2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kendine yüklenme böyle 💕 biz huzursuz olduğumuzda banyo ettiriyoruz sakinleşiyor bide ev ve etraf ne kadar müsait bilmiyorum ama ben kucaklayıp balkonda bahçede dolaştırıyorum oda sakinleştiriyor bende temiz hava almış oluyorum 🫠🫠
Havalar çok soğuk maalesef istanbulda . Balkona çıkarabilirim ama hiç denemedim üşütür diye 🤷
Çok tşk ederim ,daha rahat olsam kesinlikle çok daha iyi olur 🙏

Hafta içi ilk işim oyun halısı almak olcak çocuk saf saf gözlerini tavana dikip kendi kendine agu agu sesler çıkarıyor belli ki oyun istiyor
Biz parmak kukla, oyun halısı,siyah beyaz hışırtılı kitap ve kartlarla oynuyoruz şu aralar birde ana kucağında kendi gareket ettikçe sallandığını farketmeye başladı ondada baya duruyor fikir olur belki
İlk atak 5. Hafta oluyormuş artık gözlerim kıpkırmızı gece 12den beri zerre uyumadı en fazla 10 15 dk içi geçti o arada yemek yiyebildiysem yedim. Yalnız biz 5. Haftanın sonundayız 6. Haftayıda etkileyebiliyormuş. Umarım bu dönem bir an evvel geçer
Evet uzayabiliyor aslında atak haftası diyorux ama farkettim ki her hafta yeni bir şey deniyoruz aslında bizimde geçen hafta çok ağlamaklı geçti önceki ağlamalarda kucağıma alırdım susardı bu sefer kucakta istemiyordu itiyordu daha çok bağırıyordu bu haftada çok sakin hiç ağlamıyor sadece mızırdanıyor kucak istiyor gibi gibi her hafta yeni şeyler deniyoruz ama geçiyor hepsi
Kızlar benim çocugum sanırım kolik akşam saatlerinde birşey olmadan bağıra bağıra ağladı dün şok oldum çığlık çığlığa ama dün ilk kez en tap noktasıydı normalde bir önceki günde sabah gaz diye saatlerce huzursuzdu akşam normaldi. Henüz 23. Günümüz. Bu kolik mi demek oluyor ?
Kolik demek için erken bence bir süre daha izleyin gözlemleyin bütğn vücuduna ufak ufak dokunun belki bir yeri ağrıyordur kucaklarken ederken falan karnını ovun sıcak havluyla ayaklarının altını yağlayıp ovun kolik çok ciddi bir olay 1 haftada karar verilebilecek bir durum değil helede 23 günlük bebişte
Kızlar bebeklerin göz renkleri nasıl değişim gösterir bizimki hala mavi gibi mavi mi olacak acaba diyoruz 2 ay geçti
Bizim doğduğundan beri ela gözlü eşim kahve ben kahve ailede de bi eşimin babannesi bide benim dedem renkli onlarda ela herkes renkli gözlü yeşil olacak diyor diyorum o zaman boşanırız adam kahve ben kahve başkasından mı yaptım çocuğu diyorum 😂😂😂

Biz parmak kukla, oyun halısı,siyah beyaz hışırtılı kitap ve kartlarla oynuyoruz şu aralar birde ana kucağında kendi gareket ettikçe sallandığını farketmeye başladı ondada baya duruyor fikir olur belki

Evet uzayabiliyor aslında atak haftası diyorux ama farkettim ki her hafta yeni bir şey deniyoruz aslında bizimde geçen hafta çok ağlamaklı geçti önceki ağlamalarda kucağıma alırdım susardı bu sefer kucakta istemiyordu itiyordu daha çok bağırıyordu bu haftada çok sakin hiç ağlamıyor sadece mızırdanıyor kucak istiyor gibi gibi her hafta yeni şeyler deniyoruz ama geçiyor hepsi

Kolik demek için erken bence bir süre daha izleyin gözlemleyin bütğn vücuduna ufak ufak dokunun belki bir yeri ağrıyordur kucaklarken ederken falan karnını ovun sıcak havluyla ayaklarının altını yağlayıp ovun kolik çok ciddi bir olay 1 haftada karar verilebilecek bir durum değil helede 23 günlük bebişte

