2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
bizimde gaz olayımız yoktu ıkınma vardı çok şükür 3 gündür yok hatta artık günde 2 kere kaka yapıyoruz gece 6 bez değiştirdiğim olurdu şimdi sadece bir tane kalalı değil bide sadece az çişli büyüdük sanırım çok şükür 🫠🫠
Hadi darısı başımıza 40ımızda bitsin en geç bu iş 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Evet canlı asi olduklari için sayıya göre getiriliyor.ben de pazartesi ASM yi arayıp söyledim Perşembe getirecekler aşıyı. Soğuk zincir bozulunca hemen vurulması gerekiyor canlı aşıların
Evet bilmiyordum ben aile hekimliği arayıp 21ine davet etti hastaneye gidicem dedim, aksilik olursa sonraki haftaya gel dediler 🙃
Olacaktı ki, Allaha şükür aksilik olmadı 🎈

Benim kayınvalide de böyle üzerine bakma diyor onu mu dinleyeceğim yalıyorum bile çocuğu 😂😂😂şapka da takıyor çocuğa sarıyor deli gibi o çıkınca odadan açıyorum arkasından
ay öpme komusunda bende öyleyim amaaan koca karı laflarını çok kulak ardı etmemek lazım işe yarayan şeyler var ama bazende aşırı abartılı o yüzden içimizden geldiği gibi davranmak lazım annelerin içgüdüleri çok kuvvetli oluyor bence
Canım geçmiş olsun hemoroid benim de ilk doğumumda çıkmıştı ve aylarca uğraşmıştım. Kaka yapamaz olmıştum korkudan ve kabızlık sorunu vardı. Sonra sürekli o ilaçlarla falan idare ettim. Dr lazerle ameliyat edelim demişti. Bu bebeğimde de resmen 4-5 santım gibi dışarıya çıkmıştı. Kız kardeşim görüp şok olmuştu ama o ilacı sürdüm 1 haftada küçüldü şuan neredeyse yok. Düzenli sür ve kabız olmamaya bak.
valla bu acıyı çeken bilir 😅
Benim babam maalesef çok ciddi bir hemorod hastası ondan duydum bende kremi ama iyi geldi daha şimdiden

Canim ben memnunum iki haftalikken basladik suan 7 haftaligiz basta az verdim etki etmedi dort defa verince daha rahatladi kakasinida bol bol yapiyordu kabizlik cekmedik hic ama sumdi iste uc gundur kaka yapmiyor anlamadim hic nedenini sut urunleri tuketmiyorum ben tuketince de cok sancilaniyor

Benimki de bazen öyle saatlerce uyumuyor bazen hemen beslenip pes pese uyuyor. Hiç anlamadım henüz hanfendinin huyunu suyunu bence kendisi de karar veremedim hala karar veremiyor ne yapacağna 🤣
4 aydan önce rutin oluşturmuyorlar. Saatleri de yok düzenleri de. Gerçi 4 aydan sonra da bazı bebekler rutin olusturmuyor 😅

30 dkdan fazla tutma neden dediler ki ? Bunu da ilk kez duyuyorum 🤷 şimdi toparladı mi acaba kilosunu ?
Bilmem ki çok sorgulamamıştım açıkçası bebeğin miğde küçük göğüs yara oluyor filan diyorlardı diye…toparladı canım ama 3,5 kg doğmuştu şimdi 7.haftadayız 4kg anca ulaştı..yavaş ilerliyor

Ay evet biz @gsym NominalVaryasyon NominalVaryasyon @damlakcbs rosaline16 rosaline16 erkenden doğurunca ne konuşacağımızı şaşırdık herkes hamile birde beşimizinde ilk bebişi öyle kendi kendimize takılıyorduk şuan grup ilk geldiğimde görmek istediğim gibi valla hepimiz sağlıkla doğurduk bebişlerimizi ne güzel şeyler konuşuyoruz 🥰

Ya bu hemoroidde pıhtılı kanama oluyor mu bende hiç şişlik sertlik vs bişey yok ama 3 gündür peçeteye pıhtılı kanama geliyor kabızlık vs de yok anlamadım cumaya kadar geçmezse gidicem bende
Canım biz yarın verem aşısı olacağız

Ay evet biz @gsym NominalVaryasyon NominalVaryasyon @damlakcbs rosaline16 rosaline16 erkenden doğurunca ne konuşacağımızı şaşırdık herkes hamile birde beşimizinde ilk bebişi öyle kendi kendimize takılıyorduk şuan grup ilk geldiğimde görmek istediğim gibi valla hepimiz sağlıkla doğurduk bebişlerimizi ne güzel şeyler konuşuyoruz 🥰

Ya bu hemoroidde pıhtılı kanama oluyor mu bende hiç şişlik sertlik vs bişey yok ama 3 gündür peçeteye pıhtılı kanama geliyor kabızlık vs de yok anlamadım cumaya kadar geçmezse gidicem bende
Yok eğer makatta çatlak varsa al kırmızı kan oluyor.

