2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Evet 1 aya yakın kullanmış olduk. Abiler alışti da dün bir vukuat yaşadık. Bebeği anakucağina bıraktım dişlerimi fırcalıyordum akşam. Ağlamaya başlayınca birine dedim yavaş yavaş salla ben geliyorum. Sesini duyuyorum tabi ağlarken susmuyor. Sonra ses değişik gelmeye başladı. Bı giderim ki anakucağından düşmüş yerde kırlent varmış onun ustûnde yüz üstü ağlıyor. Obyizden boğuk geliyormuş sesi. Abisine sordum sen sallamıyor muydun dedim hayır dedi o da baska odadaydi. Şaşırdım kaldım. Kendi kendine düsmesininkansız. Daha o kadar hareket edemiyor. Kesin abisi sussun diye hızlı salladı düşünce de korktu kaçtı diye yorumladık biz eşimle. Ama doğrusunu nasıl öğreneceğiz 😳
Yaa çok geçmiş olsun. Aynen dediğiniz gibi olabilir. Yavrum kıyamam o da korkmuştur.

Dün gece ilk kez verdim damlayı, bütün gece kabus gibi geçince bu sabah vermeye cesaret edemedim. Metsili hiç duymadim da ben relactaz almayı düşünüyorum. Gaz damlası değil laktoz interoleransi için kullanılıyor. Her şeyi kesmeme rağmen bebeğimin sıkıntısı devam edince benim sutumun sekerini sindiremedigini düşünmeye başladım artık.
Hekime sorucak misin peki ? Yoksa direkt alicak misin ?

Bebeğim için çocuk doktoruna gidiyorum ama bir de yakın bir ablam var o da çocuk doktoru. O da aynı şeyleri söylüyor memeye zaman vermek. Önemli olan yeni doğanın o 10-15 günlük kısmı atlatıldıkrsn sonra bırakın biraz aç kalsın bir ley olmaz vücudumuz bebeğimizi doyurmak için yaratılmış Allah bizi buna göre yaratmış kendinize memenize biraz zaman tanıyın demişti. Başta hormonlar açlığı dengeleyecek kadar gelişmiş olmuyormuş ama hızlı bir şekilde dengeleyecek zamana geliyormuş ondan sonra da sıkıntı olmuyormuş. Aslında çoğu kadında süt üretme potansiyeli çok yüksekmiş yani genetik alt yapılı sıkıntıları olduğunda süt üretimi aksıyormuş o da az kadında varmış ama biz memelerimiz süt üretimini bebeğimizi doyuracak zamana gelene kadar vakit tanımayıp sirekt mamaya yöneldiğimiz için artmıyormuş. Yani bunları yazıyorum ama sen uyuyor musun dersen hayır 😅😅
Ben kendime şans verdim bu konuda açıkçası ama bakalım ilk ay kontrolünden sonra belli olucak 😀

Bende oldum 10 gün önce

Geçen bende oldum öyle, çok ilginçtir bi aile büyüğüm bana tuvalete ters oturup tarağın tersiyle o göğsümü taramam gerektiğini söyledi. Olur mu ya öyle şey diye düşünürken kendimi yaparken buldum. Öğle, akşam ve ertesi sabah yani 3. Kez yapınca gerçekten göğsüm düzeldi. Hala şaşırıyorum ama gerçekten işe yaradı 🤷‍♀️
Hurafeleri denemeye bile raziyim valla 😀😀
Hatta bı tane ot varmış cadi diye . Acı yavşan otu da diyorlar .Anne içince sindirime katkısı varmış . Ee dedim gelirken getirin madem ben içip bı denerim hiç değilse .İnsan çaresiz kalınca ne yapacağını bilemiyor 🤷

