2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim kızımın da öyle olmuş ben de aynısını yaptım. Dün de pamukla temizledim sade suyla bugün de. Sonra Bepanthol sürdğm. Biraz geçmiş gibi. Senin kızın nasıl oldu? Kilo almaya vaşlayınca kapanmış boynu. 2-3 günde bir yıkamama rağmen pişik olmuş ya. Dedim ben kötü anne miyim. gruba yazmaya da utandım sanki bakamamış gibi🙁

Ben de görünce ağladım nasıl daha erken farketmedim diye. Gün aşırı yıkıyoruz hep de dikkat ediyorum boynunda kir kalmasın diye güzel temizlemeye çalışıyorum ama nasıl olduysa kıpkırmızı olmuş hatta sulanmış bildiğin. O derece pişik olana kadar nerdeydim diye kendimi suçladım baya ağladım. Dediğin gibi güzelce silip temizleyip Bepanthol sürüyorum. Bugün daha iyi oldu çok şükür
Bepantholün derma olanı çok iyi geliyor kızlar ben saçındaki kaşındaki konak için falanda onu kullandım bizimde gıdı çıkınca isilik gibi oldu yıkadım kuruladım derma sürdüm 1 günde geçirdi

Nasıl ya çay kahve bunlar etkiliyor mu 🙄 ben baya Kırmızı ve beyaz lahana hariç (ayyy o çok gaz yaptı bizde) Allah ne verdiyse yiyip içiyorum 😂🙈
Ay ne güzel ya 🤷 karnabahar ,pırasa bana bebekten bağımsız normalde de gaz yapar . O yüzden hiç yiyemiyorum 🤷Ne yiyecegimi şaşırdım .

Bugünkü bez raporunu veriyorum 🤣 Zorla primaya alıştırdım bebemi. An itibariyle poposunda primayla uyuttum itiraz edemedi🤣 Niyetim sabaha kadar bez değiştirmeden emzirip uyutmak çünkü uykusu açılıyor diğer türlü. Sleepy 2 numara bitti zaten çok sıkıyordu. 3ü bi taktım kocaman oldu. Bedenler arasında uçurum var resmen. Goon 2 numara almıştım gün içinde onu taktım hep. Sanki biraz çiş kokuyor ama emicilik ve dokusu yumuşaklığı hoşuma gitti. Bi aksilik olmazsa gündüz goon gece prima şeklinde devam edeceğim

Ben de görünce ağladım nasıl daha erken farketmedim diye. Gün aşırı yıkıyoruz hep de dikkat ediyorum boynunda kir kalmasın diye güzel temizlemeye çalışıyorum ama nasıl olduysa kıpkırmızı olmuş hatta sulanmış bildiğin. O derece pişik olana kadar nerdeydim diye kendimi suçladım baya ağladım. Dediğin gibi güzelce silip temizleyip Bepanthol sürüyorum. Bugün daha iyi oldu çok şükür
Benim de kızımın kulak diplerinde ve çenesinde minik kırmızı kabarcıklar oluştu, isilik diye tahmin ediyorum poposundaki pişikten dolayı birkaç saat açık bıraktım iki gündür, üşümesin diye hem odayı çok ısıttım hem de yatırırken üstünü fazla örttüm ondan mı dedim.. Bugün de yıkadım daha serin tutmaya çalışıyorum inşallah geçer. 😔

Kızlar sizin bebisler uyanıkken kendi kendine oyalaniyornmu. Benjm ki sürekli ağlıyor kucak istiyor ama oturarak değil ayakta durmak istiyor. En fazla 5 dakika duruyor eğer o da gazı yoksa ve şanslı gündeysek dün resmen akşam 6dan sabah 5e kadar uyumadi çok seviyorum çok güzel duygu ama yoruluyorum bir o kadar da
ay yok ne oyalanması 😅😅 sinirlerim bozuluyordu bazen ama alıştım. Gündüz uykumuz zaten sıfır. Abartmıyorum cidden sıfır asla uyumuyor. Sürekli kucak istiyor ve oyalanmıyor. İş güç yemek hiç bir şey yapamıyorum. Yemek yersem şanslıyım 😅 Başta 33-34 gün annem vardı o varken ah hayat ne kolaymış 😄😄
Ama en azından tek değiliz demek ki yeni nesil bebeler böyle diyorum yazılanları gördükçe. İnşallah daha düzenli bir döneme girdiğimiz zamanlar gelir yoksa böyle çok zor . Tek tesellim gece uykusu iyi eğer gece de uyumasa kafayı yerdim herhalde
Kızlar çay kahve kola falan içiyor musunuz. Ben bebeğin sütüne geçer uykusuz kalır gaz olur diye çikolata bile yemiyorum. Şöyle doya doya çay kahve içmeyi çok özledim
ay ben her şeyi yiyip içiyorum ya , hamileyken dikkst ettik bunda da kasarsam kesin sütüm falan kesilir 😆😆

Kizlar pişik kremlerine dikkat etmek lazım. Çok gerekmedikçe önlem amaçlı surulmemeli

Bu çok önemli bir konu aslında paylaştığın için çok tşkler . Bana da her altını açtığında pişik kremi sur demişlerdi . Allahtan evdeki ürün doğal adı altinda da olsa kimyasala karsiyim .Yoksa pişik olmayan çocuga başka zararlar vericektim . Halk arasında bir pişik kremi sevdasidir gidiyor ,anlamadım . Gerçekten ihtiyaç olur birşey demem o ayrı .