Mukuslu kaka için gastroenterolojiye sevketmesine çok şaşırdım. Napicak kolonoskopi mi yapacak gastroenteroloji bebeğe😁 alerji doktoru dese anlarim da diğerine sevkeden ilk kez görüyorum. Pişik en çok alerjiden oluyor. Gerçi doktorun da yapabileceği bişey yok alerjen gıdayı bulmak tahlille mümkün değil, en fazla alerji yapanlardan başlayarak kese kese gitmek gerekiyor. Gaita tahlili de almak çok isabetli sonuç vermez ama en azından popoda carlak var mı, kakaya karışan kan popodan kaymakli mi baksa iyi olurmuş. Ona göre alerji ile ilgili daha net fikrin olurdu
Bende ondan sebep gittim zaten. Bende biliyorum inek sütünü kesmeyi. Kestim inek sütünü hayat çok yavan geliyor ,😂 kalsiyum için ne kullanıyorsunuz?

Aynen erken doğanlar olarak bi de yanlış bişi sölemeyelim etkilemeyelim tetiğindeydik 🙃

Bu arada bugün 2 ay aşısı yaptırdık. Aklınızda bulunsun belki de bulunuyordur ben bilmiyordum 😂 verem aşısı için hastanenizden randevu almanız gerekiyormuş. Paketler 20lik açıldığı için bozulmasın diye 20lik gruplarla alıyorlar. Ben aşıya kayıt yaptırmamıştım bir bebek gelmedi de onun yerine aldılar.
Saat 12:30 gibi aşı yaptırdık bebek geldiğimizden beri huzursuz ağlıyor.
Calpol vericez. Ama kimileri de aşıdan
30 dakika önce calpol verin diyor. Bence de öyle yapın.
Bizde yarın yaptırıyoruz verem aşısı

Kızlar bişey sormam lazım size. İç dikişim enfeksiyon kapmış biraz. Doktor bana aksef ve flagyl yazdı antibiyotik olarak ve ben bir tane flagyl yani içeriği metranidozol olan antibiyotikten bir tane içtim. İlacı emziren anneler kullanmamalı sütten geçiyor diye yazmışlar.Hatta emzirmeyi kesin diyor bazı kaynaklar. İçime kurt düştü şimdi ben içmeyeyim mi sizce? Ama enfeksiyon da benim için çok önemli çünkü bilenler bilir dizimden ötürü.
Sadece aksef olanı mı kullansam Perşembe hastaneye gideceğim gidince doktora mı sorsam o zamana kadar içmesem. Siz Ne tavsiye edersiniz?

Biz sağlık ocağında yaptırıyoruz dediğin gibi herkesi bi güne toplayıp açıp yapıyorlar bizde dün olacaktık aslında ama hasta diye dr antibiyotik vermişti onu kullandığımızı söyleyince bir sonraki ayın grubuna eklediler benide rota aşısıda var önümüzdeki ay dr sünnet de yapalım dedi mart nasıl bitecek bilmiyorum 🥲 calpolü ağrısı için mi veriyorsun yoksa ateşi için mi canım
Bizde yarın yaptırıyoruz rota aşısını yaptırmayacağız

Aynen erken doğanlar olarak bi de yanlış bişi sölemeyelim etkilemeyelim tetiğindeydik 🙃

Bu arada bugün 2 ay aşısı yaptırdık. Aklınızda bulunsun belki de bulunuyordur ben bilmiyordum 😂 verem aşısı için hastanenizden randevu almanız gerekiyormuş. Paketler 20lik açıldığı için bozulmasın diye 20lik gruplarla alıyorlar. Ben aşıya kayıt yaptırmamıştım bir bebek gelmedi de onun yerine aldılar.
Saat 12:30 gibi aşı yaptırdık bebek geldiğimizden beri huzursuz ağlıyor.
Calpol vericez. Ama kimileri de aşıdan
30 dakika önce calpol verin diyor. Bence de öyle yapın.
Sağlık ocağı yapmıyor mu aşıları? Çok geçmiş olsun canım.

ay öpme komusunda bende öyleyim amaaan koca karı laflarını çok kulak ardı etmemek lazım işe yarayan şeyler var ama bazende aşırı abartılı o yüzden içimizden geldiği gibi davranmak lazım annelerin içgüdüleri çok kuvvetli oluyor bence

Benim babam maalesef çok ciddi bir hemorod hastası ondan duydum bende kremi ama iyi geldi daha şimdiden
Çocuğumu öpmeme nasıl engel olabilir bi daha bugünleri yaşamayacağız doya doya öp

Öyle gerçekten. Ben ilk doğumumda korkudan 10 gün çıkmadığımı bilirim hatta yiyordum sonra çıkartıyordum afedersin.

X