri, kızıyorum bazen benden çok uyuyorsun benden düşüksün diye…annem şehir dışında yaşıyor gelip yanımızda kalıyor, eşim onun varlığına güveniyor olsa gerek ki temelli geri duruyor çünkü annem koşuyor herşeye ilk torunu zaten o da bayağa heyecanlı…halbuki ben eşimle büyütmek istiyorum annemin verdiği desteği eşim versin istiyorum. Bazen benim de çekip gidesim geliyor…büyük sınanma hakikaten.

Endişe etme boşver yoktur birşey inşallah 🤲 yenidoğan bebekde şaşılık vs hepsi olabiliyor bnmkide uykudan uyanacagi zmn tek gözünü aca aça uyanıyor ikisi birden tam uyanmissa açılıyor yarı dalginken bunlar gayet normal bnce

Endişe etme boşver yoktur birşey inşallah 🤲 yenidoğan bebekde şaşılık vs hepsi olabiliyor bnmkide uykudan uyanacagi zmn tek gözünü aca aça uyanıyor ikisi birden tam uyanmissa açılıyor yarı dalginken bunlar gayet normal bnce

Dimi bencede yeri geliyor benim bile öyle oluyor gözlerim kaldı ki küçücük bebek 😂 ay iyi ki burası var cidden

Benim de eşim hiçbir işe yaramıyor ancak keyfi enerjisi yerindeyse aklına geliyor kızı..zaten yatma kalkma düzeni olan biri değil işini çok önemsiyor enerjisi düşük biri, kızıyorum bazen benden çok uyuyorsun benden düşüksün diye…annem şehir dışında yaşıyor gelip yanımızda kalıyor, eşim onun varlığına güveniyor olsa gerek ki temelli geri duruyor çünkü annem koşuyor herşeye ilk torunu zaten o da bayağa heyecanlı…halbuki ben eşimle büyütmek istiyorum annemin verdiği desteği eşim versin istiyorum. Bazen benim de çekip gidesim geliyor…büyük sınanma hakikaten.
Annen gelip kalıyorsa daha ne canım ne güzel eşin tam destek biri dahi olsa annenin yaptıklarını veremez sana keşke bnmde annem hergun gelse ugrasa valla bugün resmen pilim bitti bı kızıma koş bı yemek derdi bı bebeğin maması memesi ev topla çamaşır bulaşık hiç bitmiyor erkek ne yapabilir ki bunlar için bnmki bebeğe bakıyor ağlayınca fln fln gezdiriyor ama altını fln açmayı beceremez mesela bide dışarda çalışıyorlar haliyle evde bulaşık diz diyemiyoruz ztn bnmkide beceremez öyle şeyleri bı süpürge yap dersem okdrini yapabilir 😄

Sen bi dene bakalım bebeğin alışacak mı. Sıkışmayı sever aslında bebekler ama benim kızım da sevmiyor. Daha hiç kundaklanmadı. Eldiven şapka bile kullanmıyorum. Slingde ağlama ihtimali çok yüksek sıkarsa 🤣
Bugün emzirdikten sonra denedim canım çok sıktırmadan kucagimda uyuyakaldı hiç ağlamadı. Önceden sıkı yapiyordum sanırım. Güzel bir deneyim oldu benim için hoşuma gitti tavsiye ederim. Benim kızımda kundak sevmedi hiç şapka eldiven takmadım. Sıkıya gelemiyor kızlar sanırım 😊

Annemi istiyorum diye ağlıycam şimdi çok yoruldum. Eşim hiç bir işe yaramıyor resmen eşimi bırakıp annemle yaşamak istiyorum artık. Çocuktan sonra evlilik gerçekten sınanıyormuş. Evde yüksek gerilim hattı var resmen her an kavga edecek moddayız
Al benden deo kadar hiç işe yaramıyor söylediğim zaman annem var ya benim yerime bakıyor diyor

