2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben de komposto çok ictim ve kabix yapacak şeylerden uzak durmaya çalıştım yesillik yedim limonlu zeytinyagli filan başka da birşey yapmadım canım çok ciddi kabizsan o dikisler duzelmez ama her ikinmada açılır eder bence doktoruna sor belki bi ilaç vs verir sana
Gittim bugün az biraz enfeksiyon kapmış dikişim maalesef. İki çeşit antibiyotik yazdı bir de dupfalac yazdı kabızlık için ama ondan içmiştim pek faydasını göremedim. Şuan hoşaflık kayısı içine incir elma ekledim kaynattım blenderden geçirdim baya koyu oldu. Günde iki kere içine bir çay bardağı yulaf ezmesi ekleyip yiyorum. Biraz iyi geldi çok şükür. Artık böyle yapacağım başka yok yani resmen mahvetti beni kabızlık.

36-37 günlükken 2 numaraya geçtim sleepy kullanıyorum. Ben çok memnunum

Ah canım yarama parmak bastın, o kafar kötüyüm ki 3 haftadır falan tuvalete gitmek kabusum oldu. Procto gyvenyol mu ne öyle bir krem var ondan kullanmaya başladım iyi gelir inşallah

Canım bir 120 ver bak bakalım rahatlıyor mu her bebeğin midesi bir değil çünkü

sadece anne sütüyle beslenen bebeklerin 8 güne kadar normal demişti doktorum anne sütünün %90 ı emiliyormuş çünkü. Eğer 8 i geçerse lavman gibi bir şey yazıyorlarmış

bizimde öylr canım kızılcık şerbeti apo gibi oldu yavrum 🤣

aventleri bende aldım ama bazen tutuyor çok güzel bazen tutmuyor, wee nin silikon uçlusunu aldım bir de onu deneyim diye ili gün önce , onu da çok sevmedi

canım sağlık ocapından aldığımız bizim kıza hiç yaramadı. Geceleri çığlık çığlığa ağlaması vardı iki sefer kestim acaba d vitaminden mi kaynaklıyor diye . İki kesmemde de bir daha öyle ağlaması olmadı . Ocean aldım bende

hiç giydirmedim hala giydirmiyorum ben. Beni aşırı pipirikli büyütmüşler öyle ki babannem , annem beni emzirirken başka yere baktırırr üzerime doğru nefes bile aldırmazmış (manyak karı 🤣🤣) ama şu an ne hastalığım bitiyor ne hastaneye gitmeleşm sürekli hasta oluyorum. Biraz rahat bırakmak lazım bence
Canım geçmiş olsun hemoroid benim de ilk doğumumda çıkmıştı ve aylarca uğraşmıştım. Kaka yapamaz olmıştum korkudan ve kabızlık sorunu vardı. Sonra sürekli o ilaçlarla falan idare ettim. Dr lazerle ameliyat edelim demişti. Bu bebeğimde de resmen 4-5 santım gibi dışarıya çıkmıştı. Kız kardeşim görüp şok olmuştu ama o ilacı sürdüm 1 haftada küçüldü şuan neredeyse yok. Düzenli sür ve kabız olmamaya bak.

Ben işte bu danışmanların hemşirelerin dediklerini artık kulak arkası ediyorum çünkü her bebek kendine özel öyle genelgeçer kurallarla büyütemiyoruz. Bana ilk gece odaya hemşire gelip bebeğin altını uyanır uyanmaz açın sonra emzirin dedi ilk hafta hep dediğini uyguladım böyle çığlık kıyamet yok sanki uykusu tepesine sıçrıyor canını yakıyoruz gibi ağlıyordu. Şimdi tam tersini yapıyorum uyanır uyanmaz memede sakinleşme ayılma sonra altını temizleme bebek böyle rahat ediyor. Uyku konusuda bundan farksız maalesef. Bence en azından ilk 6 ay onların yönlendirmesiyle hareket etmek zorundayız gibi geliyor bana
Kilo alımı biraz azdı geçen hafta bu hafta goturmedim henüz . Belki de götürmem bilmiyorum . Yapabileceğim herşeyi yapıyorum . İlk bir ay dolmadan belli olmaz diyor hekimler . 10 gün kaldı kontrole . Gaz sancısı olunca da sık sık emmek istiyor sonra daha fazla gaz oluyor . 4 5 saat ayakta kalıp cıkarınca da uzun uyumak istiyor bı turlu ayarlayamiyoruz . Kesinlikle genel geçer şeyler değil o konuda katılıyorum .

Bizim 40ımız dün cıktı. Bikaç haftadır 2 numara Molfix kullaniyoruz. 1 numara kullansak da olur ama tembellikten almadık. Elimizdekin2 lerinkullanmaya basladık. Öyle gitti. Daha da 1 almayız heralde.
Yani bir ay falan kullandınız 1 numara. Bize de 2 gün sonra 1 ay oluyor Nasıl bebiş diğer kardeşler alıştılar mı artık kardeşlerine?

