2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar çay kahve kola falan içiyor musunuz. Ben bebeğin sütüne geçer uykusuz kalır gaz olur diye çikolata bile yemiyorum. Şöyle doya doya çay kahve içmeyi çok özledim
7.haftanın sonuna geldik, 2 gündür günde 1 fincan kahve içmeye başladım, bu kadar dayanabildim :) gazlı içecek cesaret edemiyorum, çay zaten pek içmezdim. Bir değişiklik gözlemlemedim henüz benimkinde.

Kızlar çay kahve kola falan içiyor musunuz. Ben bebeğin sütüne geçer uykusuz kalır gaz olur diye çikolata bile yemiyorum. Şöyle doya doya çay kahve içmeyi çok özledim
Ben arada bi içiyorum yedigim herşeye de kimyon ekliyorum gaza iyi geliyor diye. Bence arada icilir ya o kadar da abartirsak yıllarca emziren var öyle hayat mi geçer ayol skshshs

Çay arada açık içiyorum. Kahve ilk zamanlar içtim anestezinin etkisi geçsin diye, kola ya da başka gazlı içecek içmiyorum. İçersem gazdan ucariz ikimizde 😅

Bu arada hastanedeki hemşire bana kahve getirdiğinde gaz yapmaz demişti, bebekte de gaza sebep olmuyor kahve bence ama belli bı saatten sonra içmemek lazım, uykusuzluk yapar bebekte. Ben kahveyi gazdan değil de kuş kadar hafif olan uykusu daha da etkilenmesin diye içmiyorum pek.

Ben belden aşağısını yikayacaksam kovaya su hazirlamiyorum. Hemen lavabonun altında sıcak suyu açıp poposunu suyla yıkıyorum sabun şampuan vs sürmeden. Böyle yapınca pişik daha azalıyor. Bı de silmekten daha kolay geliyor bu bana. Pamuk Isla gel aynı telaş zaten, kaka da yapışıyor pamukla çıkarmaya calis. Eğer az kaka yaptıysa çok bulasmadiysa siliyorum ama yayildiysa hemen musluk altına 😁
Ben artık yıkasam mi silsem mi diye düşünmüyirum. Gündüz direk yıkiyorum. Gece siliyorum ama. Gece gündüz farkı da oluşsun diye. Benim ikizlerden biri tuvalet eğitiminde çok zorlandı ama diğeri bu şekilde aşırı rahat alışmıştı. Biraz buyüyünce yıkamaya gotürunce bir de tuvalete tutardım önce. Bazen oraya da bir parça yapardı😊. Tuvalet eğitiminde lazimlıktan korktu. Tuvalete götürdüm hemen yaptı. 3 günde güle oynaya hallettik tuvalet işini.

Ben artık yıkasam mi silsem mi diye düşünmüyirum. Gündüz direk yıkiyorum. Gece siliyorum ama. Gece gündüz farkı da oluşsun diye. Benim ikizlerden biri tuvalet eğitiminde çok zorlandı ama diğeri bu şekilde aşırı rahat alışmıştı. Biraz buyüyünce yıkamaya gotürunce bir de tuvalete tutardım önce. Bazen oraya da bir parça yapardı😊. Tuvalet eğitiminde lazimlıktan korktu. Tuvalete götürdüm hemen yaptı. 3 günde güle oynaya hallettik tuvalet işini.
Ne güzel kolaylıkla kazanmış WC aliskanligini. Benim büyük oğlum da 28 aylıkken bezi bırakmıştı 1 günde, onu da hep musluk altında yikardim ben belki de banyo tuvalete filan aşina oldugundan çabuk ogrendi 😅

Ben açık çay içiyorum ama kahve içmiyorum . Çikolata zaten yemiyorum :) Doya doya yemek yemeği özledim ben değil çay kahveyi. Gaz yapmasın diye yediklerime çok dikkat ediyorum . Çocuk daha rahat fakat sütüm azaldı 😔