Bizim doğduğundan beri ela gözlü eşim kahve ben kahve ailede de bi eşimin babannesi bide benim dedem renkli onlarda ela herkes renkli gözlü yeşil olacak diyor diyorum o zaman boşanırız adam kahve ben kahve başkasından mı yaptım çocuğu diyorum 😂😂😂
Benim dedemin maviymiş gözleri başka kimse de mavi değil bakalım ne olacak belki yeşile döner

Merhabalar.Ben şubat annelerinden geliyorum.5 ocakta erken doğum yaptım bebeğim küvezde 40 gün kaldı.birkac gün önce küvezden çıktık ve evimize geldik.Küvezde gaz problemi yaşamayan bebeğim gaz problemi yaşıyor.Gazını çıkarıyor ancak yetmiyor uykusundan sıkınarak uyanıyor.3 gündür kakasını yapmadı doktoru normal olduğunu söylüyor.Gaz damlası ve probiyotik kullanıyoruz.Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.Gazını çıkarıp da yine gez problemi yaşayan anneler var mı ?
Tecrübeleriniz için tavsiye verebilecek bir tane bir şey bile olsa denemek için yazıyorum 🙏🏻
bu arada erken doğum yapıp küvezde bebeği kalan oldu mu ? Olduysa eve geçtiğinizde durumlar nasıldı ?

Merhabalar.Ben şubat annelerinden geliyorum.5 ocakta erken doğum yaptım bebeğim küvezde 40 gün kaldı.birkac gün önce küvezden çıktık ve evimize geldik.Küvezde gaz problemi yaşamayan bebeğim gaz problemi yaşıyor.Gazını çıkarıyor ancak yetmiyor uykusundan sıkınarak uyanıyor.3 gündür kakasını yapmadı doktoru normal olduğunu söylüyor.Gaz damlası ve probiyotik kullanıyoruz.Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.Gazını çıkarıp da yine gez problemi yaşayan anneler var mı ?
Tecrübeleriniz için tavsiye verebilecek bir tane bir şey bile olsa denemek için yazıyorum 🙏🏻
bu arada erken doğum yapıp küvezde bebeği kalan oldu mu ? Olduysa eve geçtiğinizde durumlar nasıldı ?
Öncelikle geçmiş olsun. Benim bebeğim erken doğmadı ama kuvezde kaldi. Kuvezde bebekleri yüz üstü yatiriyorlar ve gazlarını çok daha rahat çıkartıyorlar. Ayrıca kuvez ortamı oldukça sıcaktı. Birde bebeklerde gaz problemi belli bir gelişim süresi içinde başlıyor. Benim bebeğin 12 günlük iken başlamıştı. 38+2 doğduk. Sizde bebeğinize göre hesaplayabilirsiniz.
Bebeğin her seferinde ağızdan gazını çıkartıp yine de gaz problemi yaşıyorum. Hatta alttaki gazı öyle böyle cikartsam bile yine gaz problemi yaşıyorum. Gaz damlasi kullanıyordum nir bir işe yaramadı maalesef. Sanırım gazın tek çaresi zaman. Kabullenmeye çalışıyorum ama çok çaresizim . Çünkü bebeğim memeyi almak istemiyor gazdan ötürü. Sizin bebisinizin umarım daha kolay geçer süreci

Gaz damlasını aç karna veriyorsanız yada ağır geliyorsa hem gaz damlası hem probiyotik belki ondan da olabilr gaz damlası bende bilmeden aç karna verdim gazı çıktığı halde başırsakları gurul guruldu sabah kadar sancı çekti birde dozu fazla geliyordu 20 damlaydı sabah akşam ben günde 10 damlaya düşürdüm onu da gün içine parça parça yaymıştım öyle etki etmeye başladı belki bundan da olabilir göz önünde bulundur bence