Eğer uzamış sarılık riski yada ciddiye alınacak bir kilo kaybı yoksa bırak uyusun uykuyu da alması gerekiyor böyle çocukda ürker bir süre sonra bu sefer kendisi 1.30 2 saatte bir uyanmaya başlar sen isyan edersin bırak uyusun biz 15. Günden beri kendi haline bıraktık uykusunu gece uykusu en önemlisi birde uyumadan nasıl büyüyecek emzirme danışmanı adı üstünde uzman değil bişey değil uykusuna da karışmasın bi zahmet bırak bebiş nasıl uyup uyanmak istiyorsa öyle yatsın kalksın doğası bu bebeklerin uyur uyanır ağlar emer aç kalacak değil ya elbet ağlayıp bağıracak acıkınca
Yok sarılık riski yok . Yani hiç olmadı çok şükür 🙏 Meme almakta çok zorlanıyordu . 30 40 dk uğraşıyordum tutturmak için . Pozisyon değişikliği ile bu süre çok daha makul seviyelere geldi . Kilo alımı azdı bebeğimin bu sebepten . O yüzden yardım almak iyi geldi . Fakat benim bebeğim gece mideyi fulleyip uzun uyumak istiyor . Beslenme acisindan da tüm uzmanlar gece sütünün oneminden bahsediyorlar. O yüzden bazen uyandiriyorum bazen bende gaz savaşlarından maglup oldugum için yorgunluktan ellemiyorum çok uzun olmamak kaydiyla .

Sleepy de sızma problemi çoğu bebekte var sanırım. Şikayetler hep o yönde. Çok şükür sonunda sizinle bebek ve kakasını konuşabiliyoruz. 🤩Siz bebeklerden konuşurken biz sona kalanlar sıkılıyorduk hamilelikten ve biz de bebeklerden konuşalım diyorduk.😀
Ay evet biz G gsym NominalVaryasyon NominalVaryasyon damlakcbs damlakcbs rosaline16 rosaline16 erkenden doğurunca ne konuşacağımızı şaşırdık herkes hamile birde beşimizinde ilk bebişi öyle kendi kendimize takılıyorduk şuan grup ilk geldiğimde görmek istediğim gibi valla hepimiz sağlıkla doğurduk bebişlerimizi ne güzel şeyler konuşuyoruz 🥰
Canım geçmiş olsun hemoroid benim de ilk doğumumda çıkmıştı ve aylarca uğraşmıştım. Kaka yapamaz olmıştum korkudan ve kabızlık sorunu vardı. Sonra sürekli o ilaçlarla falan idare ettim. Dr lazerle ameliyat edelim demişti. Bu bebeğimde de resmen 4-5 santım gibi dışarıya çıkmıştı. Kız kardeşim görüp şok olmuştu ama o ilacı sürdüm 1 haftada küçüldü şuan neredeyse yok. Düzenli sür ve kabız olmamaya bak.
Ya bu hemoroidde pıhtılı kanama oluyor mu bende hiç şişlik sertlik vs bişey yok ama 3 gündür peçeteye pıhtılı kanama geliyor kabızlık vs de yok anlamadım cumaya kadar geçmezse gidicem bende

Valla 3-5 çocuk büyütmüş köydeki akrabalarım hiç öyle saat filan tutmak bilmeyiz ne zaman ağlarsa dediler ben de ne diye kasıyoruz biz bu kadar diye sorgulamaya başladım…ben de sadece ilk hafta saat tuttum sonra saldım ne zaman uyanırsa o zaman beslerim diye…bana hemşireler 30 dk’dan fazla memede tutma dediler çocuğum 500kg kaybetti ilk hafta. Şükür sarılık olmadı.
30 dkdan fazla tutma neden dediler ki ? Bunu da ilk kez duyuyorum 🤷 şimdi toparladı mi acaba kilosunu ?

Ya evet kendisinin karar vermesinden çok muzdaribim ben açıkçası . Geceleri uyandiriyorum 2.5 saat olacak şekilde .Hatta yarım saat erkenden zorla uyandiriyorum . Bu sefer memeyi almıyor . Bazen 1 bazen 1.30 saat uğraştırıyor beni :KK43: Beslenmesi aksıyor sürekli . Ama bir türlü basaramadim şu saatli beslenme işini 😔 Bir de akşamları gaz sancısı başlıyor gecenin yarısına da sirayet ediyor . Daha fazla uyumak istiyor rahatlamak için . Emzirme danışmanı uyandır besle diyor ama kızımin cadiligini gormedigi için ne mümkün 🤷
Canim kac gunluk 1 Aydan sonra iki saatte bie uyandirmana gerek yok dort saate kadar bekleuebilirsin kendi uyanmazsa uyandirirsin artik daha uzun uyumaya başlıyorlar gecen uykusuda onlar icin onemli