Buradan bakabilirsin canım
Birde happy kids var uygulama atak hesabı yok ama güzel şeyler yazıyor onada bakabilirsin
Ayyyyy 3 gün sonra atak haftamızmış 🙈 ilkinde bişey anlamadım ama bilinçli olunca atağıda çağırır mıyım acaba 🙈🙈

Comfort sindirimi daha hafif eğer imkanın varsa optiproya geçme ağır gelir çünkü ya daha hafif bi markaya geç yada hiç değiştirme ben evolvia kullanıyorum çok memnunum ağırda değil ne gaz yapıyor ne kabız

Ay benimkide öyle kucağımda dik yatırıyorum kendisi döne döne kıvrıla kıvrıla bi bakıyorum kafası karnımın sağından sarkmış bacakları soldan kemer gibi yatıyor göbeğimde artık kucakta mayışınca yatağına bırakıp hafif sallıyorum donunda düz yatmaya alışmaya başladı 😂

Her bez değişiminde yıka poposunu yani doktorlar önermiyor ama sonuçta hepimiz pudrayla büyümüşüz valla bazen altı sıcaklıyor şeyi yapışmış oluyor yıkayıp pudralıyorum rahat ediyor her seferinde değil ama 3-4 değiştirmede bir ben kullanıyorum eğer bez krem değiştirdiğin halde devam ediyorsa bi dene derim birde biliyorsundur belki ama yinede söyleyeyim pişik kremini her değiştirmede sürmemen gerekiyor günde 1-2 kere sürmelisin

Millet memede dursun diye uğraşır seninki ona mı laf yapıyor çok biliyorsan al sen emzir deseydin çocuk bu bir dönem kilo alacak tombiş olacak zaten hareketlenmeye başladı mı verecek nasıl olsa bizimkide çabuk toparladı prematüre olmasına rağmen babası 194 boyu çabuk uzadı mesela 3 ay zıbınlar olmuyor 6 ay tulumlar olmuyor şuan kilosu da öyle tombikleşti gıdısı çıktı bacakları bilekleri boğum boğum oldu ama napyım aç mı bırakayım çocuğu daha 1-2 aylıklar sağlıklı oldukları sürece bir sorun yok bence hareketlendikçe verecek enerjiye dönüşecek zaten hepsi ek gıdaya alışana kadar belki kilo kaybı olacak ne bileyim daha çok erken kilo konuşmak için bence takılma hiç benimkide grip doktora da götürdüm ilaç vs hastalığın sonu artık öksürüyor çocuk bana diyorki hasta bu öocuk baksana nasıl öksürüyor hasta zaten diyorum yok başka bişey var diyor sende babasısın al götür o zaman çocuğunu doktora dedim öyle diyince sustu çok biliyorlar sanırsın bana 3 çocuk büyüttü benimkide öyle takılma kaynanam gibi akşam oldu mu başlıyor şöyle böyle diye bana bişey soruncada sen daha iyi bilirsin herşeyi biliyorsun ya diyorum anneme dert yanıyorum bazen herbokolog o ne biliyormuş diyor sen bildiğini yapmaya devam et 😂
Herbokolog mu çok iyi yaaaa 🙈🙈😂

Kızlar ben hâlâ silikonla emziriyorum , geçenlerde denedim ama yok o kadar ağladı ki yırttı resmen kendini dayanamadım bıraktım bende.Arada yine veriyorum bazen alıyor zar zor 5 dakika emiyor sonra yine, bırakıp ağlamaya başlıyor 😭Kesme yöntemini deneyim dedim ama korktum ağzını acıtırim diye.Çocuk doktoruna sordum önemli olan anne sütü alması, nasıl emiyorsa öyle emsin dedi ama ben çok zorlanıyorum bazen hadi her seferinde yıkamayı geçtim de yapışmıyor bazen düşüyor eli değiyor vs çok sinir oluyorum.Hele dışarda öyle emzirdigimi hiç düşünemiyorum.🥺 göğüs uçlarım yok gibi küçük, biraz büyüyor sonra tekrar aynısı oluyor.Başka, marka silikonu bile almak istemiyor, ne kadar zamana kadar böyle emecek , Kendi kendine alır mı sonraları bilmiyorum.Artık bende çok yoruldum uğraşasım gelmiyor direk veriyorum silikonla 🙄