5. Hafta atağına girecek oluyor öyle bi 3-4 gün bizimde öyle geçti
Ay inşallah geçici bişeydir hayatım kaydı resmen yorgunluktan 😢
Ten temas seviyor dimi bebeğin ?
Bugün 17.gun bizimde benim kokumla uyumak istiyor . Eskiden 2 3 saat kesintisiz uyurdu. Meme dışında 10 15 dk uyuyor gündüzleri kucagima alıyorum . Omzumda dalıyor . Yerine yatirinca uyanıyor . Dün gelen emzirme danışmanı şu an için çok normal zamanla değişecek diyor . Senin bebeğinin de uyumak istememesinin sebebi bu olabilir diye düşündüm
Aynı dediğin gibi. Aralıksız meme istiyor. Bu kez de gazı oluyor ve memeye sinirleniyor. Eşim emzirme kucağına alma diyor ama ağlamasına dayanamıyorum. Nasıl almayacağım ki kucağıma. Bunlar geçici olsun diye dua ediyorum çok çözümsüz kalıyorum
İlk atak 5. Hafta oluyormuş artık gözlerim kıpkırmızı gece 12den beri zerre uyumadı en fazla 10 15 dk içi geçti o arada yemek yiyebildiysem yedim. Yalnız biz 5. Haftanın sonundayız 6. Haftayıda etkileyebiliyormuş. Umarım bu dönem bir an evvel geçer
Umarım atak yüzündendir. Kalıcı olmasın. İnsan aklını kaybeder böyle. Çocuğu emzirirken kolumdan düşecek diye korkuyorum içim geçiyor uykusuzluktan

Ay inşallah geçici bişeydir hayatım kaydı resmen yorgunluktan 😢

Aynı dediğin gibi. Aralıksız meme istiyor. Bu kez de gazı oluyor ve memeye sinirleniyor. Eşim emzirme kucağına alma diyor ama ağlamasına dayanamıyorum. Nasıl almayacağım ki kucağıma. Bunlar geçici olsun diye dua ediyorum çok çözümsüz kalıyorum

Umarım atak yüzündendir. Kalıcı olmasın. İnsan aklını kaybeder böyle. Çocuğu emzirirken kolumdan düşecek diye korkuyorum içim geçiyor uykusuzluktan
Gerçekten lohusa psikolojisi farklı normalde hızlı konuşan biriyim artık bir söyleneni ikinci kez söylenince anlıyorum kafa basmıyor bölük pörçük uykularla ayakta durmaktan bacaklara ağrı giriyor.
Bir de hep memede yatma isteği zorluyor kalktığımda kıyamet kopuyor son 2 gündür

Kızlar merhaba.Bebişle ve evle uğraşmaktan buralara fazla giremiyorum bazen yazılanları okuyorum ama yazamıyorum.Allahtan şimdilik eşim evde yardımcı oluyor ama özellikle geceleri gazdan ağlayan, belli bir saate kadar uyumayan bebeğim olunca zor oluyor, Deneyimli ve bilgisi olanlara sormak istiyorum;2 haftadır bebeğimin yüzünde, saçlı derisinde ve boynunda ara ara sivilceler çıkıyor ara ara azalıp ara ara artıyor.şehir hastanesine götürdüm çok yoğun değildi o ara , besin allerijisine benzemiyor dedi .Acikcasi kakasında vs bir sorun yok , gazlı olması ve böyle sivilcesi olması aklıma süt allerijisine getirdi.Buguň kendimi karar aldım süt ve süt ürünleri bir süre yemeyim diye , sizce doğru mu yapıyorum, doktor öyle birşeyden bahsetmedi

Kızlar merhaba.Bebişle ve evle uğraşmaktan buralara fazla giremiyorum bazen yazılanları okuyorum ama yazamıyorum.Allahtan şimdilik eşim evde yardımcı oluyor ama özellikle geceleri gazdan ağlayan, belli bir saate kadar uyumayan bebeğim olunca zor oluyor, Deneyimli ve bilgisi olanlara sormak istiyorum;2 haftadır bebeğimin yüzünde, saçlı derisinde ve boynunda ara ara sivilceler çıkıyor ara ara azalıp ara ara artıyor.şehir hastanesine götürdüm çok yoğun değildi o ara , besin allerijisine benzemiyor dedi .Acikcasi kakasında vs bir sorun yok , gazlı olması ve böyle sivilcesi olması aklıma süt allerijisine getirdi.Buguň kendimi karar aldım süt ve süt ürünleri bir süre yemeyim diye , sizce doğru mu yapıyorum, doktor öyle birşeyden bahsetmedi
Oğlumun yüzünde de sivilceler çıkıyor bugün doktor kontrolümüz vardı sordum yenidoğan aknesi onlar sütünden geçen hormonlardan oluyor dedi. Benimkinin sadece yüzünde çıkıyor kayboluyor tekrar çıkıyor yüzünün farklı yerlerinde minik minik. Süt alerjisi değildir diye düşünüyorum çünkü onda cilt tepkisi genellikle egzama şeklinde oluyor