Sezaryen olanlar karnınız indi mi, benim şuan abartisiz 6 aylık gibi duruyor karnım. İşin tuhafı yağ filan da değil baya baya şiş karnım hamile gibi. İlk dogumumda da karnım büyüktü ama böyle şişkin değildi daha yumuşak ve sarkikti, bunda bildiğiniz taş gibi, sizinkiler ne durumda. Yumuşadı mi karinlariniz, beni hala hamile sanıyorlar 🤦
Benim karnımda büyük nasıl gidecek bilmiyorum korse bana göre değil sıkan şeyler giyemem

Annen gelip kalıyorsa daha ne canım ne güzel eşin tam destek biri dahi olsa annenin yaptıklarını veremez sana keşke bnmde annem hergun gelse ugrasa valla bugün resmen pilim bitti bı kızıma koş bı yemek derdi bı bebeğin maması memesi ev topla çamaşır bulaşık hiç bitmiyor erkek ne yapabilir ki bunlar için bnmki bebeğe bakıyor ağlayınca fln fln gezdiriyor ama altını fln açmayı beceremez mesela bide dışarda çalışıyorlar haliyle evde bulaşık diz diyemiyoruz ztn bnmkide beceremez öyle şeyleri bı süpürge yap dersem okdrini yapabilir 😄
Ayy evet bi de yaparken daha da batırarak yaparlar veya mıy mıy yaparlar iş bitmek bilmez doğru dedin 🙈 ahhh.. Allah kolaylıklar versinnn, boşuna dememişler cennet anaların ayakları altındadır diye…

Bana görümcem kanguru vermişti ama biraz büyüyünce ancak kullanılır, şimdi bacakları rahat etmez. Bir de kanguru kalın, hareket ederken terletir gibi geliyor bana, dışarda kısa mesafe bir yere giderken kullanmaya pratik olabilir araba taşımak istemiyorsan. Evde, parka bahçeye markete inerken ben sling kullanmaya başladım baya pratik oluyor. Kumaşı güzel olan bir tane almak lazım ama, ben önce bir tane aldım hiç esnemeye bir kumaştan, kızım da ben de rahat edemedik. Sonra bir şans daha vereyim dedim araştırdım en esnek sling markası boba diyordu nette, dolaptan ikinci el aldım bir tane, çok rahat oldu bebek de memnun ben de. Bağlaması bebeği yerleştirmesi zor değil, bir iki kez yapınca hemen eli alışıyor insanın, sadece kumaşın uzunluğu sorun bence, dışarda falan kullanmak imkansız gibi yerlere değer. Ben hep evde bağladım dışarı çıkacaksam bile, bebeği içinden çıkarıp öylece üstümde bırakıp eve gelince çözdüğüm oldu. Kanguru ise dediğim gibi henüz kullanmadım ama ilerleyen aylarda kullanmayı düşünüyorum.
Bana da sling evde rahat olur gibi geldiği için aklım ondaydı zaten sadece evde kullanırım diyordum. Sonradan dedim kızım hızlı büyüdü zaten. Havalar da güzel dışarıda da gezdiririm diye düşündüm. O yüzden kanguruya aklım kaydı. Hem daha derli toplu duruyor. Sling biraz daha uzun salaş bişey. Galiba kanguru alacağım ben