7.haftanın sonuna geldik, 2 gündür günde 1 fincan kahve içmeye başladım, bu kadar dayanabildim :) gazlı içecek cesaret edemiyorum, çay zaten pek içmezdim. Bir değişiklik gözlemlemedim henüz benimkinde.
Ben de öyle 2 günde bir ancak içiyorum. Çay da çok seviyorum ama kahvaltıda açık 2 bardak sadece. Hamilelik bitti artık ne zaman özgür olcaz ya 🤦‍♀️
Ben arada bi içiyorum yedigim herşeye de kimyon ekliyorum gaza iyi geliyor diye. Bence arada icilir ya o kadar da abartirsak yıllarca emziren var öyle hayat mi geçer ayol skshshs
Kız inşallah 2 sene emzircez zaten ama şu gazlı dönemleri bitince rahatlarız diye umuyorum. Gaz dönemi bitsin kahveden önce mercimek çorbasına yumulurum çok özledim 🤣🤣
Bu arada hastanedeki hemşire bana kahve getirdiğinde gaz yapmaz demişti, bebekte de gaza sebep olmuyor kahve bence ama belli bı saatten sonra içmemek lazım, uykusuzluk yapar bebekte. Ben kahveyi gazdan değil de kuş kadar hafif olan uykusu daha da etkilenmesin diye içmiyorum pek.
Kafein gaz yapar diye biliyorum ben o yüzden çikolata da dahil kafein alımına dikkat ediyorum. Ama şöyle doya doya çay kahve içmeyi de nasıl özledim anlatamam. Hamile değilken günde 3-4 fincan filtre kahve içerdim bi o kadar da çay içerdim. 1 sene oldu artık yıldım 🤣🤣
Ben açık çay içiyorum ama kahve içmiyorum . Çikolata zaten yemiyorum :) Doya doya yemek yemeği özledim ben değil çay kahveyi. Gaz yapmasın diye yediklerime çok dikkat ediyorum . Çocuk daha rahat fakat sütüm azaldı 😔
Baklagiller süt yapar diyorlar ama baya gazlı bi süt olur. Çelişkili bi durum yani. Artık gaz dönemi bitince yeriz gönlümüzce. Doğurdum doğuralı ağzıma sürmedim. Bi mercimek çorbası üstüne kuru pilav cacık 😢😢

Ben kahve tiryakisiydim ama hamilelikten beri ilk tiksindiğim şey kahve ve tavuk oldu. Hala daha içemedim canım çok soğuk şeyler çekiyor ice tea vişne suyu hatta ara ara alkol dahil 😔
İki üç günde bir vişne suyu paketli alıyorum yapacak bir şey yok arada reyhan şerbeti yapıyorum süte de iyi geliyor. Bence abartmamak şartıyla kahvede de sıkıntı olmaz içmek lazım canının çektiği şeyleri çok kısıtlarsak baskılarsak vücut daha çok isteyecek strese gircek gerek yok