Kızlar herkes dogursun size neler neler anlatcam diyenler vardı herkes dogurmadi mi ya anlatsaniza artık kizzzzz 🤣🤣🤣
Hadi ben de anlatayım ikinci parti daha detaylı. Sabah 11 gibi nişanım gelmişti 4.15 te randevum vardı dr bugün doğuruyorsun akşam 9 gibi acilden yatış yap dedi. Evde de sancımı çektim baya baya eşim de şahit oldu belime flan masaj yaptı. Akşam gittik 2 cm açıklık vardı yatış yaptılar saat 21 de. sürekli gelip bakıp gidiyorlar alttan. Normalde doğum odasına refakatçi almıyorlar ama ben bağırmaya başlayınca kardeşimi aldılar yanıma o da duş aldırdı falan. Asistanlar suyumu patlatsak hemen doğurur diye konuşuyorlar ama dr izin vermiyor. En son biri geldi dayanamadı suyumu patlattı. 6 cm açıklık diyorlardı. Ben artık dayanamıyorum kakam geliyor diye bağırıyorum. Doğum diye bağırdılar bir anda 15 tane doktor asistan belirdi etrafımda yap kakanı dedi biri bir ıkındım kaka yaptım resmen ıyy. O sırada kafası çıkmış bebeğin ve ben vajinam acıyor diye ayağa kalkmaya çalışıyorum. Nereye kalkıyorsun bebeğin kafası çıktı dediler ben şok. O sırada kız kardeşim de kapının orda durup izliyormuş kafasını bile görmüş yani 😃 sonra dedim o zaman kaçış yok bir kere daha ıkındım bebek çıktı. Sıcacık birşey hemen göğsüme koydular. Sonradan asistanlar anlattı o kadar kolay olmuş ki doğumum iki ıkınmada çıkıvermiş bebek. Ben hep diyordum hatırlarsanız son dakikaya kadar evde sancımı çekeceğim ve çok kolay olacak doğumum diye. Gerçekten evren mesajımı duydu dediğim gibi son ana kadar evde bekledim hastaneye 21 de girdim 23.57 de doğum yaptım. Çok şükür. O yüzden kızlar evrene hep pozitif mesaj gönderiyorız.

AdChoices
ADVERTISING​
Ben anlatayım. Buraya yazmadım ama herkes dogurunca anlatırım diyordum kendi kendime. Daha once anlatmıs olabilir miyim diye bi şüpheye düstüm şimdi. Neyse ikinci baskı olsun.
Spinal anesteziyle doğurdum. Bebek çıkacağı ana kadar her şey çok güzeldi. Gayet sakin bekliyordum. Odada bir suru kişi vardı hepsi kendi işleriyle ilgileniyorlardı. Sonra hepsi bana sorular sormaya basladılar. Günlük hayattan laf olsun diye. Meger o ara tansiyonum düsmüsmüs sonradan söylediler. Şimdi bebek cıkacak biraz sarsıntı hissedeceksin dediler. Bı 5 dk rahat sallamışlardır beni. Cıkaramıyorlar bebeği. Doktor önden çekiyor birileri karnımdan ittiriyor. Birbirlerine söylüyorlar sen ordan ittir sen burdan kaktır diye. Baya bı sürdü bu. Yapışıklık vardı o yüzden oldu dediler. Sonra bebek çıktı. Ben de bebeğe bakıyorum temiLiyorlar falan bana getireceklwr diye heyecanlanıyorum. Sonra nefes alamamaya basladım. Öyle olunca alelacele getirdiler bebeği al öp diyorlar. Ben öptüm ama gözüm bebek falan gormüyor. Hııgh diye sesler çıkartıyorum. Anestezi uzmaniydı sanirım onu çağirdilar acil oksijen taktılar. Göğsümü cimdikliyorlarmış hissetmiyorum hiç. Bazen oluyor böyle anestezi fazla geliyor akciğerin bir kısmı da uyuşuyor dediler. Hasılı hiç hayalimdeki gibi olmadı yani. Ama hamdolsun. Kızımizı sağlıkla aldık kucağımıza.
Çok geçmiş olsun canım. Sonuçta sağlıkla geldiler ya önemli olan o.