Eşimin günahını alamamam ilgilenmeye çalışıyor ama çocuğunu tanıyamadı hala. Nasıl uyur nasıl yer bilmiyor. Oturup başında saatlerce ana kucağını sallar çocuk ona o çocuğa bakar çocuk uyumaz çünkü uyuma şekli o değil. Hele ağlıyorsa hemen sinirleniyor ağlıyor diye. Bizim bebiş kolik bide kaka yapamıyor desteksiz, yavrum ona ağlıyor babası diyor ki ağlama oğlum 😂 bugün hava güzeldi dışarı çıktık, eve geldik. Bulaşık makinesi boşalacak çamaşırlar makineye atılacak çocuğun çantası boşalacak kıyafetleri değiştirilecek altına bakılacak kafamda tonla iş var evde ki her şey gözüme batıyor bunca işin arasında eşim dedi ki çocuk uyusun da oturalım kahve içelim ay aldı beni bi gülme 😂 10 dakika bak elimi yüzümü yıkayayım dedim çocuk gözümden uyku akıyor diye ağlıyor babası ağlıyor diye evi tur attırıyor. Hemen ortalığı toparladım çocuğu uyuttum eşim o ara da telefonun da takıldı duşa girdi keyfini yaptı şimdide uyuyor, bende uyanan oğlumu ayağımda sallıyorum tekrar uyusun diye. Öyle işte Buda iç döküş oldu kusura bakma ❤️
Benim eşim çok gayret ediyordu aslında kucağında gezdiriyordu uyutuyordu. Çok da mükemmel bakamasa da en azından emek veriyordu bişeyler yapmaya uğraşıyordu. Sonra geçen hafta işyeri değişti sabah 6da kalkıyor diye huyu değişti anlamadım ki. Sürekli yorgunum uykusuzum diyip duruyor. Kucağına alsa bile 5 dk tutup geri getiriyor. Bende durmuyor seni istiyor diyor. Alakası yok niye durmasın. Geçen hafta toplamda yarım saat kucağına almadı. Hadi bana yardımını geçtim insan bebeğini kucaklamadan nasıl durabilir. Babasın sen ya. Bugün sabah da uyanmış kalk kahve içelim diyor. Ben de kızım uyurken uyumak istedim. Bi gün de uyumayıver diyor. Sinirlerim öyle bi attı ki. Uyuduğum gün mü var ki dedim. Dalga mı geçiyorsun

Şaşılık oluyor ilk üç ay hatta daha uzun süren var korkma, obezi de bir iki aylık çocuk ta nasıl karar verebildi eşin anlayamadım ya zaten her şeyi en ince detayına kadar düşünmeye çalışıyoruz bide böyle olunca iyice canı sıkılıyor insanın
Bebeklerin en çok ilk aylarda büyüdüğünü bilmediği için sürekli katlanarak kilo alacak ergenliğe kadar bu hızla büyüyecek sanıyor olabilir 🤣🤣Bu arada aklıma geldi benim kızımın sağ gözü doğduğunda çok çapaklıydı. 10 gün damla kullandık göz masajını da yapıyorum. Kanalları baya açıldı ama arada şişiyor yine de tam iyileşmedi. Şiştiğinde biraz kısık duruyor diğer gözden daha küçük oluyor. Senin de öyle bi durum olabilir göz masajı yapıyor musun. Kanalları tıkalı olabilir

Evet ya erkekler niye böyle. Çok enerjisiz benim eşim de. En yorgun en uykusuz en aç o. Benim de annem yanıma geliyor eşim yokken. Evlerimiz yakın. Yine de bebeğin yükü benim üstümde ama annem varken en azından yemek yiyebiliyorum duşa girebiliyorum. Eşim evdeyken sadece bebeğe bakabiliyorum ev darmadağın ben de öyle

Uyumuo mu szin bebeler gündüz 🙈 ben pek kucağa almiyorum uyanıkken bı evi turluoz genelde yatiryorum ituzden ihtiyaç duymadım
Benimki daha çok gündüzleri uyuyor, gece hiç uyumuyor. Gündüz uyudugunda ben de uyumaya çalışıyorum. Evle ilgilenmiyorum. Uyanık olduğumuz zamanlarda ufak tefek işlerimi halletmek istiyorum ama bebeğim sürekli kucak istiyor. O kucagimdayken işlerimi halledeyim diye almıştım ama ya sevmedi ya da henüz alismadi. Biraz daha ugrasicam. Ben de doğru baglayamamis olabilirim zaten.

X