2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar ben 13 ocakta doğum yaptım simdi yarın mi cuma mi 40 Im çıkmış oluyor? Yani 40.gun mu baz alınıyor 40 gün bitince mi

Sadece Gaz sancısı da olabilir takip etmek lazım 3 aydan sonra devam ederse alerjiyi düşün o zaman sadece gaz belirti değil, alerjisi varsa emzirirken karnı ağrır ememez kendini geri atar, emdiği gibi hemen mukuslu kaka yapar. Bir iki kez görmüşsün sadece bunu normal karşılıyor doktorlar

Kızlar selam doğumdan sonra kaç günde ne kadar kilo verdiniz . Ben biraz anormal verdim gibi geliyor 17 kilo vermişim 41 günde hamile kaldığım kilonun 1 kg altına düştüm.
54 le hamile kaldım 63 le doğurdum şuan 58 kiloyum. Değerlerin iyiyse sütünü etkilemiyorsa problem yok ne güzel işte kilo vermişsin

Her kakasina bakıyorum çoğu mukuslu değil ya da çok az mukus oluyor ama emerken aynen dediğin gibi yapıyor. Geri itiyor kendini ağlıyor sikiniyor. Sonra tekrar memeyi alıyor yine geri iterek ağlıyor. Daha emerken karın ağrısı başlıyor yani. Süt ürünlerinden sadece peynir yedim o zaman mukuslu oldu kakası. Peyniri de kesince mukus azaldı baya

Şimdi gülmeyin bana da anakucagi tam olarak hangisi oluyor Hayır benim bebeğim hep kucağımda babyjorn muadili birsey almıştım onu hiç sevmedi . Kastettiğiniz o mu acaba ?
Benim minnak da sevmedi onu, bizimkinin otomatik sallanma özelliği de var ona da alışamadı. Hep kucaktaolsun istiyor, iki gündür slinge koymayı denedim allahtan onda duruyor, ben de başka şeylerle ilgilenebiliyorum.

Kızlar benim bebek beslenmeden sonra hirlitili y balgam varmış gibi oluyor bi yarim saat filan. Acaba balgammi var usuttu mu ya anlamıyorum ki ya da normal mi bu?

Benim minnak da sevmedi onu, bizimkinin otomatik sallanma özelliği de var ona da alışamadı. Hep kucaktaolsun istiyor, iki gündür slinge koymayı denedim allahtan onda duruyor, ben de başka şeylerle ilgilenebiliyorum.
Sling ise yariyorsa çok sevindim . Benimki omzumda durduğu için slingtende şüpheliyim.Tabi denemekte fayda var :)

Erken farketmen çok iyi bilinçlisin diyetle hemen toparlar inşallah. ben kan görene kadar anlamamıştım acemilik. Emmeyi bırakmıştı benimki artık kıvranıyordu kilo alamayınca mama başladılar ama mama da normal değil alerjik bebekler için özel mama var onu da içmiyordu kötüydü tadı, el gıdaya geçene kadar mahvolmuştum

Kızlar selam doğumdan sonra kaç günde ne kadar kilo verdiniz . Ben biraz anormal verdim gibi geliyor 17 kilo vermişim 41 günde hamile kaldığım kilonun 1 kg altına düştüm.
Selamm 16 kilo almıştım, doğumdan bi hafta sonra 13 kilo vermiştim. 66 gün oldu hala kilom aynı.

Canımcımlar sizin bebeklerin ağzında da köpükler çıkıyor mu erkenden diş çukarıyor olabilir miyiz biz mümkün mü bu kadar erken
Gebelikte fazla kalsiyum alırsan dişi erken çıkar diyorlar ama ne kadar erken bilmiyorum.
Ben gebeyken çok süt içerdim günde 1lt artı yoğurt , peynir, Multivitamin fln. Öle demişlerdi.

Doğduğunda bile olabiliyormuş.

Eklentiler

• Screenshot_2024-02-21-23-04-58-643-edit_com.android.chrome.jpg
    135,5 KB · Görüntüleme: 31
Canımcımlar sizin bebeklerin ağzında da köpükler çıkıyor mu erkenden diş çukarıyor olabilir miyiz biz mümkün mü bu kadar erken
Çıkarıyor baya da hoşuna gidiyor. Ama diş cikarmazlar daha şimdiden dış cikarken salyalari akıyor ama böyle köpük şeklinde değil, baya önleri ıslanıyor, oğlum 3 aylıkken patlattı ilk dişini. Ama bu kadar erken diş cikarani hiç duymadım. Dişli doğan bebek gordum gerçi.

Raporlu mama kullanmak zorunda kalmayız umarım biz de. Sıkı diyet yapmaya da razıyım yeter ki mama başlamak zorunda kalmayalım, 2 yaşına kadar emsin istiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…