Kızlar ben hâlâ silikonla emziriyorum , geçenlerde denedim ama yok o kadar ağladı ki yırttı resmen kendini dayanamadım bıraktım bende.Arada yine veriyorum bazen alıyor zar zor 5 dakika emiyor sonra yine, bırakıp ağlamaya başlıyor 😭Kesme yöntemini deneyim dedim ama korktum ağzını acıtırim diye.Çocuk doktoruna sordum önemli olan anne sütü alması, nasıl emiyorsa öyle emsin dedi ama ben çok zorlanıyorum bazen hadi her seferinde yıkamayı geçtim de yapışmıyor bazen düşüyor eli değiyor vs çok sinir oluyorum.Hele dışarda öyle emzirdigimi hiç düşünemiyorum.🥺 göğüs uçlarım yok gibi küçük, biraz büyüyor sonra tekrar aynısı oluyor.Başka, marka silikonu bile almak istemiyor, ne kadar zamana kadar böyle emecek , Kendi kendine alır mı sonraları bilmiyorum.Artık bende çok yoruldum uğraşasım gelmiyor direk veriyorum silikonla 🙄
Benimki de öyle canım silikonla bile istemiyor sinirleniyor biberon istiyor emzirdiğim zaman arkasından biberon alacak mutlaka siniri geçmesi için

Nasıl ya çay kahve bunlar etkiliyor mu 🙄 ben baya Kırmızı ve beyaz lahana hariç (ayyy o çok gaz yaptı bizde) Allah ne verdiyse yiyip içiyorum 😂🙈

Kızlar bebeğimin boynu pişik olmuş öyle böyle değil. Güzelce temizledim Bepanthol sürdüm umarım iyi gelir. Kıyamam kim bilir nasıl acıyordur😢
Benim kızımın da öyle olmuş ben de aynısını yaptım. Dün de pamukla temizledim sade suyla bugün de. Sonra Bepanthol sürdğm. Biraz geçmiş gibi. Senin kızın nasıl oldu? Kilo almaya vaşlayınca kapanmış boynu. 2-3 günde bir yıkamama rağmen pişik olmuş ya. Dedim ben kötü anne miyim. gruba yazmaya da utandım sanki bakamamış gibi🙁

Benimki de öyle canım silikonla bile istemiyor sinirleniyor biberon istiyor emzirdiğim zaman arkasından biberon alacak mutlaka siniri geçmesi için
Biz ne yapacağız böyle canım ya çok yoruyor bu şekilde silikon ,benimki biberonu bilmiyor Allah'tan da bazen de diyorum kabullenmek lazım bu silikonu emdiği yere kadar emsin emme yapayım 🥺

Benim kızımın da öyle olmuş ben de aynısını yaptım. Dün de pamukla temizledim sade suyla bugün de. Sonra Bepanthol sürdğm. Biraz geçmiş gibi. Senin kızın nasıl oldu? Kilo almaya vaşlayınca kapanmış boynu. 2-3 günde bir yıkamama rağmen pişik olmuş ya. Dedim ben kötü anne miyim. gruba yazmaya da utandım sanki bakamamış gibi🙁
Ben de görünce ağladım nasıl daha erken farketmedim diye. Gün aşırı yıkıyoruz hep de dikkat ediyorum boynunda kir kalmasın diye güzel temizlemeye çalışıyorum ama nasıl olduysa kıpkırmızı olmuş hatta sulanmış bildiğin. O derece pişik olana kadar nerdeydim diye kendimi suçladım baya ağladım. Dediğin gibi güzelce silip temizleyip Bepanthol sürüyorum. Bugün daha iyi oldu çok şükür

Ben kahve tiryakisiydim ama hamilelikten beri ilk tiksindiğim şey kahve ve tavuk oldu. Hala daha içemedim canım çok soğuk şeyler çekiyor ice tea vişne suyu hatta ara ara alkol dahil 😔
İki üç günde bir vişne suyu paketli alıyorum yapacak bir şey yok arada reyhan şerbeti yapıyorum süte de iyi geliyor. Bence abartmamak şartıyla kahvede de sıkıntı olmaz içmek lazım canının çektiği şeyleri çok kısıtlarsak baskılarsak vücut daha çok isteyecek strese gircek gerek yok
Ben hamilelik kadar dikkat etmiyorum herşeyi yiyip içiyorum sadece gaz dönemi geçene kadar gaz yapacak şeylerden uzak durmaya çalışıyorum başka bi takıntım yok. 3-4 ay sonra tutmayın beni 🤣

X