Oğlumun yüzünde de sivilceler çıkıyor bugün doktor kontrolümüz vardı sordum yenidoğan aknesi onlar sütünden geçen hormonlardan oluyor dedi. Benimkinin sadece yüzünde çıkıyor kayboluyor tekrar çıkıyor yüzünün farklı yerlerinde minik minik. Süt alerjisi değildir diye düşünüyorum çünkü onda cilt tepkisi genellikle egzama şeklinde oluyor
Bu şekilde mi canım sizinde?

Eklentiler

• IMG_20240218_014736.jpg
    IMG_20240218_014736.jpg
    100,9 KB · Görüntüleme: 83
  • 17082101568775609771188876426210.jpg
    17082101568775609771188876426210.jpg
    119,7 KB · Görüntüleme: 68
Erken doğum yaptım 33 haftalık ve gaz problemi yaşıyoruz eve geçtiğimizde çok dikkat ettik evimize misafir kabul etmedik. Gaz yüzünden sabaha kadar ayaktayız maalesef

Neyi hangi gün yaşıyorum akıl kalmadı artık bi kucakta sallanıyoruz bi ayakta saatlerce uyumuyor ağlıyor zırlıyor on dakka dalıyor geri kalkıyor biliyorum yalnız değilim ama sinirlerim bozuldu iyice

Benimkiler 8 yasındalar. Çok da istediler çok dua ettiler kız kardeş için. İlk başlarda neye uğradıklarını saşırdılar. Bekledikleri gibi olmadı. Hem bebek çok aglıyor biseyle ilgilenmiyor. Hem ben ameliyatlıyım. Çok kalkıp onlarla ilgilenemiyorum. Sürekli bebek emziriyorum. Bı afalladılar. Sonra toparladık yavaş yavaş ama huzün görüyorum gözlerinde bazen. Cokça sarılmak istiyorum onlara ama yine de bebeğe ayırmam gereken hatrı sayılır bir zaman var. Mesela hasta olduklarında hep ayakta sallarım. Bu sefer ayakta sallamaya zaman bulmak çok zor oldu. Öyle her istediklerinde yastıklarını alıp anne diyemediler. Beni de çok etkiledi bu.

Oğlumun psikoloğu doğumdan önce uyarmıştı, bebeği oglunuzun yanında sevin, böylece o da sevilesi bı canlı olduğunu anlasın, sevgide sizi model alıyor cocuklar, siz bebeği sevin ki o da sevsin demişti. Gizli saklı ya da onun olmadığı ortamlarda sevmeniz fayda yerine zarar sağlar demişti. Bir de ilk 1 ay biraz zor geçer, bir de 1 yaş civarı zor geçer. Büyük çocuklar kardeşlerinin ilk 1 ayı ile ilk 1 yaşı civarı biraz davranış sorunları gösterebilir geçici süreç demişti. Biz 1 aylık olduk, dediği gibi oğlum daha alıştı, sakinleşti, kabullendi, kardeşine karşı biraz daha yavaşladı. 1 yaşta bebek ayaklaninca bı kriz dönemi olucak o da bir kaç ay içinde sönecek demisti.
Çok doğru, bnm kızım 4.5yasinda aşırı bir kardeş isteği vardı hep kız kardeş isterdi şimdide erkek oldu ama o da tatlı olsun fln yapıyor, çok seviyor kardeşini ağlasa koşuyor emzigini veriyor felan kardeşine ilgili bugün hatta beraber yıkadık felan sevgide problem olduğunu düşünmüyorum ama işte iç dünyasında ne gibi düşünceler besliyorsa bazen dile dokulebiliyor 🙈🤩

bizim bebiş bizim kokumuza alıştı yatağında uyumuyor bi kaç kez aramıza yatırdık öyle kaldı. Okula gidene kadar aramızda yatacak heralde 🤪 bu arada reflü yatağında yatıyo bebiş o yüzden ezilme tehlikesi yok sadece biz mezarda gibi dümdüz hareketsiz uyuyoruz 🤪
Haha iyi bari valla ben yatarım dümdüz de eşimle kızım deli yatiyolar güven olmaz onlara beşiğinde devam bizim 🤭

X