2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Canım senin dediğin steroidli ilaç formundaki kremler. Normal pişik kremleri de kimyasal tabi gerekmedikçe kullanılmamalı ama böyle bi etkisi yok onların. Gördüğün bebekler çok yüksek ihtimalle gerçekten şişman oluyor. Yoksa her tombul bebek böbrek hastası değil. Ben gerçekten böyle bi hastalığı olan bebek gördüm. Emin ol farklı bi şişliği oluyor. Steroid içeren kremler reçeteli oluyor zaten. Muhtemelen ileri pişik ya da cilt problemi olan bebeklere doktor veriyordur. Aile de iyi geldi diyip boca ettiyse çocuk hastalanabilir.Yeğenimin yanaklarında kaşıntılar vardı bebekken doktor vermişti mesela. Onu da belli belirsiz çok ince şekilde sürüyorlardı. Steroidli kremlerin prospektüsünde yazar zaten hamileyken bile kullanmayın diye. O yüzden çok korkmaya gerek yok. Piyasadaki standart pişik kremlerinde steroid yok
Aynen katılıyorum sana. Normalde steroidli kremleri de son çare olarak yazarlar doktorlar. Öyle her pişiğe de yazmazlar. Oğlumda Bepantholun bepanthen olduğu zamanlardı. Şimdiki lerden daha etkiliydi. Günde bir defa sürüyordum bir kere bile pişik sorunu yaşamamıştık. Şimdi de Bepanthol aldım günde bir kez sürüyorum.

Kızlar sling bakıyordum ama yine kafam karıştı acaba kanguru mu alsam. Kimler ne kullanıyor bi akıl verseniz
Canım ben kanguru aldım sling kullanımı kısa olduğu için para vermek istemedim, evde bir kaç kere denedim iyi gibi biraz daha büyüseler daha rahat olur, yenidoğandan itibaren kullanılıyor gerçi.Hugbala diye bir markadan aldım, Instagramdan bakabilirsin

Kızlar sling bakıyordum ama yine kafam karıştı acaba kanguru mu alsam. Kimler ne kullanıyor bi akıl verseniz
Bende kanguru vardı ama kızım daha küçük bacaklarını çok geriyor diye düşündüğüm için kullanmadım henüz ilerleyen aylarda kullanacağım. Reflümüz olduğu için emdikten sonra kucakta tutmamız gerekiyor rahatça işimi gücümü yapayım diye sling aldım ama kızım pek beğenmedi içinde kendini sıkışmış hissediyor sanırım ağladı bende çıkardım içinden. Birkaç kere daha deneyeceğim canım yazarım burdan tekrar sana

Bende kanguru vardı ama kızım daha küçük bacaklarını çok geriyor diye düşündüğüm için kullanmadım henüz ilerleyen aylarda kullanacağım. Reflümüz olduğu için emdikten sonra kucakta tutmamız gerekiyor rahatça işimi gücümü yapayım diye sling aldım ama kızım pek beğenmedi içinde kendini sıkışmış hissediyor sanırım ağladı bende çıkardım içinden. Birkaç kere daha deneyeceğim canım yazarım burdan tekrar sana
Sen bi dene bakalım bebeğin alışacak mı. Sıkışmayı sever aslında bebekler ama benim kızım da sevmiyor. Daha hiç kundaklanmadı. Eldiven şapka bile kullanmıyorum. Slingde ağlama ihtimali çok yüksek sıkarsa 🤣

Sezaryen olanlar karnınız indi mi, benim şuan abartisiz 6 aylık gibi duruyor karnım. İşin tuhafı yağ filan da değil baya baya şiş karnım hamile gibi. İlk dogumumda da karnım büyüktü ama böyle şişkin değildi daha yumuşak ve sarkikti, bunda bildiğiniz taş gibi, sizinkiler ne durumda. Yumuşadı mi karinlariniz, beni hala hamile sanıyorlar 🤦

Bana görümcem kanguru vermişti ama biraz büyüyünce ancak kullanılır, şimdi bacakları rahat etmez. Bir de kanguru kalın, hareket ederken terletir gibi geliyor bana, dışarda kısa mesafe bir yere giderken kullanmaya pratik olabilir araba taşımak istemiyorsan. Evde, parka bahçeye markete inerken ben sling kullanmaya başladım baya pratik oluyor. Kumaşı güzel olan bir tane almak lazım ama, ben önce bir tane aldım hiç esnemeye bir kumaştan, kızım da ben de rahat edemedik. Sonra bir şans daha vereyim dedim araştırdım en esnek sling markası boba diyordu nette, dolaptan ikinci el aldım bir tane, çok rahat oldu bebek de memnun ben de. Bağlaması bebeği yerleştirmesi zor değil, bir iki kez yapınca hemen eli alışıyor insanın, sadece kumaşın uzunluğu sorun bence, dışarda falan kullanmak imkansız gibi yerlere değer. Ben hep evde bağladım dışarı çıkacaksam bile, bebeği içinden çıkarıp öylece üstümde bırakıp eve gelince çözdüğüm oldu. Kanguru ise dediğim gibi henüz kullanmadım ama ilerleyen aylarda kullanmayı düşünüyorum.