Bugünkü bez raporunu veriyorum 🤣 Zorla primaya alıştırdım bebemi. An itibariyle poposunda primayla uyuttum itiraz edemedi🤣 Niyetim sabaha kadar bez değiştirmeden emzirip uyutmak çünkü uykusu açılıyor diğer türlü. Sleepy 2 numara bitti zaten çok sıkıyordu. 3ü bi taktım kocaman oldu. Bedenler arasında uçurum var resmen. Goon 2 numara almıştım gün içinde onu taktım hep. Sanki biraz çiş kokuyor ama emicilik ve dokusu yumuşaklığı hoşuma gitti. Bi aksilik olmazsa gündüz goon gece prima şeklinde devam edeceğim
Sleepy fason ürün gibi resmen, 2 numaralar bitmek üzere 3 e gececektim ben de ama sleepy 3 çok büyükse 2 numara goon alayım. Sleepynin emiciligi de çok vasat. Ne zaman altını açsam şakır şakır çocuğun poposu

Bu çok önemli bir konu aslında paylaştığın için çok tşkler . Bana da her altını açtığında pişik kremi sur demişlerdi . Allahtan evdeki ürün doğal adı altinda da olsa kimyasala karsiyim .Yoksa pişik olmayan çocuga başka zararlar vericektim . Halk arasında bir pişik kremi sevdasidir gidiyor ,anlamadım . Gerçekten ihtiyaç olur birşey demem o ayrı .
Pişik kreminin böyle etkiler yaptığını ben de hiç bilmiyordum. Yani doktorlar zorda kalmadıkça önermiyor en azından oğlumun doktoru çok tavsiye etmiyordu gerçekten altı pismedikce ama ben kimyasal ya kana kimyasal karışmasın diye sanıyordum. Bu tip çocuklar görüyordum ben maşallah neyle besliyorlar diyordum hatta. Çok enteresan geldi pişik kremlerinin bu yan etkisi

Biz ne yapacağız böyle canım ya çok yoruyor bu şekilde silikon ,benimki biberonu bilmiyor Allah'tan da bazen de diyorum kabullenmek lazım bu silikonu emdiği yere kadar emsin emme yapayım 🥺
Silikon zor ama keşke benimki böyle emmse silikon da istemiyor az bişey emiyor gerisini hep sağıyorum az geliyor süt de o zaman

Kızlar ya bir şey sorucam annem canımı sıktı biraz bugün atıştık. Benim oğlumun bazen bir gözü diğer gözüne göre daha küçük kalıyor benim de dıkkatımı çekti ama genelde uykusu varken uykudan uyanmışken mayışıkken falan oluyor hatta ilk doğduğunda tek gözünü hiç açmıyordu. Annem bir kaç fotoğrafını çekmiş bana gösterdi o fotoğrafları hemşire teyzeme atmış ve muayene etmeden fotoğraflardan doktor arkadaşları sorun olabilir diye teşhis koymuş. Cagilliğine mi yanayım bu kadar kötü konuya girmesine mi? İlk doğduğu andan beri fark etmişte bana söylemek ıstememıs duzelır zannetmiş te düzelmemiş neler neler. Tek doktorla kalmayacakmışız vs vs. Kötülük istediğinden değil ama konuşmaları deli ediyor beni çok üzüldüm. Ben doktor hatasından iki gözümde kör doğdum ameliyatlarla normale döndürmüşler, sezeryan olması gerekirken normal doğum yapınca beni çekerken zorlamışlar falan anlayacağınız benden çok çekmiş göz konusunda şimdi korkuyor anlıyorum ama beni de aşırı gerdi. Bebişlerinde tek gözü ara sıra daha küçük duran oldu mu hiç onu merak ediyorum. Gerçi bana uykuluyken öyle geliyor, anneme hep..

Kızlar sizinde bazen bebeğinizi sanki 7-8 aylık bir bebekmiş gibi hissettiğiniz oluyor mu?
Daha 50-60 günlük bebeksin sen zaten dünyaya geleli ne kadar oldu ki herşeyi biliyorsun bizi parmağında oynatıyorsun bu kadar şeyin ayırt edilmesini nerden öğrendin, 1-2 aylık bebek dediğin kundak yaparsın emer uyur gerçekten ihtiyacı olunca ağlar annesi ihtiyacını karşılar. Ne istediğini bu kadar bilmeyi ne ara öğreniyor bu bebekler, vallahi kandırmak çok zor 😁 Biberondan, emzikten, bez seçiminden tutunda nasıl uyumak istediğine kadar herşey sadece onun istediği gibi olmazsa ortalığı yıkıyor. Eminim sizinkiler de böyledir, içerde eğitim mi alıp çıkıyorlar yeni nesil bebekler bilmiyorum ki 😊

Benim de kızımın kulak diplerinde ve çenesinde minik kırmızı kabarcıklar oluştu, isilik diye tahmin ediyorum poposundaki pişikten dolayı birkaç saat açık bıraktım iki gündür, üşümesin diye hem odayı çok ısıttım hem de yatırırken üstünü fazla örttüm ondan mı dedim.. Bugün de yıkadım daha serin tutmaya çalışıyorum inşallah geçer. 😔
Benim kızımda da o tarz kırmızı pütürler var ama sağlık ocağındaki hemşire bunun iyi bişey olduğunu söyledi. Anne sütünün yağından oluyormuş. Belki seninki de öyledir fırsatın olursa sağlık ocağına ya da çocuk doktoruna sorarsın geçmezse

Benim kızımda da o tarz kırmızı pütürler var ama sağlık ocağındaki hemşire bunun iyi bişey olduğunu söyledi. Anne sütünün yağından oluyormuş. Belki seninki de öyledir fırsatın olursa sağlık ocağına ya da çocuk doktoruna sorarsın geçmezse
Salı günü 1. ay kontrolümüz var zaman soracağım.

X