Yaa ben de öyle, gündüz hiç uyuyamam gece uykusuzluğa ben de gelemiyorum:KK43: sezeryan ile mi doğum yaptınız? Ben sezeryan ile doğum yaptım diye prebiyoti verdi dr bebeğe veriyorum. Onu kullanalı daha rahat gaz çıkarıp kaka yapıyor gibi geldi maaşallah..ama tabi gece yine de uyumayınca uyumuyor nedense bazen…
Evet sezaryen ile doğum yaptım, probiyotik kullanmıyoruz, gaz cikarmasinda ve kaka yapmasında sorun yok ama bunlari yapsa da rahatlayamiyor. Biogaia gaza çok etkili olmuyor malesef. Sanırım besin alerjisi var benim bebegimde

Kızlar emzirdikten veya mama verdikten sonra dik şekilde bi muddet tutuyormusunuz? Benimki hemen uzanmak uyumak istiyor ben hem bogazina süt kaçar diye korkumdan hem de gaz çıkarmak için omuzuma alıyorum hemen ve çok mutsuz oluyor sjhdhddh😆 ne zaman serbest birakabilcez bunları ya yiyip uzanabilirler mi hemen

Kızlar emzirdikten veya mama verdikten sonra dik şekilde bi muddet tutuyormusunuz? Benimki hemen uzanmak uyumak istiyor ben hem bogazina süt kaçar diye korkumdan hem de gaz çıkarmak için omuzuma alıyorum hemen ve çok mutsuz oluyor sjhdhddh😆 ne zaman serbest birakabilcez bunları ya yiyip uzanabilirler mi hemen
Ay benimki de öyle, emzirip mama verdikten sonra kucağıma alıp dik tutup pat pat yapıyorum gazı çıksın diye, eskiden uyardı mayışırdı bu pozisyonda 2-3 haftadır filan mızmızlanıp ağlıyor öyle yapınca..

Evet sezaryen ile doğum yaptım, probiyotik kullanmıyoruz, gaz cikarmasinda ve kaka yapmasında sorun yok ama bunlari yapsa da rahatlayamiyor. Biogaia gaza çok etkili olmuyor malesef. Sanırım besin alerjisi var benim bebegimde
Bir test yaptırmak gerekebilir belki o zaman …

Kızlar saç dökülmeniz var mı benim hayatım boyunca dökülen saçlarımı biriktirsen şu 1 aydır dökülen saç kadar etmez öyle böyle bi dökülme değil herkes diyordu doğumdan sonra dökülür diye ama bu kadar çok olur mu ya

Kızlar saç dökülmeniz var mı benim hayatım boyunca dökülen saçlarımı biriktirsen şu 1 aydır dökülen saç kadar etmez öyle böyle bi dökülme değil herkes diyordu doğumdan sonra dökülür diye ama bu kadar çok olur mu ya
Malesef hamilelikte gürleşen güzelleşen saçlar doğumdan sonra dökülüyor benim de öyle oldu ilkinde. Bu sefer o kadar dökülmüyor ya da henüz başlamadı dökülmeye. Takviye edici gıda kullanıyor musun? tamamen durdurmaz belki ama dökülme şiddetini azaltabilir. Ben şuan kan hapı ferrum ve ımom latte kullanıyorum. Imom latte hem süt yapıyor hem de sütün kalitesini arttırıyor bence saç dökülmesine de etkisi var

Malesef hamilelikte gürleşen güzelleşen saçlar doğumdan sonra dökülüyor benim de öyle oldu ilkinde. Bu sefer o kadar dökülmüyor ya da henüz başlamadı dökülmeye. Takviye edici gıda kullanıyor musun? tamamen durdurmaz belki ama dökülme şiddetini azaltabilir. Ben şuan kan hapı ferrum ve ımom latte kullanıyorum. Imom latte hem süt yapıyor hem de sütün kalitesini arttırıyor bence saç dökülmesine de etkisi var
Wee life in ginseng içerikli multivitaminleri var bebeğin temposuna yetişmek için almıştım onu da bir tek onu kullanıyorum ama evin her yeri saç artık robotu bi çalıştırıyorum kıl fırçası daha 2 odayı temizlerken uyarı veriyor dönmüyor diye tutam tutam sinir olmaya başladım artık saç toplayan biriside değilim sürekli bebişin elini ayağını kontrol ediyorum dolandı mı bir yerine diye