Gittim bugün az biraz enfeksiyon kapmış dikişim maalesef. İki çeşit antibiyotik yazdı bir de dupfalac yazdı kabızlık için ama ondan içmiştim pek faydasını göremedim. Şuan hoşaflık kayısı içine incir elma ekledim kaynattım blenderden geçirdim baya koyu oldu. Günde iki kere içine bir çay bardağı yulaf ezmesi ekleyip yiyorum. Biraz iyi geldi çok şükür. Artık böyle yapacağım başka yok yani resmen mahvetti beni kabızlık.
Yulaf ezmesini pişiriyor musun sütle ya da suyla. Yoksa direk içine mi atiyorsun purenin

Ay evet biz G gsym NominalVaryasyon NominalVaryasyon damlakcbs damlakcbs rosaline16 rosaline16 erkenden doğurunca ne konuşacağımızı şaşırdık herkes hamile birde beşimizinde ilk bebişi öyle kendi kendimize takılıyorduk şuan grup ilk geldiğimde görmek istediğim gibi valla hepimiz sağlıkla doğurduk bebişlerimizi ne güzel şeyler konuşuyoruz 🥰

Ya bu hemoroidde pıhtılı kanama oluyor mu bende hiç şişlik sertlik vs bişey yok ama 3 gündür peçeteye pıhtılı kanama geliyor kabızlık vs de yok anlamadım cumaya kadar geçmezse gidicem bende
Aynen erken doğanlar olarak bi de yanlış bişi sölemeyelim etkilemeyelim tetiğindeydik 🙃

Bu arada bugün 2 ay aşısı yaptırdık. Aklınızda bulunsun belki de bulunuyordur ben bilmiyordum 😂 verem aşısı için hastanenizden randevu almanız gerekiyormuş. Paketler 20lik açıldığı için bozulmasın diye 20lik gruplarla alıyorlar. Ben aşıya kayıt yaptırmamıştım bir bebek gelmedi de onun yerine aldılar.
Saat 12:30 gibi aşı yaptırdık bebek geldiğimizden beri huzursuz ağlıyor.
Calpol vericez. Ama kimileri de aşıdan
30 dakika önce calpol verin diyor. Bence de öyle yapın.

Son düzenleme:
Aynen erken dopanlar olarak bi de yanlış bişi sölemeyelim etkilemeyelim tetiğindeydik 🙃
Bu arada bugün 2 ay aşısı yaptırdık. Aklınızda bulunsun belki de bulunuyordur ben bilmiyordum 😂 verem aşısı için hastanenizden randevu almanız gerekiyormuş. Paketler 20lik açıldığı için bozulmasın diye 20lik gruplarla alıyorlar. Ben aşıya kayıt yaptırmamıştım bir bebek gelmedi de onun yerine aldılar.
Biz sağlık ocağında yaptırıyoruz dediğin gibi herkesi bi güne toplayıp açıp yapıyorlar bizde dün olacaktık aslında ama hasta diye dr antibiyotik vermişti onu kullandığımızı söyleyince bir sonraki ayın grubuna eklediler benide rota aşısıda var önümüzdeki ay dr sünnet de yapalım dedi mart nasıl bitecek bilmiyorum 🥲 calpolü ağrısı için mi veriyorsun yoksa ateşi için mi canım

Gerçekten öyle şu gibi geçiyor zamanı asla tutamiyoruz artık gün 24 değil de 72 saat gibi geçiyor 😅😅😅

Biz sağlık ocağında yaptırıyoruz dediğin gibi herkesi bi güne toplayıp açıp yapıyorlar bizde dün olacaktık aslında ama hasta diye dr antibiyotik vermişti onu kullandığımızı söyleyince bir sonraki ayın grubuna eklediler benide rota aşısıda var önümüzdeki ay dr sünnet de yapalım dedi mart nasıl bitecek bilmiyorum 🥲 calpolü ağrısı için mi veriyorsun yoksa ateşi için mi canım
Ooo maşallah takvim dolu. 💐

Canim kac gunluk 1 Aydan sonra iki saatte bie uyandirmana gerek yok dort saate kadar bekleuebilirsin kendi uyanmazsa uyandirirsin artik daha uzun uyumaya başlıyorlar gecen uykusuda onlar icin onemli
Ocak ayinin son günü oldu kızım ☺️☺️Henüz 20 günlük 🤷 İlk 15 gün sıkı takip ediyordum ama izin vermiyordu .

Aynen erken doğanlar olarak bi de yanlış bişi sölemeyelim etkilemeyelim tetiğindeydik 🙃

Evet canlı asi olduklari için sayıya göre getiriliyor.ben de pazartesi ASM yi arayıp söyledim Perşembe getirecekler aşıyı. Soğuk zincir bozulunca hemen vurulması gerekiyor canlı aşıların

Çok gelmiş geçmiş olsun canım aynen bir süre dikkat et dikislerden kurtulalim da hayirlisiyla rahatlariz

X