Sen bi dene bakalım bebeğin alışacak mı. Sıkışmayı sever aslında bebekler ama benim kızım da sevmiyor. Daha hiç kundaklanmadı. Eldiven şapka bile kullanmıyorum. Slingde ağlama ihtimali çok yüksek sıkarsa 🤣
Benim kızım kundakta sıkılıyor, depderin uyuduktan sonra çaktırmadan koyuyoruz kundağa o da 3 - 6 aya uygun şekilde ellerini de içeride hareket ettiriyor sadece kundanktan çıkaramıyor, yenidoğan versiyonunda elleri tamamen sabitleyende ağlayıp uyanıyordu. Ama slingde çok rahat ediyor, anne tenine de yakın oluyor ya, elleri zaten mememin üzerinde, bazen ağzında emzik oluyor, ya başını göğsüme yaslayıp duruyor ya da başını kaldırıp beni izliyor güzel oluyor. 😍

Sezaryen olanlar karnınız indi mi, benim şuan abartisiz 6 aylık gibi duruyor karnım. İşin tuhafı yağ filan da değil baya baya şiş karnım hamile gibi. İlk dogumumda da karnım büyüktü ama böyle şişkin değildi daha yumuşak ve sarkikti, bunda bildiğiniz taş gibi, sizinkiler ne durumda. Yumuşadı mi karinlariniz, beni hala hamile sanıyorlar 🤦
Benim de önde ama yumuşak ve sarkık daha çok, sert değil. Sadece dikişin üstü özellikle bir tarafı şişti biraz hafif sert, böyle bir sosis yerleştirmişsin gibi oraya. Doktora gitmedim bunun için kötü birşey söyler de yeniden müdahale ederler diye korktum, iner inşallah kendiliğinden.

Benim de önde ama yumuşak ve sarkık daha çok, sert değil. Sadece dikişin üstü özellikle bir tarafı şişti biraz hafif sert, böyle bir sosis yerleştirmişsin gibi oraya. Doktora gitmedim bunun için kötü birşey söyler de yeniden müdahale ederler diye korktum, iner inşallah kendiliğinden.
O şişlik zamanla iner, dikislerde yakın yerlerde oluyor bazen. Karnın yumusadiysa sorun yoktur. Benim hala yusyuvarlak bı karnım var, haliyle sarkmadi ama sarksa daha kolay toparlanır gibime geliyor. Bu şişkin karnı nasıl eriticem ki ben. Sarkık yağ olsa mekik hareketleri ile eritilir, hamile gibi sis karın erimez de. Rahim mi kuculmuyor acaba. Hala göbek deligimin altından itibaren dokununca hafif sizi hissediyorum ve o bölge çok sert sanki orası özellikle sertleşmiş gibi.

Ya siling bir arkadaşta vardı denedim hiç benlik değil çocuk düşecekmiş gibi hissettirdi bana, kanguru aldım onda da ayar yapana kadar bebe çatlıyor ağlamaktan sanırım ikiside benlik değil 😂 çevrende birinde varsa almadan dene istersen. Kanguruyu e bebekten aldım taktım baktım yapılışı kolay olanı tercih ettim ama bebişle denememiştim orda 😂 denettirdiler yani öyle de karar verebilirsin bence

Annemi istiyorum diye ağlıycam şimdi çok yoruldum. Eşim hiç bir işe yaramıyor resmen eşimi bırakıp annemle yaşamak istiyorum artık. Çocuktan sonra evlilik gerçekten sınanıyormuş. Evde yüksek gerilim hattı var resmen her an kavga edecek moddayız
Eşimin günahını alamamam ilgilenmeye çalışıyor ama çocuğunu tanıyamadı hala. Nasıl uyur nasıl yer bilmiyor. Oturup başında saatlerce ana kucağını sallar çocuk ona o çocuğa bakar çocuk uyumaz çünkü uyuma şekli o değil. Hele ağlıyorsa hemen sinirleniyor ağlıyor diye. Bizim bebiş kolik bide kaka yapamıyor desteksiz, yavrum ona ağlıyor babası diyor ki ağlama oğlum 😂 bugün hava güzeldi dışarı çıktık, eve geldik. Bulaşık makinesi boşalacak çamaşırlar makineye atılacak çocuğun çantası boşalacak kıyafetleri değiştirilecek altına bakılacak kafamda tonla iş var evde ki her şey gözüme batıyor bunca işin arasında eşim dedi ki çocuk uyusun da oturalım kahve içelim ay aldı beni bi gülme 😂 10 dakika bak elimi yüzümü yıkayayım dedim çocuk gözümden uyku akıyor diye ağlıyor babası ağlıyor diye evi tur attırıyor. Hemen ortalığı toparladım çocuğu uyuttum eşim o ara da telefonun da takıldı duşa girdi keyfini yaptı şimdide uyuyor, bende uyanan oğlumu ayağımda sallıyorum tekrar uyusun diye. Öyle işte Buda iç döküş oldu kusura bakma ❤️

Canım annenin endişesini anlıyorum. O çekmiş senin çocuğun olmasın diyor işte. O da ana ne yapacaksın.
Bazen tek gözü bazen iki gözü de küçük duruyor bazen kocaman açıyor gözlerini bizimki. Çünkü daha kaslarını kontrol edemiyorlar. Merak etme. Göz muayenesi oldunuz mu siz bir şey söylemedi mi? Biz 4 marta bulduk bebek göz muayenesi için randevu. Ben de soracağım göz doktoruna merak ettim şimdi.
Kontrollerini yaptırdığımız doktoru üçüncü ay göz kontrolü dedi biz iki aylığız Şuan ama annem o şekilde konuşunca çarşambaya randevu bulabildim götürücem bakalım haber veririm muhakkak

Aynı şey benimde dikkatimi çekiyordu bir gözü küçük geliyordu. Eşim de yüzünün o tarafı şiş olduğu için gözü küçük gözüküyor sana dedi. İnceleyince gerçekten de öyle farkettim ama sen böyle diyince korktum inşallah bir sorun yoktur.
Eşimde aynısını söyledi bi tarafı daha şiş diye ama kuşku düştü işte içime bir kere inşallah bir şey çıkmaz çarşamba gidicez muayneye yazıcam bıraya da

X