Wee life in ginseng içerikli multivitaminleri var bebeğin temposuna yetişmek için almıştım onu da bir tek onu kullanıyorum ama evin her yeri saç artık robotu bi çalıştırıyorum kıl fırçası daha 2 odayı temizlerken uyarı veriyor dönmüyor diye tutam tutam sinir olmaya başladım artık saç toplayan biriside değilim sürekli bebişin elini ayağını kontrol ediyorum dolandı mı bir yerine diye
Benim de öyleydi ilk doğumdan sonra hala daha tam eski haline geri dönmedi başka takviyelere de başla daha da dökülmeden bence biotin olabilir eczaneye sor istersen ampüller var saç için onlar olabilir saçıma ne iyi gelecek deneyerek bulursun. Önüne geçmeyince geri gelmiyor eski fotolarıma bakıyorum içim gidiyor kaybettim eski gür saçlarımı şuan fena değil ama eskisi gibi de değil😔

Vitaminlerini kullanmaya devam ediyor musun. Doğumdan sonra çok dökülüyor ama aslında hamilelik boyunca dokulmuyor ya onlar topluca dökülüyor. Normalde bizim her zaman saçımı dökülür ama az az olduğu için anlamıyoruz, 9 ay boyunca sabit kalan saçlar bı anda dökülünce de korkunç geliyor bize tabi. Vitaminlerle daha yavaş dökülmesini saglayabilirsin. Oceanmumy kullanmaya devam ediyorum ben.

İlk 3 yıl testler yanıltıcı oluyor malesef, 1 yaş civarı süt ve yumurta alerjisine baktiricam ama asıl 3 yaştan sonra belli oluyor. Deneme yanılma bulmaya çalışıyorum şuan hassasiyeti olan şeyleri.
1 yaşına kadar geçer belki benim ilk oğlum atlatmıştı 1 yaşına kadar. Diyet işe yaramıştı. Diyeti kontrollü açmıştık. Her bezi mi mukuslu ? Bizim de bazen mukus oluyor sütümü sıkıyorum burnuna sümük mü mukus mu anlamıyorum ama alerjiden çok korkuyorum ilkinde çok çektiğim için. Bezlerinde kan olurdu gün boyu huzursuzdu acemiydim bi de çok zorlanmıştım

1 yaşına kadar geçer belki benim ilk oğlum atlatmıştı 1 yaşına kadar. Diyet işe yaramıştı. Diyeti kontrollü açmıştık. Her bezi mi mukuslu ? Bizim de bazen mukus oluyor sütümü sıkıyorum burnuna sümük mü mukus mu anlamıyorum ama alerjiden çok korkuyorum ilkinde çok çektiğim için. Bezlerinde kan olurdu gün boyu huzursuzdu acemiydim bi de çok zorlanmıştım
Büyük oglumda çok şiddetli değildi süt alerjisi, doktoru hiç diyet yaptırmadı, 1 yaşından sonra da geçti gibi tamamen. Süt ürünlerinde bı sıkıntı yaşamıyor sadece inek sütü içerse karın ağrısı oluyor şimdi. Zaten inek sütü vermiyorum zararlı diye ben de. Bu bebeğimin daha şiddetli gibi alerjisi ama süte mi emin de olamıyorum. Çok aşırı mukus yok, bı iki kez gördüm bezinde, kan henüz hiç görmedim, görmem de umarım. Ama her şeyi kesmeme rağmen hala gazdan kıvranıyor olması laktoza hassasiyetinin olduğunu düşündürdü. O yüzden bi kez de relactaz ya da lactazm alıp denemeyi düşünüyorum. Emzirmeyi kesemem çünkü laktoz alerjisi varsa bile.

X